Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (73)Реферативна база даних (464)Книжкові видання та компакт-диски (1001)Журнали та продовжувані видання (92)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІТЕРАТУРНА$<.>+<.>K=ФАНТАСТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 173
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   довідник   
2.


Как написать сочинение? [Електронний ресурс] / сост. Н. Г. Быкова. - М. : Филологическое общество «Слово» : АСТ, 1997. - 576 с.. - (Справочник школьника)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебное издание составлено в соответствии с новой программой литературного образования школьников, рекомендованной Министерством образования Российской Федерации. Оно представляет собою фрагменты литературно-критических работ, с помощью которых ученик сможет глубоко и полно раскрыть наиболее повторяющиеся темы сочинений. Для выпускников школ, абитуриентов, школьных учителей.



Кл.слова:
будова тексту -- літературна освіта

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Чак, Є. Д.
Складні випадки українського слововживання [Електронний ресурс] / Є. Д. Чак ; від. ред. М. А. Жовтобрюх. - 2-е вид., доп.. - К. : Радянська школа, 1969. - 219 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику подано в алфавітному порядку зразки слововживання, підкріплені ілюстративним матеріалом з творів класиків української літератури кін. 19 - поч. 20 ст., а також українських радянських письменників.



Кл.слова:
українська мова -- літературна мова

   Тип видання:   словник   
4.

Огієнко, І.
Український стилістичний словник [Електронний ресурс] : підручна книжка для вивчення української літературної мови / І. Огієнко. - Л. : Наукове товариство ім. Шевченка, 1924. - 251 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Підручна книжка для вивчення української літературної мови»



Кл.слова:
українська мова -- стилістика -- літературна мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.


Український правопис [Електронний ресурс] / ред. : Є. І. Мазніченко, Н. М. Максименко, К. С. Чайка. - К. : Наукова думка, 2007. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання 2007 року виходить з уточненнями, пов’язаними зі змінами в українській граматиці, що сталися останнім часом. Для фахівців та всіх, хто цікавиться питаннями правопису сучасної української літературної мови.



Кл.слова:
сучасна українська мова -- літературна мова -- граматика

   Тип видання:   підручник   
6.

Леонова, М. В.
Сучасна українська літературна мова. Морфологія [Електронний ресурс] / М. В. Леонова. - К. : Вища школа, 1983. - 264 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить опис морфологічної системи сучасної української літературної мови. Дано класифікацію частин мови, характеристику граматичних категорій і форм, висвітлено словозміну й формотворення. Книжку побудовано на матеріалі усіх стилів, іноді — розмовної мови. Розрахований на студентів, учителів, аспірантів, викладачів.



Кл.слова:
українська мова -- морфологія -- словозміна -- словотвір

   Тип видання:   словник   
7.


Орфоепічний словник [Електронний ресурс] / уклад. І. М. Погрібний. - К. : Радянська школа, 1986. - 118 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 44 тис. слів сучасної української літературної мови. Він дає відповіді на питання щодо правильної вимови та наголосу слів та їх граматичних форм.



Кл.слова:
наголос -- вимова -- сучасна мова -- літературна мова

   Тип видання:   словник   
8.


Українська літературна вимова і наголос [Електронний ресурс] : словник-довідник / відп. ред. М. А. Жовтобрюх. - К. : Наукова думка, 1973. - 724 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
орфоепія -- наголос -- вимова

   Тип видання:   монографія   
9.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   словник   
10.


Итальянско-русский, русско-итальянский словарь [Електронний ресурс] / уклад. О. В. Дмитрієв, В. Г. Степенко. - К. ; Ірпінь : Перун, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 42 000 найбільш уживаних слів і словосполучень італійської та російської мов. Широко представлена суспільно-політична, науково-технічна, літературна та розмовна лексика. Призначений для учнів старших класів, викладачів, слухачів курсів іноземних мов, студентів, аспірантів та осіб, що вивчають італійську мову самостійно.



Кл.слова:
переклад -- слово -- правопис

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Азимов, Айзек.
Загадки микрокосмоса [Електронний ресурс] : от атома до галактики : пер. с англ. / А. Азимов. - М. : Центрполиграф, 2004. - 287 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге А. Азимов с присущим ему чувством юмора повествует о законах микромира, строении Вселенной, свойствах небесных тел и галактик, о превращении вещества в энергию. Рассказывает о начале своего творческого пути в жанре фантастики и научно-популярной литературы.



Кл.слова:
Всесвіт -- галактика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
12.

Айк, Д.
Бесконечная любовь - единственная истина, все остальное - иллюзия [Електронний ресурс] / Д. Айк. - М. : София, 2008. - 181 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Физическая реальность" - это всего лишь иллюзия, существующая исключительно в наших мозгах. Фантастика в духе кинотрилогии "Матрица"? Нет, Дэвид Айк доказывает это абсолютно серьезно, понятно и убедительно. Мозг каждого человека подключен к некоему центральному "компьютеру", транслирующему нам общую коллективную реальность. Cилы, манипулирующие человечеством, не хотят, чтобы мы узнали "истину, которая сделает нас свободными". В каждой главе этой сенсационной книги раскрывается одна из "тайн" жизни. Кто мы? Что мы здесь делаем? Что такое человеческое тело и как оно может перестать "стареть"? Кто контролирует нашу реальность? Почему в мире существуют страдания, войны, бедность и стресс? Что такое "разум" и "эмоции" и почему они управляют нами? Кто создал религию и кому на самом деле поклоняются ее приверженцы?



Кл.слова:
езотерика

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Недзельский, Е.
Угро-русскій театръ [Електронний ресурс] / Е. Недзельский. - [Б. м. : б. в.], 1941. - 57 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работа посвящена истории угро-русского литературного языка. Недзельский Евгений (1894- 1961) - литературовед, поэт, переводчик, журналист. Учился на историко-филологическом факультете Московского университета.



Кл.слова:
літературна мова -- літературознавство

   Тип видання:   підручник   
14.

Вихованець, І.
Теоретична морфологія української мови [Електронний ресурс] / І. Вихованець, К. Городенська. - К. : Пульсари, 2001. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У теоретичному курсі описано морфологічну систему і структуру сучасної української літературної мови. Розглянуто з позицій функціонально-категорійної граматики центральні питання морфології; морфологічні одиниці й типи морфологічних категорій; взаємозв'язки морфології, синтаксису і словотвору. Подано з погляду функціонально-категорійної теорії нову інтерпретацію частин мови, морфологічних категорій і багатьох інших граматичних явищ сучасної української літературної мови. У книзі апробовано теоретичні засади нової академічної граматики української мови. Для мовознавців, викладачів і студентів філологічних факультетів, учителів.



Кл.слова:
літературна мова -- морфологія -- синтаксис -- словотвір

   Тип видання:   монографія   
15.

Русанівський, В. М.
Життя слова [Електронний ресурс] / В. М. Русанівський, С. Я. Єрмоленко. - К. : Вища школа, 1978. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюються питання мовної культури, аналізуються найважливіші норми української літературної вимови, правила сучасного слововживання, пов'язані із змістовою і стилістичною точністю слова, з'ясовується походження окремих фразеологізмів, власних назв і т. п. Звернено увагу на труднощі щодо вживання тієї чи іншої граматичної форми, на складні випадки українського правопису. Розрахована на науковців, викладачів, журналістів та студентів гуманітарних факультетів.



Кл.слова:
слововживання -- літературна мова -- фразеологізм -- правопис

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Кобилянський, Б. В.
Діалект і літературна мова [Електронний ресурс] : східнокарпатський і покутський діалекти, їх походження і відношення до української літературної мови / Б. В. Кобилянський. - К. : Радянська школа, 1960. - 276 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі простежено генезу гуцульского й покутського діалектів, розглянуто взаємозв’язок територіальних діалектів з літературною мовою



Кл.слова:
фольклор

   Тип видання:   монографія   
17.

Матвіяс, І. Г.
Українська мова і її говори [Електронний ресурс] / І. Г. Матвіяс. - К. : Наукова думка, 1990. - 168 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії характеризуються форми вияву української загальнонародної мови, літературна мова і народні говори. Висвітлюється походження української мови, визначаються територіальні і соціальні говори на Україні, розглядається питання діалектного членування української мови, викладається історія і з'ясовується характер українських наріч і говорів, визначається зв'язок народних говорів з літературною мовою давньоруського і староукраїнського періодів, описується відношення народних говорів до нової української літературної мови.



Кл.слова:
літературна мова -- походження мови

   Тип видання:   монографія   
18.


Мова і процеси суспільного розвитку [Електронний ресурс] / відп. ред. В. М. Русанівський. - К. : Наукова думка, 1980. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядаються процеси розвитку сучасних літературних мов світу, характерні ознаки мови нації - її функціональна різноманітність, тенденції збагачення словникового складу, інтернаціоналізація лексичних засобів, зокрема в галузі нової термінології, - що не однаково проявляються в старописемних і молодописемних мовах. Аналізуються процеси розвитку мов у СРСР і США, а також у країнах, що розвиваються, африканського, південноамериканського і азіатського континентів. Для мовознавців - дослідників, викладачів і студентів, суспільствознавців, вчителів, лекторів і пропагандистів.



Кл.слова:
літературна мова -- мовознавство

   Тип видання:   стандарт   
19.


Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі: загальні вимоги та правила [Електронний ресурс] : видання офіційне : ДСТУ 3582-97. - Чинний від 1998-07-01. - К. : Держстандарт України, 1998. - 58 с.. - (Інформація та документація)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей стандарт відповідає ISO 4: 1984 «Документація. Правила скорочення слів у назвах та найменувань публікацій», ISO 832:1994 «Інформація та документація. Бібліографічний опис та посилання. Правила скорочення бібліографічних термінів». НА ЗАМІНУ РСТ УРСР 1743-82



Кл.слова:
лінгвістика -- мовознавство -- граматика -- літературна мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Азимов, Айзек.
Вид с высоты [Електронний ресурс] : пер. с англ. / А. Азимов. - М. : Мир, 1965. - 234 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сборник эссе, речь в которых идет сразу о нескольких областях науки - биологии, химии, физики, астрономии. Автор - писатель-фантаст, биохимик, великолепно эрудированный, прекрасно владеющий языком, чуть скептично - насмешливо, но вместе с тем тактично ведет непринужденный разговор со свободным выбором тем.



Кл.слова:
наукова фантастика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського