Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (5)Автореферати дисертацій (141)Реферативна база даних (331)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (81)
Пошуковий запит: (<.>K=ФОЛЬКЛОРИСТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.

Гринченко, Б. Д.
Литература Украинскаго фольклора. 1777-1900 [Електронний ресурс] : опыт библиографического указателя / Б. Д. Гринченко. - Чернігів : Земская типография, 1901. - 317 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У вказівнику вміщено бібліографічні описи видань з українського фольклору: записів фольклорних текстів, художніх творів з фольклорними сюжетами, критичні праці щодо українського фольклору, історії фольклористики та біографії її діячів.



Кл.слова:
фольклор

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Літопис Бойківщини. Записки присвяч. дослідам історії, культури й побуту бойків. племени [Електронний ресурс] : в 11 ч.. - Самбір : Музей Т-ва ”Бойківщина”, 1934-1939

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 4. - 1934. - 66 с.

Ч. 5. - 1935. - 68 с.

Ч. 6. - 1935. - 62 с.

Ч. 7. - 1936. - 96 с.

Ч. 8. - 1936. - 94 с.

Ч. 9. - 1937. - 93 с.

Ч. 11. - 1939. - 124 с.


Дане видання присвячене дослідженню історії, культури і побуту Бойківщини (історико-етнографічний регіон на північних і південних схилах Карпат).



Кл.слова:
археологія -- культурологія -- фольклористика

   Тип видання:   хрестоматія   
3.

Кримський, А. Ю.
Твори [Електронний ресурс] : в 5 т. / А. Ю. Кримський. - К. : Наукова думка, 1972

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2 : Художня проза. Літературознавство і критика. - 1972. - 719 с.

Т. 3 : Мовознавство. Фольклористика. - 1973. - 512 с.

Т. 4 : Сходознавство. - 1974. - 640 с.

Т. 5, кн. 1 : Листи (1890 - 1917). - 1973. - 548 с.

Т. 5, кн. 2 : Листи з Сірії та Лівану (1896 - 1898). - 1973. - 336 с.


У першому томі вміщено оригінальні поетичні твори А. Ю. Кримського та його переклади з перської, турецької, арабської мов. У такому широкому обсязі поетична спадщина письменника видається вперше. У другій половині тому вміщено кращі прозові твори з книжки «Повістки й ескізи з українського життя» (Коломия—Львів, 1895) та з циклу «Бейрутські оповідання», опублікованого 1906 р. у журналі «Нова громада». Другий том відкривається романом А. Кримського «Андрій Лаговський» в чотирьох частинах, який вперше виходить повністю. Другу, більшу частину цього тому складають історико-літературні й критичні статті, розвідки та рецензії, присвячені українській літературі. У третьому томі вміщено лінгвістичні, фольклористичні та етнографічні праці А. Ю. Кримського з питань української, російської та інших слов’янських мов та їх взаємозв’язків, з проблем народної творчості і народознавства. Четвертий том присвячено працям А. Кримського з орієнталістики. Ця частина спадщини видатного українського орієнталіста і поліглота вимагає подальшого всебічного вивчення, яке тепер тільки розпочалося. Оскільки ця галузь науки є сферою посиленої уваги головним чином учених-сходознавців, а не широкого загалу читачів, у четвертий том включено тільки найпопулярніші праці А. Кримського з орієнталістики. Малося на увазі, що всі інші численні (зокрема капітальні за обсягом, змістом і значенням) праці А. Кримського з орієнталістики відомі й доступні фахівцям у перших виданнях та публікаціях: В пригоді сходознавцям стане й повна бібліографія літературних і наукових праць А. Кримського, яка незабаром вийде у видавництві «Наукова думка». П’ятий том зібрання творів А. Кримського присвячено його багатій і змістовній епістолярії. Тут вміщено родинне листування Кримського, а також його листи до багатьох письменників, учених, діячів культури української (І. Франка, П. Житецького. Б. Грінченка, О. Кониського, О. Маковея і т. д,) і російської (В. Міллера, І. Кратковського та ін.).



Кл.слова:
фольклористика -- орієнталістика -- епістолярія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
4.

Фрэзер, Джеймс Джордж.
Золотая ветвь [Електронний ресурс] / Д. Д. Фрэзер. - М. : Политиздат, 1980. - 706 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Золотая ветвь" известного английского религиоведа и этнолога Джеймса Фрэзера (1854-1941) принадлежит к числу тех фундаментальных исследований, которые составляют непреходящую ценность для многих поколений ученых. Посвятив жизнь изучению фольклористики и истории религии, Дж. Фрэзер собрал огромный фактический материал, позволивший ему с помощью сравнительно-исторического метода показать связь между современными религиями и первобытными верованиями, выявить земные истоки религиозного миропонимания.



Кл.слова:
фольклор -- релігія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
5.
 


Фрезер, Д. Д.
Золотая ветвь. Исследование магии и религии [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Д. Фрезер. - М. : Политиздат, 1980. - 2164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Золотая ветвь» известного английского религиоведа и этнолога Джеймса Фрэзера (1854-1941) принадлежит к числу тех фундаментальных исследований, которые составляют непреходящую ценность для многих поколений ученых. Посвятив жизнь изучению фольклористики и истории религии, Дж. Фрэзер собрал огромный фактический материал, позволивший ему с помощью сравнительно-исторического метода показать связь между современными религиями и первобытными верованиями, выявить земные истоки религиозного миропонимания.



Кл.слова:
первісне суспільство -- міфологія -- магія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
6.

Фрэзер, Д. Д.
Золотая ветвь [Електронний ресурс] / Д. Д. Фрэзер. - М. : Издательство политической литературы, 1984

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


„Золотая ветвь“ известного английского религиоведа и этнолога Джеймса Фрэзера (1854–1941) принадлежит к числу тех фундаментальных исследований, которые составляют непреходящую ценность для многих поколений ученых. Посвятив жизнь изучению фольклористики и истории религии, Дж. Фрэзер собрал огромный фактический материал, позволивший ему с помощью сравнительно-исторического метода показать связь между современными религиями и первобытными верованиями, выявить земные истоки религиозного миропонимания.



Кл.слова:
фольклористика -- вірування

   Тип видання:   зб. статей   
7.

Потебня, О. О.
Естетика і поетика слова [Електронний ресурс] : збірник / О. О. Потебня. - К. : Мистецтво, 1985. - 302 с.. - (Пам'ятки естетичної думки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника включено статті та фрагменти з творів і лекцій видатного мислителя-вченого, який зробив великий внесок у розвиток багатьох галузей гуманітарних знань — мовознавства, фольклористики, літературознавства, естетики та психології творчості, а його ідеї справили значний вплив на розвиток вітчизняної естетичної думки і мистецтвознавства. Розраховано на широкі кола читачів, які цікавляться питаннями теорії мистецтва, естетики, психології творчості, фольклористики та філології.



Кл.слова:
література -- мовознавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Соціологія   
8.
 



Українське народознавство [Електронний ресурс] : навч. посібник / за ред. С. П. Павлюка. - Л. : Фенікс, 1994. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник — колективна праця, що містить відомості про формування й розвиток української нації, етнічну територію та етнографічне районування, багатовіковий досвід і традиції духовної та матеріальної культури українського народу. Для учнів старших .класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїстів, гімназистів, абітурієнтів, викладачів та студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
етнографія -- фольклористика -- культурологія

   Тип видання:   хрестоматія   
9.

Костомаров, М. І.
Слов'янська міфологія [Електронний ресурс] : вибрані праці з фольклористики й літературознавства / М. І. Костомаров. - К. : Либідь, 1994. - 384 с.. - (Літературні пам'ятки України)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник вибраних праць М. І. Костомарова, названий за його відомою монографією "Слов'янська міфологія", містить найважливіші дослідження його з фольклористики, літературознавства, а також окремі публіцистичні виступи, що мають безпосереднє відношення до історії української культури. Для студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться вітчизняною культурою, джерелами духовності українського народу.



Кл.слова:
фольклористика -- літературознавство -- українська культура

   Тип видання:   словник   
10.
 


Грушко, Е. А.
Словарь славянской мифологии [Електронний ресурс] / Е. А. Грушко, Ю. М. Медведев. - Нижний Новгород : Русский купец, 1995. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге широко представлено понятие о восточнославянской мифологии со времен палеолита до нынешних дней. Славяне. Слово это вобрало в себя просторы от Балтийского моря до Адриатики и от Эльбы до Волги — просторы, овеянные ветрами тысячелетий. Именно поэтому в нашем Словаре встречаются упоминания о самых различных славянских племенах, от южных до варяжских, хотя в основном речь в нем идет о мифологии восточных славян: белорусов, русских, украинцев. История славян причудлива и полна загадок. Верно ли, что во времена великого переселения народов они явились в Европу из глубин Азии, из Индии, с Иранского нагорья? Каков был их единый праязык, из которого, как из семечка — яблоко, вырос и расцвел широкошумный сад наречий и говоров? Над этими вопросами ученые ломают головы уже не- одно столетие. Их затруднения понятны: материальных свидетельств глубочайшей древности почти не сохранилось, — как, впрочем, и изображений богов наших далеких пращуров. А.С.Кайсаров в 1804 году в Славянской и российской мифологии писал, что в России потому не осталось следов языческих, дохристианских верований, что предки наши весьма ревностно принялись за новую свою веру; они разбили, уничтожили все и не хотели, чтобы потомству их остались признаки заблуждения, которому они дотоле предавались.



Кл.слова:
фольклористика -- східні слов'яни -- міфологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Грушко, Е. А.
Словарь русских суеверий, заклинаний, примет и поверий [Електронний ресурс] / Е. А. Грушко, Ю. М. Медведев. - Нижний Новгород : Русский купец, 1995. - 560 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уникальный словарь исследования народной мудрости - русских суеверий и поверий от древнейших времен до наших дней. Книга послужит не только интересным чтением, но и своего рода учебником жизни "для стара и млада".



Кл.слова:
фольклористика -- забобони -- заклинання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.
 


Топорков, А. Л.
Теория мифа в русской филологической науке XIX века [Електронний ресурс] / А. Л. Топорков. - Москва : Индрик, 1997. - 456 с.. - (Традиционная духовная культура славян)

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, подготовленная в Отделе фольклора Института мировой литературы им. А. М. Горького, посвящена истории осмысления мифологической проблематики в филологических концепциях Ф. И. Буслаева, А. Н. Афанасьева, А. А. Потебни и А. Н. Веселовского. Творческие портреты выдающихся отечественных ученых даются на широком фоне науки и культуры XIX века. Если ранее мифологические теории XIX в. рассматривались исключительно в рамках фольклористики, то автор настоящей книги прослеживает их тесную связь с философией и теоретическим языкознанием того времени. Рекомендуется как гуманитариям-профессионалам (фольклористам, лингвистам, историкам, культурологам), так и широкому кругу читателей.



Кл.слова:
фольклористика -- міфологія -- культурологія -- лінгвістика

   Тип видання:   монографія   
13.
 



Холмщина і Підляшшя [Електронний ресурс] : історико-етнографічне дослідження. - К. : Родовід, 1997. - 383 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед нами праця як про народну культуру і побут українців історичних Холмщини і Підляшшя, так і про тих, які проживають там сьогодні. Це позитивний бік видання, що стало можливим завдяки залученню до написання книжки багатьох авторитетних українознавців, які проживають і працюють у Польщі й тісно пов'язані з українскими поселеннями і середовищами. Організатором написання і видання праці є професор Валентина Борисенко, завідувач кафедри етнології і краєзнавства Київского національного університету ім. Т. Шевченка. До підготовки книжки вона також залучила відомих українских науковців у галузі історії, етнології, фольклористики, мовознавства та мистецтвознавства.



Кл.слова:
фольклор -- народна творчість -- мовознавство -- українська діаспора

   Тип видання:   навчальний посібник      довідник   
14.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Короткий навчальний довідник з романо-германської етимології [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Ч. 1. Германська. - К. : [б. в.], 1998. - 80 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.08 Мб


У першій частині довідника вміщено відомості про етимологію лексичного фонду германського походження в сучасних німецькій, англійській та французькій мовах. Робота спирається на матеріали словників Партріджа, Пауля, Тетцнера, Доза, Кертінга, Ерну та Мейє та ін. Адресується тим, хто цікавиться поглибленим вивченням іноземних мов.



Кл.слова:
мовознавство -- германські мови -- етимологія -- деривація

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Культурологія Просвітництва [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського, Міністерство освіти України, Інститут змісту та методів навчання. - К. : [б. в.], 1999. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.04 Мб


Навчальний посібник з культурології складається з 10 лекцій, присвячених розвитку культури західноєвропейського регіону XVIII ст. Розглянуто такі аспекти цього розвитку, як секуляризація культури, проблеми прогресу в культуротворенні, народництво, філантропізм, індустріалізм, урбанізація, інституціоналізація, театралізація, спеціалізація галузей культуротворення та формування механіцистського світогляду.



Кл.слова:
Просвітництво -- естетика -- європейська культура

   Тип видання:   навчальний посібник      довідник   
16.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Короткий навчальний довідник з романо-германської етимології [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Ч. 2. Англо-французькі латинізми. Додаток. Еллінізми. Кельтізми. Dubia. - К. : [б. в.], 1999. - 118 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.02 Мб


В другій частині словника розглянуто лексику англо-французького мовного союзу, яка становить рефлекси основного лексичного фонду латини, поданого за морфологічною класифікацією. В додатку наведено давньогрецькі та кельтські рефлекси в цьому союзі, а також англо-французьку лексику невизначеного походженння.



Кл.слова:
мовознавство -- германські мови -- етимологія -- деривація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
17.

Де Гроот, Я. Я. М.
Демонология древнего Китая [Електронний ресурс] / Я. Я. М. Де Гроот. - Санкт-Петербург : Евразия, 2000. - 346 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Один из томов фундаментального труда выдающегося синолога Яна Якоба Марии де Гроота "Религиозная система Китая", посвященный демонологии древнего Китая. По своей тематике настоящее исследование непосредственно связано со взглядами китайцев на душу и дух, на их посмертное существование. Основной особенностью китайской религиозности де Гроот полагает "универсалистский анимизм", где универсализм свидетельствует общая парадигма народных верований, обрядов и ритуалов и ритуально-обрядовой стороны государственного культа императорского Китая, а анимизм распространяется вплоть до аниматизма. К безусловным достоинствам труда де Гроота следует отнести обширнейшую источниковедческую базу, просто фантастическую по своему объему и охвату, а также и то, что выдающийся голландский ученый успел прикоснуться к живой народной традиции верований и представлений о душе, еще не выхолощенный ни китайским марксизмом, ни культурной революцией. Книга написана простым языком, а древнекитайские сюжеты завораживают своей фантастичностью и экстравагантностью, что позволяет рекомендовать ее не только специалистам-синологам, но и широкому кругу читателей.



Кл.слова:
фольклористика -- анімізм -- синологія -- китайська міфологія

   Тип видання:   монографія   
18.

Кайндль, Р. Ф.
Гуцули їх життя, звичаї та народні перекази [Електронний ресурс] / Р. Ф. Кайндль. - Чернівці : Молодий буковинець, 2000. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії чернівецького етнографа австрійського походження Р.Ф. Кайндля (1866-1930) висвітлюються особливості матеріальної і духовної культури, звичаї і традиції, світоглядні уявлення та фольклор населення буковинської і частково галицької Гуцульщини. Книга, побачивши світ 1894 року німецькою мовою, була першим повним нарисом етнографії гуцулів з-над Черемошу. Її високо оцінили провідні українські народознавці: І. Франк», В. Гнатюк, В. Шухевич, М. Кордуба. Як пам’ятка наукової думки кінця XIX ст., монографія не втратила свого пізнавального значення й у наш час. Українською мовою книга Гуцули публікується вперше. Вона розрахована на етнографів, народознавців, істориків, учителів, усіх, хто прагне глибше пізнати традиційну культуру гуцульської гілки українського народу. Книга побачила світ при сприянні та підтримці народного депутата України Василя Михайловича Ткачука та Коломийської друкарні ім. Шухевича (голова М.М. Андрусяк).



Кл.слова:
фольклористика -- Гуцульщина -- етнографія

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Культура романтики [Електронний ресурс] : пер. с укр. / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - К. : ІМФЕ НАНУ, 2001. - 482 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 3.99 Мб


Книга являє собою продовження курсу культурології секуляризованого суспільства, розпочатого публікацією «Культурологія Просвітництва» у відповідності з авторською програмою лекцій «Прикладна культурологія». Розглядаються питання культури ХІХ ст. – проблеми художнього синтезу, суб’єктивізму, соціальних конфліктів, літературоцентризму, європоцентризму, перманентності культуротворення, формування гуманітарного та соціального знання в лінгвістиці, психології та економіці, природничницька революція в біології, хімії та геології, відкриття електромагнетизму, створення хвильової, статистичної та квантової механіки, розвиток уявлень про інтеграл та варіаційне числення, виникнення векторного та матричного числення, неевклідових геометрій.



Кл.слова:
культурологія -- європоцентризм -- секуляризація -- індивідуалізм

   Тип видання:   підручник   
20.

Безклубенко, С. Д.
Українське кіно. Начерк історії [Електронний ресурс] / С. Д. Безклубенко. - К. : [б. в.], 2001. - 117 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основу даної книги становлять тексти лекцій, читаних впродовж 1995-2001 рр. для студентів Київського національного університету культури і мистецтв автором – доктором філосфських наук, завідувачем відділу кінознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського НАН України, професором Безклубенком С.Д. У відповідності з принципами наукової об'єктивності, в ній, на фоні соціально-політичних подій епохи, висвітлюються найважливіші факти та явища столітньої історії українського кіномистецтва. Книга може слугувати посібником для студентів вузів культури й мистецтва, які професійно вивчають кіномистецтво, викладачів, аспірантів та всіх тих, хто цікавиться непростою історією вітчизняної художньої культури.



Кл.слова:
кіномистецтво -- кінематограф
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського