Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф038.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Шевчук В.О. 
Влада у некласичних формах демократії: політико-антропологічний вимір: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Шевчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено та проаналізовано найперспективніші напрямки політико-антропологічної методології дослідження транзитивної влади. Розглянуто можливості використання веберівської концепції патримоніалізму для операціоналізації та пояснення сучасного транзитивного процесу. Акцентовано увагу на виявленні досучасних (патримоніальних) компонентів структурування та функціонування посткомуністичної влади, тенденцій та форм їх взаємодії із сучасними демократичними інститутами. Проаналізовано можливості оптимізації демократизаційного процесу з урахуванням виявлених особливостей, що характерні для некласичних демократій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф038.5 + Ф032.2 +
Шифр НБУВ: РА324905

Рубрики:

      
2.

Голос 
Державний механізм етнонаціональної інтеграції суспільства: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ігор Ілліч Голос ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф038.5 + С5*328.941
Шифр НБУВ: РА348664

Рубрики:

      
3.

Катеринчук П.М. 
Еволюція канадського федералізму та проблема Квебека (80-ті - 90-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.М. Катеринчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до децентралізації федеративної системи Канади останніх десятиріч, зумовлені боротьбою провінцій за перерозподіл повноважень між федеральним центром і регіонами. Визначено передумови та особливості формування сучасної канадської федеративної системи, а також характерні риси канадської федерації у порівнянні з іншими федеративними країнами світу. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадського федералізму, серед яких найважливіше місце посідає боротьба регіональних еліт за розширення свого впливу та повноважень провінційних урядів. Обгрунтовано, що 1980 - 1890-ті рр. стали критичним періодом еволюції канадського федералізму у напрямку децентралізації федеративної системи країни. Доведено взаємозалежність розвитку канадського федералізму та квебекської проблеми та її вплив на процеси децентралізації канадської федерації досліджуваного періоду. Зроблено спробу визначити шляхи розв'язання квебекської проблеми та федерально-провінційних суперечок, спрогнозовано перспективи розвитку канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА325868

Рубрики:

      
4.

Баранцева К.К. 
Еліта як духовно-інтелектуальний феномен (соціально - філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / К.К. Баранцева ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено основні опозиційні структури та конструктивні принципи різноманітних модифікацій класичного дискурсу про еліту шляхом з'ясування специфіки історичного розгортання даних дискурсів, зокрема, особливостей теоретизації їх вузлових положень (формування ідеї еліти, окреслення способів виокремлення еліти, а також механізмів і форм її легітимації (самолегітимації)). Здійснено деконструктивну рефлексію над класичним дискурсом про еліту з метою виокремлення трансісторичних засад буття еліт і духовно-інтелектуального призначення феномену еліти у соціокультурному просторі. Розкрито зумовленість історичних формоутворень еліти про неї у контексті історичних типів соціальності (премодерн, модерн, постмодерн). З'ясовано витоки специфіки дискурсу про національну еліту, особливості його формування у посткомуністичному українському просторі. Визначено основні типи та характерні ознаки зазначеного дискурсу, а також окреслено можливу стратегію формування постсучасного дискурсу про українську еліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.12 + Ф038.5
Шифр НБУВ: РА312285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дубовик Н.А. 
Ідеї консенсусу в концепціях політичних еліт: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Н.А. Дубовик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії світової політичної думки. Розглянуто сутність недемократичного консенсусу у ряді праць зарубіжних та вітчизняних авторів. Здійснено порівняльний аналіз демократичного та недемократичного консенсусу. На цій основі обгрунтовано необхідність поєднання принципів демократії та консенсусу в теорії політичних еліт. Визначено засади становлення і розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії та теорії політичної думки й практики України. Наголошено на необхідності синтезу кращих надбань світової елітології з вітчизняною традицією політичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф054.1 +
Шифр НБУВ: РА327068

Рубрики:

      
6.

Крюков О.І. 
Політико-управлінська еліта України: особливості становлення та розвитку в умовах суспільної трансформації: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.І. Крюков ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Вперше досліджено проблему становлення та розвитку політико-управлінської еліти. Обгрунтовано концептуальні засади оптимізації взаємодії політичної еліти та державного управління як складової та чинника модернізації українського суспільства та його політичної системи. Здійснено системний аналіз проблеми взаємодії центральної та регіональної політико-управлінської еліти за умов переходу від посттоталітарного до демократичного суспільного устрою. Науково обгрунтовано підходи та технології оптимізації політико-управлінської еліти в структурі державного апарату сучасної України на центральному та регіональному рівнях і визначено основні напрями підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА350399

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Дащаківська О.Ю. 
Політична еліта України: проблема легітимації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Ю. Дащаківська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний політологічний аналіз проблем легітимації політичної еліти України у період 1990 - 2006 рр. Визначено основні джерела та типи легітимації. Проаналізовано основні підходи щодо розуміння легітимності політичної еліти. Сформульовано визначення понять легітимності, легітимації та політичної еліти. Розглянуто особливий тип політичних ситуацій - легітимаційну ситуацію. Визначено причини виникнення легітимаційних ситуацій, до яких належать конкуренція між політичними інститутами, невідповідність соціальних і політичних прав. Розкрито особливості легітимаційних ситуацій в Україні та роль в них політичної еліти. Проаналізовано джерела легітимації політичної еліти України, вивчено їх вплив на політичних діячів і чиновників. Досліджено особливості легітимації бюрократії, визначено головні чинники процесів визнання чиновників, розглянуто типи співвідношення між політиками та бюрократією. Встановлено, що традиція як джерело легітимності залежить від генераційної структури політичної еліти. Обгрунтовано визначення такого джерела легітимації, як харизма, що є стійкою системою цінностей, які транслюються лідером у суспільство. У даному контексті проаналізовано передвиборні програми кандидатів - переможців президентських виборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф011 +
Шифр НБУВ: РА349754

Рубрики:

      
8.

Латигіна Н.А. 
Політичні еліти в системі управління посткомуністичним суспільством (структурно-функціональний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.А. Латигіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено політичні еліти в системі управління посткомуністичним суспільством. Розглянуто і висвітлено проблеми виникнення, формування та історичного розвитку політичних еліт, їх місце і роль як суб'єктів управлінського процесу. Обгрунтовано концептуалізацію вихідних понять елітарних теорій, розкрито їх релятивно-плюралістичний характер та взаємодоповнюючий зміст. Визначено сутність політичного елітаризму як теорії та практики управлінського процесу. Предметно проаналізовано специфіку формування нової політичної еліти в Україні, вплив на даний процес політичних партій і різноманітних "груп риску", залежність дій правлячої еліти від культурно-історичних традицій та економічних реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5
Шифр НБУВ: РА310502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Козловська Л.В. 
Порівняльний аналіз формування української політичної еліти на зламних етапах XX століття (кінець 10-х і 90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.В. Козловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено напрямки майбутнього розвитку політичної еліти в Україні, позитивні та негативні тенденції процесу формування української політичної еліти (УПЕ) двох вирішальних епох країни. Проаналізовано роль масонства у формуванні УПЕ кінця 10-х рр. ХХ ст. Розглянуто синтез еліт у сучасній Україні та в часи Визвольних змагань. Обгрунтовано політичну боротьбу в державі з погляду класової боротьби, конкуренції ідей та з точки зору еволюції політичної еліти. Досліджено роль підприємницької еліти та процес трансформації колишньої еліти - номенклатури СРСР в еліту незалежної України. Подано типологію УПЕ та охарактеризовано зміну генерацій в українській еліті. Проаналізовано можливості українських політичних партій з точки зору належності їх лідерів до політичної та економічної еліти. Досліджено регіональний аспект і місцеві особливості у формуванні політичної еліти за принципами партійності і земляцтва в сучасній Україні. Вперше проведено порівняльний аналіз еліти сучасної країни і Визвольних змагань, а також системне теоретико-методологічне осмислення проблем формування політичних еліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + С5*666*422.12
Шифр НБУВ: РА310256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чемекова С.В. 
Правляча еліта України: сутність, особливості та протиріччя формування і функціонування: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.В. Чемекова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано процес формування та функціонування правлячої еліти сучасної України. Розглянуто специфіку даного процесу в соціально та політично нестабільних суспільствах. Обгрунтовано трактування поняття справедливості в контексті елітарних концепцій. Проаналізовано специфіку суспільного буття політичної України та зроблено висновок, що політична еліта може бути і ключовим рушійним фактором, і гальмом демократичного реформування суспільства. Визначено, що еліта є одним з основних суб'єктів суспільно-політичного процесу, поведінка і детермінанти поводження якого стають важливим фактором впливу на хід політичного розвитку та функціонування політичної системи. Доведено, що успішне реформування українського суспільства можливе лише за умов створення нової системи рекрутування еліт, яка базується на конкурентності та інституціоналізації вимог до ділових і моральних якостей політичних керівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + С5*422.12
Шифр НБУВ: РА318414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мандзій Л.С. 
Правляча політична еліта України: суть та етапи становлення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.С. Мандзій ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано етапи виникнення, формування та розвиток основних теорій еліт у контексті визначення суті правлячої політичної еліти. Досліджено періодизацію розвитку основних станів теорії політичної еліти. Розглянуто теоретичні концепції та виявлено тенденції розвитку даної еліти у перехідних суспільствах, в основу яких покладено формування демократичної системи влади. Розкрито передумови становлення правлячої політичної еліти в Україні. Охарактеризовано етапи становлення зазначеної еліти нашої країни у період від проголошення незалежності до завершення формування політичних інститутів на основі Конституції 1996 р. і пов'язаних з нею законодавчих актів. Виявлено основні чинники, що визначають параметри правлячої політичної еліти України. Вивчено критерії типології даної еліти нашої держави та показано зміну генерацій у ній. З'ясовано основні тенденції розвитку правлячої політичної еліти України на різних етапах і причини їх відмінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф043.21 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА326148

Рубрики:

      
12.

Ходаківська Л.П. 
Сутність та особливості концепцій демократичного елітизму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.П. Ходаківська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вперше детально проаналізовано основні концепції демократичного елітизму, розкрито їх сутність, особливості, виокремлено умови ефективного поєднання демократії та елітизму. З'ясовано причини невідповідності ідеалу демократії політичній реальності. Розглянуто еволюцію, сутність основних концепцій демократичного елітизму, визначено їх особливості, спільні та відмінні риси. Доведено сумісність демократії та елітизму. Виявлено умови їх ефективного поєднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5
Шифр НБУВ: РА316973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Рогатін В.П. 
Трансформація ролі субнаціональних регіонів у сучасних політичних процесах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.П. Рогатін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси трансформації ролі субнаціональних регіонів у сучасній політиці. З'ясовано можливість інституціоналізації регіоналізму в Україні. Розглянуто питання щодо наявності результатів даного процесу. Проаналізовано процеси формування регіону як самостійного суб'єкта політичних процесів, умови реалізації відповідної регіональної політики. Проведено аналіз сучасної соціокультурної політичної ситуації, яка є умовою та причиною процесів регіоналізації у розвинених державах. Розглянуто змінну роль субнаціональних регіонів у міжнародних відносинах розвинених держав. Як інструменти формування регіональної політичної дії, найважливішими чинниками розвитку регіоналізму висвітлено регіональну ідентичність, інституціональну природу регіону, регіональну політичну еліту. Показано роль регіонального розподілу у структуруванні політичного простору держави. Проаналізовано процес інституціоналізації регіоналізму у сучасній Україні. Виділено етапи даного процесу. Розкрито роль у ньому регіональної політичної еліти. На підставі цього аналізу запропоновано її класифікацію, зазначено шляхи подальшого розвитку регіоналізму у нашій країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф022 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА350149

Рубрики:

      
14.

Балацька О. Б. 
Формування інституту консолідації політичної еліти в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Б. Балацька ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Систематизовано основні теоретичні підходи щодо вивчення інституту консолідації. Проаналізовано особливості української політичної еліти та специфіку її формування. Досліджено модернізаторську роль політичної еліти. Обгрунтовано, що консолідація еліти на базі демократичних інститутів, норм, цінностей і процедур є необхідною умовою модернізації. Проаналізовано демократичні форми та засоби міжелітної взаємодії. Визначено та класифіковано чинники становлення інституту демократичної консолідації. Запропоновано етапізацію становлення консолідаційних засад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)8 + Ф038.5
Шифр НБУВ: РА374755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Добіжа В.В. 
Формування політичної культури сучасної владної еліти в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.В. Добіжа ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес формування політичної культури владної еліти в Україні за умов переходу від однієї суспільно-політичної системи до іншої у 1990-х рр. - на початку XXI ст. Проаналізовано основні етапи її становлення та розвитку, виявлено специфічні риси у періоди формування в Україні демократичних засад суспільства та суспільно-історичної трансформації. Досліджено політико-культурні орієнтації владної еліти періоду становлення й утвердження незалежності України. Проаналізовано регіональні аспекти політичної свідомості та культури владної еліти. Розкрито значення етико-моральних і правових чинників формування професійної політичної культури владної еліти. На підставі комплексного аналізу особливостей формування культури владної політичної еліти в Україні обгрунтовано пропозиції щодо її удосконалення у процесі забезпечення прийняття та реалізації політичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА357045

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського