Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф011$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Міщенко А. Б. 
Довіра як складова легітимації влади в умовах сучасної демократії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А. Б. Міщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що особливості трактування феноменів довіри та легітимації, їх взаємодії за умов сучасної демократії полягають у поглибленому дослідженні чинників формування й підтримання довіри. Доведено, що легітимація влади виступає постійним процесом, який забезпечує підтримку влади зі сторони суспільства, дозволяє їй проводити стратегічний курс поступу держави, забезпечувати стабільність і плюралістичність розвитку суспільства. Визначено наявність особливостей впливу довіри на легітимацію влади за умов політичних трансформацій сучасної України. Доведено, що українське суспільство в процесі свого розвитку поєднувало різні види модифікацій своєї легітимації від традиційного до харизматичного з застосуванням ідеологічних, маніпулятивних та агітаційних механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф023
Шифр НБУВ: РА375351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Волинець В.В. 
Легітимність влади як фактор політичної стабільності суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Волинець ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено політологічне дослідження проблем легітимності влади у контексті їх впливу на політичну стабільність суспільства, висвітлено їх значення у процесі політичної модернізації. Розкрито теоретико-методологічні основи аналізу легітимності влади та сформульовано визначення цього поняття. У порівняльному аспекті проаналізовано зміст і положення про необхідний характер зв'язку між легальністю та легітимністю публічної влади за умов демократичних політичних режимів. Досліджено специфіку легітимаційних процесів у ході модернізації політичної системи, а також вплив рівня легітимності на політичну модернізацію, причини виникнення кризи легітимності та делегітимації. Доведено, що основним засобом забезпечення політичної стабільності за умов політичної модернізації є налагодження функціонування демократичних механізмів легітимації влади, а також забезпечення розвитку громадянського суспільства як основного суб'єкта її легітимації

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА360851

Рубрики:

      
3.

Дащаківська О.Ю. 
Політична еліта України: проблема легітимації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Ю. Дащаківська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний політологічний аналіз проблем легітимації політичної еліти України у період 1990 - 2006 рр. Визначено основні джерела та типи легітимації. Проаналізовано основні підходи щодо розуміння легітимності політичної еліти. Сформульовано визначення понять легітимності, легітимації та політичної еліти. Розглянуто особливий тип політичних ситуацій - легітимаційну ситуацію. Визначено причини виникнення легітимаційних ситуацій, до яких належать конкуренція між політичними інститутами, невідповідність соціальних і політичних прав. Розкрито особливості легітимаційних ситуацій в Україні та роль в них політичної еліти. Проаналізовано джерела легітимації політичної еліти України, вивчено їх вплив на політичних діячів і чиновників. Досліджено особливості легітимації бюрократії, визначено головні чинники процесів визнання чиновників, розглянуто типи співвідношення між політиками та бюрократією. Встановлено, що традиція як джерело легітимності залежить від генераційної структури політичної еліти. Обгрунтовано визначення такого джерела легітимації, як харизма, що є стійкою системою цінностей, які транслюються лідером у суспільство. У даному контексті проаналізовано передвиборні програми кандидатів - переможців президентських виборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф011 +
Шифр НБУВ: РА349754

Рубрики:

      
4.

Клячин А.К. 
Політична комунікація як чинник трансформації політичних цінностей: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.К. Клячин ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено специфіку, механізм, основні напрямки та властивості впливу політичної комунікації на трансформацію політичних цінностей. Запропоновано характеристику, а також визначено й описано принципи, схему реалізації та складові частини політичної комунікації. Розкрито специфіку та місце політичних цінностей у процесі політичної комунікації. Обгрунтовано можливість і доцільність застосування традиційного маркетингового поняття "чорна скриня". Установлено взаємозв'язок політичних цінностей і політичної комунікації у процесі створення політичної картини світу. Визначено вплив процесу політичної комунікації на трансформацію політичних цінностей. Установлено й описано основні політичні цінності, притаманні українському соціуму. Визначено причини їх утворення, а також можливості та напрями трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА354463

Рубрики:

      
5.

Горбатенко І.А. 
Політична наука і освіта в Україні: передумови виникнення, процес становлення, перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / І.А. Горбатенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне політологічне досліження особливостей становлення та функціонування політичної науки й освіти в Україні. Визначено тендценії подальшого розвитку даного комплексу політичних знань і основні напрями його реального впливу на процеси державного будівництва, розвитку демократичної політичної культури, гуманізації соціуму, гуманітаризації освіти, інституціалізації громадянського суспільства. Систематизовано політичні знання як ціннісну базу теоретичного осмислення та практичної реалізації політики за умов демократизації суспільства з урахуванням мінливої динаміки розвитку політичної сфери. Доведено, що за сучасних умов політичний простір значною мірою символізується, що обумовлює розширення постмодерністського дискурсу в українській політології. Запропоновано схему розвитку в Україні наукових політологічних досліджень, яка включає аналіз досягнень її основних напрямів. Визначено перспективи та конкретизовано завдання розвитку політології як навчального курсу та базової спеціальності у вищих навчальних закладах України. Аргументовано наукову позицію, згідно з якою політологія постає як одна з провідних дисциплін у системі сучасної соціально-гуманітарної освіти України. Показано, що політична наука й освіта відіграють значну роль як науково-освітня система стимулювання процесу становлення громадянського суспільства. Обгрунтовано науковий підхід, відповідно до якого створення сучасних соціальних цінностей становить процес, невідривний від впровадження громадянських знань через міжгалузеву систему громадянської освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф.г/р(4УКР) + Ф011 + Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА348780

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Косілова О.І. 
Політичні функції громадянського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.І. Косілова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено політичні функції громадянського суспільства як соціально-політичного явища, розкрито їх зміст як форм і способів політичної діяльності його суб'єктів та інститутів. Здійснено цілісний аналіз змісту поняття "громадянське суспільство" в його різних історичних формах. Досліджено розвиток концепцій громадянського суспільства в сучасній політичній науці. Розкрито сутність, основні ознаки, структуру й особливості функціонування громадянського суспільства у демократичній і правовій державі. Визначено специфіку реалізації політичних функцій громадянського суспільства у межах дихотомії "громадянське суспільство - держава". Проаналізовано суспільно-політичну природу взаємозв'язку держави та громадянського суспільства. Концептуально визначено основні моделі їх взаємодії. Запропоновано визначення поняття "політична функція громадянського суспільства". Встановлено критерії поділу функцій громадянського суспільства на політичні/неполітичні, внутрішні та зовнішні політичні, здійснено їх аналіз. Розкрито роль інститутів громадянського суспільства в реалізації зовнішніх і внутрішніх політичних функцій, досліджено основні проблеми їх реалізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф011 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА354920

Рубрики:

      
7.

Жабінець Н.В. 
Політичні цінності та їх втілення у процесі демократизації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Н.В. Жабінець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто систему цінностей особистості, особливості формування політичної культури за умов демократизації українського суспільства. Досліджено позитивні цінності сучасного соціуму, розкрито механізми формування цінностей в процесі життєдіяльності індивіда. Виявлено та показано цінності постматеріального суспільства, особливості формування загальнолюдських цінностей в Україні. Окреслено шляхи створення системи політичних цінностей за урахування історичних, національних та ментальних особливостей українського суспільства. На підставі комплексного дослідження соціологічних даних показано стан політичної культури української молоді в процесі модернізації суспільства, етапи процесу соціалізації молодої людини. Показано необхідність проведення державою молодіжної політики, яка мала б за мету формування свідомої громадянської позиції, політично активного члена суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф023 + Ф054 +
Шифр НБУВ: РА344290

Рубрики:

      
8.

Сліпець П.П. 
Політичні цінності: теорія і методологія пізнання та реалізації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / П.П. Сліпець ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено теорії, методологію пізнання та практику втілення політичних цінностей у сучасній Україні. Відзначено, що політологічний аналіз системно пов'язаний з соціально-філософським у разі дослідження загальнотеоретичних і прикладних проблем формування та функціонування політичних цінностей. Проаналізовано генезу даних цінностей, зокрема їх форм, шляхом визначення їх змісту та функцій на кожному конкретному історичному етапі в конкретних політичних ідеологіях, доктринах, програмах, з метою посилення впливу політичної науки на політичну практику у форматі стратегії формування ефективності державної політики. Розроблено та реалізовано системну концепцію пізнання політичних цінностей як теоретичного продукту, який використовується у процесі перетворення політичної реальності та розв'язанні ціннісних конфліктів, зокрема в Україні, за принципами справедливості, демократії, свободи, порядку, толерантності, соціальної, правової держави. Відзначено про можливість формування та функціонування не тільки на постсоціалістичному просторі держав, які сповідують антицінності або негативні цінності - расизм, тоталітаризм, ізоляціонізм, тероризм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 +
Шифр НБУВ: РА364609

Рубрики:

      
9.

Кравченко Ю.Ф. 
Свобода як принцип демократичної правової держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Ю.Ф. Кравченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 35 с. — укp.

З'ясовано природу легітимаційно-договірної теорії держави та права. Виявлено суть деліберативної демократії, нових "поділу влад", типу "громадськості" та підходу до тлумачення феномену громадського суспільства. Розкрито космополітичний характер демократичного громадянства як основного інституту права ЄС. Проаналізовано зміст основних прав і свобод українського громадянина в контексті вимог Ради Європи та ЄС. Розкрито принципи, форми та методи діяльності українських державних інституцій з охорони основних прав і свобод людини і громадянина, розглянуто проблеми оптимізації правоохоронної діяльності та міжнародного співробітництва у галузі захисту прав людини та основних свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012 + Х809(4УКР)3 + Ф036 + Ф011
Шифр НБУВ: РА326962

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
10.

Левчук І. І. 
Соціально-політичний порядок: сутність, детермінанти, інституціоналізація у сучасному політичному просторі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. І. Левчук ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано поняття "соціально-політичний порядок", розкрито його сутність, детермінанти й інституціоналізація у сучасному політичному просторі. Відзначено, що поняття "порядок" та його складові змінюються залежно від історичних і соціально-політичних обставин, від вектору розвитку суспільства. Зазначено, що проблемне поле дослідження ролі та місця людини за умов існування соціально-політичного порядку може вирішуватися в декількох теоретичних площинах, насамперед, в таких теоретичних моделях суб'єкта порядку як інвайронменталізм, постмодернізм, елітаризм. Обгрунтовано, що ідея соціально-політичного порядку передбачає пошук форм, орієнтованих на мирне розв'язання конфліктів, стабільний характер змін, а також подальший цивілізаційний розвиток. Соціально-політичний порядок забезпечується відтворенням певних властивостей або елементів політичної системи, баланс яких, у випадку їх оптимальної конфігурації та співвідношення, призводить до стану політичної стабільності або кризи. У країнах зі стабільною демократією накопичено значний досвід демократичного управління, який дозволяє створити механізми, що здатні ефективно долати виникаючі конфлікти, не порушуючи в цілому основ соціально-політичного порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф011
Шифр НБУВ: РА381591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Висоцький О. Ю. 
Теоретико-методологічні виміри технологій легітимації політичної влади: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / О. Ю. Висоцький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 32 с. — укp.

З'ясовано сутність і зміст технологій легітимації політичної влади, які є прийомами, способами та процесами, що відрізняються ефективністю, цілеспрямованим характером та забезпечують необхідний рівень суспільного визнання суб'єктам політики для здобуття, збереження, посилення чи використання влади. Розкрито роль технологій легітимації політичної влади як ефективних засобів здобуття, утримання та реалізації влади, що зумовлює їх розгляд як необхідної складової процесів боротьби за владу, її розподіл і використання. Визначено й охарактеризовано основні суб'єкти здійснення технологій легітимації політичної влади, якими виступають політичні лідери, партії та держави. Виокремлено та проаналізовано основні аспекти ефективного здійснення легітимаційних технологій, до яких належать комунікативний, ціннісно-нормативний та психологічний. Доведено, що комунікативні, ціннісно-нормативні та психологічні чинники найбільшою мірою визначають формування громадської думки, впливають на політичну поведінку та виступають основами регулювання суспільно-політичної взаємодії, зокрема, щодо забезпечення легітимності політичної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011
Шифр НБУВ: РА381106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Набруско В.І. 
Формування громадської думки в умовах легітимації політичної влади (масовокомунікативний вимір): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.І. Набруско ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні погляди на проблему категоріальних елементів сутності поняття громадської думки (ГД), розроблено методологічну модель аналізу процесів її формування за умов модернізації суспільства та легітимації нових політичних інститутів і владних структур. Здійснено теоретичну реконструкцію особливостей комунікативного простору політики за умов формування впливу засобів масової комунікації (ЗМК) на ГД як ресурс легітимації. Уперше у вітчизняній політичній науці в контексті міждисциплінарних політико-соціологічних пошуків системно розглянуто технології впливу ЗМК як генератора інформаційних потоків політичної влади, зокрема під час її легітимації, на ГД. На підставі соціологічного опитування (апробаційної анкети) визначено ступінь впливу на масову свідомість вітчизняних радіокомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф018 + Ф055 +
Шифр НБУВ: РА342900

Рубрики:

      
13.

Гребіневич О.М. 
Ціннісно-нормативна легітимація політичної системи: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Гребіневич ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему ціннісно-нормативної легітимації політичної системи модерного суспільства як суспільства ліберально-демократичної культури. Розкрито значення ціннісно-нормативної складової процесу легітимації. Обгунтовано твердження, що за умов модерного суспільства легітимація політичної системи є процесом аргументованого обгрунтування або виправдання політичних інституцій і практик. Відзначено, що легітимація як одна з мовленнєвих практик потрапляє у проблемне поле прагматичного аналізу мови. Здійснено дослідження легітимативної практики з використанням понять "комунікативний розум", "значущість", "фактичність", "комунікативна дія", "життєсвіт". Визначено сутність ціннісно-нормативної легітимації як процесу, який пов'язує життєсвіти політико-правової спільноти та її політичну систему. Доведено, що ціннісно-нормативними засадами легітимації політичної системи у модерному суспільстві є свобода, рівність, політична автономія індивіда та справедливість, що претендують на універсальну значущість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*1 в055 + Ю703.1 + Ф011 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА344152

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського