Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Тематичний інтернет-навігатор (8)Автореферати дисертацій (533)Реферативна база даних (2575)Книжкові видання та компакт-диски (636)Журнали та продовжувані видання (71)
Пошуковий запит: (<.>K=ХУДОЖНІЙ$<.>+<.>K=ТВІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 126
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Лосев, А.
Проблема символа и реалистическое искусство [Електронний ресурс] / А. Лосев. - [Б. м. : б. в.]. - 722 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга выдающегося философа и филолога А. Ф. Лосева посвящена анализу всей проблемы символа и художественного образа, символа и метафоры, символа и натуралистической копии, символа и мифа. А. Ф. Лосев дает теорию социально-исторической символики, иллюстрируя ее примерами, взятыми из художественной литературы.



Кл.слова:
художній образ -- символіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
2.

Сковорода, Григорій Савич.
Книжечка про читання Святого Письма, названа Жінка Лотова [Електронний ресурс] / Г. С. Сковорода. - Едмонт : Канадський Інститут Українських Студій, [20_ _?]. - 24 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Як свідчить листування Сковороди, цей трактат писався ним з перервами протягом кількох років. Харківське намісництво, про відкриття якого згадує Сковорода у супровідному листі, відкрите 29 жовтня 1780 р. Та є різні підстави вважати, що й у той час твір не був закінчений. Зокрема, листи до Я. Правицького дозволяють датувати трактат 1780 — 1788 рр. Зберігся автограф і п'ять списків твору. Вперше надруковано у виданні В. Бонч-Бруєвича 1912 р. Трактат присвячений проблемі алегоричного тлумачення Біблії. її образи й фігури, на думку автора, утворюють особливий символічний світ. З їх допомогою, вважає Сково­рода, можна знайти й пізнати вічне начало у макрокосмі. У цьому й полягає важливе моральне, повчальне значення алегорично витлумачених образів Біблії, наприклад соляного стовпа, в який перетворилася жінка Лота, врятованого царя Содому й Гомори. В образі содомської людини Сковорода критикує моральні вади своїх сучасників, охоплених жадобою збагачення й користолюбством. Автор протиставляє їм образ духовної людини, що досягнула повної свободи й досконалості. У трактаті розкриваються згубні наслідки буквального розуміння Біблії.



Кл.слова:
теософія -- екзегетика -- алегорія -- релігієзнавство

   Тип видання:   художня література   
3.

Йогансен, Майк.
Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію [Електронний ресурс] / М. Йогансен. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - 233 с.. - (Школьная программа. Книги для 11-го класса)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обман читацьких сподівань, безперервне іронізування, яскраві образи-примари, маріонетки, непередбачувані сюжетні ходи, національний колорит і … подорож. Ось із чого було сконструйовано цей український абсурдистський роман на початку ХХ століття - в 1929 році. Майк Йогансен не знехтував письменницькими законами і законами жанру, тому його твір має струнку фабулу, але й дуже заплутаний сюжет. Заплутаність - не наслідок його письменницької недбалості. Це, скоріше, гра із читачем. Витончена й доволі екстремальна. Чому автор удається до такої гри? І що у “Подорожі…” головне: люди чи все ж таки ландшафти, якими пересуваються ті ж самі люди? Йогансен дає прозору відповідь на питання. Книга Йогансена абсурдна і химерна. Не треба героїв цього роману сприймати всерйоз: вони - не більше, ніж вигадка. І потрібні автору лише для того, щоб читач здійснив подорож Україною. А персонажі, вирізані з картону (саме на цьому матеріалі наполягає Йогансен), потрібні були для того, щоб заповнити книжковий простір між описами ландшафтів головних героїв.



Кл.слова:
сучасна література -- роман -- західна література

   Тип видання:   художня література   
4.
 


Вовчок, Марко.
Невільничка [Електронний ресурс] / Марко Вовчок. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - 82 с.. - (Дополнительная литература для чтения. Книги для 9-го класса)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Невільничка” Марка Вовчка є оригінальним прикладом оповідання-казки. Сама письменниця називає твір казкою, її основою стала народна “Дума про Самійла Кішку”. У творі чітко спостерігається перша з основних ліній у підході до історичної прози, де є вигаданий герой, який опиняється в центрі важливих історичних подій. Вони інтерпретуються через призму його почуттів і уявлень. Підвид оповідання визначений казкою не безпідставно. У ньому збережені основні жанрово-структурні особливості і форми і змісту саме казки, але вони творчо трансформовані. Оригінально витворене в ньому поєднання передачі об’єктивних ознак і рис та суб’єктивного сприйняття їх персонажем.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   художня література   
5.
 


Свидницький, Анатоль.
Люборацькі [Електронний ресурс] : сімейна хроніка / А. Свидницький. - К. ; Ляйпціґ : Українська накладня, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Свидницький дав нам можливість подивитись на Кам'янець XIX століття очима героїв роману. Роману, який він називав сімейною хронікою, проте, це не аналогія до батьківської сім'ї чи власного життя. Це правдива історія з життя багатьох родин того часу. Написаний у 1861-1862 роках, роман "Люборацькі" побачив світ лише 1886 року, тобто через чверть століття. Іван Франко писав: "Анатолій Свидницький, може, і сам не здогадувався, що написав твір, який надовго залишиться однією з найкращих оздоб української літератури".



Кл.слова:
роман

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Плятон
Оборона Сократа [Електронний ресурс] / Плятон. - К. ; Ляйпціґ : Українська накладня, [19_ _?]. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Твір славетного античного філософа Платона в українському перекладі зі вступною статею "Основні риси грецької фільософії від перших початків до Плятона".



Кл.слова:
антична філософія -- грецька філософія

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Затонський, П.
Наші завдання в образотворчому мистецтві [Електронний ресурс] / П. Затонський. - [Б. м. : б. в.], [19_ _?]. - 19 с.. - (Бібліотека альманаха ”Образотворче мистецтво”)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура щодо завдань в образотворчому мистецтві є стенографічним записом промови В. П. Затонського (1888–1938), який у 30-х роках минулого століття обіймав посаду народного комісара освіти України. У своєму виступі Затонський цілком об'єктивно зауважує, що додержання вимог соціалістичного реалізму не означає жорсткої уніфікації творчих стилів. Він підкреслює, що треба опановувати техніку попередників – майстрів Відродження, імпресіоністів, – однак кожен твір має бути більшовицьким за своїм духом.



Кл.слова:
творчі стилі -- образотворче мистецтво

   Тип видання:   альбом   
8.


Василь Шевченко. Життя та творчість [Електронний ресурс] : фотоальбом / уклад. М. Шевченко. - Київ : Новий друк, 2019. - 195 с.

  Текст у форматі PDF 189.79 Мб


Альбом знайомить з творчістю та життєвим шляхом київського живописця 50-90–их років минулого століття Шевченка Василя Маркеловича. Отримавши освіту у Республіканській художній школі України та Київському державному художньому інституті у найкращих митців – педагогів Трохименка К.Д., Фоміна О.І., Шовкуненка О.О., Єлєви К.Д., Яблонської Т.Н. він продовжив і розвинув глибинні традиції українського образотворчого мистецтва. Творчий доробок Шевченка В.М. пов’язаний в основному з натюрмортним, портретним та пейзажним жанрами, що й втілено в структурі альбому. Переважна більшість робіт зберігається в приватних колекціях близьких та рідних художника, його учнів та колег.



Кл.слова:
Український живопис -- Портрет -- Натюрморт

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Лознянський, Борис.
Лузна-Лозна. Село на Поділлі [Електронний ресурс] = Вибрані твори : історико-науковий та художній нарис. Том 11 / Б. Лознянський. - Вінниця : ТОВ "Твори", 2018. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 60.00 Мб


У пропонованому виданні автор ґрунтовного дослідження історії села намагався через різноманітні джерела інформації з минулого і сьогодення подати хоча б наближену до істини історію села в суголосі з життєдіяльністю багатьох селян Лузни-Лозни, історією Вінничини, Поділля та України. Розглядається життя селян Лозни в різні епохи колонізації: Татарської (1240-1362 рр.); Литовської (1362-1569 рр.); Польської (1569-1775 рр.); Московської (1654 (1775-Поділля)-1991 рр.). Ці епохи рабської залежності від чужинців генетично вплинули як на селян Лузни-Лозни, жителів Поділля так і всієї України. Подається сучасний невтішний стан Лозни, обґрунтовуються його причини та вносяться пропозиції щодо майбутнього. Основна ідея твору – відновити історію села, показати вузлові моменти нашої важкої історії та відзначити, що історія кожного поселення є проекція історії краю і нашої країни – древньої Русі, згадати селян давнього і сучасного періоду, хоча б окремі особливості їхнього життя.




   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Суховець, Надія.
Корупція в Україні, в НСПУ таланти... [Електронний ресурс] / Н. Суховець. - Вид. 3-тє, допов.. - К. : Леся, 2014. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навіть у найкультурнішій і найдуховнішій організації Київської Спілки письменників тільки вдається атмосфера "гідність нащадків батька Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА". Насправді ж панує лише панегірицтво. А чому таким стає взагалі весь люд, з якої причини, запитує сам у себе Віктор БАРАНОВ, та радить і всім запитати теж самим у себе. /Журнал письменників України "Київ" 3–4, 2014, стор.9–10/. Шановні читачі, – цей твір написаний мною від щирого серця і відкритої простолюдної творчої душі. Читаючи Ви будете в незмірній насолоді. Описую чистою правдою так, як це було. А причина негативності в органах і в організаціях – відсутність правомірного чіткого ідеологічного керувальництва! Правда, де яких недоосвітила, та вважаю достатньо і цього... Гадаю, в нашій країні як і в інших європейських все одно в решті – буде справедливість!



Кл.слова:
публіцистика

   Тип видання:   художня література   
11.

Єлінек, Ельфріде.
За дверима [Електронний ресурс] / Ельфріде Єлінек. - К. : Видавництво Жупанського, 2013. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«За дверима» можливо, один з найжорстокіших романів Ельфріде Єлінек, лауреатки Нобелівської премії з літератури за 2004 рік. Хоча твір був написаний ще 1980 року, ті зловісні суспільні проблеми, які в ньому зачіпаються, актуальні й донині. Єлінек спокійно й відсторонено оповідає про підлітків, які бажаючи вийти з тіні старшого покоління, яке вони не розуміють і зневажають, поночі нападають на випадкових перехожих. Попри це, всі вони великі поціновувачі мистецтва, цікавляться новітньою філософією: Сартр дав їм «Нудоту», Камю навчив зовсім протилежному, ніж намагався вчити у своїх творах – він зробив їх «сторонніми», геть позбавленими моральних принципів. У Камю один з героїв убиває араба, «як набридливу муху». Молоді герої Єлінек у своїх екзистенційних пошуках заходять набагато далі…



Кл.слова:
роман -- австрійська література

   Тип видання:   художня література   
12.
 


Череп, Тетяна Павлівна.
Із саду – дві стежини [Електронний ресурс] : художньо-документальна повість, етюди / Тетяна Череп. - К. : [б. в.], 2012. - 66 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.52 Мб


Твір «зачіпає» з перших рядків. Сюжетом, а особливо стилем письма, живою народною мовою, незвичайними і непридуманими долями українських жінок, які у роки лихоліття не лише страждали, але й мріяли, шукали свого щастя, кохали, народжували дітей.



Кл.слова:
українська література -- сучасна література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Донцов, Дмитро.
Націоналізм [Електронний ресурс] / Дмитро Донцов. - К. : ФОП Стебеляк, 2012. - 363 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головний твір видатного українського мислителя, ідеолога українського націоналізму. В творі автор визначає причини занепаду української державницької думки та окреслює шляхи досягнення національного ідеалу.



Кл.слова:
політична культура -- етнічне питання -- духовність

   Тип видання:   монографія   
14.
 


Вірченко, Тетяна.
Художній конфлікт в українській драматургії 1990–2010-х років: дискурс, еволюція, типологія [Електронний ресурс] / Тетяна Вірченко ; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. - Кривий Ріг : Видавничий дім, 2012. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.89 Мб


Монографію присвячено вивченню типології художнього конфлікту, його еволюції в українській драматургії 1990–2010 років. Концепція художнього конфлікту побудована на застосуванні моделюючого підходу не тільки при розмежуванні життєвого і художнього конфліктів, а й при домінуванні остан- нього. Окремо увагу відведено обґрунтуванню літературного періоду кінця XX – початку XXI століття й утвердженню в науковому дискурсі понять «дев’яностики» і «двотисячники» на позначення репрезентантів двох підперіодів 1990–1999 і 2000–2010 рр. Крім цього увазі запропоновано покажчик імен авторів і назв творів. Адресовано літературознавцям, викладачам вишів, студентам філологіч- них спеціальностей і всім тим, хто цікавиться проблемами сучасної драматургії.



Кл.слова:
українська драматургія -- дев’яностики -- двотисячники

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Панасюк, Броніслав Якович.
Помаранчева революція в променях національної ідеї [Електронний ресурс] : історико-художній нарис / Б. Я. Панасюк ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : КНЕУ, 2011. - 176 с.

  Текст у форматі PDF 1.70 Мб


Художньо-політичний твір присвячено переломним дням української іс-торії, коли вперше за триста п’ятдесят літ пригнічений, позбавлений своєї іс-торії, культури і мови народ 2004 року вийшов на майдани країни, щоб позба-вити ненависну владу привілеїв і відправити її в небуття. Читач довідається про те, як загублена і пригнічена в олігархічній владній чехарді українська людина шукала себе в розпочатій бурі небаченого за напругою, але толерант-ного народного гніву. Основні суб’єкти твору — Помаранчева революція, київський Майдан і майдани всієї країни, а основне — український народ, який показав, що саме він, а не хтось інший — джерело влади і здатний здобути свою волю та за-хистити незалежність держави




   Тип видання:   художня література   
16.

Барка, Василь.
Жовтий князь [Електронний ресурс] / В. Барка. - Вид. 2-е, без змін. - К. : Національний книжковий проект, 2011. - 256 с.. - (Україна крізь віки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Жовтий князь" - це перший в українській літературі великий прозовий твір присвячений голодомору 1932-1933 року. В основу роману покладено особисті спогади Василя Барки про голодомор в Україні 1932-1933 років. Крім того, протягом двадцяти п’яти років він збирав спогади очевидців, пам’ятав, як голодувала родина його брата. Точних цифр про кількість загиблих у ті часи в Україні досі немає, одні називають 8-9 мільйонів, інші — 10 мільйонів, деякі доводять кількість до 14 мільйонів. Але так чи інакше, це була страшна трагедія для всього українського народу. Трагедію усієї країни письменник змальовує через особисту трагедію родини Катранників, з яких живим залишається тільки молодший син Андрійко. Картини життя сім’ї наповнені вражаючими і страшними подробицями. Але в усіх ситуаціях герої залишаються вірними своїй селянській і людській моралі. Навіть голодний і помираючий Мирон Данилович не виказує місцезнаходження церковної чаші. Андрійко хоче поділитися останнім хлібом із зовсім чужою жінкою. Закінчується твір оптимістично — над землею народжується новий день, що несе надію.



Кл.слова:
українська література -- історичний роман -- голодомор

   Тип видання:   художня література   
17.

Майрінк, Ґустав.
Ґолем [Електронний ресурс] : роман : пер. з нім. / Ґ. Майрінк. - К. : Український письменник, 2011. - 312 с.. - (Ad Fontes = До джерел)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Всесвітньо відомий роман австрійського письменника-експресіоніста Ґустава Майрінка «Ґолем» (1914), перекладений чи не на всі європейські мови, є одним із яскравих зразків містично? прози XX сторіччя. Ще за життя автора твір здобув широку популярність і був двічі екранізований у Франції та Німеччині. Сюжет цієї філософсько-поетичної притчі побудований на леґенді про юдейського рабина, який створив живу істоту під назвою Ґолем із глини та оживив її за допомогою каббалістичного закляття. Вперше українською мовою роман «Ґолем» переклав у 30-х pp. XX ст. Василь Софронів-Левицький, але давно вже назріла потреба нової версії перекладу цього світового шедевру, що і здійснила з високою майстерністю Наталя Іваничук.



Кл.слова:
австрійська література -- містика -- юдаїка

   Тип видання:   художня література   
18.

Гальєго, Р.
Біле на чорному [Електронний ресурс] : роман / Р. Гальєго. - Київ : Джерела М, 2011. - 160 с.. - (За порогом)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман відомого автора, який нині живе на історичній батьківщині, в Іспанії, перекладався не з іспанської, а з російської мови. Так склалося, що його автор виховувався в російському дитбудинку часів застою. Але попри весь жах описаного там життя сиріт-калік, твір дивовижно життєствердний. Юнак, який може працювати на клавіатурі лише одним пальцем, доводить своїм читачам, що навіть і в цей час всезагального збайдужіння є люди, не закриті для доброти, співчуття. Він навчає нас любити світ і людей, повертає до вічних цінностей. У доступній широкому колу читачів формі автор розмірковує про добро і милосердя, про красу світу, про сенс людськогго буття.



Кл.слова:
роман -- іспанська література

   Тип видання:   підручник   
19.

Ковбасенко, Ю. І.
Зарубіжна література [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : академічний рівень, профільний рівень / Ю. І. Ковбасенко. - К. : Грамота, 2010. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник повністю відповідає програмі із зарубіжної літератури для профільних 10 класів (академічний рівень, профільний рівень). У ньому розглянуто провідні тенденції розвитку літературного процесу ХІХ ст. (епохи реалізму та раннього модернізму), а також життєвий та творчий шлях і ідейно-художні особливості творів Стендаля, О. де Бальзака, Ч. Діккенса, Ф. Достоєвського, Л. Толстого, М. Некрасова, В. Вітмена, Ш. Бодлера, П. Верлена, А. Рембо, Е. Золя та О. Уайльда. Наявність обов’язкового та додаткового літературознавчого й культурологічного матеріалу допоможе учням ефективно підготуватися до різноманітних форм поточного та підсумкового моніторингу (у т. ч. ЗНО).



Кл.слова:
культура -- художній твір

   Тип видання:   монографія   
20.

Котляр, Ю. В.
Висунська і Баштанська республіки (до 90-ї річниці проголошення) [Електронний ресурс] : монографія / Ю. В. Котляр ; Чорноморський державний університет імені Петра Могили. - Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2010. - 92 с.. - (Історична бібліотека ЧДУ ; кн. 3)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі архівних документів та спогадів учасників повстанського руху досліджуються формування державного типу на Миколаївщині – Висунська і Баштанська республіки. Виділено духовно-ментальні основи республіканського устрою, проаналізовано роль селянської вольниці в боротьбі з денікінщиною та радянською тоталітарною системою, показано як висвітлені «селянські республіки» в художній літературі та мистецтві. Для викладачів, науковців, краєзнавців, студентів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
громадянська війна -- селянські республіки -- самоврядування -- історія Миколаївщини
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського