Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Тематичний інтернет-навігатор (8)Автореферати дисертацій (533)Реферативна база даних (2575)Книжкові видання та компакт-диски (636)Журнали та продовжувані видання (71)
Пошуковий запит: (<.>K=ХУДОЖНІЙ$<.>+<.>K=ТВІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.

Комаров, М. Ф.
Українська драматургія [Електронний ресурс] : збірка бібліографічних знадобів до історії української драми і театру українського (1815-1906 рр.) / М. Ф. Комаров. - О. : Друкарня Є. Фесенка, 1906. - 231 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До бібліографічного вказівника увійшли описи видань українських драматичних творів 19 - поч. 20 ст., а також критики й рецензії на них.



Кл.слова:
театр -- драма -- твір

   Тип видання:   хрестоматія   
2.

Алферов, А.
Допетровская литература и народная поэзия [Електронний ресурс] / А. Алферов, А. Грузинский. - Москва : Сотрудникъ Школъ, 1907. - 478 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хрестоматия содержит памятники древнерусской литературы, предлагаемые к преподаванию в старших классах средней школы. Каждому памятнику предпослана руководящая заметка, а под текстом даны краткие примечания. В конце книги помещен словарь ,который по своему характеру во многих случаях может служить заменой подстрочный примечаний. Тексты старинных сочинений переведены дословно на современный язык, чтобы учащиеся могли без помощи учителя знакомится с их содержанием. Старинный текст дан рядом с переводом для тех, кто пожелал бы прочесть выбранные вещи в подлиннике.



Кл.слова:
поезія -- література -- твір

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Державинъ, Н. С.
Болгарскія колоніи въ Росіи [Електронний ресурс] : тавричєская, хєрсонская и бєсарабская губєрніи / Н. С. Державинъ. - София : Мартилен, 1914. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фундаментальний науковий твір про болгарські колонії в Південній Україні.



Кл.слова:
губернія -- культура -- обряд

   Тип видання:   наукове видання   
4.
 


Гиляров, С.
Новознайдений твір Кранаха в музеї мистецтва Всеукраїнської академії наук [Електронний ресурс] / С. Гиляров. - К. : Вид. Музею [мистецтва ВУАН], 1919. - 22 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена появі нового експонату у Музеї Мистецтв ВУАН — диптиха “Адам і Єва” Лукаса Кранаха Старшого. Описуються особливості, при яких була знайдена картина, її стан до реставрації, детально розповідається про етапи її реставрування. У другій половині публікації автор уточнює, що на його думку, картина належить саме Лукасу Кранаху Старшому (засновнику живописної династії Кранахів), приводить його біографію.



Кл.слова:
живопис -- мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 



Українська літературна мова і правопис [Електронний ресурс]. - Берлін : Українське слово, 1922. - 52 с.. - (Бібліотека "Українського слова")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить головні правила українського правопису Української Академії Наук та твір Євгена Чикаленка "Про українську літературну мову".



Кл.слова:
лінгвістика -- мовознавство -- українська мова

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Мистецько-технічний ВИШ [Електронний ресурс] : збірник Київського художнього інституту. - К. : КХІ, 1928. - 82 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Київський Художній Інститут, (його сучасний стан і робота).



Кл.слова:
мистецтвознавство -- художня школа

   Тип видання:   каталог   
7.
 



Друга всеукраїнська художня виставка УСРР [Електронний ресурс] : каталог / уклад. К. П. Бульдін. - К. ; О. : НАРКОМОС УСРР, 1929. - 45 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання являється плановим продовженням накресленого НКО 5-ти річного плану освітньої та культурно-виховної мистецької роботи серед трудящих мас. В ньому знаходяться роботи, які були представлені на ІІ Всеукраїнській Художній виставці Наркомосу УСРР.



Кл.слова:
українське мистецтво -- живопис

   Тип видання:   монографія      життєпис   
8.
 


Михайлов, Ю.
М. Жук [Електронний ресурс] / Ю. Михайлов. - Х. : Рух, 1930. - 31 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є нарисом репресованого українського художника, поета і мистецтвознавця Юхима Михайлева. Ця праця присвячена іншому українському поету і художнику — Михайлу Жуку. В художній формі розповідається його біографія: злиденнне дитинство, дорослішання, перше зацікавлення фарбами від батька-маляра, навчання у різних мистецьких вишах у Києві та Москві тощо. У виданні також містяться репродукції робіт Жука.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- живопис

   Тип видання:   художня література   
9.

Журба, Г.
Зорі світ заповідають... [Електронний ресурс] / Г. Журба. - Л. : Українська бібліотека, 1933. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Галина Журба ― це літературний псевдонім письменниці, справнжє прізвище якої ― Домбровська Галина Маврикіївна (по чоловікові Нивинська), народилася 29 грудня 1888 року на хуторі Олександрія, поблизу села Соболівка в заможній сім’ї. Мати належала до ополяченого українського роду Копистенських. Вона не обмежувалася домом та домашніми обов’язками, хоч народила четверо дітей, була оточена поклонниками і товариським життям. Освіту здобула домашню. Мати хотіла, щоб діти знали польську і французьку мови, вміли грати на фортепіано, хоча і не цуралися української мови.



Кл.слова:
твір

   Тип видання:   альбом   
10.

Глущенко, М.
Глущенко [Електронний ресурс] : альбом / М. Глущенко. - Л. : [б. в.], 1934. - 32 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
поезія -- твір -- мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1946. - 453 с.

Т. 2. - 1947. - 718 с.


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.



Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм

   Тип видання:   художня література   
12.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   художня література   
13.

Котляревський, І. П.
Енеїда [Електронний ресурс] / І. П. Котляревський. - К. : Державне вид-во художньої літератури, 1948. - 162 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Фотоальбом. - 10 с.


Ювілейне видання до 150-річчя з дня виходу в світ знаменитого твору Івана Котляревського, з якого розпочався етап нової української літератури.



Кл.слова:
твір -- малюнок

   Тип видання:   художня література   
14.

Лермонтов, Михаил Юрьевич.
Собрание сочинений [Електронний ресурс] : в 6 т. / Михаил Юрьевич Лермонтов. - М. ; Ленинград : Изд-во АН СССР, 1954-1957

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Стихотворения 1828 - 1831. - 1954. - 487 с.

Т. 2 : Стихотворения 1832 - 1841. - 1954. - 452 с.

Т. 3 : Поэмы 1828 - 1834. - 1955. - 459 с.

Т. 4 : Поэмы 1835 - 1841. - 1955. - 563 с.

Т. 5 : Драмы. - 1957. - 1142 с.

Т. 6 : Проза, письма. - 1954. - 1614 с.


Настоящее собрание сочинений великого русского поэта М. Ю. Лермонтова содержит критически установленный текст произведений поэта и полный свод вариантов к ним. Все произведения и письма, вошедшие в издание, проверяются и печатаются по наиболее точным печатным текстам, автографам и авторитетным копиям. Тексты сопровождаются краткими примечаниями, заключающими в себе сведения об источниках текста, о первом появлении в печати, о дате создания и краткие фактические разъяснения, необходимые для понимания произведения.



Кл.слова:
література -- твір

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Вишенский, И.
Сочинения [Електронний ресурс] / И. Вишенский. - М. ; Ленинград : АН СССР, 1955. - 373 с.. - (Литературные памятники)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сочинения украинского писателя XVI-XVII вв. Ивана Вишенского (в 70-е годы XVI в. он ушел на Афон и принял монашество) дошли до нас в пяти списках разной полноты и достоинства. В книге впервые напечатано по древнему и лучшему списку (Львовскому, Академии наук Украины) главное его сочинение - "Книжка". Все остальные произведения печатаются по рукописи Государственного Исторического музея (Москва); приведены разночтения других списков.



Кл.слова:
твір -- література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Дробашенко, С.
Экран и жизнь [Електронний ресурс] / С. Дробашенко. - М. : Искусство, 1962. - 246 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Исторические события Октябрьской революции, бои на фронтах гражданской войны, успехи социалистического строительства в молодой Советской стране — все это было запечатлено в правдивых кадрах, снятых операторами-хроникерами задолго до появления первых художественных фильмов. Через хронику в киноискусство вошел новый герой жизни — человек труда, строитель социализма. В ней впервые средствами кино был создан незабываемый образ революционной эпохи.



Кл.слова:
мистецтво -- радянське мистецтво -- кінематограф -- художній фільм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
17.

Риордан, Д.
Введение в комбинаторный анализ [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Риордан. - М. : Изд-во Иностранной Литературы, 1963. - 287 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Дж. Риордана содержит оригинальное изложение комбинаторного анализа - области математики, близкой к теории чисел, алгебре, теории вероятностей и имеющей большое прикладное значение. Основным аппаратом, которым пользуется автор при решении задач комбинаторики, является метод производящих функций и символическое исчисление. В конце каждой главы имеется большое число задач, помогающих активно усваивать изложенные в книге методы.



Кл.слова:
перестановка -- твірна функція

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Лавров, П. Л.
Философия и социология [Електронний ресурс] : избранные произведения : в 2 т. / П. Л. Лавров. - М. : Мысль, 1965. - (Философское наследие)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 752 с.

Т. 1. - 752 с.

Т. 2. - 703 с.

Т. 2. - 703 с.


Пётр Лавров — русский социолог, философ и публицист, известен как один из идеологов народничества. Наследие, оставленное Лавровым, достаточно велико. Первым начал собирать его Петр Витязев (Ф. И. Седенко). Он планировал издание 50 выпусков по 10 листов. Но на самом деле общий объем сочинений Лаврова вдвое, а то и втрое больше, так как Витязев не учитывал статей и брошюр Лаврова на иностранных языках, да и многих русских статей без подписи или под псевдонимами и ни одной из ненапечатанных рукописей. В настоящее издание включены лишь немногие опубликованные в свое время, но ставшие библиографической редкостью и, с точки зрения редакции, важнейшие его философские и социологические произведения. В разделе «Из рукописного наследства» П. Л. Лаврова впервые опубликованы некоторые работы автора по философии и социологии, рукописи которых хранятся в Центральном государственном архиве Октябрьской революции.



Кл.слова:
твір -- соціолог -- філософ

   Тип видання:   художня література   
19.

Буало, Нікола.
Мистецтво поетичне [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Нікола Буало. - К. : Мистецтво, 1967. - 130 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Віршований трактат Буало «Мистецтво поетично» належить до найвидатніших пам'яток світової естетичної думки. Твір майже на три століття пережив свою історичну епоху і літературну практику, яка його породила. Минав час, змінювалися художні погляди в суспільстві, а «Мистецтво поетичне» не втратило інтересу навіть тепер, коли наука про поезію збагатилась на основі революційної теорії марксизму і досягнень реалістичного мистецтва.



Кл.слова:
література -- версифікація -- поезія -- літературознавство

   Тип видання:   бібліографія   
20.

Тарнавська, М.
Українська національна революція в поезії, 1917 – 1967 [Електронний ресурс] : бібліографія / М. Тарнавська. - [Б. м.] : Славута, 1969. - 9 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
вірш -- твір
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського