Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1320)Книжкові видання та компакт-диски (523)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ільницька О. М. 
Розробка лікувально-профілактичних заходів патології тканин пародонта у працівників скляної промисловості: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. М. Ільницька ; МОЗ України, ДВНЗ Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено поширеність, інтенсивність, особливості перебігу та динаміку розвитку захворювань тканин пародонта в працівників скляного виробництва залежно від стажу роботи. Встановлено, що у досліджуваного контингенту залежно від стажу роботи та протягом робочого дня істотно зменшується швидкість секреції змішаної слини, підвищується її в'язкість і знижується рівень pH. Новими є дані щодо видового складу мікрофлори пародонтальних кишень, характер змін місцевої резистентності ротової порожнини та стану системи імунного захисту ротової рідини за генералізованого пародонтиту у працівників скляного виробництва. Вперше розроблено та запропоновано методику лікування захворювань тканин пародонта з використанням озонотерапії за допомогою апарату OzoneMed. Розроблено й апробовано новий комплекс лікувально-профілактичних заходів для лікування хворих на генералізований пародонтит працівників скляного виробництва, а також пародонтальну пов'язку на основі тіотриазоліну для місцевого лікування генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р124.516-4
Шифр НБУВ: РА384533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Інкелевич М.Ю. 
Етіопатогенетичне обгрунтування способу імуномодулюючої терапії хронічного пародонтиту в осіб, хворих на цукровий діабет першого типу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / М.Ю. Інкелевич ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та апробації способу імуномодулюючої терапії хронічного пародонтиту на основі вивчення його етіологічних та патогенетичних особливостей під час інсулінової недостатності. Проаналізовано роль анаеробних бактерій як етіологічних агентів захворювання, їх здатність руйнувати комплемент, лізоцим та імуноглобуліни. Відзначено, що включення в терапію хронічного пародонтиту під час інсулінової недостатності лісобакту та амізону позитивно впливає на імунні, метаболічні та клінічні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА342253

Рубрики:

      
3.

Аншукова О.І. 
Обгрунтування принципів гігієни порожнини рота в комплексі остеотропної терапії у хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Аншукова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне й експериметальне обгрунтування нового методу лікувально-профілактичної гігієни порожнини рота у хворих з різними клінічними варіантами перебігу генералізованого пародонтиту, що передбачає використання зубної пасти протизапальної дії серії "Восход" у період основного курсу лікування та зубної пасти "Гарант", що має остеотропні властивості у період ремісії захворювання. Показано, що проведення запропонованої раціональної гігієни порожнини рота закріплює досягнутий ефект основного курсу лікування пародонтиту, сприяє більш тривалій стабілізації патологічного процесу у тканинах пародонта та запобігає подальшому прогресуванню резорбції альвеолярної кістки. У хворих на генералізований пародонтит з супутньою системною патологією, а також у жінок з гіпоестрогенією обгрунтовано доповнення до запропонованого комплексу тривалого застосування полімінерального комплексу Кальцид - Магній. Обгрунтовано використання остеопатиту біологічного у складі зубної пасти. На моделі експериментального остеопорозу в щурів доведено виражену пародонтопротекторну дію зубної пасти "Гарант", зумовлену її остеотропними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА344767

Рубрики:

      
4.

Асмолова А.О. 
Обгрунтування методів хірургічного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на туберкульоз легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.О. Асмолова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше у хворих на туберкульоз легенів з захворюваннями пародонту за методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) встановлено наявність у пародонтальних карманах мікобактерій туберкульозу, за цього виявлення збудника не залежить від клінічної форми та ступеня розвитку генералізованого пародонтиту (ГП). Показано, що загальновідомі консервативні методи лікування ГП на фоні специфічної протитуберкульозної терапії з використанням антибіотиків не ліквідують мікобактерії у пародонтальних карманах. Виявлено, що пародонтальні клаптеві операції з використанням остеозаміщувальних композицій у таких хворих остаточно не усувають пародонтальний карман, тобто не сприяють ліквідації осередку інфекції. Установлено, що найбільш ефективним методом лікування ГП у хворих на туберкульоз легенів є хірургічний, зокрема, гінгівектомія та гінгівотомія, які остаточно ліквідують пародонтальний карман, що є джерелом і резервуаром туберкульозної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р542-37 +
Шифр НБУВ: РА349518

Рубрики:

      
5.

Бабенко В. М. 
Особливості клінічного перебігу та превентивне лікування генералізованого пародонтиту у хворих на бронхіальну астму на тлі глюкокортикостероїдної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. М. Бабенко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2010. — 22 с. — укp.

Визначено особливості клінічного перебігу та превентивного лікування генералізованого пародонтиту (ГП) у хворих на бронхіальну астму (БА) на тлі глюкокортикостероїдної (ГКС) терапії на підставі вивчення особливостей клінічного перебігу захворювання, імунологічних, метаболічних, цитологічних і морфологічних змін і порівняльної ефективності використання ультрафонофорезу мірамістину й аплікаційного шляху введення препарату. Встановлено, що БА та ГКС-терапія негативно впливають на перебіг ГП у вигляді пригнічення тяжкості запальної реакції та більш значущих порушень імунологічних, метаболічних процесів і морфологічних змін у тканинах пародонта. Обгрунтовано необхідність превентивного лікування хворих на ГП, які страждають на БА та застосовують ГКС згідно з розробленим алгоритмом. Вперше проведено порівняльний аналіз ефективності застосування мірамістину за превентивного лікування хворих на ГП на тлі ГКС-терапії БА. Показано, що курсове призначення ультрафонофорезу мірамістину викликає більш швидкий та пролонгований ефект у порівнянні з аплікаційним шляхом введення мірамістину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 + Р412.202-52
Шифр НБУВ: РА376661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бандрівська Н. Н. 
Особливості клінічного перебігу, лікування та профілактика захворювань пародонта у працівників цементного виробництва: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. Н. Бандрівська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено мікробний пейзаж пародонтальних кишень та назубного каменю у хворих основної групи, який містить широкий діапазон патогенної мікрофлори та дріжджових грибків. З'ясовано, що гістологічне дослідження біоптатів ясен уможливило ідентифікацію особливостей морфології та запальної реакції на всіх рівнях структурної організації ясен. Встановлено посилення вільнорадикального окиснення у ротовій рідині осіб за інтактного пародонта. Розглянуто основні показники гіпоксії в організмі працівників цементного виробництва (ЦВ) у співвіднесенні із запально-дисторофічними змінами зубоутримувальних тканин. Вперше для орієнтації у перебігу явищ остеонорозу застосовано морфометричний індекс і вивчено його динаміку у хворих працівників ЦВ, залежно від віку, стажу роботи, зіставлень із важкістю захворювання пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.6 + Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА369734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бас 
Застосування електрофоретичних зубних щіток та зубної пасти, що містить пелоїди, в індивідуальній гігієні порожнини рота хворих із запальними захворюваннями пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Наталія Олександрівна Бас ; Інститут стоматології АМН України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА352930

Рубрики:

      
8.

Безсмертний А.А. 
Сумісне застосування волоконного адгезивного шинування зубів з диференційованою остеотропною терапією в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.А. Безсмертний ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод лікування хворих на генералізований пародонтит за допомогою диференційованої остеотропної терапії під час волоконного адгезивного шинування рухливих зубів з урахуванням рівня біохімічних регуляторів кісткового метаболізму. З'ясовано, що використання даного методу сприяє підвищенню терміну стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації запально-деструктивного процесу в пародонті та підвищує ефективність волоконного адгезивного шинування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА331794

Рубрики:

      
9.

Близнюк Г.О. 
Обгрунтування принципів раціональної гігієни порожнини рота у хворих із загостреним перебігом генералізованого парадонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.О. Близнюк ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано принципи догляду за порожниною рота хворими з загостреним перебігом генералізованого пародонтиту, за якими необхідно застосовувати раціональний метод чистки зубів, використовувати спеціальну зубну щітку та лікувально-профілактичні зубну пасту та зубний еліксир, позначених як комплекс "Восход". Обгрунтовано рецептури та розроблено нову зубну пасту "Восход універсал" і зубний еліксир "Восход" з введенням до складу рослинних екстрактів, вітамінів та інших біологічно активних речовин цілеспрямованої патогенетичної дії на тканини пародонта. Розроблено новий метод чистки зубів, що полягає у найбільш дбайливому відношенні до запалених ясен. Проведено експериментальні та клінічні дослідження та показано, що застосування розробленого комплексу індивідуальної гігієни порожнини рота поліпшує гігієнічний стан порожнини рота, сприяє більш швидкій ліквідації запального процесу у тканинах пародонта, нормалізації гомеостазу та мікробіоценозу порожнини рота, зниженню рівня перекисного окиснення ліпідів і протеолітичної активності ротової рідини, ослабленню напруженості клітинних і гуморальних факторів місцевого імунітету порожнини рота, що дозволяє рекомендувати його для використання хворими з загостреним перебігом генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА345183

Рубрики:

      
10.

Богдан А.С. 
Структурно-функціональний стан пародонта і опорного скелета у жінок в пре- та постменопаузі та шляхи корекції їх порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.С. Богдан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний стан пародонта й опорного скелета у жінок у різні вікові періоди залежно від функції яєчників. Визначено взаємозв'язок між розвитком захворювань пародонта та станом кісткової системи опорного скелета у жінок у пре- та постменопаузальний періоди. Проведено порівняльний аналіз стану тканини пародонта у жінок репродуктивного віку в дані періоди - залежно від структурно-функціонального стану кісткової системи. Розглянуто клінічні особливості перебігу захворювань пародонта у пре- та постменопаузі. Досліджено стан тканин пародонта та перебіг даної хвороби у жінок, які отримують остеотропну та замісну гормональну терапію. Розроблено схеми профілактично-лікувальних заходів щодо профілактики та лікування генералізованих захворюваннях пародонта у жінок у зазначені періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37 + Р418.110.40-37 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА317507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бублій Т.Д. 
Лікування хворих на хронічний верхівковий періодонтит з використанням нових матеріалів для обтурації кореневих каналів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Д. Бублій ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 17 с. — укp.

Уперше проведено поглиблене вивчення фізико-механічних властивостей деяких сучасних матеріалів для обтурації кореневих каналів. Запропоновано й апробовано пристрій для визначення фізико-механічних і технологічних властивостей ендодонтичних силерів. Оцінено силу адгезивного з'єднання пломбувальних матеріалів з дентином кореня зуба за розробленою методикою. Досліджено антисептичні властивості даних матеріалів. Експериментально одержано нові дані про вплив силерів на структуру кісткової тканини. Удосконалено метод оцінки найближчих результатів лікування хворих на хронічний верхівковий періодонтит. Опрацьовано показання до застосування силерів різних хімічних груп. Установлено високу конкурентну спроможність та ефективність ендодонтичних матеріалів фірми "ВладМіва" у порівнянні з їх аналогами, що виготовляються за кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 с03 +
Шифр НБУВ: РА329232

Рубрики:

      
12.

Бугоркова І.А. 
Оптимізація хірургічних методів лікування генералізованого пародонтиту II та III ступеня тяжкості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.А. Бугоркова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит II та III ступеня тяжкості. Проаналізовано результати експериментального дослідження 147-ми лабораторних тварин і клінічного обстеження 159-ти хворих на генералізований пародонтит II та III ступеня тяжкості віком від 25-ти до 45-ти років без супутньої патології, яким проведено клаптеві оперативні втручання за новою методикою. До контрольної групи включено 53 соматично здорові особи, яким виконано клаптеві операції за методикою L.Widman. З'ясовано, що застосування даного методу хірургічного лікування стабілізує перебіг патологічного процесу, збільшує терміни ремісії та скорочує кількість періодично повторюваних курсів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА355841

Рубрики:

      
13.

Бусло А.М. 
Оптимізація комплексного лікування хворих на хронічний генералізований пародонтит з використанням гінгівостеопластики та поліпептидних препаратів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.М. Бусло ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад". — Полтава, 2007. — 17 с. — укp.

З використанням моделей стандартних дефектів кісткової тканини нижньої щелепи білих щурів зі спонтанним пародонтитом вивчено головні механізми кісткоутворення за дії поліпептидних препаратів "Тималін" і "Вермілат". Доведено, що застосування цих препаратів прискорює регенерацію кісткової тканини. Виявлено, що застосування даних препаратів сприяє поліпшенню результатів лікування хронічного генералізованого пародонтиту (ХГП) й оптимізації процесу регенерації після гінгівостеопластики. За цього установлено скорочення термінів загоєння ран у післяопераційний період та наявність стійкої ремісії хвороби. Розроблено показання та визначено клінічну ефективність застосування способу комплексного лікування ХГП з використанням гінгівостеопластики та поліпептидних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА354511

Рубрики:

      
14.

Вороніна І.Є. 
Порушення мінерального обміну в альвеолярній кістці при генералізованому пародонтиті та їх корекція у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Є. Вороніна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено, що генералізований пародонтит (ГП) у обстежених хворих характеризується генералізованим запальним процесом у яснах, глибокими пародонтальними кишенями, схильністю до утворення пародонтальних абсцесів, активним деструктивним процесом в альвеолярній кістці. Показано, що показники, які характеризують стан тканин парадонту у хворих на інсулінозалежний цукровий діабет (ІЗЦД), залежить від тривалості, ступеня компенсації ІЗЦД. У разі експериментального срептозотоцинового та генетично спадкового діабету виявлено порушення мінерального складу альвеолярної кістки, зокрема, зниження вмісту кальцію, фосфору, магнію та калію. Доведено залежність активності протеолізу у даній кістці хворих на ІЗЦД від ступеня та перебігу ГП. На основі результатів даних досліджень обгрунтовано та розроблено спосіб комплексного лікування ГП у хворих на ІЗЦД із застосуванням інгібітора протеолізу - гордокса, екзогенного призначення препаратів кальцію та фторидів, та ендогенного застосування комплексу макро- та мікроелементів"Мільтріум".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 + Р415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА323926

Рубрики:

      
15.

Гавриляк Г. Є. 
Генералізований пародонтит: імунопатогенез, клініка та діагностика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Г. Є. Гавриляк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Висвітлено клінічні й імунопатогенетичні аспекти генералізованого пародонтиту (ГП). Клінічний аспект включає проведення диференційної діагностики за характерними клінічними ознаками й індексів двох форм ГП, які найчастіше зустрічаються у дорослому віці: генералізований пародонтит з хронічним перебігом (ХГП) і швидкопрогресуючим пародонтитом (ШПП). Проведено порівняння імунопатогенезу різних форм ГП імунологічними, гістологічним, імуногістохімічним і електронно-мікроскопічним методами. Обстежено 76 хворих на ГП, з них - 45 хворих на ХГП і - 31 хворий на ШПП. Доповнено знання щодо клінічних особливостей перебігу двох форм ГП, їх поєднаність з хронічними запальними патологіями інших локалізацій. Вперше виявлено візуальні та морфологічні зміни тканини ясен за хронічної гіперімунокомплексемії в експерименті: порушена локалізована внутрішньосудинна коагуляція крові, що зумовлює розвиток дистрофічних змін пародонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА380681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Георгієв Т.Д. 
Особливості хірургічного лікування генералізованого пародонтиту в осіб зі зниженням мінеральної щільності кісткової тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Д. Георгієв ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність хірургічного лікування генералізованого пародонтиту (ГП) II - III ступеня в осіб зі зниженням мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ), вплив остеопластичних матеріалів, що використовуються у разі заміщення кісткових щелеп, на метаболізм кісткової тканини скелета та можливості корекції порушень білково-мінерального обміну за допомогою препарату соєвих ізофлавонів "ЕКСО". Експериментально установлено, що операція остеопластики дефекту щелепи на моделі остеопорозу та пародонтиту у щурів тимчасово погіршує стан кісткової тканини скелета, що підтверджується зниженням щільності стегнової кістки через 3 місяці після операції. Даний препарат має виражену пародонто-протекторну дію, нормалізує мінеральний обмін і стан кісткової тканини, які зазнали змін внаслідок низькокальцієвої дієти та операції остеопластики. Проведено порівняльну оцінку впливу різних остеокондуктивних матеріалів на регенерацію кістки у ділянці сформованого кісткового дефекту щелепи та вперше показано, що остеопластики дефектів щелеп за умов остеопорозу найбільш ефективним є комбінація гідроксіапатиту та трикальційфосфату. Визначено високий відсоток зниження МЩКТ скелета у хворих на ГП II - III ступеня, це доводить необхідність проведення остеоденситометрії для планування й оцінки ефективності комплексного лікування. Розроблено метод і встановлено високу терапевтичну ефективність комплексного лікування ГП II - III ступеня в осіб зі зниженням МКЩТ, що передбачає операцію остеопластики з використанням остеокондуктивних матеріалів та диференційоване застосування препаратів остеотропної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-59 +
Шифр НБУВ: РА338399

Рубрики:

      
17.

Герелюк В.І. 
Роль ліпідних медіаторів у перебігу генералізованого пародонтиту та ефективність їх корекції в комплексному лікуванні: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / В.І. Герелюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено роль ліпідних медіаторів тканинного (простагландини II-го типу, лейкотрієни IV-го типу, детергентні ліпіди) та бактеріального (легкі жирні кислоти, детергентні ліпіди) походження та фосфоліпаз А, циклооксигенази-2 і ліпоксигеназ у виникненні та перебігу генералізованого пародонтиту. Збільшення синтезу та вмісту ліпідних медіаторів супроводжується вираженою клінічною симптоматикою, порушеннями мікроциркуляції залежно від характеру перебігу та ступенів тяжкості генералізованого пародонтиту. Для лікування запропоновано й апробовано новий комплекс препаратів: інгібітори циклооксигеназних продуктів арахідонової кислоти (месулід, теком) у поєднанні з антисептиком хлоргексидином, мембранопротектором ліпіном і силардом П. Їх застосування у разі генералізованого пародонтиту ліквідує запалення, зменшує вміст ліпідних медіаторів, нормалізує стан мікроциркуляції функціонування гуанілатциклазної системи, призводить до довготривалої ремісії та зменшення частоти рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА313298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Герман С.І. 
Обгрунтування застосування плацентарних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтита: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.І. Герман ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження встановлено різнонаправлені порушення імунної системи у хворих на генералізований пародонтит. Експериментально доведено, що протизапальні препарати "Амніоцен" та "Біоглобін" є імунологічно безпечними, мають здатність впливати на клітинну ланку імунної системи, а також здійснюють виразну стимулюючу дію на антитілогенез, що зумовлює доцільність їх використання як імуномодулюючий засіб. Розроблено та впроваджено до лікувальної практики стоматології новий спосіб патогенетичного лікування пародонтита з застосуванням препаратів плаценти "Амніоцену" або "Біоглобіну", що дає змогу скоротити терміни лікування та досягти стійкої ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА329756

Рубрики:

      
19.

Голік О.Г. 
Порівняльна характеристика профілактичної та лікувальної ефективності антимікробних препаратів бісчетвертинного амонію в профілактиці та лікуванні хронічних верхівкових періодонтитів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Г. Голік ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Наведено результати бактеріологічного обстеження кореневих каналів зубів, уражених хронічним верхівковим періодонтитом (ХВП). Встановлено етіологічний зв'язок рецидентної мікрофлори порожнини рота з тою, що приймає участь у етіопатогенезі ХВП. Розроблено новий метод лікування ХВП за допомогою декаметоксину та проведено порівняльний аналіз лікувальної ефективності етонію та декаметоксину в разі періодонтиту. Запропоновано комбінований метод лікування даного періодонтиту з застосуванням антисептичної обробки порожнини рота за допомогою сублінгвальних таблеток, що містять декаметоксин. Зазначено, що високу лікувальну активність даного методу лікування ХВП підтверджено даними клінічного обстеження у наближені та віддалені строки спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА323516

Рубрики:

      
20.

Гонта З.М. 
Особливості клінічного перебігу, лікування та профілактики захворювань пародонта у хворих на шизофренію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / З.М. Гонта ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу та ефективність комплексного лікування захворювань пародонта у хворих на шизофренію. Вивчено особливості розвитку цих захворювань у даного контингенту хворих з використанням цитологобактеріологічних, морфологічних і функціональних досліджень. Опрацьовано комплекс лікувально-профілактичних заходів із використанням патогенетично обгрунтованої місцевої фармакотерапії генералізованого пародонтиту. Наведено практичні рекомендації надання стоматологічної допомоги психічно хворим людям. Одержано достовірно позитивні результати лікування генералізованого пародонтиту з використанням опрацьованих комплексних лікувально-профілактичних схем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р645.090-37
Шифр НБУВ: РА373696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського