Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Автореферати дисертацій (93)Реферативна база даних (1239)Книжкові видання та компакт-диски (412)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАСНУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Толочко, О. П.
Київська Русь [Електронний ресурс] / О. П. Толочко, П. П. Толочко. - К. : Видавничий дім "Альтернативи", 1998. - 352 с.. - (Україна крізь віки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена історії Київської Русі від часів її формування до монгольського нашестя. Всім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
український народ -- історичні витоки -- заснування

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
3.

Кругляк, Ю. М.
Ім'я вашого міста [Електронний ресурс] / Ю. М. Кругляк. - К. : Наукова думка, 1978. - 153 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З кожним роком ономастика набирає все більшої популярності: з'являється чимало наукових досліджень, частину топонімічного матеріалу вміщено в «Історії міст і сіл Української РСР». Публікації на цю тему нерідко можна побачити в журналах та газетах. Уже протягом десяти років під рубрикою «І села і міста друкує матеріали, зібрані письменником Юрієм Кругляком, громадсько-політичний тижневик Україна». Вони й лягли в основу цієї книжки. Тут за абеткою подаються коротенькі довідки про час заснування й походження назви міст і селищ міського типу Української РСР Поряд з науковими твердженнями одекуди викладено легенди й перекази, поширені в народі. Гадаємо, що це видання стане в пригоді науковцям, краєзнавцям, учителям, юним історикам та географам — усім, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
ономастика -- географія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Музичук, С.
Українська Повстанська Армія [Електронний ресурс] / С. Музичук, І. Марчук. - Рівне : Бібліотека журналу "Однострій", 2006. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Робота в науково-популярній формі описує про передумови, історію заснування, структурі, бойових діях, озброєнні, одязі, символіки і нагороди Української Повстанської Армії - найвідомішої нерегулярної революційної формації XX століття, заснованої в роки Другої світової війни, що вела боротьбу за здобуття Незалежного Української Держави протягом 1940-1950 років. Публікація виділяється історичною достовірністю, об'єктивністю підходу до описаних подій, новизною й комплектністю залучених документів, має кольорові ілюстрації, рідкісні документи і фотографії, багато з яких викладаються вперше. Також вперше в публікації розглянуто питання уніформи та військової символіки УПА, що дає довідкові джерела фахівцям-історикам, мистецтвознавцям, сценографам, художникам-реставраторам, філуменістам і членам військово-історичних клубів.



Кл.слова:
УПА -- ОУН

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Анисимов, Е. В.
Древняя Русь [Електронний ресурс] : рюриковичи: школьный путеводитель / Е. В. Анисимов. - СПб. : БКК, 2010. - 112 с.. - (Узнай мир)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Около восьмисот лет Россией правила династия Рюриковичей - потомков варяга Рюрика. За эти столетия Россия стала европейским государством, приняла христианство, создала самобытную культуру. Разные люди сидели на русском троне. Среди них были выдающиеся правители, думающие о благе народов, но много было и ничтожеств. Из-за них к XIII веку Русь распалась как единое государство на множество княжеств, стала жертвой монголо-татарского нашествия. Лишь с большим трудом возвысившаяся Москва к XVI веку сумела создать государство заново. Это было суровое царство с деспотичным самодержцем и молчащим народом. Но и оно пало в начале XVII века... Для среднего и старшего школьного возраста.



Кл.слова:
заснування держави -- воїн -- Київська Русь

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
6.

Вінник, О. М.
Науково-практичний коментар Закону України «Про акціонерні товариства» [Електронний ресурс] / О. М. Вінник. - К. : Юрінком Інтер, 2009. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований коментар до Закону «Про акціонерні товариства» (прийнятий 17 вересня 2008 p., набув чинності 30 квітня 2009 р.) є однією з перших спроб аналізу цього важливого законодавчого акта. У коментарі розглядаються основні питання правового регулювання відносин щодо створення, діяльності та припинення акціонерних товариств відповідно до зазначеного Закону (у порівнянні з відповідними положеннями інших актів законодавства), в тому числі порядку їх заснування, формування і використання майнової бази, повноважень та організації роботи органів управління і контролю, прав та обов'язків акціонерів, особливостей вчинення значних правочинів і правочинів з елементами заінтересованості, реорганізації та ліквідації акціонерних товариств. Видання стане у пригоді акціонерам та потенційним учасникам акціонерних товариств—інвесторам, юристам, посадовим особам органів зазначених товариств, усім, кого цікавлять проблеми правового регулювання корпоративних відносин, і певним чином допоможе в усуненні колізій, прогалин, інших вад відповідного законодавства.



Кл.слова:
законодавство -- приватна власність

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Інститут історії України Національної академії наук України Документи і матеріали. 1936–1991 [Електронний ресурс] : у 2 кн. / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : 1936–1947. - 2011. - 630 с.


До видання, підготовленого до 75-річчя Інституту історії України НАН України, вміщено документи, що дають уявлення про багатовимірне життя Інституту та доробок науковців за період від часу заснування установи у 1936 р. до 1991 р., коли із здобуттям Україною незалежності відбувся історіографічний злам. У першій книзі опубліковані документи, що розкривають життя Інституту та його співробітників у найтрагічніше десятиліття його існування — від відомої постанови ЦК КП(б)У від 23 липня 1936 р. про заснування науководослідної установи історичного профілю в системі Академії наук УСРР — до іншої, сумнозвісної постанови ЦК КП(б)У “Про політичні помилки і незадовільну роботу Інституту історії України Академії наук УРСР” від 29 серпня 1947 р. Упорядники чимало уваги приділи реконструкції втраченого архіву Інституту періоду до 1943 р.; висвітленню діяльності структурних підрозділів Інституту, в тому числі його Львівського відділу; мовою документів намагались показати життя істориків в роки окупації України вермахтом як в евакуації в Уфі, так і в окупованих Києві та Львові; а також відобразити особливості історіографічного процесу перших повоєнних років. Багато документів виявлені недавно і публікуються вперше.



Кл.слова:
історія -- документ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Шпоть, О. С.
«Велесова книга» – як фрагмент з історії демократії [Електронний ресурс] / О. С. Шпоть. - К. : Коронатор, 2006. - 62 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.25 Мб


Автор досліджує «Велесову книгу» і сприймає її як повноцінне історичне джерело. А «Велесова книга» говорить, що руська земля існує понад 20000 років; що ми – це не тільки руси, поляни, древляни, укри, кривичі, дуліби, волиняни і т.і., а й орії, коморії, слов’яни, сківи, анти; що не грецька, а українська земля є колискою демократії; що Київ став вперше столицею 625 р. до н.е., тобто майже на тисячу років раніше дати його офіційного заснування. Дослідження розкриває й інші цікаві факти, пропонує пояснення.



Кл.слова:
давня історія -- міфологія

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Національна академія наук України. 1918–2008 [Електронний ресурс] : до 90-річчя від дня заснування / голов. ред. Б. Є. Патон. - К. : КММ, 2008. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 26.58 Мб


У книзі викладено історію Національної академії наук України від дня заснування (1918) до сьогодення. Увагу зосереджено на життєздатності академічної моделі В.І. Вернадського, становленні структури, наукових шкіл і напрямів Академії, показі наукових здобутків, їх впливу на виробничу і суспільну практику, ролі Академії як основи національної наукової системи. Подано наукові портрети видатних академічних шкіл і вчених. Розглянуто проблеми розвитку НАН України в епоху перетворення науки на основну рушійну силу прогресу, інтеграції Академії в європейський і світовий науковий простір. Книга розрахована на широкі кола вчених, діячів освіти, культури, політиків, громадських діячів, усіх, хто цікавиться наукою та її історією в Україні.



Кл.слова:
історія науки

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Ілюстрована хроніка товариства "Український Народний Дім" у Чернівцях, 1884–1934 [Електронний ресурс] : пропамятна книжечка видана з нагоди 50-их роковин існування цього т-ва. - Чернівці : Друкарня Т. Іваницький і СП., 1934. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Випуск книги було приурочено до 50-річчя заснування товариства. Назва видання цілком відповідає його змісту – це історія задуму, створення та діяльності товариства. Окремий розділ присвячено самій будівлі «Українського Народного Дому». Багато місця посідають характеристики окремих осіб, що були причетні до його розбудови, а список членів товариства станом на 1934 р. наведено в кінці видання. Хроніку проілюстровано портретами найбільш видатних діячів культурного життя Буковини тих часів.



Кл.слова:
Буковина -- культурне життя

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Театр ім. Марії Заньковецької, 1922–1932 [Електронний ресурс] / ред. Б. Романицький [и др.]. - К. : Мистецтво, 1933. - 80 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний матеріал присвячений 10-річчю від дня заснування театру ім. М. Заньковецької. У вступній частині театрознавець Петро Рулін подає картину тогочасного стану театрального мистецтва в радянській Україні. Видання містить також спогади відомих театральних діячів щодо своєї роботи в театрі: мистецького керівника і співзасновника театру режисера Бориса Романицького, режисера і педагога Івана Чабаненка, прозаїка Івана Ткачука та інших. Останній розділ присвячений історії театру.



Кл.слова:
театральне мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Відейко, М. Ю.
Наукова спадщина Олега Ольжича [Електронний ресурс] / М. Ю. Відейко, С. І. Кот. - К. : Наш час, 2008. - 239 с.. - (Невідома Україна)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Постать Олега Кандиби (Ольжича) по праву вважається символом цілого покоління української молоді, яке вийшло на арену життя у 20-х - 30-х роках ХХ століття і щиро та беззастережно присвятило себе українській ідеї та боротьбі за відновлення незалежної української держави. Його творчий шлях, кожна година, хвилина та секунда життя й діяльності були спрямовані на служіння своєму народові, служіння віддане та свідоме, без огляду на власні інтереси, можливу кар'єру та цілком реальні небезпеки. Науковці у Європі та США знали археолога, доктора Кандибу. Хтось захоплювався поезіями О. Ольжича, а товариші по боротьбі за вільну Україну зверталися до нього по-іншому: «Ідеаліст», «Доктор». Однак наукові праці він підписував завжди однаково: О. Кандиба. У 23 роки захистив докторську дисертацію, учасник міжнародних експедицій, автор півсотні друкованих праць, популяризатор археологічних відкриттів, в тому числі - в Україні. Перебуваючи в Америці, 1938 року він бере участь у заснуванні Українського наукового інституту у США і формує перший збірник його наукових праць, видання якого організовує у Празі в 1939 р. Цей рік став останнім, коли діяв Ольжич-археолог. Почалася друга світова війна - життя вимагало стати політиком і солдатом. У повному обсязі результати його наукових досліджень, які і досі продовжують зберігати свою наукову актуальність та привертають увагу сучасних науковців, були видані лише у 2007 році. Відтак лише нині виникла можливість оглянути її та спробувати оцінити з точки зору сучасної археологічної науки.



Кл.слова:
археологія -- археологічний пам'ятник -- археологічне дослідження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.


Всеукраїнська академія наук. Театральний музей. Звіт, 1926-1929 [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1930. - 22 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому виданні йде мова про утворення у 1923 році першого театрального музею в Україні, який започаткувало «Мистецьке об’єднання Березіль». 30 січня у приміщенні Леся Курбаса відбулися збори, на яких широко обговорювалась потреба в заснуванні власного видавництва та театрального музею. Були обрані дві комісії, які втілили в життя ці плани. «Звіт» розповідає про діяльність нового закладу культури у період 1926-1929 рр



Кл.слова:
історія театру -- український театр

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Транспорт   
14.


Киевский трамвай за сорок лет: 1892–1932 [Електронний ресурс]. - К. : Изд. Киев. трамвайного треста, 1933. - 159 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена сорокаріччю від дня заснування київського трамваю. Саме столичний трамвай заслуговує окремої уваги, адже за часом заснування він є першим в СРСР і другим в Європі. Його сорокарічна історія є історією формування цієї транспортної галузі загалом. Основним джерелом інформації для цієї праці стала “справа” про викуп Київської Міської Залізниці, видана Міською Думою у 1914, адже інші матеріали, що містилися в архівах КМЗ були знищені під час громадянської війни.



Кл.слова:
транспорт -- транспортна галузь

   Тип видання:   монографія   
15.

Кисіль, О.
Український театр [Електронний ресурс] / О. Кисіль. - К. : Книгоспілка, 1925. - 179 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У нарисі подається популярний огляд розвитку українського театру й драми від початку його заснування. В ньому міститься переважно фактичний матеріал і найзагальніші відомості, що допоможуть зорієнтуватись у знайомстві з минулим українського театру.



Кл.слова:
культура -- мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
16.
 


Верменич, Я. В.
Міська історія України: проблеми початкового датування [Електронний ресурс] : науково-довідкове видання / Я. В. Верменич, В. І. Дмитрук, С. І. Архипова. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010. - 140 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-довідковому виданні вміщено інформацію про дати заснування міст і селищ міського типу, які усталені в історичній науці та представлені в енциклопедичних виданнях, довідниках і ресурсах Інтернет. Відомості подаються у вигляді порівняльної таблиці та ілюструють відсутність єдиних критеріїв та методик у вирішенні питань заснування міст і селищ міського типу. Праця містить ґрунтовну вступну статтю, присвячену висвітленню теоретико-методологічних проблем міської історії, та авторські рекомендації щодо методики літочислення міст і селищ міського типу України.



Кл.слова:
хронологія -- місто -- урбанізація

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Шпоть, Олексій Сергійович.
Про витоки української нації [Електронний ресурс] / О. С. Шпоть. - Л. : Україна-Русь ; К. : Коронатор, 2012. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.25 Мб


Автор досліджує події української історії з половини VII ст. до н.д., опираючись на «Велесову книгу» як на повноцінне історичне джерело. А «Велесова книга» говорить, що Руська земля існує понад 20000 років; що ми – це не тільки руси, поляни, древляни, укри, кривичі, дуліби, волиняни, а й орії, коморії, слов’яни, сківи, анти; що не грецька, а українська земля є колискою демократії; що Київ став уперше столицею 625 року до н.д., тобто більш ніж на тисячу років раніше дати його офіційного заснування. Оця самодостатня, вільна від рабства спільнота, згуртована вірою в рідних богів, що з часів Орія в боротьбі за рідну землю сформувалася в державу з найменуванням Русь, і є початком української нації. Дослідження торкається й інших цікавих питань, зокрема про етнічну належність носіїв Трипільської культури, відносин русів і хозар та причин нашого безпам’ятства. Значна частина книги присвячена питанням демократії та висвітленню умов, за яких демократія може бути навіть шкідливою. Книга розрахована на широке коло читачів, якому небайдужа історія України.



Кл.слова:
держава -- Русь -- етногенез -- альтернативна історія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
18.

Кунах, В. А.
Розвиток генетики в Національній академії наук України. До 90-річчя від часу заснування Української академії наук [Електронний ресурс] / В. А. Кунах. - К. : Академперіодика, 2009. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведено головні напрями і основні здобутки генетичних і генетично-селекційних досліджень у системі закладів НАН України від часу її заснування у 1918 р. Проаналізовано наукову і науково-організаційну діяльність деяких наукових закладів і провідних генетиків і селекціонерів та їхній внесок у розвиток світової науки.



Кл.слова:
історія генетики -- генетико-селекційні дослідження

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Мейс, Джеймс.
Політичні причини голодомору в Україні (1932—1933 рр.) [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Джеймс Мейс. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 122 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо мова йде про будь-яке історичне явище, історики звикли думати про його причинність чи навіть багатопричинність. Справді було б недостатньо констатувати якусь одну причину чи тільки один тип причин (економічних чи політичних) американської громадянської війни або російської революції. Коли йдеться про голод 1932—1933 рр. в Україні, то він справді був би незбагненний без економічного контексту, проаналізованого покійним В. Голубничим, С. Кульчицьким та іншими1. Але, на нашу думку, це лише один аспект дуже складного і багатогранного явища, тому що сталінська перебудова (чи підрив) суспільства у першій половині 30-х років значною мірою була політичним феноменом, коли політична влада знищила і узурпувала громадянське суспільство. Як написав польський еміграційний історик у США Мойсей Левін: «Ця (перша п’ятирічка—Дж. М.) була унікальним процесом соціального перетворення, проведеного державою в тому, що держава зробила набагато більше, ніж «проведення»: вона замінила собою суспільство, стаючи єдиним ініціатором діяльності і контролеіром всіх важливих сфер життя. В цьому сенсі цей процес був перетворений на процес державного будівництва, де повна суспільна структура була, так би мовити, засмоктана в державний механізм, ніби була асимільована ним повністю»2. Іншими словами, Сталін здійснював на практиці гегелівську теорію заснування державного суспільства шляхом створення (висловлюючись термінологією того часу, яку Джордж Оруел називав «качиною») державної надбудови, яка виробила сама для себе свій соціальний базис. Створення командної економіки та включення сільського господарства до її складу шляхом примусової суцільної колективізації селянства відводить для економічного фактора другу, цілком залежну від політики роль.



Кл.слова:
етноцид -- злочин проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Сіцінський, Ю. Й.
Оборонні замки Західного Поділля ХIV-XVII ст. (Історично-археологічні нариси) [Електронний ресурс] / Ю. Й. Сіцінський ; Українська Академія Наук. - К. : Друкарня Української Академії Наук, 1928. - 99 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Робота відомого подільського історика-краєзнавця Юхима Сіцінського. У даній книзі автор описує своєрідний характер монументального будівництва Поділля. Особлива увага звертається на церковну архітектуру регіону (церкви, костьоли, синагоги тощо) та елементи оборонних споруд, що використовувалися у ній. Також розглядається специфіка топографічного розміщення подільських замків, досліджується пов’язаність планової структури будови із часом її заснування.



Кл.слова:
культурна пам'ятка -- архітектура Поділля -- замки України
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського