Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>U=Р121.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Ворохта Ю.М. 
Гігієнічна оцінка впливу мінерального складу питних вод на здоров'я населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.М. Ворохта ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено, що для окремих сольових компонентів питної води можлива адаптація населення навіть за умов суттєвого перевищення чинних стандартів. Визначено квоти водного фактора у постачанні організму споживачів питної води ессенціальними мінеральними речовинами. Установлено роль впливу різних компонентів сольового складу даних вод на здоров'я дитячого та дорослого населення. Показано, що споживання питної води фізіологічно неадекватного сольового складу негативно впливає на здоров'я дитячого населення, зокрема виявлено вірогідний негативний кореляційний взаємозв'язок середньої сили між окремими показниками якості питної води (загальною жорсткістю, вмістом фторидів і нітратів) і динамікою антропометричних показників. Установлено, що доросле населення, яке споживає питну воду з високим вмістом окремих нетоксичних мінеральних сполук, добре адаптується до сольового складу питної води. Наголошено, що тимчасові регіональні стандарти якості питної води мають використовуватися лише стосовно дорослого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51 + Р11(4УКР-4ОДЕ)0 +
Шифр НБУВ: РА351012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Лук'янчук С.В. 
Гігієнічна оцінка імунотоксичних ефектів за комбінованої дії пріоритетних забруднень водного середовища: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 14.02.01 / С.В. Лук'янчук ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено закономірності комбінованого впливу різних доз фенолу та хлороформу, а також фенолу, нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему за перорального надходження в організм з питною водою протягом шести місяців. Виявлено особливості комбінованого впливу фенолу та хлороформу, а також фенолу, нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему організму. Встановлено закономірності розвитку сенсибілізувального й імуномодулювального ефектів комбінованого впливу даних сполук на імунну систему організму залежно від дози та тривалості дії. Визначено значущість для організму змін в імунній системі за комбінованого впливу фенолу та хлороформу, фенолу та нітриту натрію та нітрату натрію на імунну систему організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74-64 + Р121.51 +
Шифр НБУВ: РА370878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Петренко Н.Ф. 
Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Н.Ф. Петренко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено основні закономірності процесу знезаражування води діоксидом хлору на модельних розчинах: бактерицидну та бактеріостатичну дію стосовно мезофільних мікроорганізмів за умов вторинного знезаражування води та пролонговану дію у разі вторинного мікробного забруднення води. Проведено гігієнічну оцінку застосування діоксиду хлору на різних стадіях технологічного процесу водопідготовки: вторинного знезаражування водопровідної води, передокиснення та постзнезаражування води з поверхневих джерел, знезаражування води з підземних джерел, окиснення та знезаражування води в системах оборотного водопостачання. Вивчено залежності "доза - час - ефект" процесів знезаражування та утворення хлоритів. Встановлено вплив на процес знезаражуваня води діоксидом хлору температури, каламутності, твердості та перманганатної окиснюваності води, сульфідів, нітратів, щавелевої кислоти, хлору, двовалентного заліза. Розглянуто явище "обростання" мікроорганізмами активованого вугілля у фільтрах водоочисних пристроїв колективного використання. Встановлено бактерицидну дію діоксиду хлору на сорбовані мікроорганізми. Досліджено, що дезінфекція вугільних фільтрів діоксидом хлору призводить до тривалого бактеріостатичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51
Шифр НБУВ: РА321437

Рубрики:

      
4.

Горваль А.К. 
Закономірності розвитку мікробіологічних процесів у фасованій воді та умови їх стабілізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / А.К. Горваль ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми якості питної фасованої води в мікробіологічному аспекті. Проаналізовано закономірності розвитку мікроорганізмів у фасованій воді та умови їх стабілізації. Виявлено найбільшу активність мікробіологічних процесів за рахунок гетеротрофних бактерій в перші чотири місяці після виготовлення води, що призвело до накопичення ендотоксинів та продуктів метаболізму. Розглянуто питання використання похідних полігексаметиленгуанідину для обробки тари, що попереджує розмноження мікроорганізмів. Розроблено метод виявлення консервантів у воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.512 +
Шифр НБУВ: РА339135

Рубрики:

      
5.

Кучерук Д.Д. 
Зворотний осмос у поєднанні з іншими фізико-хімічними методами при знесоленні слабомінералізованих вод: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 21.06.01 / Д.Д. Кучерук ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Встановлено зв'язок транспортних та інших фізико-хімічних властивостей динамічних мембран з різних мінеральних та органічних речовин у колоїдному стані за умов процесу знесолення слабомінералізованих вод. Створено нові динамічні мембрани з прогнозованими транспортними властивостями та на їх основі розроблено ефективні процеси для очищення води від таких шкідливих речовин, як солі важких металів, фенол та ін. Визначено основні закономірності знесолення слабомінералізованих вод зворотним осмосом у поєднанні з іншими фізико-хімічними методами водоочищення. Розроблено науково обгрунтовані ефективні технології комплексної переробки слабомінералізованих вод з метою одержання чистої води та цінних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.510
Шифр НБУВ: РА318820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Глушкова О.М. 
Міжфазний розподіл хлороорганічних токсикантів і його застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.М. Глушкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На єдиній основі гідрофобно-гідрофільного балансу хлоровмісних органічних молекул та їх міжфазного розподілу узагальнено відомості про хлоровмісні токсиканти різних класів: пестициди, лікарські засоби, отруйні речовини, розчинники та інші широко розповсюджені сполуки. Розроблено екстракційно-хімічну класифікацію хлоровмісних органічних токсикантів, яка дозволяє прогнозувати умови вилучення токсикантів шляхом утворення асоціатів, комплексних сполук, а також зміни ступеня іонізації. Вивчено вплив атомів хлору на гідрофобно-гідрофільний баланс молекул хлороорганічних сполук. Розглянуто величини зарядів на атомах хлору, а також проаналізовано внесок атомів хлору в константу розподілу похідних 8-оксихіноліну, який порівняно з внеском метильної групи. На прикладах неелектролітів - хлоропохідних метану, етану та етилену досліджено міжфазний розподіл у системах водний розчин - органічний розчинник та водний розчин - газова фаза для наступного ІЧ-спектрометричного визначення. Запропоновано експерсні та прості методики ІЧ-спектроскопічного визначення галогенвуглеводнів, яке не потребує хімічних реактивів, час визначення не перевищує 5 - 7 хвилин, відносне стандартне відхилення - 0,04. Встановлено, що даний підхід дає можливість розробляти експерсні та прості методики з метою визначення хлоровмісних органічних сполук різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.510
Шифр НБУВ: РА310645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Резуненко Ю.К. 
Токсиколого-гігієнічна характеристика лапроксидів у зв'язку з проблемою санітарної охорони водоймищ: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.К. Резуненко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням охорони водних об'єктів від забруднення стічними водами, які вміщують лапроксиди. В ній представлені результати експериментальних досліджень впливу групи речовин органічного синтезу на основі гліколів на водні об'єкти і організм. Встановлено, що всі речовини, які досліджуються, здатні до мембранотропної дії і є прискорювачами вільно-радикального перекисного окислення ліпідів. Обгрунтовані гранично допустимі концентрації 4 сполук у воді водних об'єктів, які затверджені МОЗ СРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51

Рубрики:

      
8.

Лотоцька О.В. 
Токсиколого-гігієнічне обгрунтування нормативів іонів калію і натрію у питній воді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Лотоцька ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано орієнтовно безпечні рівні іонів калію та натрію у питній воді у гігієнічному аспекті. За умов санітарно-токсикологічного досліду виявлено, що солі калію та натрію у субтоксичних дозах за умов потрапляння з питною водою негативно впливають на організм у піддослідних тварин, що спричинює виникнення синдрому ендогенної інтоксикації та порушення процесів перекисного окиснення ліпідів. Уперше досліджено дію солей калію (калію сульфату) на органолептичні властивості води, процеси самоочищення водоймищ, їх стабільність і трансформацію у водному середовищі. Вивчено їх шкірно-резорбтивну та місцево-подразнювальну дію та токсичність за умов гострого санітарно-токсикологічного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.512 +
Шифр НБУВ: РА338760

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського