Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (487)Журнали та продовжувані видання (118)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5ІЗР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Федченко Є.М. 
Близькосхідна політика Ізраїлю в контексті стратегії розвитку ізраїльського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.М. Федченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес та умови становлення і розвитку регіональної політики Ізраїлю, в першу чергу щодо палестинців, визначено її суть, спрямованість, теоретичні засади, основні доктрини та механізми її реалізації в історичній ретроспективі. Цей процес висвітлено за умов постійних трансформацій в Ізраїлі, на Близькому Сході та у світовій системі в цілому, що перейшла від біполярного протистояння до пост-біполярного стану. Визначено характер та природу змін у сприйнятті імперативів близькосхідної політики в Ізраїлі під впливом внутрішньорегіональних чинників (змін у вибудові стратегії розвитку ізраїльського суспільства - від заснування держави Ізраїль на основі сіонізму як панівної ідеології до сучасності) та зовнішніх чинників. Досліджено ступінь залежності основних прерогативів ізраїльської політики щодо свого оточення від контексту та еволюції позарегіональних інтересів на Близькому Сході, зокрема американських, появи нових глобальних викликів, що постали перед людством, а саме розгортання глобальної антитерористичної кампанії після 11 вересня 2001 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф4(5ІЗР)64 + Ф055.257 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА327228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Салій А.В. 
Віра як гносеологічна категорія в філософії Мартіна Бубера та Лева Шестова: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / А.В. Салій ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано категорію віри у філософських побудовах М. Бубера та Л. Шестова. Доведено, що гносеологічні позиції філософів мають схильність до розгляду віри не тільки як релігійної формули, а й як одного з важливих способів пізнання, яке людиною може сприйматись як пізнання містичне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ІЗР)6-678 + Ю3(4РОС)6-695
Шифр НБУВ: РА371902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гуревич І. 
Генетико-демографічний аналіз наркоманії в Ізраїлі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / І. Гуревич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено генетичний аналіз наркоманії в основних етнічних групах населення Ізраїлю, наведено їх вікову та статеву характеристику, визначено шлюбну структуру, оцінено рівень інбридингу й аутбридингу. За допомогою генеалогічного, сегрегаційного і компонентного аналізу розроблено найбільш правдоподібну модель генетичного контролю наркоманії у різних етнічних групах Ізраїлю. З'ясовано співвідношення чинників спадковості та середовища у виникненні явища наркоманії серед євреїв та арабів. Показано неоднакову роль кровного споріднення батьків у формуванні наркоманії у різних етнічних групах. Встановлено роль інбридингу й аутбридингу у виникненні явища наркоманії серед арабів та євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(5ІЗР)026.264 + Р645.021.1-1 +
Шифр НБУВ: РА350567

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Фільштейн В.Л. 
Організаційно-правові засади діяльності Національної поліції Держави Ізраїль (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Л. Фільштейн ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові засади діяльності Національної поліції Ізраїлю та можливості використання її досвіду як складової частини Міністерства внутрішньої безпеки Ізраїлю у разі реформування органів внутрішніх справ України та міліції зокрема. Досліджено нормативно-правову базу, мету, завдання, функції поліції. З'ясовано організаційно-правові засади кадрової політики, взаємовідносини з іншими державними органами, громадськими організаціями та населенням. На підставі вивчення досвіду Національної поліції Ізраїлю як складової частини Міністерства внутрішньої безпеки Ізраїлю запропоновано певні шляхи реформування МВС та міліції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(5ІЗР)112.100 + Х819(5ІЗР)112.100 + Х819(5ІЗР)112.100
Шифр НБУВ: РА363179

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дреєрман М.Г. 
Становлення і розвиток вищої педагогічної освіти в Ізраїлі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.Г. Дреєрман ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження методологічних, історико-педагогічних і методичних аспектів ізраїльської вищої педагогічної освіти (ІВПО). Здійснено аналіз систем підготовки педагогічних кадрів в університетах і коледжах Ізраїлю. Роглянуто основні положення етапів розвитку та реформ ІВПО у порівнянні з системами підготовки педагогічних кадрів у розвинутих зарубіжних країнах (США, Англії, Франції, Німеччини, Японії). Розкрито суть основних тенденцій ПО в університетах і коледжах Ізраїлю, проведено їх експертне оцінювання. Виявлено тенденції розвиту ВПО в Ізраїлі та розвинутих зарубіжних країнах, на підставі яких розроблено цілісну модель підготовки педагогічних кадрів та концепцію професійно-педагогічної підготовки студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(5ІЗР) + Ч489.514(5ІЗР) + Ч489.514(5ІЗР)
Шифр НБУВ: РА354582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Владиченко Л.Д. 
Філософські та релігійні аспекти проблеми діалогу: компаративний аналіз творчості Мартіна Бубера та Михайла Бахтіна: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Л.Д. Владиченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Висвітлено релігійні та філософські аспекти проблеми діалогу, базуючись на матеріалах творчості М.Бубера та М.Бахтіна. З'ясовано походження поняття "діалог" і трансформацію його смислового навантаження. Розглянуто методологічні засади проблеми діалогу у західноєвропейській філософській традиції доби античності та всього історичного періоду до початку XX ст. Установлено, що до кінця XIX - початку XX ст. поняття "діалог" застосовувалось переважно до мовленнєвої поведінки, відігравало роль літературного жанру та мало інформативний характер. Показано, що тільки на початку XX ст. одержала розвиток теорія діалогу, діалогічності. Поняття "діалог" грунтувалось на фундаментальному принципі зв'язку людини з іншими людьми, світом, Богом. Зазначено, що свого вищого розвитку діалогічний принцип набув у творчості М.Бубера та М.Бахтіна. Показано, що характерною особливістю "релігійного" діалогу є його вертикальний зріз і наявність у діалозі Третьої онтологічної координати - Бога, "філософський" діалог відбувається у лінійній площині в міжлюдській сфері. Наголошено, що головними принципами діалогу є визнання рівноправності та наявності інших людей, відкритість людини для діалогу, народження нового сенсу у позиціях суб'єктів діалогу. Проаналізовано значення діалогу для міжрелігійної сфери. Доведено, що "міжрелігійний" діалог відбувається на формальному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.23 + Ю3(5ІЗР)6-678 + Ю3(4РОС)6 +
Шифр НБУВ: РА348885

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського