Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (32)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (452)Реферативна база даних (3285)Книжкові видання та компакт-диски (1701)Журнали та продовжувані видання (82)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНЦІ$<.>+<.>K=КАНАДІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 194
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   життєпис   
1.

Caвченкo, B. A.
Maхнo [Електронний ресурс] / B. A. Caвченкo. - Х. : Фоліо, 2005. - 415 с.. - (Історичне досьє)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Махно - один із найяскравіших лідерів українського народу, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Зараз Нестора Махна порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, товаришем Че. Виходець з найбіднішого селянства, він у 29 років зумів зібрати під прапором анархії 100-тисячну армію і почав створювати на південному сході України анархістське суспільство - трудову федерацію, яка проіснувала 100 днів під постійними ударами білих і червоних. Через 70 років після смерті цей степовий вовк став культовою фігурою серед сучасної молоді Європи, а ідеї анархізму, які сповідував Махно, у наш час перекочували з робітничих бараків до арт-богемних тусовок. Ким же був Махно у реальному житті? На це питання і дає відповідь нова книга Віктора Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців ХХ ст.



Кл.слова:
повстанський рух -- анархізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Gerus, O. W.
The Ukrainians in Canada [Electronic resource] / O. W. Gerus, J. E. Rea. - Ottawa : Canadian Historical Association, 1985. - 27 p
Переклад назви: Українці в Канаді

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
імміграція -- українська діаспора -- Канада

   Тип видання:   хрестоматія   
3.

Єнджеєвич, Єжи.
Українські ночі або Родовід генія. Біографічний роман про Шевченка [Електронний ресурс] / Є. Єнджеєвич ; Наукове Товариство ім. Шевченка в Канаді. - Торонто : [б. в.], 1980. - 653 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український письменник -- український поет

   Тип видання:   монографія   
4.

Іванис, В.
Боротьба Кубані за незалежність [Електронний ресурс] / В. Іванис. - Мюнхен : Український технічно-господарський інститут, 1968. - 137 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця Василя Іваниса присвячена боротьбі українців Кубані за самостійність та союз з Україною у 1917-1920 рр.



Кл.слова:
революція

   Тип видання:   зб. статей   
5.

Іллєнко, Ю.
За українську Україну [Електронний ресурс] : відкритий лист українцям / Ю. Іллєнко. - К. : МАУП, 2005. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка художньо-публіцистичних творів видатного сучасного українського кінематографіста Юрія Іллєнка слово за словом, думка за думкою незворотно доводить, що майбутнє нашої Батьківщини в руках нас самих, українців. Треба лише зрозуміти як скористатися своїми можливостями. У роки Другої світової війни в окопах друкований аркуш був на вагу золота. Тому на листівках читали наказ: "Прочти и передай товарищу". Коли ми впритул наблизимося до виборів у Верховну Раду, то темники Медведчука-Кучми видуться нам безневинними дитячими забавками. Інформаційні канали будуть заблоковані для всіх, крім нової Влади. Тоді ця книжка знадобиться: "Прочитай і передай товаришеві. Прочитай і відішли своїм батькам, дітям друзям і навіть тим, хто традиційно відхрещується від своїє долі словами: "Мене це не стосується". Для широкого загалу.



Кл.слова:
історія України -- етнонаціоналізм -- політологія -- публіцистика

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Історія української культури [Електронний ресурс] / під заг. ред. І. П. Крип'якевича. - Л. : Видавництво Івана Тиктора, 1937. - 718 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видана Іваном Тиктором (український редактор, видавець) публікація є ґрунтовним дослідженням української духовної та матеріальної культури періоду XVI - XIX ст. Вона поділена на три частини: “Княжа доба”, “Доба перемін”, “На світанку нових часів”. В цих частинах розглядається як побут (а саме помешкання, сільське господарство, сімейний устрій) так і освіта (різноманітні освітні заклади), духовне життя українців (свята, обряди, звичаї). Окрема увага приділяється мистецтву (здебільшого літературі).



Кл.слова:
побут -- освіта -- духовне життя

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Історична освіта в полікультурному суспільстві [Електронний ресурс] : виклики та перспективи для України: Матеріали міжнародного круглого столу (Київ, 14 липня 2010 р.). - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 149 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є збіркою матеріалів (стенограма та розширені тексти окремих виступів) міжнародного круглого столу «Школа толерантності. Історична освіта в полікультурному суспільстві: виклики та перспективи для України», який відбувся 14 липня 2010 р. у Києві з ініціативи та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Інституту історії України НАН України. В роботі круглого столу взяли участь українські та закордонні науковці (історики, соціологи, політологи, культурологи), викладачі вищих навчальних закладів, вчителі історії, учителі-методисти, студенти, аспіранти. У виступах учасників обговорювались проблеми сучасної історичної освіти: шкільна історія та конфлікти довкола неї, образ Іншого на сторінках шкільних підручників, стан справ з викладанням історії в Україні з погляду проблем і перспектив у вихованні культурної, етнічної та ґендерної толерантності, образ українців в шкільному курсі історії, шкільні програми з історії та їх відповідність сучасним вимогам, світовий досвід викладання історії в школі. Для науковців, викладачів, студентів



Кл.слова:
культура

   Тип видання:   художня література      науково-популярне видання   
8.
 


Іщенко, Михайло.
Спалився за Україну [Електронний ресурс] / Михайло Іщенко. - К. : Просвіта, 2004. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Художньо-біографічна повість про життя і мученицьку смерть Олекси Гірняка з Калуша. Довгий час у Радянському Союзі будь-яка згадка імені цієї мужньої людини кваліфікувалася як націоналізм. Михайло Іщенко, канівський краєзнавець і лікар, уперше про Олексу Гірняка розповів світові у 90-х роках. Так розпорядилася доля, що саме йому, черговому лікарю 21 січня 1978 року довелося побачити останки чоловіка, який спалився за Україну на Чернечій горі поблизу могили Тараса шевченка, прочитати рукописну листівку, в якій Олекса Гірник звинувачував радянську владу в приниженні національної гідності українців, нищенні української мови та культури.



Кл.слова:
український рух опору -- дисидентство -- ідеологічний спротив

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Аббот, Пітер.
Українські армії, 1914-1955 [Електронний ресурс] / П. Аббот, Є. Пінак. - К. : [Гуртом], 2012. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, написана американським істориком П. Абботом укупі з українським істориком Є.Пінаком, в рамках американської серії «Men-at-Arms» (серія, присвячена уніформі, оснащенню та організації армій і військових формувань різних народів світу) розповідає про збройні формування українців першої половини ХХ століття. Книга містить певні неточності щодо періоду Перших Визвольних змагань (1917-1922 рр.), але разом з тим буде дуже цікавою і корисною для широкого кола читачів.



Кл.слова:
уніформа -- озброєння -- мілітарне оснащення -- українські військові

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 



Аксіоми для нащадків: українські імена у світовій науці [Електронний ресурс] : зб. нарисів / упор. О. К. Романчук. - Л. : Меморіал, 1992. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розповідається про маловідомі сторінки життя і діяльності незаслужено замовчуваних учених-природодослідників, вихідців з України, чий внесок у світову і європейську науку важко переоцінити. Зокрема, тут йдеться про безпідставно репресованих у лихі роки сталінських беззаконь українських академіків М. Кравчука і С. Рудницького. Читач матиме змогу ознайомитись з історією дослідження катодних променів українським фізиком І. Пулюєм, який випередив винахід В. Рентгена, довідається про цікаві подробиці життєпису інших видатних учених-українців: ботаніка В. Липського, біохіміка І. Горбачевського, хіміка П. Франка, математиків М. Остроградського і Г. Вороного, М. Чайковського і М. Зарицького та ін. Дізнається читач і про те, як створювалась на еміграції "Енциклопедія українознавства", про українських фізиків у діаспорі тощо.



Кл.слова:
наукова діяльність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Андрухович, Ю. І.
Лексикон інтимних міст [Електронний ресурс] : довільний посібник з геопоетики та космополітики / Ю. І. Андрухович. - К. : Майстер книг, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрій Андрухович (*13.03.1960) — поет, романіст, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ). Живе в ньому ж, а також у багатьох інших містах. Автор поетичних збірок «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Екзотичні птахи і рослини з додатком «Індія» (1997, 2002) та «Пісні для мертвого півня» (2004). У прозовому доробку — романи «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993), «Перверзія» (1996), «Дванадцять обручів» (2003) та «замість роману» «Таємниця» (2007). Есеїстика Андруховича на сьогодні видана двома збірками — «Дезорієнтація на місцевості» (1999) та «Диявол ховається в сирі» (2006). Спільно з Анджеєм Стасюком видав «Мою Європу» (2001) — як зазначається у підзаголовку, «два есеї про найдивнішу частину світу». Твори Андруховича перекладено і видано окремими книжками у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Іспанії, Швейцарії та ін. Лауреат кількох міжнародних літературних нагород. Один із засновників і Патріарх літературного угруповання Бу-Ба-Бу. Багато співпрацює з музикантами, співавтор і виконавець альбомів «Andruxoid» (разом із польським тріо Міколая Тшаски), «Пісні Мертвого Півня», «Кримінальні сонети», «Made In ЮА» (разом із гуртом «Мертвий півень»), а також «Самогон» і «Цинамон» (разом із гуртом «Карбідо»), Своїм найвищим письменницьким досягненням вважає винайдення для української мови слова «міжніжжя».



Кл.слова:
Україна -- українська література -- урбаністика -- публіцистика

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Аркас, Микола.
Історія України-Русі [Електронний ресурс] / Микола Аркас. - Краків : [б. в.], 1912. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Миколайович Аркас - український письменник, композитор, історик. Основна робота в галузі історії - «Історія України-Русі», написана українською мовою і видана в 1908 р. у Петербурзі. Книга була дуже популярна. За висловлюванням сучасників, «жодна українська книга, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, як праця М. Аркаса». Той край, від Карпатських гір і аж до Кубані, звемо ми Україною, а наш народ, що там живе (про инших людей на Вкраїні буде мова далі) звемо Українцями. Се назва добра, стара й найзручніща - так звуть себе наші люде скрізь: чи в Київі, чи в Полтаві, чи в Одесі, чи у Львові (в Галичині), чи в Чернівцях (на Буковині). А проте се одні люде, з однією мовою, з однаковими звичаями, з тією самою культурою. Де-б не жив Українець: чи то на Кубані, чи в Чернигові, чи на Буковині на границі з Румунією - скрізь у нього така сама біла хата з садочком, однакові пісні, звичаї та обряд (наприклад весільний), однаково в хаті й коло хати, - одно слово, видно, що то ті самі люде - Українці, один народ Український, а не Польський, не Московський, чи инший який.



Кл.слова:
давній час -- медієвістика -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Артюшин, В. І.
Проблеми становлення та функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні [Електронний ресурс] / В. І. Артюшин, М. І. Кобець, М. І. Пугачов. - К. : Аналітично-дорадчий центр Блакитної стрічки ПРООН, 2007. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У даній роботі характеризується розвиток законодавства України щодо прав власності на землю сільськогосподарського призначення й торгівлі нею. Вона містить багато порівняльних матеріалів з оцінки землі, правил, що регламентують договори оренди, обмеження на продаж і використання землі, правил успадкування землі, які діють у деяких європейських і неєвропейських державах. Проведено порівняння інституціональних механізмів торгівлі нерухомим майном і землею: кадастрів та систем реєстрації в різних європейських країнах і Канаді. Стосовно України подано інформацію про прийняте законодавство та проекти законів України, зокрема "Про ринок земель", підготовлений до розгляду Верховною Радою України у другому читанні.



Кл.слова:
земельна власність -- торгівля землею

   Тип видання:   зб. статей   
14.


Бібліотечний збірник [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1926-1927

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Праці Першої конференції наукових бібліотек УСРР. - 1926. - 176 с.

Ч. 2 : На науково-бібліотечному фронті УСРР. - 1927. - 127 с.

Ч. 3 : Бібліографія на Україні. - 1927. - 125 с.


У першій частині збірнику вміщено доповіді й резолюції на них, а також короткий зміст дебатів конференції, яка відбулася 28–31 грудня 1925 р. У ній взяли участь понад 30 наукових бібліотек і близьких до них організацій. Виступи охопили питання, актуальні донині. Основною проблемою було визнано розпорошеність і відсутність єдиного керуючого центру. Серед доповідачів були С. П. Постернак, директор Всенародної Бібліотеки України, А. К. Виноградов, директор Рум'янцевського музею, а також В. Ф. Іваницький, М. А. Годкевич та ін. Друга частина “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною Бібліотекою України. присвячується підбиттю підсумків і визначенню досягнень науково-бібліотечної галузі за перше десятиліття після революції 1917 року. Розглядається рівень освіченості українців до і після революції, задачі, які має виконувати Всенародна Бібліотека України як установа загальнонаціональна та інші нагальні питання. Третій випуск “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною бібліотекою України, присвячується тогочасному стану бібліографії в Україні, зокрема й історичним студіям. Містяться статті таких авторів, як Михайло Ясинський (бібліограф, історик, книгознавець), Сергій Маслов (літературознавець, історик літератури і педагог) тощо. В якості додатку містяться резюме кожної з опублікованих статей німецькою мовою.



Кл.слова:
науково-бібліотечна галузь -- рівень освіченості

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.
 


Білецький, Леонід.
Українські піонери в Канаді 1891-1951 [Електронний ресурс] / Леонід Білецький. - Вінніпег : Накладом Комітету українців Канади, 1951

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українці в Канаді -- українська діаспора -- імміграція

   Тип видання:   життєпис   
16.

Білодід, Володимир Дмитрович.
Історіографія української етноментальності: В. Б. Антонович [Електронний ресурс] : історіософські нариси / В. Д. Білодід. - К. : Вища школа, 2011. - 336 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Досліджено життя і творчість видатного українського історика, ключової постаті національно-визвольного руху України 70 – 80-х років ХІХ ст. В. Антоновича з метою з‘ясування його внеску в пізнання української ментальності. У праці філософа про історика сама історія розкриває секрети ментальності українців. Поєднуючи філософсько-теоретичну культуру мислення з прозорістю викладу, автор висвітлює особливості національно-світоглядного перенародження В.Антоновича з поляка на українця, пропонує цілісний нарис ідеології українофілів-народників; обґрунтовує тезу про В.Антоновича як батька українського етнонаціоналізму; пропонує своє бачення дискусійного питання про “вроджену недержавність українців”; виокремлює та висвітлює основні ознаки української ментальності. Історичне постає сучасним, проблеми минулого – проблемами нинішнього часу, “вчорашні” уроки – дороговказами для сьогодення.



Кл.слова:
етнологія -- народництво -- ментальність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Бандера, Степан А..
Слово до українських націоналістів-революціонерів за кордоном [Електронний ресурс] / Степан А. Бандера. - [Б. м.] : На чужині, 1948. - 69 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український націоналізм -- українці за кордоном

   Тип видання:   художня література   
18.
 


Барка, Василь.
Рай [Електронний ресурс] / Василь Барка. - Х. : Фоліо, 2009. - 180 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Серед видатних українських письменників XX століття слід назвати ім’я поета і романіста Василя Барки (Очерет Василь Костянтинович) (1908–2003). Уже першими віршами він заявив про себе як «чужерідне тіло», яке система намагалась виштовхнути (і виштовхнула–таки!) з «комуністичного раю». Саме цей «рай» показав В. Барка у своєму першому романі «Рай», що вийшов у 1953 році у Нью–Йорку і зараз є маловідомим українському читачеві. У його основі — автобіографічні спомини самого автора. Головний герой — професор слов’янської філології Антон Никандрович Споданейко, внутрішнє життя якого, цінності та думки близькі письменникові. Розповідаючи всього про дві доби життя пересічних українців (20 і 21 червня 1941–го) в умовах сталінського режиму, В. Барка спростовує міф про нього як земний рай. Автор показує, як, за формулою Достоєвського, «диявол з Богом борються, а поле бою — серця людей».



Кл.слова:
тоталітаризм -- комуністичні репресії -- література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Бача, Юрій.
Чому, коли і як? Запитання й відповіді з історії та культури русинів-українців (Чехо)Словаччини [Електронний ресурс] / Юрій Бача, Андрій Ковач, Микола Штець. - 4-е вид., доп.. - К. : [б. в.], 2013. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка є четвертим, доповненим, виданням, у якому у формі запитань і відповідей пояснюються найважливіші й найактуальніші питання минулого й сучасного життя русинів-українців у (Чехо)Словаччині. Життя це маловідоме, і результати його досліджень нечасто публікуються в популярних виданнях. Книжка коротко й доступно розповідає «про наше минуле, про те – хто ми є, коли переселилися за Карпати наші предки, як вони жили, що доброго вони створили за тисячі років свого життя, як вони говорили, в яких вірили богів, яких співали пісень, хто були їх найвидатніші представники».



Кл.слова:
русини -- діаспора -- культура національних меншин

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Бачинський, Ю.
Україна irredenta [Електронний ресурс] / Ю. Бачинський. - 3-е вид.. - Берлін : Видавництво Української Молоді, 1924. - 238 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юліан Бачинський опублікував книгу «Україна уярмлена» («Ukraina Irredenta»), в якій, на підставі аналізу еміграції українців-галичан, став першим хто обґрунтував потребу створення української соборної держави під девізом: " Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ! "



Кл.слова:
незалежність -- держава
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського