Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Автореферати дисертацій (20)Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=СТУДЕНТСЬКІ$<.>+<.>K=ЗАВОРУШЕНН$<.>+<.>K=1968$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
1.


Студентські математичні олімпіади [Електронний ресурс] : збірник задач / В. В. Булдигін [и др.]. - К. : [б. в.], 2002. - 175 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить близько 400 задач, які, головним чином, пропонувались протягом багатьох років на студентських олімпіадах Національного технічного університету України "Київський політехничний інститут" та Всеукраїнських олімпіадах з математики для технічних вищих навчальних закладів. У збірнику увійшли також деякі задачі з Всесоюзних математичних олімпіад СРСР для технічних ВНЗів та міжнародних математичних олімпіад для університетів, а також з студентських олімпіад Білорусії, Вірменії, Росії, Узбекистану та задачі математичних олімпіад інших ВНЗів України.



Кл.слова:
алгебра

   Тип видання:   художня література   
2.

Лукіянович, Д.
Повісті [Електронний ресурс] / Д. Лукіянович. - Л. : Каменяр, 1990. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Велике творче довголіття випало на долю Дениса Лукіяновича - українського письменника і літературознавця. Шістнадцятирічним юнаком увійшов він у літературу і служив їй сімдесят шість років. Народився Д. Лукіянович 13 вересня 1873 р. в с. Городниця, нині - Гусятинського району, у родині богослова за освітою, а вчителя за фахом. Вчився Денис у Станіславській гімназії. Гімназистом був активним, радикально настроєним. Організував таємний гурток "Поступ“, за що у 1890 р. його виключили з гімназії. Іспит на атестат зрілості склав екстерном. Згодом закінчив юридичний факультет Львівського (1900) та філософський (1907) Чернівецького університетів. Майже все життя займався викладацькою роботою, громадською працею. У 1905 р. редагував журнал “Дзвінок”. Як прозаїк Д. Лукіянович дебютував у 1889 р. Оповіданням “Сабашева вечеря”. 1895 р. вийшла збірка “Новели”. Це була невелика за обсягом книжка, містила 5 новел психологічного плану. Друга збірка Д. Лукіяновича - “Ескізи та оповідання” (1897) теж об’єднала малу прозу. Роком перед тим він опублікував цикл “Мої проходи” (образки). У 1899 р. вийшла книга під назвою “Багнітки”, де автор змалював родинне життя інтелігента, незлагоди між подружжям. У творчому доробку Д. Лукіяновича є твори й великої форми - дилогія із двох повістей “За Кадильну” (1902) та “Від кривди” (1904), роман “Філістер” (1909). Про повість “За Кадильну” І. Франко писав, як про “цікавий образ безплідної боротьби селянства за общинну землю, відняту у общини паном”. Популярним серед сучасників був роман Д. Лукіяновича “Філістер”, підписаний псевдонімом Л. Журбенко і присвячений “пані Марії Грушевській”, дружині Михайла Грушевського. Цей роман є багато проблемним твором про інтелігенцію. Він порушує чимало болючих для українців питань, у ньому - живий відгомін політичних подій у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст., зокрема, виборів до парламенту та сейму, широкого просвітницького руху. Є згадки про страйк 1902 р., студентські виступи у Львові, вбивство намісника цісаря в Галичині тощо. А фабулу роману складає доля родини отця Кульчицького.



Кл.слова:
українська література -- проза

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Хоткевич, Г.
Гуцули й гуцульщина [Електронний ресурс] / Г. Хоткевич. - Джерсі-Сіті : Свобода, 1920. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хоткевич Гнат Мартинович народився 31 грудня 1877р. в Харкові, де минула більша частина його життя. 1900р. закінчив місцевий технологічний інститут. Ще в студентські роки включився в культурно-освітню діяльність на селі, віртуозно опанувавши гру на бандурі. Разом з О. Матюшенком, майбутнім організатором повстання на панцернику «Потемкин», влаштовував вистави, їздив місцями козацької слави. Зрештою, увійшов у контакти із членами Української соціал-демократичної партії (О. Коваленко, Ж. Коллар та ін.). Все це викликало підозри місцевих властей, внаслідок чого 1899р. він був на рік виключений з інституту як неблагонадійний. Був одним з організаторів виступу кобзарів-лірників на Археологічному з'їзді в Харкові (1902), фундатором першого в Росії Робітничого театру.



Кл.слова:
етнографія -- побут -- фольклор

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Донцов, Д.
Націоналізм [Електронний ресурс] / Д. Донцов. - Лондон : Українська видавнича спілка, 1966. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Націоналізм, який вийшов першим виданням (з друкарні Василіян у Жовкві) в 1926 році, виступив з ідеологією, яка рвала з цілим світоглядом драгоманівського демократизму і соціялізму МарксаЛеніна, пересякнутого отрутою москофільства. В тій книзі автор розвивав думки, які ширив перед 1ою Світовою війною, як у Київськім Слові, у брошурах Модерне москофільство і 3 приводу одної єреси, виданих у Києві, Сучасне політичне положення нації і наші завдання (відчит на студентськім з’їзді у Львові), під час 1ої світової війни – Українська державна думка і Европа (вид. в Берліні, Винниці й у Львові), Міжнародне положення України і Росія, Культура примітивізму, Мазепа і Мазепинство (у Києві і Черкасах) по 1ій світовій війні – Підстави нашої політики та у львівськім ЛНВку. Основні ідеї Націоналізму були передусім антитези драгоманівському малоросіянству. Трактованню України як провінції Росії, що претендувала лише на деякі полегші культурного й соціяльного характеру Націоналізм протиставляв ідею політичної нації, ідеалом і метою якої був політичний державницький сепаратизм, повний розрив з усякою Росією, а культурно – повне протиставлення цілому духовому комплексові Московщини, під оглядом соціяльним – неґація соціялізму. Це була повна антитеза гермафродитському світоглядові тодішнього демосоціялістичного українського провідництва.



Кл.слова:
політичний рух

   Тип видання:   художня література   
5.

Маркес, Ґабріель Ґарсіа.
Сто років самотності [Електронний ресурс] : пер. з ісп. / Ґ. Ґ. Маркес. - К. : Всесвіт, 2004. - 611 с.. - (Бібліотека світової літератури )

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман «Сто років самотності», повісті «Полковникові ніхто не пише», «Хроніка вбивства, про яке всі знали заздалегідь» — центральні твори славетного колумбійського письменника, лауреата Нобелівської премії Ґабріеля Ґарсії Маркеса. В його творах дивовижно переплітаються людські долі й суспільні проблеми, розгортається широка панорама латиноамериканського життя з його повсякденними клопотами, соціальними заворушеннями, диктатурами й безперервними революціями.



Кл.слова:
магічний реалізм -- латиноамериканська література

   Тип видання:   художня література   
6.

Маркес, Ґабріель Ґарсіа.
Полковникові ніхто не пише [Електронний ресурс] : пер. з ісп. / Ґ. Ґ. Маркес. - К. : Всесвіт, 2004. - 23 с.. - (Бібліотека світової літератури)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У повісті «Полковникові ніхто не пише»,дивовижно переплітаються людські долі й суспільні проблеми, розгортається широка панорама латиноамериканського життя з його повсякденними клопотами, соціальними заворушеннями, диктатурами й безперервними революціями.



Кл.слова:
магічний реалізм -- латиноамериканська література -- політика

   Тип видання:   художня література   
7.
 


Лене, Паскаль.
Ирреволюция [Електронний ресурс] / П. Лене. - М. : АСТ, 2001. - [231] с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Ирреволюция» — история знаменитых «студенческих бунтов» 1968 г., которая под пером Лене превращается в сюрреалистическое повествование о порвавшейся «дней связующей нити».



Кл.слова:
студентські бунти -- сюрреалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Fink, Carole.
1968 [Electronic resource] : the world transformed / Carole Fink, Philipp Gassert, Detle Junker. - Washington : The German Historical Institute ; New York : Cambridge University Press, 1998. - 503 p
Переклад назви: 1968: світові перетворення

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This book grew out of a conference organized by the German Historical Institute (GHI) on May 23-5, 1996, iii Berlin. For three days, thirty-five scholars from n\ne countries became acht-und-sechziger (sixty-eighters), not on the streets and barricades but in lively debate over the events and significance of the momentous year 1968. This book consists of revised versions of many of the original papers as well as entirely new essays that complement our overall theme. I thank all of the authors and also those who participated in the conference but whose work could not be included here. I am grateful to Carl-Ludwig Holtfrerich (Free University Berlin), Luisa Passerini (European University Institute, Florence), Keith A. Reader (University of Newcastle), and Dieter Rucht (Wissenschaftszentrum Berlin) for chairing the various sessions and for guiding us through spirited discussions. In Berlin, the Wissenschaftszentrum afforded a comfortable setting for three days of intensive debate. I thank Friedheim Neidhardt, the center'sdirector, and his dedicated staff - Birgit Hahn, Britta Heinrich, Ilse Kischlat, Dietmar Kremser, and Burckhard Wiebe - for hosting the conference and helping with its organization. Dieter Senoner of the mayor's office kindly welcomed us to Berlin at a reception at the Rotes Rathaus. Anneke de Rudder, who took us on a "1968 Walking Tour" through the German capital, gave us the opportunity to visit the key sites of that historic year.At the GHI, I thank Barbel Bernhardt, Christa Brown, Dieter Schneider, and Barbel Thomas - all of whom were involved in the organization before, during, and after the conference. Pamela Abraham tracked down the copyrights for the illustrations and assisted in assembling the manuscript. Daniel S. Mattern, the series editor at the Institute, deserves a special note of appreciation for guiding us through the difficult process of publishing this collection and for preparing a readable, clear, and concise manuscript. Frank Smith, the executive editor for social sciences at Cambridge University Press, took great interest in this project from the begin-IX X Preface ning and helped bring about its final shape. Further, I thank the two anonymous readers for their very useful critical evaluations of the manuscript. Finally, I thank my two coeditors. Carole Fink provided the original plan, which she presented to me at another GHI conference, in Berkeley, California, in May 1994. In subsequent discussions, we discovered that "1968" is a particularly well-suited topic for understanding the intellectual challenges that increasing global interdependence poses to historians of the twentieth century. We were later joined by Philipp Gassert, who worked with us to organize the conference and edit the book. I shall miss these last three and a half years of spirited collaboration among three very engaged historians. The topic of this book dovetails nicely with the efforts of the GHI in Washington to promote comparative research. In fact, most of the four to five international conferences the Institute rganizes annually are based on this perspective, comparing events, ideas, and structures in the United States and Europe. At times we have even taken a global perspective, with 1968: The World Traniformed being a case in point. In this age of globalization, historians should also become global players - at least mentally.



Кл.слова:
студентські заворушення -- сексуальна революція -- зміна культурної парадигми -- лібералізація суспільства

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Reynolds, Chris.
Memories of May ’68 [Electronic resource] : france’s convenient consensus / Chris Reynolds. - Cardiff : University of Wales press, 2011. - 199 p. - (French and Francophone Studies)
Переклад назви: Спогади про травень 68-го року: зручний консенсунс у Франції

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


On 3 May 1968, in the courtyard of the Sorbonne, following a meeting held by a group of gauchiste students, the police were called amid rumours of impending violence. The students involved in the gathering were from the Nanterre faculty on the outskirts of Paris where, over the course of the previous year, tensions had been building between militant students and university authorities. Matters had taken a turn for the worse when, on 22 March 1968, radical elements occupied the administrative tower of the Nanterre faculty in protest over the arrest of a number of comrades during an Â�anti-Â�V ietnam protest earlier in the week. This occupation led to the creation of the mouvement du 22 mars which brought together the diverse groupuscules active on the suburban campus and included figures such as Daniel Â�C ohn-Â�Bendit. From this moment on, students increased their militant activity, eventually forcing the doyen to close the faculty on 2 May. This closure explains why the Nanterre students found themselves at the heart of the French university system on 3 May. When the police moved in, the first riot of mai 68 ensued. Clashes between the forces of order and the surprisingly determined and highly mobile students set the trend for the coming week. Between 3 and 10 May – in the absence of the Prime Minister Georges Pompidou (on a state visit to Afghanistan) and amid the silence of President de Gaulle – the protest movement gathered momentum as students formulated their demands. Initially, they were outraged by the treatment doled out during and as a consequence of the 3 May riot. The imprisonment of a number of students, the occupation by the police of the Sorbonne and their omnipresence in the student Latin Quarter provided enough ammunition for what had started as a minority to gradually attract support from the wider student population. The number of participants on demonstrations grew, the level of violence was cranked up with every passing day and the movement began to see widening support from the largest student union (Union nationale des étudiants de France (UNEF)), a university teachers’ union (Syndicat national de l’enseignement supérieur (SNESup)), a movement of lycée students (Comités d’action lycéen (CA L)), as well as increasing sympathy from the general public. Such conditions paved the way for the pivotal ‘Night of the barricades’.



Кл.слова:
студентські заворушення -- передреволюційна ситуація

   Тип видання:   монографія   
10.
 


Сидоров, А. Н.
Жан-Поль Сартр и либертарный социализм во Франции (50-70-е гг. ХХ в.) [Електронний ресурс] / А. Н. Сидоров. - Иркутск : Издательство Иркутского государственного технического университета, 2006. - 103 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография посвящена анализу левого движения послевоенной Франции сквозь призму взаимоотношений с ним выдающегося французского писателя и философа – Ж..-П. Сартра. Рассматривается полемика Сартра с Камю, Ароном, Касториадисом, Лефором и другими левыми и либеральными оппонентами. Подробно рассказывается о деятельности таких ультралевых групп, как посттроцкистская группа «Социализм или варварство» и маоистская «Пролетарская левая». В монографии также исследуются предпосылки, ход и последствия движений знаменитого Красного Мая 1968-го. Работа представляет интерес для специалистов-историков, студентов, аспирантов гуманитарных направлений и всех, кто интересуется новейшей историей социалистической мысли.



Кл.слова:
соціалізм -- лівацькі ідеології -- лібертаріанство -- студентські заворушення 1968

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 



Війна у натовпі [Електронний ресурс] / Дмитро Корчинський [та ін.]. - К. : Амадей, 1999. - 384 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга дихає гарячим повітрям подій на зламі епох — розпаду Радянського Союзу, народження незалежних держав і конфліктів, що розгоралися внаслідок краху могутньої і хворої імперії. Без пафосу і прикрас розповідають автори книги про свою участь у боях та заворушеннях у Придністров'ї, Абхазії, Чечні, Бєларусі та інших гарячих точках новітньої історії. За жанром це — репортаж з елементами нарису, історичних екскурсів, філософских спостережень. Текст — жорсткий, часом — жорстокий. Та хіба може бути лагідною ще не охолола вулканічна лава? Можна погоджуватись чи не погоджуватись з авторами та їхніми поглядами і підходами. Але не можна не прагнути дізнатися, як воно було насправді. Бо ж інакше ми приречені на нове коло брехні і фарисейства, цензури зовнішньої і внутрішньої.



Кл.слова:
збройні конфлікти -- політична діяльність -- авантюризм -- провокації

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Дерев'янко, Світлана Петрівна.
Феноменологія емоційного інтелекту [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / С. П. Дерев'янко. - Чернігів : Видавець Лозовий В. М., 2016. - 312 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.36 Мб


Емоційний інтелект є чинником соціально-психологічної адаптації особистості та являє собою двохкомпонентний конструкт, який складається з внутрішньоособистісного (здатність до розуміння та управління власними емоціями) та міжособистісного (здатність до розуміння та управління емоціями інших) компонентів. Роль емоційного інтелекту в соціально-психологічній адаптації виявляється в усвідомленні емоційних переживань, що супроводжують процес міжособистісної взаємодії. Особливості впливу емоційного інтелекту проявляються у когнітивній (уявлення про себе та про інших), емоційній (емоційне самопочуття), поведінковій (комунікативна поведінка) сферах соціально-психологічної адаптації особистості до студентського середовища. У сфері внутрішньоособистісних (суб'єктивних) уявлень рівень емоційного інтелекту впливає на ступінь узгодженості уявлень про себе і про інших: студенти з високим рівнем емоційного інтелекту характеризуються більш конгруентною системою уявлень, ніж студенти з середнім та низьким рівнями емоційного інтелекту. У сфері емоційного самопочуття емоційний інтелект виконує регулятивну роль в стресогенні періоди навчання студенти з високим рівнем емоційного інтелекту характеризуються більш вираженою комфортністю емоційних станів. У сфері комунікативної поведінки вплив емоційного інтелекту є неоднозначним: з одного боку, встановлено, що високий рівень здатності до розуміння власних емоцій пов’язаний зі зниженням популярності у студентській групі, і поряд із тим, отримано дані, що підвищення загального рівня емоційного інтелекту сприяє стабільності статусних позицій особистості у групі, стійкості системи взаємовиборів.



Кл.слова:
емпатія -- стрес -- самоконтроль -- емоційні реакції
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського