Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Автореферати дисертацій (87)Реферативна база даних (1048)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЗУТТЄВА$<.>+<.>K=ПРОМИСЛОВІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
1.

Константинов, Михаил Михайлович.
Золоторудные месторождения мира [Електронний ресурс] / М. М. Константинов. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 28 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конечно, тем, кто знает золото в виде толстых колец, не очень интересны его природные выделения, образующие тонкие слоечки в полосчатой руде, маркирующие ее рисунок, а для геолога–рудника — это целая поэма о тайнах природы и ее еще не раскрытых механизмах, благодаря которым золото в этих слойках концентрируется из мельчайших коллоидных выделений в кремнеземе, где оно первоначально находилось при кристаллизации рудного вещества.



Кл.слова:
гірнича промисловість -- геологія -- руда -- дорогоцінний метал -- золото

   Тип видання:   монографія   
2.


Промисловість України перед викликами майбутнього: у пошуках відповідей та рішень [Електронний ресурс] : колективна монографія / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2022. - 346 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.51 Мб


Досліджено виклики майбутнього для промислового розвитку України, що формуються під впливом політичних, екологічних та соціально-економічних трансформацій глобального і локального характеру і впливатимуть на його траєкторію. За найбільш впливовими викликами майбутнього проаналізовано поточні та прогнозовані глобальні тренди, новітні економіко-технологічні та політичні рішення та зміни до чинного законодавства, що стосуються розвитку промислового сектора в Україні та в країнах її глобального партнерства, зокрема Європейського Союзу. Представлено інструменти державної політики та рекомендації для промислового бізнесу для запобігання негативним проявам глобальних та локальних викликів й отримання переваг із можливостей, що ними створюються.

Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих і середніх спеціальних навчальних закладів.




   Тип видання:   наукове видання      національна доповідь   
3.


Моделювання оцінки відповідності промислового виробництва критеріям смарт-індустріалізації [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / А. А. Мадих, О. О. Охтень, А. Ф. Дасів ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 31 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-аналітичній доповіді представлено обґрунтування і розробку методики оцінки відповідності промислового виробництва і, зокрема, окре-мих підприємств, критеріям смарт-індустріалізації, а також оцінку за цією методикою рівня смартизації економік різних країн, включно з Україною.



Кл.слова:
моделювання -- промисловість -- економіка

   Тип видання:   монографія   
4.

Стариченко, Л. Л.
Розвиток інституціонального середовища промислового виробництва з урахуванням галузевої специфіки [Електронний ресурс] : монографія / Л. Л. Стариченко, Д. Ю. Череватський, Ю. С. Залознова ; за заг. ред. О. І. Амоші ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : [б. в.], 2016. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.14 Мб


Монографію присвячено проблематиці підвищення ефективності господарювання у вугільній промисловості України. Автори зробили спробу розглянути можливість вирішення завдання зміною інституціонального середовища галузі. Обґрунтовано, що співвідношення підприємств державного сектору вугільної промисловості України та їх контрагентів – енергогенеруючих компаній і металургійних корпорацій – доцільно організувати на принципах економічних мереж. Монографія є результатом наукових досліджень, які мають новизну і практичну цінність, пройшли певну апробацію у вигляді наданих до органів державної влади і галузевих міністерств доповідних записок. Для науковців і фахівців вугільної промисловості, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
вугільна промисловість -- сурогатні інвестиційні системи -- реструктуризація шахт -- індустріальні парки

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.

Іщук, С. О.
Промисловість України і Польщі: порівняльна оцінка конкурентних переваг [Електронний ресурс] : аналітична записка / С. О. Іщук, Л. Й. Созанський ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2016. - 13 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


Проведено порівняльну статистичну оцінку конкурентних переваг промисловості України і Польщі та їх прикордонних регіонів (Львівської області і Підкарпатського воєводства) упродовж 2011-2015 років. Розраховано загальний і часткові (за окремими сегментами виробничо-господарської діяльності промисловості) інтегральні індекси конкурентоспроможності промислових секторів економіки України і Польщі на загальнодержавному та регіональному рівнях. За результатами аналізу виявлено сильні та слабкі сторони вітчизняної промисловості, вказано причини останніх і окреслено напрямки їх усунення.



Кл.слова:
виробнича ефективність -- рентабельність -- інноваційна активність

   Тип видання:   автореферат   
6.

Башук, Ганна Олександрівна.
Управління інноваційною діяльністю на машинобудівних підприємствах [Електронний ресурс] : автореферат (дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук) / Г. О. Башук ; ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом». - Київ : [б. в.], 2015. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.74 Мб


Дисертаційне дослідження присвячено розробці теоретичних положень і обґрунтуванню методичних рекомендацій щодо вдосконалення системи управління інноваційною діяльністю на підприємствах машинобудування України в сучасних умовах. В роботі запропоновано методичні підходи до формування інноваційної політики машинобудівних підприємств України з метою виходу з системної кризи.



Кл.слова:
підприємства машинобудування -- інновація -- програмно-цільове управління -- промисловість

   Тип видання:   монографія   
7.


Промислова політика посткризової економіки [Електронний ресурс] : колективна монографія / Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування ; за ред. Л. В. Дейнеко, М. М. Якубовського. - Київ : [б. в.], 2014. - 316 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.18 Мб


Обґрунтовано теоретичні засади національної промислової політики, її змістовні особливості відповідно до галузевого розвитку, запропоновано методологію інтегрального виміру пріоритетності видів промислової діяльності за критеріями ефективності, виробничої активності, забезпечення внутрішнього ринку та сприяння структурно-технологічній модернізації. Особливу увагу приділено подальшому розвитку методології вимірювання екологічного рівня промислового виробництва на основі теорії декаплінгу, теоретично обґрунтовано змістовні характеристики потенціалу фінансового забезпечення процесів відтворення, узагальнено наслідки впливу кризи на корпоративне управління та обґрунтована необхідність посилення мотиваційної стратегії залучення учасників корпоративних відносин, визначено пріоритетні напрями промислової політики, що утворять стратегічний вектор нової парадигми промислового розвиту. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих і середніх спеціальних навчальних закладів.



Кл.слова:
промисловість України -- технологічна модернізація -- галузевий розвиток -- декаплінг

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Донік, О. М.
З історії індустріального освоєння Донбасу (ХІХ - початок ХХ ст.) [Електронний ресурс] / О. М. Донік ; Інститут історії України НАН України. - Київ : [б. в.], 2014. - 60 с.. - (Студії з регіональної історії: Степова Україна)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання присвячене розгляду найбільш важливих напрямів індустріального освоєння Донбасу в ХІХ — на початку ХХ ст., які дозволили йому набути вже тоді статусу головного промислового регіону в межах українських територій, а саме розвитку провідної вугільної галузі, формуванню потужних центрів вугледобування і металургії, появі густої залізничної мережі, і, як наслідок, багатьох урбаністичних промислових селищ, одним із взірців серед яких було поселення Юзівка, з якої виріс сучасний Донецьк.



Кл.слова:
Донбас -- промисловість -- вугледобування -- металургія

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Дейнеко, Людмила Вікторівна.
Харчова промисловість України [Електронний ресурс] : ефективність використання виробничих ресурсів і кадрового потенціалу / Л. В. Дейнеко, Е. І. Шелудько ; Інститут економіки та прогнозування НАНУ. - К. : [б. в.], 2013. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.93 Мб


Досліджено проблеми ефективного використання виробничого та кадрового потенціалу харчової промисловості, виявлено тенденції та закономірності розвитку галузі в умовах сучасних трансформаційних процесів. Обґрунтовано об’єктивну необхідність інноваційного перетворення виробничого потенціалу галузей харчової промисловості, запропоновано напрями та механізми підвищення інноваційної активності підприємств галузі. Здійснено аналіз професійно-кваліфікаційної асиметрії сфери зайнятості та запропоновано шляхи удосконалення системи професійної освіти кадрів в галузі, окреслено перспективи взаємодії системи профосвіти з роботодавцями. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економіч-них спеціальностей вищих і середніх спеціальних навчальних закладів.



Кл.слова:
продукти харчування -- кадрова політика -- виробничий процес

   Тип видання:   монографія   
10.

Кіндзерський, Юрій Вікторович.
Промисловість України: стратегія і політика структурно-технологічної модернізації [Електронний ресурс] : монографія / Ю. В. Кіндзерський ; Інститут економіки та прогнозування НАН України. - К. : [б. в.], 2013. - 536 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.62 Мб


Проаналізовано зміст категорії «модернізація», виділено її соціальну, інституційну і технологічну складові, показано їхню діалектичну єдність. Висвітлено напрацьовані у світі підходи до формування промислової політики як засобу технологічної модернізації. Представлено еволюцію моделей політики на різних етапах суспільного прогресу. Виявлено протилежність тенденцій у розвитку промисловості світу та України і розкрито вади вітчизняної промислової політики, що зумовили деіндустріалізацію країни. З’ясовано інституційні обмеження модернізації, пов’язані з інститутами держави і власності. Показано можливості використання інститутів розвитку і державного замовлення в активізації структурно-технологічних змін у виробництві. Викладено основні положення стратегії розвитку української промисловості, обґрунтовано модель і заходи державної політики її реалізації. Для працівників органів державного управління, науковців, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів економічного профілю.



Кл.слова:
індустріальний комплекс -- технологічна модернізація -- промислова політика

   Тип видання:   аналітична доповідь   
11.

Бегма, В. М.
Військово-технічна та оборонно-промислова політика України в сучасних умовах [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. М. Бегма, О. О. Свергунов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.38 Мб


В аналітичній доповіді оцінено поточний стан військово-технічної та оборонно-промислової політики України в сучасних умовах, сформульовано підходи до удосконалення методології та механізмів формування і реалізації військово-технічної та оборонно-промислової політики держави. У додатку друкуються матеріали «круглого столу» з теми «Військово-технічна та оборонно-промислова політика України в сучасних умовах», що відбувся 29 листопада 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень. Видання розраховане на фахівців у сфері безпеки та оборони.



Кл.слова:
переозброєння -- оборонна промисловість -- військова техніка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.
 


Knight, Roger G..
Commodities and colonialism [Electronic resource] : the story of big sugar in Indonesia, 1880-1942 / Roger G. Knight. - Leiden : Brill, 2013. - 304 p. - (Verhandelingen Van Het Koninklijk Instituut Voor Taal-, Land- En Volkenkunde)
Переклад назви: Товари та колоніалізм: історія цукрового видобутку в Індонезії, 1880-1942

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The book is a good read, and will be the text of reference for many years to come. It is impossible to think of a better guide through the intricacies of Java sugar than Knight.' Peter Boomgaard, KITLV, Leiden; University of Amsterdam; European University Institute, Florence



Кл.слова:
колоніальний визиск -- сировинна база -- харчова промисловість

   Тип видання:   монографія   
13.

Саліхова, Олена Борисівна.
Високотехнологічні виробництва: від методології оцінки до піднесення в Україні [Електронний ресурс] : монографія / О. Б. Саліхова ; Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування. - Київ : [б. в.], 2012. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 11.60 Мб


Ґрунтовно досліджено еволюцію поняття "високотехнологічне виробництво", а також ґенези міжнародних та національних методологічних підходів до агрегації галузей і продуктів за їхньою технологомісткістю. Запропоновано та реалізовано авторський науково-методичний та інформаційно-статистичний інструментарій ідентифікації високотехнологічних підприємств України й оцінки імпорту високотехнологічних товарів за сферами призначення, нові індикатори порівняльних переваг і нові теоретичні поняття, а також авторську систему заходів зі стимулювання дослідницької та інноваційної діяльності для піднесення національних високотехнологічних виробництв. Для представників політичних, наукових, освітніх, громадських та бізнесових кіл.



Кл.слова:
інноваційна економіка -- високі технології -- світова промисловість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Сливяк, Владимир Владимирович.
От Хиросимы до Фукусимы [Електронний ресурс] / Владимир Сливяк. - М. : Эксмо, 2011. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В марте 2011 года крупнейшее цунами вывело из строя системы охлаждения на АЭС «Фукусима-Дайчи», что привело к четырем большим взрывам. Лишь благодаря счастливому стечению обстоятельств катастрофа привела к гибели всего двух сотрудников станции и переселению примерно 80 000 человек. В этой книге оцениваются причины и последствия этой ядерной аварии и как она могла произойти в наиболее технологически продвинутой стране мира. А также – как выглядит на этом фоне Россия. Действительно ли у нас все настолько безопасно, как об этом говорят власти и атомная промышленность? Возможно ли повторение Чернобыля и Фукусимы в России?



Кл.слова:
атомна промисловість -- атомна станція -- катастрофа

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Жмойдяк, Ростислав Афанасьевич.
Социально-экономическая картография [Електронний ресурс] : курс лекций / Р. А. Жмойдяк. - Минск : БГУ, 2011. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В курсе лекций рассмотрены главные этапы развития социально-экономической картографии, источники составления карт, особенности составления отдельных видов карт: населения; промышленности и строительства; сельского хозяйства; транспорта и экономических связей; науки, образования, культуры и обслуживания населения; общеэкономических. Предназначен для студентов географического факультета БГУ (специализации «Картография», «Экономическая география»).



Кл.слова:
демографія -- промисловість -- освіта -- культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.
 


Іванов, С. В.
Загальна хімічна технологія. Промислові хіміко-технологічні процеси [Електронний ресурс] / С. В. Іванов, П. С. Борсук, Н. М. Манчук. - К. : НАУ-друк, 2010. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено найважливіші хіміко-технологічні процеси в обсязі, передбаченому навчальною програмою дисципліни "Загальна хімічна технологія". Розглянуто основні промислові технології виробництв неорганічних і органічних речовин, хімічна переробка палива, технологія високомолеклярних сполук. Особливу увагу приділено енергетиці хімічної промисловості, питанням розвитку її сировинної бази, охорони навколишнього середовища.



Кл.слова:
хімія -- промисловість -- органічні речовини -- високомолекулярні сполуки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 


Голдакр, Бен.
Обман в науке [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Б. Голдакр. - М. : Эксмо, 2010. - 368 с.. - (Открытия, которые потрясли мир)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Известный английский журналист раскрывает загадочные тайны! Почему многие ученые и журналисты выступают против использования вакцины от кори, краснухи и других опасных болезней? Зачем фальсифицируются данные о медицинских исследованиях? Кому выгодны страхи потребителей лекарств — фармацевтическим компаниям или «шарлатанам от науки»? К чему ведет потребление многочисленных пищевых добавок? Как связаны между собой политика и медицина? Вы узнаете ответы на все эти и многие другие вопросы.



Кл.слова:
хімічна промисловість -- фармакологія -- їжа -- харчова промисловість -- харчові добавки

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Тошев, А. Д.
Искусство оформления блюд и кулинарных изделий [Електронний ресурс] : учебное пособие / А. Д. Тошев, Т. А. Пономарева. - Челябинск : Издат. центр ЮУрГУ, 2010. - 80 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебное пособие содержит материал для углубленного изучения курса «Кулинарный дизайн», развития навыков оформления блюд и кулинарных изделий, пособие способствует развитию творческого начала у студентов. Учебное пособие предназначено для студентов дневной и заочной форм обучения по специальностям 260501 «Технология продуктов общественного питания», 260202 «Технология хлеба, кондитерских и макаронных изделий».



Кл.слова:
кулінарія  -- харчова промисловість  -- рецепт

   Тип видання:   монографія   
19.

Егоров, П. В.
Механизм управления финансовым потенциалом промышленных предприятий [Електронний ресурс] : монография / П. В. Егоров, Ю. В. Сердюк-Копчекчи. - Донецк : Юго-Восток, 2010. - 182 с.. - (Жизнеспособные системы в экономике)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На теоретичному, методологічному та практичному рівнях розроблено механізм управління фінансовим потенціалом промислових підприємств. Визначено умови стійкого розвитку промислових підприємств на основі підвищення ефективності використання їх фінансового потенціалу. Розроблено на основі системного підходу концепцію механізму управління фінансовим потенціалом промислових підприємств, який включає в себе моделі діагностики, моніторингу та оцінки структурної динаміки фінансового потенціалу, що дозволяють сформувати стратегічний вектор стійкого розвитку промислових підприємств, який направлено на зниження трудомісткості управлінських робіт, підвищення обсягу продукції, зниження витрат ресурсів у основному виробництві. Запропоновано напрямки вдосконалення інформаційній системи обліку в управлінні фінансовим потенціалом промислових підприємств, які забезпечують цей процес релевантною інформацією з оперативних аналітичних звітів, що є особливо важливим для промислових підприємств, які прагнуть до ефективного використання своїх фінансових ресурсів в умовах консолідуємого управління їх фінансовим потенціалом.



Кл.слова:
промисловість -- фінанси підприємства -- менеджмент

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Міщенко, Г. В.
Конспект лекцій з дисципліни «Поверхневі явища» для студентів хіміко-технологічних спеціальностей [Електронний ресурс] / Г. В. Міщенко. - Херсон : ХНТУ, 2009. - 85 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований конспект лекцій відповідає робочій програмі курсу поверхневі явища для студентів хіміко-технологічних спеціальностей, а саме, що навчаються за напрямком «Хімічна технологія та інженерія» і спеціалізуються за наступними спеціальностями: - хімічна технологія і обладнання опоряджувального виробництва; - технологія органічного синтезу; - технологія бродильних виробництв і виноробства; - технологія зберігання та переробки овочів.



Кл.слова:
хімія  -- хімічна технологія  -- консервація -- хімічна промисловість  -- поверхнево-активні речовини  -- етиловий спирт
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського