Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (188)Реферативна база даних (1234)Книжкові видання та компакт-диски (631)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ХЛІБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Коломієць, Миколай Філіппович.
Короткий словник перифраз [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць, Є. С. Регушевський. - К. : Радянська школа, 1985. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В українській історіографії це перша спроба систематизувати найбільлш поширені перифрази - описові назви різних понять (вугілля - хліб промисловості), які особливо активно функціонують у мовленні преси, політичному середовищі. Словник вміщує близько 700 таких одиниць.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова -- розвиток мови

   Тип видання:   методичний посібник   
2.
 



Домашний хлеб, фокачча, пироги [Електронний ресурс] / відп. ред. Т. Радина. - М. : Эксмо, 2008. - 32 с.. - (Повар и поваренок)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наверное, нет ни одного человека, который смог бы устоять перед запахом свежеиспеченного хлеба. И особенно дорог свежеиспеченный домашний хлеб к вкусному обеду, приготовленному опять-таки своими руками. Да и разве это не предел мечтаний: проснуться рано утром и отломить горячего ароматного хлеба с хрустящей корочкой. Сравниться с ним могут только домашние пироги, румяные и пышные. Воспользовавшись нашей книгой, вы узнаете, как правильно замесить тесто, приготовить оригинальный домашний хлеб с пармезаном, кукурузный хлеб, фокаччу с оливками и пироги.



Кл.слова:
кулінарія -- хліб -- випічька

   Тип видання:   енциклопедія   
3.


Енциклопедія Трипільської цивілізації [Електронний ресурс] : в 2 т. / голов. ред. Л. М. Новохатько. - К. : Книжкова палата України, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 703 с.

Т. 2. - 655 с.


Шість тисяч років то-му на землі, яку сьогодні називають Україною, стояли величезні поселення - міста. Люди, яких ми називаємо трипільцями, заклали підвалини цивілізації на нашій землі. Вони одними з перших почали тут вирощувати хліб і плавити метал, збудували тисячі селищ і десятки міст. Вони прагнули вічного життя, молячись і приносячи пожертви вищим силам, створили дивовижні магічні орнаменти, які зачаровують нас і сьогодні. Ця давня історія, цей Трипільський Світ відкриті нам завдяки праці кількох поколінь вчених, які називають себе археологами, дослідниками давнини. Результати їх праці втілені в багатьох книжках, експозиціях музеїв. Нині археологічний музей відкрито і в селі Трипілля під Києвом, там, де майже сто років тому проводив свої розкопки В.Хвойка. Трипільська цивілізація – блискуча археологічна культура, що існувала на території Правобережної України і Молдови протягом декількох тисячоліть. На значній території теперішньої України трипільці створили державу Аратта. Найдавніші поселення першого етапу держави Аратта з’явилися близько 5400 р. до н.е.. Натепер археологами знайдено вже більше 200 поселень ранньої Трипільської цивілізації.



Кл.слова:
стародавня цивілізація

   Тип видання:   зб. статей   
4.

Осташко, Т.
Вячеслав Липинський: з епістолярної спадщини: листи ло Д. Дорошенка, І. Кревецького, Р. Метика, О. Назарука, С. Шелухіна [Електронний ресурс] / Т. Осташко, Ю. Терещенко. - К. : [б. в.], 1996. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У розмаїтому творчому доробку визначного історика, політика і мислителя В'ячеслава Липинського важливе місце займають його листи до відомих українських діячів. Пропонований збірник вміщує невідомі досі листи до Р. Метика, І. Кревецького, Д. Дорошенка, О. Назарука і С. Шелухіна, які розширюють наші уявлення про Липинського як дипломата під час перебування на посаді посла Української Держави у Відні, його активну політичну і літературну діяльність як ідеолога і лідера Українського союзу хліборобів-державників.



Кл.слова:
історична пам'ятка

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Забаревський, М.
Вячеслав Липинський і його думки про українську націю і державу [Електронний ресурс] / М. Забаревський. - Відень : О. Жеребко, 1925. - 51 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В'ячесла́в (Вацлав) Казими́рович Липи́нський (*05(18) квітня 1882 — †14 червня 1931) — видатний український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму. Один із організаторів Української демократично-хліборобської партії. За гетьманату — посол України в Австрії.



Кл.слова:
політичний діяч

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Мицик, В. Ф.
За законом Світового ладу. Трипільська цивілізація і світогляд українського народу [Електронний ресурс] / В. Ф. Мицик. - К. : Вид-во МАУП, 2007. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Про філософські аспекти буття хліборобів Трипільської цивілізації, яка життєдіяла від сер. 6 до поч. 3 тис. до н. е. на землях від Дунаю до Дніпра, про духовно-господарський та космогонічний феномен пращурів, про розвиток життя на засадах закономірностей Світоладу, про спільність образотворчої мови історичних культур і народної культури України йдеться у праці відомого етнографа й археолога.



Кл.слова:
український народ -- культура -- рідний край

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Кульчицький, С. В.
Голод 1932-1933 рр. в Україні як геноцид [Електронний ресурс] : мовою документів, очима свідків / С. В. Кульчицький. - К. : Наш час, 2008. - 239 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Hа пiдставi бaгатьox дoкументiв i свiдчень автop встановлює, що Голодомор 1932 - 1933 рр. в українському селі являв собою результат замаскованої під хлібозаготівлі каральні акції, з вилученням у селян всього наявного у них продовольства. В книзі доведено, що Сталін застосовував цю терористичну акцію в ситуації гострої кризи і голоду в багатьх регіонах СРСР, які були наслідком здійснення Кремлем прискореної "революції згори". Книга допомагає усвідомити, що терор голодом у поєднанні з репресіями проти безпартійної української інтелегенції та членів КП(б)У мали на меті попередити соціальний і політичний вибух в найбільшій національній республіці.



Кл.слова:
голодомор

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Гай, А. І.
Національна книга пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні [Електронний ресурс] : київська область / А. І. Гай. - К. : Буква, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Київська область. - 2008. - 1376 с.

Чернігівська область. - 2008. - 1060 с.


Київський обласний том Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років створений на виконання Указу Президента України від 24.11.2007 р. № 1144/2007 «Про оголошення в Україні 2008 року Роком пам’яті жертв Голодомору», розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1026-р «Про затвердження Плану заходів на 2007-2008 роки у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні», доручення Кабінету Міністрів України від 26.12.2007 № 15326/20//1-07 та розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації про створення обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років № 173 від 26.02. 2008 року великою групою істориків, літераторів, співробітників Державного архіву Київської області, Служби безпеки України, краєзнавців, студентів, учнів і педагогів, культосвітніх працівників Київщини. Зібрано і опрацьовано майже 40 тисяч документів і свідчень, які розкривають моторошні картини найстрахітливішого в історії людства злочину. Дедалі більше країн світу визнають його як геноцид українського народу. У виданні представлено документи партійних та радянських органів, тодішніх спецслужб – Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС), результати опитувань тисяч очевидців голоду, фотознімки тієї пори, що містять інформацію про причини, перебіг і наслідки найбільшої трагедії в історії українського народу. Вони беззаперечно підтверджують, що лише на території нинішньої Київщини внаслідок організованого правлячим комуністичним режимом штучного голодомору було знищено від 284,5 до 510 тис. українських хліборобів та їхніх дітей. З них 166 тисяч жертв встановлено поіменно.Точну ж цифру померлих від голоду назвати неможливо, бо сліди злочину старанно замітались протягом шести десятиліть. Матеріали, які не увійшли до цього тому, надруковані у двох додатках під загальною назвою «Сльоза пекучої пам’яті», де вміщено практично всі зібрані на Київщині свідчення очевидців голоду та художні твори літераторів трьох поколінь про цю національну трагедію. Видання розраховане на дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема, на Київщині, та усіх, кому не байдужа історія українського народу.



Кл.слова:
історична трагедія -- комуністичний режим

   Тип видання:   підручник   
9.

Пащенко, Л. П.
Технология хлебобулочных изделий [Електронний ресурс] / Л. П. Пащенко, И. М. Жаркова. - М. : Колос, 2008. - 389 с.. - (Учебники и учеб. пособия для студентов высш. учеб. заведений)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приведена классификация хлебобулочных изделий, их пищевая ценность. Дана характеристика сырья, подготовка его к производству, описаны процессы, протекающие при хранении, их роль в приготовлении теста. Рассмотрены современные способы приготовления теста, в том числе ускоренные, их аппаратурно-технологические схемы. Описаны технологические операции разделки теста, выпечки тестовых заготовок, реализация готовой продукции, ее хранение, черствение и пути его предотвращения. Приведены технологии сухарных и бараночных изделий. Изложены достоинства специальных добавок для улучшения качества продукции, способы предотвращения дефектов и болезней готовой продукции.



Кл.слова:
хліб -- перепічка

   Тип видання:   монографія   
10.

Губерначук, С. С.
Прадавність української мови [Електронний ресурс] / С. С. Губерначук. - К. : Четверта хвиля, 2010. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлені напрацювання автора як фахового філолога за кілька десятків років досліджень найдавніших початків української мови. Читачі довідаються, як ще з раннього кам'яного віку, коли людина почала виголошувати первісні членоподільні звуки, а за ними і звуконаслідувальні мовні одиниці, витворювалися, віками удосконалювалися і передавалися від покоління до покоління потужні зародкові прамовні пласти, які з часом стали основою формування розвоєвої бази української мови: первовічні вигуки й частки, корені багатьох слів, пов'язаних із первісним збиральництвом- мисливством, початковими хліборобством, тваринництвом, будівництвом, металовиробництвом, як і тотемічними та сонцепоклонницькими віру- ваннями тощо. У доісторичних часах автор простежує і деякі морфологічні, словотвірні, синтаксичні та образно-поетичні особливості нашої рідної мови. Підтвердженням висновків автора є найдавніші жанри української словесності: народні замовляння та казки, обрядові пісні сонцепоклонниць- кого походження, корінні імена особові, географічні назви, а також ведійські, античні та давньоукраїнські писемні джерела.



Кл.слова:
українська мова -- українська філологія

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Вячеслав Липинський та його доба [Електронний ресурс] : науковий збірник / відп. ред. Ю. Терещенко. - К. : [б. в.], 2007. - 390 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірник включено фрагменти двох найвизначніших праць В. Липинського «Україна на переломі» та «Листи до братів-хліборобів», які є вершиною української консервативної думки та державницької школи історіографії. Вміщено його окремі публіцистичні твори. Читач також ознайомиться з низкою праць соратників В. Липинського та сучасних авторів, в яких аналізується творча спадщина українського мислителя. У додатку публікуються фотографії з фондів Волинського краєзнавчого музею. Видання розраховане на істориків і політологів, всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
проза

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
12.

Квасников, Е. И.
Молочнокислые бактерии и пути их использования [Електронний ресурс] / Е. И. Квасников, О. А. Нестеренко. - М. : Наука, 1975. - 384 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена молочнокислым бактериям — группе микроорганизмов, играющей большую и разностороннюю роль в жизни человека. Описаны методы исследования молочнокислых бактерий, особенности их морфологии, цитологии, физиологии и биохимизма. Большое внимание уделено систематике. Приведены ключи для определения культур. Изложены вопросы, связанные с использованием молочнокислых бактерий в различных отраслях народного хозяйства, особенно в хлебопечении, силосовании кормов, биологическом консервировании овощей и фруктов, изготовлении мясных и рыбных продуктов, получении молочной кислоты и декстрана. Предназначена для широкого круга исследователей, практических работников-специалистов в области биологии, здравоохранения, пищевой, бродильной, микробиологической промышленности и сельского хозяйства, а также преподавателей и студентов вузов.



Кл.слова:
мікроорганізм -- молочна кислота -- хлібопечення

   Тип видання:   художня література   
13.

Суховець, Н.
Все для народу [Електронний ресурс] / Н. Суховець. - К. : Леся, 2011. - 172 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник генеральських, генеральсько-професорських творів та пам`яті населення України українською і російською мовами – це головні фактори, які являють собою, життєво-необхідним посібником для молоді в майбутньому. Микола Григорович ЖУЛИНСЬКИЙ директор інституту літератури ім.Т.Г. Шевченка НАН України академік НАН України сказав, що цей збірник багатогранний та цікавий за змістом. Щоб випустити його у світ потрібен перегляд редактора, оскільки писано двома мовами з шести джерел. Інший історик, теж так мовив з тяжким подихом... А головний редактор однієї державної редакції сказав: "Таку книжку може писати тільки професор, яких у нас на черзі 40. А ви не є таким, то ми відповімо, що ваша збірка має безліч недоліків, тому не приймається до друку за державні кошти!" Але ж я не маю коштів на редакторів, тому випускаю свою збірку у світ лише за усною гуманною оцінкою професорів і за своїм редагуванням за свої хлібні на благо майбутньому... Гадаю, читачі мого збірника – зрозуміють... І може хтось згадає заслуженим словом...



Кл.слова:
українська література -- сучасна література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Гончарук, Г. І.
Комінтернівське: історія і сучасність (1802-2002) [Електронний ресурс] : науково-популярний нарис / Г. І. Гончарук. - О. : Астропринт, 2002. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.44 Мб


Книга ставить за мету глибше висвітлити історичне минуле селища міського типу, районного центру Комінтернівського Одеської області за 200 років його існування. Особлива увага на її сторінках приділяеється сучасним реформаторським процесам, формуванню нової психології селянина - власника землі, прогресивним формам господарювання, започаткуванню нових національних традицій, звичаїв, обрядів. Розрахована на читача-хлібороба, інтелігенцію, учнів, студентів, вчених-істориків.



Кл.слова:
економіка -- капіталізм -- сільське господарство

   Тип видання:   наукове видання   
15.
 


Вовк, Х.
Студії з української етнографії та антропології [Електронний ресурс] / Х. Вовк. - Прага : Українский громадский видавничий фонд, 1928. - 404 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїх фундаментальних працях Федір Вовк (1847–1918) науково довів, що українці – окремий антропологічний тип. Його етнографічні дослідження охоплювали різні сторони життя народу: способи мисливства, скотарства, хліборобства, а також пересування; особливості осель і речей ужитку. Велику увагу приділено шлюбному ритуалу як Лівобережної, так і Правобережної України, з численними паралелями щодо звичаїв різних народів Європи й Нового Світу. Видання ілюстровано малюнками й фотографіями.



Кл.слова:
антропологія -- етнографія

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Заглада, Н. Б.
Відділ монографічного дослідження села [Електронний ресурс] : село Старосілля / Н. Б. Заглада. - К. : Всеукраїнська Академія Наук, 1930. - 78 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця праця належить українському етнологу та дослідниці народної культури Леонілі Загладі. Матеріал присвячений першій етнографічній науково-дослідній станції, заснованій етнологом Антоном Онищуком. Зібрані під час систематичних дослідів етнографічні речі було привезено і розташовано в окремому відділі “Монографічне дослідження села”, який являє собою цікаву картину матеріальної культури села Старосілля. Дана ж публікація є власне провідником по цьому відділу, який має на меті допомогти відвідувачу Музею самотужки розібратися в масі експонованого матеріалу.



Кл.слова:
сільське господарство -- хліборобство -- бджільництво -- матеріальна культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Хромеенков, В. М.
Технологическое оборудование хлебозаводов и макаронных фабрик [Електронний ресурс] / В. М. Хромеенков. - СПб. : ГИОРД, 2004. - 496 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены принципиальные схемы, устройство и конструктивные особенности машин и аппаратов, используемых на хлебозаводах и макаронных фабриках. Приведены технические характеристики машин и аппаратов, а также методики расчета основных параметров для каждой функциональной группы оборудования. Для студентов высших учебных заведений, обучающихся по специальностям 270300 «Технология хлеба, кондитерских и макаронных изделий» и 170600 «Машины и аппараты пищевых производств».



Кл.слова:
харчова промисловість  -- хліборобство

   Тип видання:   методичний посібник   
18.
 


Плотников, П. М.
350 сортов хлебо-булочных изделий [Електронний ресурс] : рецептура и способ приготовления / П. М. Плотников, М. Ф. Колесников. - 2-е изд., испр. и доп.. - М. ; Ленинград : Пищепромиздат, 1940. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге обобщены сведения по технологии хлебопечения, приведены рецептуры на различные хлебобулочные изделия, определены качественные нормы на хлеб ржаной, пшеничный, хлебобулочные изделия, сухари, пряники и диетические изделия. Во второе издание внесены некоторые изменения и дополнения. В книге представлен заново раздел сырья, употребляемого в хлебопечении. Расширен раздел „Пшеничные закваски" (жидкие дрожжи), в связи с широким внедрением последних в практику хлебопечения. В отдельных разделах даны расчеты оборудования, необходимые для правильной организации технологического процесса и т.д. Раздел „Сорта хлебобулочных изделий" расширен за счет дополнительных сортов и более детального описания технологического процесса по основным сортам изделий.



Кл.слова:
харчова промисловість  -- хлібопекарська промисловість

   Тип видання:   наукове видання   
19.


Український хліб на експорт: 1932-1933 [Електронний ресурс] / Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Центр українознавства, Київська міська організація всеукраїнського товариства "Меморіал" імені Василя Стуса ; ред. М. Іщенко. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2006. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ha oснoвi невiдoмих дoкyмeнтiв з кoлишнiх тaємниx apxiвiв пpoстежено генoцид yкpaїнськoгo нapoдy в 1932-1933 poкax чеpез eкспopт нaшoгo xлiбa. Bидaння poзpaxoвaне нa всiх, хтo цiкaвиться iстopiєю Укpaїни.



Кл.слова:
геноцид -- етноцид -- український народ -- трагічна історія -- голодомор

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
20.

Драгоманов, Михайло Петрович.
Віра й громадські справи [Електронний ресурс] / М. Драгоманов. - Коломия : Накладом редакції "Хлібороба", 1892. - 14 с.. - (Бібліотека "Хлібороба" ; ч. 3)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
релігія -- християнство
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського