Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1320)Книжкові видання та компакт-диски (523)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Юрженко А.В. 
Біохімічні зміни в тканинах пародонта та ротовій рідині за умов генералізованого пародонтиту та лікуванння антиоксидантними препаратами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / А.В. Юрженко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження біохімічних і морфологічних змін у тканинах пародонта у білих щурів у разі експриментального пародонтиту, наведено результати вивчення порушень прооксидантно-антиоксидантного стану ротової рідини пацієнтів молодого віку за умов генералізованого пародонтиту (ГП). Встановлено, що важкість запально-дистрофічного процесу у пародонті тісно корелює з вираженістю оксидативного стресу. Виявлено, що ступінь важкості патологічного процесу у пародонті значною мірою узгоджується з нагромадженням малонового діальдегіду (МДА), зі зміною співвідношення насичених і ненасичених жирних кислот. Уперше доведено здатність кораргіну та фламікару, імобілізованих на силіксі, нормалізувати про- й антиоксидантний баланс у тканинах пародонта щурів, підвищувати ємність ферментативної системи антиокидантного захисту, пригнічувати рівень процесів ліпопероксидації, які посилюються у разі запально-дистрофінчих захворювань пародонта. Експериментально доведено доцільністю включення у загальноприйняту схему лікування ГП антиоксидантних препартаів кораргіну та фламікару, іммобілізованих на силіксі. Із урахуванням результатів наукового досліження розроблено метод ранньої діагностики ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 +
Шифр НБУВ: РА369434

Рубрики:

      
2.

Мозгова Н.В. 
Вазокоригуюча терапія у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Мозгова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування та збільшення тривалості періоду стабілізації генералізованого пародонтиту у пацієнтів з різним соматичним станом (здорових осіб і хворих з серцево-судинною патологією), функціональним станом регіонарного й системного кровообігу (без порушень, з порушеннями регіонарного та зі сполученими регіонарними та системними порушеннями). Показано, що в структурі патології органів порожнини рота у хворих з серцево-судинними захворюваннями найбільш розповсюдженим є генералізований пародонтит (76,8 %), що в 1,2 рази більше у порівнянні з групою соматично здорових осіб. Розроблено диференційований метод вазокоригувальної терапії для комплексного лікування генералізованого пародонтиту залежно від соматичного статусу та функціонального стану регіонарного та системного кровообігу. Встановлено, що запропоновані методи сприяють скороченню термінів лікування в середньому на 2 доби та клініко-рентгенологічній стабілізації процесу у 85,4 % хворих, що на 15 % вище у порівнянні з відповідним показником у хворих, яких лікували традиційним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА351080

Рубрики:

      
3.

Сідаш Ю. В. 
Використання локальної фотоактивованої дезінфекції кореневих каналів та імунокорегуючого засобу в комплексному лікуванні хворих на хронічний верхівковий періодонтит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Ю. В. Сідаш ; ДВНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2011. — 18 с. — укp.

Вперше проведено імуноцитологічні дослідження капілярної крові в ділянці ураженого зуба, імуногістохімічні дослідження біопсійного матеріалу грануляційної тканини та гранульом у хворих на хронічний гранулюючий та гранулематозний періодонтит. Вперше показано, що хронічні верхівкові періодонтити у хворих мають перебіг на фоні зниженого місцевого імунного стану. Вивчено антибактеріальні властивості різних ділянок спектра некогерентного випромінювання апарата "UFL-122" і піки поглинання запропонованих фотосенсибілізаторів, що слугували основою для застосування фотоактивованої дезінфекції кореневих каналів у хворих на хронічний верхівковий періодонтит. Розроблено та науково обгрунтовано методику медико-інструментальної обробки кореневих каналів з використанням некогерентного випромінювання апарата "UFL-122" та фотосенсибілізатора в комплексному лікуванні хронічного верхівкового періодонтиту. Вперше вивчено динаміку імуногістохімічних змін у періапікальній ділянці після застосування фотодинамічної терапії кореневих каналів та імунокоректора тималін. Вдосконалено методику комплексного лікування хворих на хронічний верхівковий періодонтит з використанням фотоактивованої дезінфекції кореневих каналів та імунокоректора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА382137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Давіденко О.М. 
Використання магнітофорезу намацита і вітаміну Dsub3/sub у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Давіденко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту (ГП) вивчено терапевтичну ефективність магнітофорезу комбінації препарату "Намацит" та вітаміну D3. Уперше в експерименті на тваринах під дією магнітофорезу доведено поліпшення перебігу енергетичних процесів, відновлення кислотно-лужної рівноваги, зниження гіпоксії та перекисного окиснення у тканинах пародонта та крові, що призводить до посилення біосинтетичних процесів і запобігає розвитку атрофії кісткової тканини пародонта. На підставі клініко-рентгенологічних досліджень доведено раціональність використання магнітофорезу намацита та вітаміну D3 у комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит. Показано, що магнітофорез у рекомендованому режимі сприяє стійкому пролонгованому лікувальному ефекту, продовженню періоду ремісії та запобігає прогресуванню патологічного процесу у тканинах пародонта. Установлено, що підвищення ефективності комплексного лікування ГП з використанням магнітофорезу запропонованих засобів досягається внаслідок позитивного впливу фізичного фактора (імпульсного магнітного поля) та препаратів-коректорів гомеостазу у тканинах пародонта (намацита і вітаміну D3 на основні патогенетичні ланки хронічного пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА338119

Рубрики:

      
5.

Шилівський І.В. 
Використання природних факторів Прикарпаття в комплексному лікуванні захворювань пародонта у хворих сечокам'яною хворобою: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І.В. Шилівський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обстежено 1 054 хворих на сечокам'яну хворобу, серед яких частота захворювань пародонта склала 94,6 %, що на 14,7 % більше, ніж у осіб такого самого віку у цьому ж регіоні, але без сечокам'яної хвороби. Найчастіше у таких хворих діагностували генералізований пародонтит (62,14 %) і хронічний гінгівіт (16,60 %). Вивчено особливості клінічного перебігу захворювань пародонта у разі сечокам'яної хвороби, які полягають у швидкому переході ранніх стадій захворювання в більш тяжкі у всіх вікових групах у порівнянні з обстеженими без фонової патології. Вивчено функціональний стан судин пародонта, щільність кісткової тканини, інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів і стан антиоксидантної системи у хворих на сечокам'яну хворобу. Обгрунтовано та розроблено схеми комплексного лікування та профілактики генералізованого пародонтиту у таких хворих з використанням природних факторів Прикарпаття. Показано високу ефективність запропонованих схем лікування, яку підтверджено подовженням періоду клінічної ремісії, нормалізацією клініко-рентгенологічних, лабораторних і біохімічних показників. На підставі проведених клінічних досліджень розроблено математичну модель прогнозування перебігу генералізованого пародонтиту, яка дозволяє більш ефективно проводити профілактичні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р696.504.3 +
Шифр НБУВ: РА366691

Рубрики:

      
6.

Кузіна В.В. 
Використання сіліконового матеріалу "Сілгап" для обтурації кореневих каналів при лікуванні хронічного періодонтиту постійних зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Кузіна ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано двохетапну методику оптимізації консервативного лікування хронічного періодонтиту постійних зубів з використанням нового пломбувального матеріалу "Сілгап", розробленого на кафедрі стоматології дитячого віку, дитячої щелепно-лицьової хірургії й імплантології ХДМУ за сприяння співробітників АТ "СТОМА" на базі сіліконових каучуків. Проведено експериментальне вивчення фізико-механічних властивостей нового пломбувального матеріалу, з'ясовано характер його взаємодії з кореневим дентином, визначено біосумісність. На першому етапі для прискорення репаративних процесів у періодонті проведено заповнення кореневих каналів пастою "Calasept" за рекомендаціями фірми-виробника на строк три місяці. На другому етапі для герметичного пломбування кореневого каналу використано матеріал "Сілгап". Під час роботи з пломбувальним матеріалом у клініці встановлено його високі технологічні властивості, що забезпечують легке введення до каналу, довготривалу якісну обтурацію, збереження природного кольору зуба, можливість відновлення коронок зубів після ендодонтичного втручання у найкоротші строки. Рекомендовано використовувати "Сілгап" як ефективний матеріал для пломбування кореневих каналів постійних зубів різних функціональних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА342582

Рубрики:

      
7.

Завербна Л.В. 
Віддалені радіаційні ефекти в тканинах пародонта у хворих, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Завербна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — 19с., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено особливості розвитку хвороб пародонта в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які зазнали впливу високих доз іонізуючого випромінювання, у віддалені терміни та залежно від наявності в них протезних конструкцій. Показано морфологічні особливості слизової оболонки, виявлено різницю перебігу процесів вільнорадикального окиснення ліпідів у ротовій рідині ліквідаторів, які не користуються незмінними протезами. Описано зміни, що відбуваються в кристалі гідроксиапатиту твердих тканин зуба та кістки. Оцінено патологічні процеси, що відбуваються в ротовій порожнині на фоні загальносоматичної патології у хворих, які зазнали радіаційного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА316932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дегтярьова Л. А. 
Вплив генотипічних чинників на клінічні проявлення та плин хронічного верхівкового періодонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. А. Дегтярьова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено поширеність хронічного верхівкового періодонтиту (ХВП) у кримській популяції, що складає 54,3 %, інтенсивність ХВП - 2,33. Стан навколоверхівкових тканин зуба оцінено за допомогою даного комплексного апікального індексу, визначено ступінь активності перебігу ХВП. Виявлено взаємозв'язок між АВО-належністю, імуногенетичними відношеннями та перебігом і клінічними проявленнями ХВП. Висвітлено алельні варіанти маркера D6S2414 (7/7, 6/7, 10/11) та алельні варіанти маркера GATA 163В10 (2/2, 6/6, 3/4, 4/6), які схильні до розвитку ХВП. Показано виражене збільшення частоти осіб із ХВП, які відносяться до гіперстенічного й астенічного соматотипів (56,67 +- 3,42) % і мають підвищений ступінь гомозиготності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА374537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Давиденко С. В. 
Вплив поєднаної дії експериментальної виразки шлунка та цукрового діабету на тканини парадонта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. В. Давиденко ; Луганський державний медичний університет. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-29 + Р413.204.6-29 + Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА369506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мельничук 
Генералізований пародонтит і пародонтоз: маркери спадкової схильності, патогенетичні механізми метаболічних порушень та їх комплексна корекція: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Галина Михайлівна Мельничук ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2008. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р661.210.9
Шифр НБУВ: РА356737

Рубрики:

      
11.

Гавриляк Г. Є. 
Генералізований пародонтит: імунопатогенез, клініка та діагностика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Г. Є. Гавриляк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Висвітлено клінічні й імунопатогенетичні аспекти генералізованого пародонтиту (ГП). Клінічний аспект включає проведення диференційної діагностики за характерними клінічними ознаками й індексів двох форм ГП, які найчастіше зустрічаються у дорослому віці: генералізований пародонтит з хронічним перебігом (ХГП) і швидкопрогресуючим пародонтитом (ШПП). Проведено порівняння імунопатогенезу різних форм ГП імунологічними, гістологічним, імуногістохімічним і електронно-мікроскопічним методами. Обстежено 76 хворих на ГП, з них - 45 хворих на ХГП і - 31 хворий на ШПП. Доповнено знання щодо клінічних особливостей перебігу двох форм ГП, їх поєднаність з хронічними запальними патологіями інших локалізацій. Вперше виявлено візуальні та морфологічні зміни тканини ясен за хронічної гіперімунокомплексемії в експерименті: порушена локалізована внутрішньосудинна коагуляція крові, що зумовлює розвиток дистрофічних змін пародонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА380681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сажина О.С. 
Гіпербарична оксигенація у комплексному лікуванні дистрофічно-запальних захворювань пародонта: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Сажина ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-функціональних, мікробіологічних досліджень обгрунтовано доцільність використання методу гіпербаричної оксигенації (ГБО) як додаткового патогенетичного засобу в комплексній терапії генералізованого пародонтиту (ГП). Вперше розроблено оптимальні режими ГБО залежно від ступеня тяжкості ГП. Удосконалено пристрій для проведення локальної ГБО ротової порожнини у ході лікування дистрофічно-запальних захворювань пародонта. Розроблено й апробовано тактику комплексного лікування хворих на ГП різного ступеня тяжкості з використанням загальної та локальної ГБО. Встановлено, що підвищення ефективності комплексного лікування ГП з використанням ГБО досягається за рахунок впливу на основні патогенетичні ланки хронічного дистрофічно-запального процесу у тканинах пародонта, зокрема - мікроциркуляторні та пов'язані з ними порушення метаболізму та трофіки з розвитком локальної тканевої гіпоксії, а також на видовий склад облігатно анаеробних бактерій і показники бактеріальної колонізації мікрофлори пародонтальних кишень. З'ясовано, що корекція цих порушень дозволяє одержати високі безпосередні та віддалені результати лікування хронічного ГП. Показано, що використання методу ГБО для лікування хворих на хронічний ГП сприяє ліквідації запалення та тривалій клінічній стабілізації патологічного процесу у тканинах пародонта, а також викликає стійку ремісію захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА362968

Рубрики:

      
13.

Черніна О.В. 
Диференційна вегетокорекція в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Черніна ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 17 с. — укp.

Встановлено, що динаміка показників вегетативної нервової системи у разі генералізованого пародонтиту залежить від стану реактивності організму. Доведено, що стан вегетативної нервової системи визначає особливості клінічного перебігу пародонтиту. Диференційна вегетокорекція за умов експериментального пародонтиту дозволила оптимізувати фази та терміни процесів репарації рани після кюретажу пародонтальних кишень. Показано, що в клініці доцільно проводити диференціацію хворих за групами залежно від стану вегетативного тонусу та вегетативної реактивності, а також клінічних особливостей перебігу запалення. Відзначено, що запропонований метод вегетокорекції дозволяє досягнути стійкої клініко-рентгенологічної ремісії у випадку генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-29
Шифр НБУВ: РА320213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Осипенкова Т.С. 
Диференційна корекція перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.С. Осипенкова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що динаміка показників ПОЛ і антиоксидантної системи за умов експериментального пародонтиту визначає реактивність організму. Особливості перебігу експериментального пародонтиту пов'язані з приростом продуктів ПОЛ і АО-системи в крові та ротовій рідині на першу добу після кюретажу пародонтальних кишень. Диференційна корекція вільнорадикальних процесів за умов експериментального пародонтиту дозволяє нормалізувати терміни загоєння рани після кюретажу. Доцільно проводити розподіл хворих за групами залежно від приросту показників ПОЛ і АО-системи та інтенсивності загального процесу в пародонті. Запропонований метод диференційної корекції в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту призводить до стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА315298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Цецура Н. В. 
Диференційовані підходи до запобігання ускладнень у перебігу генералізованих захворювань тканин пародонту при різних формах ревматоїдного артриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. В. Цецура ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту (ГП), асоційованого з суглобовою та системною формами ревматоїдного артриту (РА). Встановлено залежність мікробіологічного спектра пародонтальної кишені від характеру перебігу ГП, асоційованого з різними формами РА. Показано залежність характеру перебігу ГП від вираженості аутоімунного процесу у разі РА. Виявлений дисбаланс у співвідношенні про- та протизапальних цитокінів дозволяє прогнозувати розвиток загострення в перебігу ГП. Вперше розроблено й апробовано нову лікарську форму у вигляді пародонтальної плівки для місцевого лікування ГП, асоційованого з різними формами РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА379629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Новікова М.А. 
Діагностика і оцінка ефективності лікування дистрофічно-запальних захворювань пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Новікова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено інформаційну цінність визначення електрокінетичної рухливості ядер клітин буккального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) під час диференційної діагностики катарального гінгівіту та генералізованого пародонтиту, визначення мембранотропних властивостей нових комбінацій препаратів і оцінки їх терапевтичної ефективності у разі дистрофічно-запальних захворювань пародонта. Встановлено, що величина показника електрокінетичної рухливості ядер клітин букального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) відображає наявність, ступінь важкості та характер перебігу (загострений та хронічний) дистрофічно-запального процесу в тканинах парадонта. Вік і стать обстежених на величині даного показника істотно не впливають. Обгрунтовано можливість оцінки активності вільно радикального окиснення ліпідів і рівня місцевого імунітету в ротовій порожнині за допомогою тесту ЕКРЯ КБЕ. Вивчено клінічну ефективність двох нових засобів місцевого лікування хворих на генералізований пародонтит з використанням антиоксидантів і естрону, які мають протизапальну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, імуномодулювальну дії. Розроблено показання до їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 687
Шифр НБУВ: РА312866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Перова Г.І. 
Експериментально-клінічне обгрунтування застосування лецитин-антиоксидантного комплексу при лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.І. Перова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 21 с. — укp.

Створено "фосфоліпазну" модель пародонтиту. Запропоновано спосіб комплексного лікування генералізованого пародонтиту з застосуванням нової композиції на основі лецитину (фосфатидилхоліну) в поєднанні з біоантиоксидантами (токоферолацетатом, каротином і аскорбінової кислоти) - лецитин-антиоксидантного комплексу. Застосування оригінального комплексу ліквідує запалення, нормалізує гомеостаз порожнини рота, знижує рівень ПОЛ і протеолітичну активність ротової рідини, сприяє функціональній та органічній стабілізації мембранних структур клітин, зменшує напруженість клітинних і гуморальних факторів місцевого імунітету порожнини рота, підвищує ефективність і скорочує терміни лікування, що призводить до довготривалої ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА319322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Інкелевич М.Ю. 
Етіопатогенетичне обгрунтування способу імуномодулюючої терапії хронічного пародонтиту в осіб, хворих на цукровий діабет першого типу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / М.Ю. Інкелевич ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та апробації способу імуномодулюючої терапії хронічного пародонтиту на основі вивчення його етіологічних та патогенетичних особливостей під час інсулінової недостатності. Проаналізовано роль анаеробних бактерій як етіологічних агентів захворювання, їх здатність руйнувати комплемент, лізоцим та імуноглобуліни. Відзначено, що включення в терапію хронічного пародонтиту під час інсулінової недостатності лісобакту та амізону позитивно впливає на імунні, метаболічні та клінічні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА342253

Рубрики:

      
19.

Синиця В.В. 
Застосування антиоксидантів у комплексному лікуванні хронічних верхівкових періодонтитів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Синиця ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано метод впливу на хронічний запальний процес у верхівковому періодонті (ВП), із застосуванням сукупності препаратів з антиоксидантною дією. Опрацьовано та впроваджено медикаментозну композицію із вмістом антиоксидантів і розглянуто її дію у 155-ти осіб. Досліджено стан антиоксидантної системи та перебіг процесів перекисного окиснення ліпідів у періапікальних тканинах окремо у кожній клінічній формі хронічного ВП. Удосконалено узагальнюючий метод визначення стану антиоксидантної системи за концентрацією аскорбінової кислоти у ротовій рідині; вперше запропоновано засіб біохімічного контролю впливу антиоксидантів на хронічний запальний процес у ВП. Проаналізовано клінічні та біохімічні показники ефективності лікування хворих на хронічний ВП. Встановлено, що дана медикаментозна композиція з антиоксидантами Ebeta-каротином і натрієм тіосульфатом є ефективною у лікуванні хворих на хронічний ВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА322943

Рубрики:

      
20.

Пушкова Т.М. 
Застосування даларгіну у комплексному лікуванні хронічного генералізованого пародонтиту у хворих виразковою хворобою дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.М. Пушкова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності комплексного патогенетичного лікування хворих на хронічний генералізований пародонтит (ХГП) першого та другого степенів тяжкості на фоні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДК). Проаналізовано особливості порушень імунологічної реактивності, систем гемостазу, проліферативної активності епітелію зубоясенного прикріплення у хворих з різним ступенем тяжкості пародонтиту. На біологічних моделях in vitro доведено, що застосування даларгіну для лікування хворих на ХГП на фоні ВХДК є патологічно необхідним. Обгрунтовано спосіб комплексного лікування хворих на ХГП на фоні ВХДК з застосуванням ендоназального електрофорезу даларгіну, запропоновано методику оцінки його клінічної ефективності у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 + Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА336721

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського