Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (162)Книжкові видання та компакт-диски (295)Журнали та продовжувані видання (123)
Пошуковий запит: (<.>U=У50-56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Іванова В.М. 
Взаємодія національного та іноземного інвестування в нових ринкових економіках в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.М. Іванова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість інвестиційної та інноваційної діяльності за рахунок мобілізації та з залученням іноземних інвестиційних ресурсів, які є базою інвестиційного прогресу економіки України. Розглянуто макроекономічний аспект процесу формування інвестиційних ресурсів на підставі аналізу структури, динаміки національних заощаджень і можливостей їх інвестиційного використання та досвіду країн ЦСЄ, щодо залучення іноземних інвестицій. Установлено, що умовою росту та трансформації інвестиційних процесів є поступовий процес "кластеризації", який є необхідним чинником активізації цього процесу в Україні. Значну увагу приділено економічній безпеці України. Обгрунтовано основні напрямки державної інвестиційної політики на сучасному етапі розвитку економіки України та розроблено систему пропозицій, спрямованих на покращення інвестиційної політики й активізацію взаємодії національного й іноземного інвестування за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА355863

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Гончарова Н.М. 
Вплив іноземного фінансування на розвиток країн з транзитивною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.М. Гончарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено роль іноземного фінансування в економічному розвитку країн з транзитивною економікою. Розкрито економічну природу процесу іноземного фінансування й особливості його взаємодії з національним господарством країни-реципієнта. Досліджено структуру його потоку та встановлено функціональне призначення його складових в економічному розвитку країн з транзитивною економікою. Проаналізовано та систематизовано наслідки появи окремих форм іноземного фінансування та визначено чинники їх утворення. Розроблено модель взаємодії іноземного фінансування з національним господарством країни-реципієнта, яка відображає механізми його впливу на економічний розвиток, дає змогу аналізувати та прогнозувати результати його надходження. Запропоновано підходи, принципи та інструментарій оптимізації ролі іноземного фінансування у розвитку країн з транзитивною економікою на прикладі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У50-56 +
Шифр НБУВ: РА348565

Рубрики:

      
3.

Дзебих І. Б. 
Глобальні інвестиційні бізнес-стратегії у конкурентному середовищі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. Б. Дзебих ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування й ефективності реалізації корпоративних інвестиційних стратегій у глобальному бізнес-середовищі. Проаналізовано витоки, фактори становлення й особливості інвестиційного глобалізму, оцінено наслідки економічних циклічно-кризових впливів на глобальні інвестиційні тренди. Розкрито природу глобального інвестиційного ринку, увагу приділено його суб'єктній ідентифікації та структурно-функціональній сегментації, виявленню прогресивних і регресивних властивостей. Проведено ідентифікацію та типізацію сучасних корпоративних інвестиційних стратегій у парадигмі глобального менеджменту, здійснено їх порівняльну характеристику за кількісними й якісними критеріями ефективності реалізації в конкурентному середовищі. Увагу приділено інвестиційному компоненту глобального корпоративного лідерства. Наведено комплексну оцінку методів і правил прийняття стратегічних інвестиційних рішень у глобально нестабільному бізнес-середовищі. Обгрунтовано необхідність і запропоновано форми адаптації інструментарію сучасного ризик-менеджменту в міжнародній інвестиційній діяльності українських нафтогазових компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56
Шифр НБУВ: РА382412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Волкодав В.В. 
Залучення західноєвропейських інвестицій в Україну за досвідом країн з перехідною економікою: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Волкодав ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми залучення західноєвропейських інвестицій в економіку України в цілому та в АПК зокрема. Розроблено пропозиції щодо активізації інвестиційних процесів на засадах використання досвіду країн Центральної та Східної Європи у період ринкової трансформації їх економіки. Узагальнено теоретичні та методологічні аспекти залучення західноєвропейських інвестицій. Запропоновано нову класифікацію іноземних інвестицій. Визначено місце України у конкурентній боротьбі на міжнародному ринку капіталів серед країн Центральної та Східної Європи. Досліджено динаміку, склад та структуру західноєвропейських інвестицій. Встановлено статистичні залежності між обсягами інвестицій у різні галузі агропромислового виробництва та їх регіональні особливості. Здійснено прогноз залучення західноєвропейського капіталу в економіку України. На підставі узагальнення досвіду використання іноземних, зокрема, західноєвропейських, інвестицій країнами Центральної та Східної Європи розроблено пропозиції щодо регулювання інвестиційних потоків та удосконаленння державної політики України у даній сфері з метою покращання інвестиційного клімату та прискорення євроінтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА353900

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Павловська О.Д. 
Конкурентоспроможність національних економік в умовах інвестиційної глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Д. Павловська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні і практичні питання формування умов усталеної конкурентоспроможності національних економік за умов інвестиційної глобалізації. Досліджено системну сутність, компоненти, фактори і пріоритети національної конкурентоспроможності. Визначено характер інвестиційного глобалізму, проаналізовано його тенденції, протиріччя та впливи на конкурентоспроможність країн з різним рівнем економічного розвитку, міжнародною мікро- та макроінтегрованістю. Виявлено проблеми та визначено перспективи гармонізації глобального інвестування. Запропоновано заходи щодо мобілізації внутрішніх і зовнішніх інвестиційних ресурсів розвитку конкурентоспроможності економіки України на сучасній інноваційно-технологічній основі, в тому числі за рахунок розширення та інтенсифікації інвестиційного співробітництва з Євросоюзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + У50-56 + У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА330081

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Ткаленко С.І. 
Міжнародна інвестиційна діяльність комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.І. Ткаленко ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено роль та місце комерційних банків у міжнародному інвестиційному процесі у економічно розвинених країнах та країнах з транзитною економікою. Проаналізовано інвестиційні потреби у країнах з транзитною економікою. Висвітлено роль інвестиційної діяльності як системи формування та використання інвестиційних ресурсів, регулювання інвестиційного процесу та міжнародного руху інвестицій, створення клімата із залученням вітчизняних та іноземних інвестицій. Наведено доцільність інвестиційних операцій у разі активної позиції, яка виявляється у використанні інструментів довгострокового кредитування, зміцненні позиції банків у посередницькій діяльності. На підставі вивчення ділової поведінки банків виявлено, що головними інструментами реалізації їх функцій у глобальному середовищі є інституціоналізація, сек'юритизація, універсалізація. Визначено сучасні тенденції розвитку світового фінансового ринку, що впливають на міжнародну діяльність банків. Проведено реорганізацію внутрішніх структур, що базуються на злитті та поглинанні у фінансовому секторі економіки. Визначено вплив даної тенденції на конкурентоспроможність, рейтинг та ділову поведінку банків на світових ринках. Запропоновано комплекс заходів щодо можливого реформування банківського сектора спрямованого на інтеграцію у фінансове середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + Ч526.218.134 +
Шифр НБУВ: РА322085

Рубрики:

      
7.

Вовк С. В. 
Міжнародна мобільність реального капіталу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. В. Вовк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти міжнародної мобільності реального капіталу. Проаналізовано її сутність і значення у контексті формування нового світового економічного порядку. Сформульовано визначення понять "реальний капітал", "міжнародна мобільність реального капіталу", "прямі іноземні інвестиції". Здійснено типізацію прямих іноземних інвестицій як форми міжнародної мобільності реального капіталу, виділено основні її види та визначено вплив. Здійснено моніторинг економіко-демографічних факторів щодо міжнародної мобільності реального капіталу та виділено групи країн за масштабністю її впливу. Проаналізовано участь України загалом та її регіонів зокрема у міжнародних потоках реального капіталу. Розроблено модель, яка відображає вплив міжнародної мобільності реального капіталу на макро- та мікрорівні. Запропоновано шляхи активізації участі України у міжнародних потоках реального капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА371248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Жеваго К.В. 
Міжнародні інвестиції і ефективний економічний розвиток: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.05.01 / К.В. Жеваго ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та практичні питання міжнародної інвестиційної взаємодії країн у контексті їх ефективного економічного розвитку. На основі сучасних теорій і моделей національного економічного розвитку досліджено вплив міжнародно-інвестиційних факторів на його ефективність, проаналізовано тенденції та протиріччя глобалізації інвестиційних ринків. Запропоновано комплекс заходів щодо оптимізації міжнародної інвестиційної діяльності України з урахуванням сучасних пріоритетів і особливостей реалізації моделі відкритої економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 +
Шифр НБУВ: РА328201

Рубрики:

      
9.

Вишивана Б.М. 
Організаційно-економічний механізм регулювання міжнародної інвестиційної діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Б.М. Вишивана ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено системне дослідження організаційно-економічного механізму регулювання міжнародної інвестиційної діяльності в Україні, розкрито його зміст і розроблено структуру. Уточнено визначення поняття міжнародної інвестиційної діяльності, доповнено та систематизовано перелік критеріїв класифікації міжнародних інвестицій. Запропоновано схему поетапного регулювання міжнародної інвестиційної діяльності держави. Наведено характеристику інвестиційного середовища діяльності міжнародних інвесторів в Україні. Обгрунтовано необхідність використання сучасних фінансових інструментів міжнародної інвестиційної діяльності в Україні. Розглянуто зарубіжний досвід її регулювання, встановлено можливості його адаптації до вітчизняних умов. Показано вплив конкурентоспроможності національної економіки на процеси активізації міжнародної інвестиційної діяльності. Запропоновано шляхи удосконалення механізму її регулювання в Україні за допомогою економіко-математичного моделювання експортно-імпортної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА345398

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Єрмілова К.В. 
Прямі іноземні інвестиції в умовах формування глобального економічного простору: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / К.В. Єрмілова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні основи визначення умов й організаційно-економічних засад впливу прямих іноземних інвестицій на формування глобального економічного простору. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо включення до даних процесів економік країн на рівноправних засадах. Досліджено суть і причини розвитку міжнародного інвестування, теоретичні принципи даного розвитку, суть і значення прямих іноземних інвестицій за умов глобалізації. Праналізовано залучення прямих іноземних інвестицій в країни з різним рівнем економічного розвитку. Оцінено сучасний стан розвитку глобальних світових ринків, а також вплив прямих іноземних інвестицій на розвиток економіки України за умов глобалізації. Визначено напрями та наслідки розвитку світових економічних глобалізаційних процесів, шляхи забезпечення конкурентних переваг країни за умов розвитку глобального економічного простору, напрямки вдосконалення механізму залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 +
Шифр НБУВ: РА364465

Рубрики:

      
11.

Гайдуцький І. П. 
Регулювання прямих іноземних інвестицій в країнах СНД в умовах економічної трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. П. Гайдуцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Визначено сутність регуляторних процесів у сфері економіки й інвестиційної діяльності. Розкрито природу економічних суперечностей розміщення прямих іноземних інвестицій в країнах СНД, які зумовлюють основні виклики системі регулювання інвестиційних процесів. Запропоновано методологічну схему регуляторного циклу інвестиційного режиму на основі гармонізації економічних інтересів іноземних інвесторів і країн-реципієнтів. Розглянуто зміст і структуру інституційного забезпечення системи регулювання. Розв'язано економетричні (кореляційно-регресійних) моделей визначення впливу факторів економічної трансформації на ефективність регулювання іноземних інвестицій. Визначено секторальні, інституціональні й інноваційні пріоритети регулювання інвестицій в країнах СНД та їх імплементації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА382972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Коверда В. М. 
Трансформація діяльності інститутів спільного інвестування в умовах фінансової глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / В. М. Коверда ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси трансформації діяльності інститутів спільного інвестування (ICI) як провідної форми фінансового посередництва сучасного світового фінансового ринку, як національних і міжнародних майнових комплексів довірчого управління в системі фінансово-кредитних установ за умов фінансової глобалізації, етапи формування та генезис системи управління активами інвестиційних фондів на світовому ринку фіктивного капіталу. Розвиток ICI в Україні, їх інтеграція у світове господарство потребують вирішення дуже важливих і нагальних питань, серед яких: вдосконалення законодавства, визначення концептуальних засад, критерії становлення, принципів побудови та пріоритети розвитку моделей управління ICI за умов ринкових трансформацій, узагальнення досвіду роботи та пошук шляхів оптимізації діяльності ICI на українському ринку колективних інвестицій. Розроблено та запропоновано економічний механізм, спрямований на досягнення збалансованості впливу суб'єктів інвестиційного ринку на прийняття управлінських рішень за умов глобальної фінансової невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У526.229 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА380085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Корнєєв В.В. 
Управління кредитними та інвестиційними потоками капіталу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / В.В. Корнєєв ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади управління кредитними та інвестиційними потоками капіталу на фінансових ринках. Введено в науковий обіг категорію "фінансова логістика". Обгрунтовано необхідність виділення фінансової логістики в самостійний напрям наукових досліджень. Виявлено особливості руху фінансового капіталу; виділено фактори, що обумовлюють інституційні проблеми розвитку фінансових ринків різних країн. Показано домінуюче значення ринку цінних паперів і сек'юритизованих фінансових інструментів в управлінні потоками капіталу. Здійснено оцінку фінансово-економічної позиції України в системі кредитних та інвестиційних потоків капіталу, запропоновано шляхи вирішення боргових проблем та активізації інвестиційних угод на фінансових ринках. Визначено роль фінансових посередників як інститутів розвитку в управлінні потоками капіталу шляхом розширення ємності ринку фінансових послуг, обгрунтовано можливість легалізації прав власності у процесі користування послугами посередницьких структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У526.22 + У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА331880

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Чередник А.Л. 
Форми інтеграції українських підприємств до світового ринку інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.Л. Чередник ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто процеси взаємодії українських підприємств зі світовим ринком інвестицій, виявлено причини, що перешкоджають активізації інтеграції у даний світовий ринок. Проаналізовано можливості задоволення потреб українських підприємств в інвестиціях шляхом залучення власних, а також внутрішньоукраїнських джерел. Визначено сфери й умови доцільного використання іноземних інвестицій. Проаналізовано практику розробки інвестиційних пропозицій українськими підприємствами. Запропоновано економіко-математичну модель залежності між інвестиціями в основний капітал, прямими іноземними інвестиціями та технологічною структурою капітальних вкладень. Обгрунтовано необхідність і напрямки державного сприяння інтеграції українських підприємств у світовий ринок інвестицій завдяки використанню запропонованого алгоритму взаємодії розробки та впровадження інвестиційної стратегії на підприємстві. Запропоновано концептуальний підхід до вирішення проблем підвищення продуктивності економіки України на загальнодержавному рівні за умов інтеграції українських підприємств до світового ринку інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА331546

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського