Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Автореферати дисертацій (8057)Реферативна база даних (45858)Книжкові видання та компакт-диски (3754)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>K=ХІМІЧНИЙ$<.>+<.>K=ЕЛЕМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 302
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   життєпис   
1.

Павлик, М.
Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 [Електронний ресурс] : єго юбилей, смерть, автобіографія / М. Павлик. - Л. : Друкарня В. Манєцкого, 1896. - 495 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Михайло Петрович Драгоманов. 1841-1895. Його ювілей, смерть, автобіографія і спис творів" — літературно-науковий збірник, у якому подано різноманітний матеріал з України та з-за кордону, що висвітлює життя і творчість М.Драгоманова, його внесок у розвиток філософської, громадсько-культурної та естетичної думки України, співпрацю з європейським науковим світом. Уклав і видав М.Павлик 1896 у Львові до 30-річчя творчої праці М.Драгоманова. Збірник містить і матеріали посмертного пошанування М.Драгоманова. "Тим часом як ювілей Михайла Драгоманова зворушив і згорнув докупи усі радикальні елементи Русі-України, смерть його потрясла до глибини душі ще далеко ширші кола — і своїх, і чужих". Ці дві тенденції знайшли вияв у матеріалах збірника. Перша, ювілейна, частина знайомить із святковими заходами, промовами представників різних товариств, інституцій, партій, в яких вимальовується живий образ М.Драгоманова. Подаються привіти й промови емігрантів з Росії (А.Ляхоцького, С.Степняка-Кравчинського, Ф.Вовка та ін), українських письменників, громадсько-культурних діячів з Галичини (Наталі Кобринської, В.Стефаника, Д.Лукіяновича та ін.), вчених з європейських країн: А.Рамбо, Л.Леже, Г.Парі (Франція), В.-К.Морфілла (Англія), Ю.Полівки (Чехія) та ін. Друга частина — скорботно-траурна — охоплює матеріали преси, що стосуються смерті та похоронів вченого, подає мовою оригіналу надгробні промови, некрологи з українських та зарубіжних газет, а також три автобіографії М.Драгоманова та бібліографічний покажчик його творів, укладений М.Павликом. У першій та другій частинах збірника вміщені поетичні твори-привіти вченому, серед них вірші*. "Була доба, питали ясні мрії", "Поклон Тобі від нас, земляче дорогий", "Дорогій пам'яті М.П.Драгоманова" (автори їх з політичних міркувань не названі).



Кл.слова:
історик -- Україна -- Кирило-Мефодіївське товариство -- самоідентифікація -- національні меншини

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Милеев, Д.
Древние полы в Киевском соборе Св. Софии [Електронний ресурс] / Д. Милеев. - СПб. : Тип. В. Ф. Киршбаума, 1911. - 11 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

v


У публікації розглядається підлога Софійського собору як найменш вивчений його елемент. Вивчаються різні шари підлоги, виявлені під час заміни чавунного покриття на паркетне. Містяться схеми та знімки, які демонструють знайдені шари підлоги, план собору тощо. Визначені дані мають цінність для істориків, відкривають дослідникам нові етапи функціонування собору у давні часи.



Кл.слова:
архітектура -- пам’ятник архітектури -- культова архітектура

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
3.

Окунев, Н.
Крещальня Софийского собора в Киеве [Електронний ресурс] / Н. Окунев. - Петроград : Тип. М. А. Александрова, 1915. - 25 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить матеріал щодо створення однієї з найбільших святинь Києва — Київського Софійського собору, а саме його крещальні — приміщення, для здійснення християнського обряду хрещення, яке на 1915 рік знаходилося у досить поганому стані, але чомусь пройшло повз увагу оновлювачів храму. Та сама руйнація крещальні, теж мала історичну цінність, адже, наприклад, відкритими частинами кладки демонструвала особливості побудови собору. Розглядаються елементи крещальні, що збереглися, її структура тощо.



Кл.слова:
Софія Київська -- храм -- хрещення дитини

   Тип видання:   альбом   
4.


Альбом старого Львова [Електронний ресурс]. - Петроград : Сириус, 1917. - 107 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є збіркою зображень головних історичних пам’яток Львова. Альбом містить знімки найбільших святинь міста, таких як Католицький собор, Вірменський собор, церква Домініканців тощо. Серед ілюстрацій є зображення вулиць Львова XVIII ст. Також в альбомі є репродукції музейних експонатів (портрет короля Станіслава-Августа), знімки деталей інтер’єру, які показані в Міському музеї, елементів львівської архітектури (різноманітні барельєфи). Альбом дає чудову можливість відчути дух старого міста, уявити, чим жив Львів декілька століть тому.



Кл.слова:
львівська архітектура -- старе місто

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Лукомский, Г. К.
Луцкий замок [Електронний ресурс] / Г. К. Лукомский. - Петроград : [б. в.], 1917. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена одному з семи чудес України – Замку Любарта або Луцькому Замку. Це пам’ятка архітектури та історії національного значення, один з найбільших та найкраще збережених в Україні замків. У виданні побіжно описується історія створення Малого Замку, але найбільша увага приділяється саме Великому або Верхньому Замку, його функціям, особливостям побудови, архітектурним елементам. Містяться знімки різних частин споруди.



Кл.слова:
Замок Любарта -- культурна пам'ятка

   Тип видання:   художня література   
6.

Винниченко, В. К.
Контрасти [Електронний ресурс] / В. К. Винниченко. - К. : Дзвін, 1919. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Одним із найважливіших питань літературної концепції В.Винниченка та І.Буніна є проблема осмислення життєвого потоку загалом, пошук і виявлення визначальних закономірностей становлення й розвитку індивідуального характеру. Становлення "душевної біографії" героїв відбувається через поступовий розвиток логічного ланцюга, через послідовну зміну значущих елементів:



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Шміт, Ф. І.
Мистецтво старої Руси-України [Електронний ресурс] / Ф. І. Шміт. - Х. : Союз, 1919. - 99 с.. - (Культурно-історична бібліотека)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця належить мистецтвознавцю Шміту Федору Івановичу. Він не тільки загалом розглядає питання необхідності вивчення мистецтва, не тільки описує загальний стан його дослідження, але й більш детально зупиняється на окремих його видах, як наприклад на архітектурі (зокрема храмовій). Окремі розділи відводяться таким елементам архітектури, як розпис, різьблення, інші способи внутрішнього оздоблення храмів.



Кл.слова:
мистецтвознавство -- архітектура

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Сіцінський, Ю. Й.
Оборонні замки Західного Поділля ХIV-XVII ст. (Історично-археологічні нариси) [Електронний ресурс] / Ю. Й. Сіцінський ; Українська Академія Наук. - К. : Друкарня Української Академії Наук, 1928. - 99 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Робота відомого подільського історика-краєзнавця Юхима Сіцінського. У даній книзі автор описує своєрідний характер монументального будівництва Поділля. Особлива увага звертається на церковну архітектуру регіону (церкви, костьоли, синагоги тощо) та елементи оборонних споруд, що використовувалися у ній. Також розглядається специфіка топографічного розміщення подільських замків, досліджується пов’язаність планової структури будови із часом її заснування.



Кл.слова:
культурна пам'ятка -- архітектура Поділля -- замки України

   Тип видання:   життєпис   
Категорія: Хімічні науки   
9.

Менделеева, А. И
Менделеев в жизни [Електронний ресурс] / А.И Менделеева. - М. : Издание М. и С. Сабашниковых, 1928. - 186 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Воспоминания вдовы Дмитрия Ивановича Менделеева - Анны Ивановны Менделеевой.



Кл.слова:
хімія -- історія хімії -- неорганічна хімія -- номенклатура -- хімічний елемент -- таблиця Менделєєва -- академік -- вчений

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Мальська
Життя й робота бібліотеки [Електронний ресурс] / Мальська. - Х. : Радянська школа, 1931. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У представленому виданні розглядається необхідність розвитку радянських бібліотек як важливого елементу політвиховання та соцбудівництва. Вивчаються особливості бібліотечної справи (добір книжок для бібліотеки, видача та попередня підготовча робота на абонементі тощо), методи роботи закордонних бібліотек. Визначаються типи бібліотек та особливості організації бібліотечного колективу.



Кл.слова:
бібліотекознавство

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
11.

Каратеодори, К.
Конформное отображение [Електронний ресурс] : пер. с англ. / К. Каратеодори. - М. ; Ленинград : ОНТИ НКТП СССР, 1934. - 129 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга является результатом лекций, читанных мной в течение ряда лет в различных местах (Геттинген, Берлин, Афины, Мюнхен и Гарвардский университет). Она содержит теорию конформных отображений в том виде, в котором эта теория была развита в течение двух последних десятилетий. Первая часть книги посвящена элементарным вопросам, необходимым для понимании общей теории. В трех последних главах дается изложение общей теории, построенное на простейших современных методах. Оригинальная рукопись, написанная на немецком языке, была переведена В. М. Wilson'ом (университет в Ливерпуле) и Miss Margaret Kennedy (Ньюгемский колледж).



Кл.слова:
неевклідова геометрія -- елементарне перетворення

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
12.

Абельсон, И. Б.
Максимум и минимум [Електронний ресурс] / И. Б. Абельсон ; под ред. Л. А. Люстерник. - М. ; Ленинград : ГИТТЛ, 1935. - 107 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
елементарна математика -- математичний аналіз

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
13.

Ингам, А. Е.
Распределение простых чисел [Електронний ресурс] : пер. с англ. / А. Е. Ингам. - М. ; Ленинград : ОНТИ НКТП СССР, 1936. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Небольшая, но очень содержательная книга английского математика посвящена одному из самых актуальных вопросов теории чисел -- распределению простых чисел в натуральном ряде. В дополнении -- статья Д. А. Райкова (переводчика) "О методе Ландау-Икеара доказательства асимптотического закона распределения простых чисел".



Кл.слова:
елементарна теорема -- дзета-функція

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Юрченко, П. Г.
Народное жилище Украины [Електронний ресурс] / П. Г. Юрченко. - М. : Академия архитектуры СССР, 1941. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця є спробою систематизації матеріалів на тему народного житла України. Автор поставив перед собою мету подати в стислій формі загальну характеристику житла і викласти прийоми організації плану, конструктивні прийоми і прийоми художньої обробки елементів споруди. В даній праці розглядається тільки селянське житло ХІХ і ХХ ст., увага зосереджена лише на основних та типових прийомах архітектури українського народного житла.



Кл.слова:
архітектура -- будівництво

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
15.

Колесников, А. Л.
Из чего состоит Вселенная (Закон Менделеева) [Електронний ресурс] / А. Л. Колесников. - М. ; Ленинград : ОГИЗ "Гостехиздат", 1950. - 66 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Очередной выпуск из серии "Научно-популярная библиотека". Из чего состоит Вселенная? Вопрос о природе окружающих нас вещей неизбежно возникает у каждого мыслящего человека. Много веков человечество искало ответ на этот вопрос. Современная наука установила, что все окружающие на с тела состоят из немногих "начал" - основных веществ Вселенной, или, как их теперь называют, химических элементов. Развитие науки об основных веществах Вселенной тесно связано с именем великого русского ученого-химика Дмитрия Ивановича Менделеева, открывшего периодический закон химических элементов. Этому закону и посвящена эта книга.



Кл.слова:
хімічний елемент -- періодичний закон

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Хімічні науки   
16.

Колесников, А. Л.
Из чего состоит Вселенная [Електронний ресурс] : закон Менделеева / А. Л. Колесников. - М. ; Ленинград : Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1950. - 64 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
атом -- хімічний елемент -- молекула

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Хімічні науки   
17.

Несмеянов, А. Н.
Меченые атомы [Електронний ресурс] / А. Н. Несмеянов. - М. ; Ленинград : Гос. изд-во тех.-теорет. лит., 1951. - 63 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Прочитав эту книгу, читатель познакомится с явлением радиоактивности и с небольшим количеством примеров использования радиоактивных элементов в научных изысканиях. Меченые атомы дают возможность биологам и врачам глубоко исследовать процессы, происходящие в живых организмах, быстрее находить новые способы лечения болезней. С помощью меченых атомов химики могут изучать механизм различных химических реакций, следить за течением тех или иных промышленных процессов, проверять методы химического анализа различных веществ. Геологи могут использовать меченые атомы для определения возраста горных пород и при поисках полезных ископаемых. Область использования меченых атомов растет с каждым годом, радиоактивные элементы становятся широко применяемым средством исследования.



Кл.слова:
живий організм -- хімічна реакція -- хімічний аналіз

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Парфенов, В. А.
Редкие металлы [Електронний ресурс] / В. А. Парфенов. - М. : Гос. изд-во технико-теоретической литературы, 1954. - 48 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор – кандидат технических наук. Книга под редакцией профессора Беляева А. И. Отличается интересными иллюстрациями.



Кл.слова:
рідкісний елемент -- сплав

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
19.

Клаус, К. К.
Избранные труды по химии платиновых металлов [Електронний ресурс] / К. К. Клаус. - М. : Изд-во АН СССР, 1954. - 304 с.. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Открытие в 20-х годах 18-го столетия богатейших платиновых месторождений на Урале привлекло внимание многих исследователей. В числе их был Карл Карлович Клаус, проводивший систематическое химическое изучение всех шести металлов платиновой группы, из которых один — рутений — был открыт им самим. Ни один исследователь в России и за ее пределами не подвергал металлы платиновой группы столь подробному всестороннему и полному изучению, как это сделал К. К. Клаус. Знание основных трудов К. К. Клауса обязательно для каждого изучающего химию комплексных соединений и химию металлов платиновой группы. Работы К. К. Клауса по химии металлов платиновой группы следует отнести к классическим трудам и его имя поставить рядом с именами других знаменитых ученых нашей страны.



Кл.слова:
метал -- хімічний елемент

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Возняк, Михайло.
Початки української комедії (1619-1819) [Electronic resource] / М. Возняк. - 2-ге незмінене вид.. - N. Y. C. : Говерля, 1955. - 252 p.. - (Всесвітня бібліотека ; № 19) (Серія "Матеріяли й документи" ; ч. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В 1919 році минуло триста літ від часу, як у Камінці Струмиловій в 1619 році на ярмарку, що припадав на святого Івана Хрестителя, виставлено польську драму Якуба Ґаватовича, на тему смерти згаданого святого, а при ній дві українські інтермедії. Обидві вони е найдавніїцими досіль опублікованими українськими драматичними сценами. І хоч від найдавніших часів були в українських народніх обрядах, передовсім у звязку з колядою та Різдом Христа й мясницями, гарні елементи або й почини чисто народньої комедії, все-таки історія української комедії починається властиво від 1619 р.



Кл.слова:
літературознавство -- драматургія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського