Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (6)Реферативна база даних (319)Книжкові видання та компакт-диски (594)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=СМОЛІЙ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=АНДРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 



Адміністративно-територіальний устрій Лівобережної України 50-х років XVIII ст [Електронний ресурс] : каталог населених пунктів (за архівними матеріалами податкових реєстрів) / відп. ред. В. А. Смолій ; АН Української РСР, Археографічна комісія, Центральний державний історичний архів УРСР у м. Києві. - К. : Інститут історії НАН УPСP, 1990. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лівобережна Україна, яку історично називають Гетьманщиною, була єдиною територією України, що мала свою державність. Обсяг її змінювався від майже повної самостійності до обмеженої автономії, але у 1648–1781 pp. ця державність була реальністю. Цілком зрозумілий інтерес істориків до цього регіону поширюється на всі реалії його життя, зокрема й на адміністративно-територіальний устрій Гетьманщини. Покажчик є досить вичерпним посібником для вивчення цієї проблеми. Створений на підставі фіскальних переписів населення Лівобережжя, він фіксує як наявність поселень на Гетьманщині, так і їх розподіл за сотнями і полками. Довідник розрахований на істориків, краєзнавців, всіх шанувальників минулого рідного краю



Кл.слова:
Гетьманщина -- районування -- державне управління

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 



Українське козацтво [Електронний ресурс] : витоки, еволюція, спадщина : у 3 випусках / ред. В. А. Смолій ; Академія наук України. - К. : [б. в.], 1993

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 1993. - 166 с.

Вип. 2. - 1993. - 174 с.

Вип. 3. - 1993. - 178 с.


Козацтво і Україна, козацтво і український народ - ці поняття здавна перебували в одному асоціативному ряду. Адже історія козацтва становить цілу епоху в минулому України та її народу. Козаки освоїли величезні території північно-причорноморських степів і розвивали господарство, що базувалося на вільнонайманій праці і великій товаросмкості. В розбурханому морі феодальної стихії з’явилися господарські структури, які не лише не були адекватні панівному способу виробництва, а, по суті, стали його антиподами, провісниками змін, що принесли лише наступні століття.



Кл.слова:
козаччина -- Ренесанс -- Україна

   Тип видання:   зб. статей   
3.
 



Українська козацька держава [Електронний ресурс] : витоки та шляхи історичного розвитку / відп. ред. В. А. Смолій ; Академія наук України, Інститут історії України, черкаський державний педагогічний Інститут. - К. : [б. в.], 1994. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований увазі читачів збірник наукових праць складають матеріали Четвертих Всеукраїнських історичних читань, які відбулися 16—18 травня 1994 р. у місті Черкасах. Вміщені у цьому збірнику матеріали охоплюють традиційне для проблематики даних історичних читань коло питань. Зауважимо, що їх дослідження завжди знаходилось у сфері творчих інтересів відомого українського історика Ф. П. Шевченка, якому і присвячується цей збірник.



Кл.слова:
козаччина -- етнологія -- історія України -- державотворення

   Тип видання:   життєпис   
4.
 


Смолій, Валерій Андрійович.
Богдан Хмельницький [Електронний ресурс] : соціально-політичний портрет / В. А. Смолій, В. С. Степанков. - 2-е вид., доп., перероб.. - К. : Либідь, 1995. - 624 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На строго документальній базі автори простежують основні віхи життєвого шляху Богдана Хмельницького, показують обставини, які зумовили формування його світоглядних настанов, вплинули на політичний вибір. Богдан Хмельницький — гетьман, політичний діяч, полководець, дипломат, просто людина — всі ці його іпостасі знайшли висвітлення в книзі. Постать Б. Хмельницького змальована на широкому історичному тлі, де живуть і мислять десятки історичних осіб, доля яких так чи інакше переплітається з долею гетьмана. Для істориків, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.



Кл.слова:
історична постать -- гетьманщина -- визвольна боротьба

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Смолій, В. А.
Українська державна ідея ХVІІ-ХVІІІ століть [Електронний ресурс] : проблеми формування, еволюції, реалізації / В. А. Смолій. - Київ : Альтернативи, 1997. - 369 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована робота відомих істориків — перша спроба узагальнюючого висвітлення основних аспектів проблеми формування та еволюції української державної ідеї, що розглядаються в нерозривному зв’язку з боротьбою за її реалізацію впродовж XVII — XVIII ст. як широкого загалу народних мас, так і еліти суспільства. Може бути використана учнями шкіл та середніх учбових закладів, а також студентами вузів як підручник при вивченні історії України.



Кл.слова:
історія України -- самоусвідомлення -- політична свідомість -- визвольні змагання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Смолій, В. А.
Українська державна ідея XVII-XVIII століть [Електронний ресурс] : проблеми формування, еволюції, реалізації / В. А. Смолій, В. С. Степанков. - К. : Альтернативи, 1997. - 369 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована робота відомих істориків – перша спроба узагальнюючого висвітлення основних аспектів проблеми формування та еволюції української державної ідеї, що розглядаються в нерозривному зв’язку з боротьбою за її реалізацію впродовж XVII – XVIII ст. як широкого загалу народних мас, так і еліти суспільства. Може бути використана учнями шкіл та середніх учбових закладів, а також студентами вузів як підручник при вивченні історії України.



Кл.слова:
державництво -- Гетьманщина -- національний рух

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Козацькі Січі (нариси з історії українського козацтва XVI-XIX ст.) [Електронний ресурс] / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Науково-дослідний інститут козацтва, 1998. - 252 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник – унікальне видання, де визначено і науково обґрунтовано час та місця постійного розташування над Дніпром і Дунаєм січового Коша, відтворено основні етапи історії запорозького козацтва: походження, утворення демократичної козацької республіки, господарське освоєння земель півдня України, міжнародні відносини, культуру козацької громади, а також вплив останньої на суспільно-політичне життя українського народу в період пізнього середньовіччя та нового часу. В книзі читачі знайдуть відомості про Хортицьку, Томаківську, Базавлуцьку, Микитинську, Чортомлицьку, Кам’янську, Олешківську, Нову (Підпільненську) і Задунайську Січі. Розраховано на викладачів, студентів та школярів, усіх, хто цікавиться історичною минувшиною України.



Кл.слова:
історія -- козацтво

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Смолій, В. А.
Українська національна революція XVII ст. (1648 - 1676 рр.) [Електронний ресурс] / В. А. Смолій, В. С. Степанков. - К. : Видавничий дім "Альтернативи", 1999. - 352 с.. - (Україна крізь віки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена Українській національній революції (1648-1676 рр.) - одній із найяскравіших і найтрагічніших сторінок історії українського народу. Всім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
український народ -- незалежність -- соборність

   Тип видання:   енциклопедія   
9.


Звід пам'яток історії та культури України [Електронний ресурс] : у 28 т. / голов. ред. В. А. Смолій. - К. : Українська енциклопедія, 1999-2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Київ. Кн. 1, ч. 1 : А - Л. - 1999. - С. 1 - 578

Київ. Кн. 1, ч. 2 : М - С. - 2003. - С. 585 - 1217

Київ. Кн. 1, ч. 3 : С - Я. - 2003. - С. 1217 - 2197


Звід пам'яток історії та культури України - перше в Україні енциклопедичне науково-довідкове видання про всі відомі на її території нерухомі пам'ятки археології, історії, архітектури та містобудування, монументального мистецтва- Звід включатиме 28 томів відповідно до адмі­ністративно-територіального поділу країни (24 області, Автономна Республіка Крим, міста Київ і Севастополь), окремий том присвячено пам'яткам української культури за рубежем.



Кл.слова:
історія -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Українське суспільство на зламі Середньовіччя і Нового часу [Електронний ресурс] : нариси з історії ментальності та національної свідомості / відп. ред. В. А. Смолій ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2001. - 320 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В нарисах на грунтовній джерельній базі та нових методологічних засадах відтворено основні аспекти ментально-свідомісної характеристики переломної між середньовіччям і новим часом доби української історії, показано шляхи формування субкультур провідних страт тогочасного суспільства. Розраховано на науковців, викладачів та студентів вузів, широкий читацький загал.



Кл.слова:
історія України -- медієвістика -- менталітет

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.


Політичний терор і тероризм в Україні, XIX-XX ст. [Електронний ресурс] / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Наук. думка, 2002. - 954 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є першим підсумком великої роботи, здійснюваної українськими істориками впродовж останніх років, з пошуку нових архівних матеріалів, що проливають світло на проблему терору і тероризму в Україні, та їх сучасного осмислення. Книга складається з 13 нарисів: про терор і тероризм у теоретичному вимірі, про тероризм початку XX ст., про терор радянської доби, терор і тероризм у часи Другої світової війни та післявоєнний період, про придушення інакодумства в добу «застою», про проблеми боротьби з тероризмом на сучасному етапі тощо. Призначена для широкого кола читачів.



Кл.слова:
тероризм -- тоталітарне гноблення -- політичні переслідування

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Україна та Росія: проблеми політичних і соціокультурних відносин [Електронний ресурс] / ред. В. А. Смолій ; Національна академія наук України. - Київ : [б. в.], 2003. - 606 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тематичний збірник наукових праць присвячено висвітленню Історії українсько-російських відносин за доби пізнього середньовіччя і нового часу. У розвідках, вміщених на його сторінках, представлено сучасний погляд на проблему відомих вчених та початкуючих науковців, які репрезентують українську, російську та польську історіографічні школи, зокрема, досліджуються події, пов’язані з угодою 1654 р. між Україною і Росією. Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, всіх, хто цікавиться історією



Кл.слова:
міжнародні відносини -- зовнішня політика -- медієвістика

   Тип видання:   енциклопедія   
13.


Енциклопедія історії України [Електронний ресурс] : у 10 т. / голов. ред. В. А. Смолій. - К. : Наукова думка, 2003-2013

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - В. - 2003. - 685 с.

Т. 2 : Г - Д. - 2004. - 524 с.

Т. 3 : Е - Й. - 2005. - 671 с.

Т. 4 : Ка - Ком. - 2007. - 528 с.

Т. 5 : Кон - Кю. - 2008. - 568 с.

Т. 6 : Ла - Мі. - 2009. - 784 с.

Т. 7 : Мл - О. - 2010. - 728 с.

Т. 8 : Па - Прик. - 2011. - 520 с.

Т. 9 : Прил - С. - 2012. - 944 с.

Т. 10 : Т-Я. - 2013. - 784 с.


Видання "Енциклопедія історії України" врахувало останні здобутки історичної науки. Поряд із статтями з історії України у ній друкуються загальнотеоретичні матеріали, які висвітлюють сучасні досягнення світової історіографії та політології, а також подаються відомості про окремих визначних людей планети та найвпливовіші міжнародні організації.



Кл.слова:
історія України

   Тип видання:   зб. статей   
14.


Україна - Угорщина: спільне минуле та сьогодення [Електронний ресурс] = A magyar-ukrán közös múlt és jelen : матеріали міжнародної наукової конференції (Київ, 14-16 квітня 2005 р.) / Національна академія наук України, Інститут історії України ; відп. ред. В. А. Смолій. - Київ : [б. в.], 2006. - 275 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія свідчить, що Україна започаткувала шлях до Європи не з діалогу з великими європейськими державами, а із входженням українських земель до структурних зв’язків між сусідніми європейськими країнами. Історичний досвід доводить, що реалізація одного із найважливіших для України зовнішньополітичних орієнтирів - західноєвропейського вектору як обов’язкової поєднуючої ланки до Великої Європи - можлива насамперед через розвиток відносин з центральноєвропейськими країнами, особливо з тими, до складу яких входили українські землі і де й сьогодні мешкає чимало українців. Не менш важливим є врахування успішного досвіду постсоціалістичної трансформації наших західних сусідів, що дозволило їм у безпрецедентно стислі терміни досягти такої, здавалося б, недосяжної мети як возз’єднатися з Європейським Співтовариством. Однією з таких країн є Угорська Республіка - новий повноправний член Європейського Союзу.



Кл.слова:
міжнародні зв'язки -- культурний обмін -- Закарпаття

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.
 



Історія українського козацтва [Електронний ресурс] : нариси : у 2 т. / голов. ред. В. А. Смолій. - Київ : Києво-Могилянська академія, 2006-2007

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2006. - 939 с.

Т. 2. - 2007. - 763 с.


Через сто років після появи ґрунтовних праць з історії української козаччини Михайла Грушевського та Дмитра Яворницького сучасні українські історики на основі новознайдених документів і матеріалів та досягнень новітньої історичної науки створили узагальнений образ українського козацтва. До першого тому увійшли нариси, які охоплюють генезу та еволюцію козацтва, його цивілізаційну типологію, систему ціннісних орієнтацій та становлення політичної культури. Окрім того, розглянуто питання соціальної, військової, політичної та державотворчої діяльності українського козацтва від найдавніших часів до кінця XVIII століття. Розраховано на науковців, студентів і викладачів вузів, широкий читацький загал.



Кл.слова:
козаччина -- історія України -- військо

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.


Історія українського козацтва [Електронний ресурс] : нариси : в 2 т. / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Києво-Могилянська Академія, 2006-2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2006. - 800 с.

Т. 2. - 2007. - 724 с.


До першого тому увійшли нариси, які охоплюють ґенезу та еволюцію козацтва, його цивілізаційну типологію, систему ціннісних орієнтацій та становлення політичної культури. Окрім того, розглянуто питання соціальної, військової, політичної та державотворчої діяльності українського козацтва від найдавніших часів до кінця XVIII століття. У другому томі розглянуто етнонаціональні аспекти феномена українського козацтва, козацьке право та судочинство, його православні та геральдичні традиції, специфіку козацького історіописання, сприйняття українського козацтва у західноєвропейському світі. Спеціальні нариси присвячено еволюції козацького стану після ліквідації козацької держави та поглинення України іноетнічними імперськими структурами, відродженню козацтва в сучасній українській державі. Розраховано на науковців, студентів і викладачів вузів, широкий читацький загал.



Кл.слова:
козацьке право -- еволюція козацтва -- політична культура

   Тип видання:   зб. статей   
17.
 



Terra Cossacorum: студії з давньої і нової історії України [Електронний ресурс] : науковий збірник на пошану доктора історичних наук, професора Валерія Степанкова / Національна академія наук України, Інститут історії України ; відп. ред. В. Смолій. - Київ : [б. в.], 2007. - 568 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику, присвяченому 60-річчю від дня народження доктора історичних наук, професора Кам’янець-Подільського державного університету Валерія Степанкова, розглядається широке коло питань з давньої і нової історії України. Основна увага зосереджується на висвітленні проблем історії українського козацтва і становлення державних інститутів Війска Запорозького, міжнародної діяльності гетьманських урядів України, націотворення за доби раннього нового часу тощо. Статті побудовані на ґрунтовній джерельній базі і відображають сучасний стан дослідження національного історичного процесу. Розраховано на фахівців-істориків, викладачів вузів, широкий читацький загал.



Кл.слова:
козацтво -- Військо Запорізьке -- гетьманське врядування -- націотворення

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Гетьман Іван Мазепа: постать, оточення, епоха [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / НАН України, Ін-т іст. України ; відп. ред. В. А. Смолій ; відп. секр. О. О. Ковалевська. - К. : [б. в.], 2008. - 394 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено проблеми внутрішньої та зовнішньої політики І. Мазепи, події Великої Північної війни 1700–1721 рр., представлено дослідження, присвячені окремим пам’яткам української культури кінця XVII – початку XVIII ст., фольклорні інтерпретації образів гетьмана Мазепи та фастівського полковника Палія, рефлексії сучасних вчених щодо історіографічної оцінки постаті гетьмана у ХІХ ст.; документи, які ілюструють діяльність І. Мазепи, П. Орлика, а також щоденник шведського офіцера, який є змістовним джерелом щодо подій 1709 р. під Полтавою. Для науковців, аспірантів, студентів, а також тих, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
політика -- культура -- гетьман

   Тип видання:   енциклопедія   
19.
 



Острозька академія XVІ-XVІІ ст. [Електронний ресурс] : енциклопедичне видання / Національний університет “Острозька академія” ; ред. І. Пасічник [та ін.]. - Острог : Вид-во НУ “Острозька академія”, 2008. - 417 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1-228

. - С. 229-417


Побудована енциклопедія за алфавітним принципом. Її зміст можна поділити на такі групи: оглядові — про Острозьку академію та середовище, в якому вона діяла (мистецтво та архітектуру, храми різних конфесій, католицькі та іудейські навчальні заклади тощо); Острозьку друкарню та її видавничу справу (починаючи від Азбуки 1578 року і до Часослова 1612 року); персональні — про викладачів та випускників академії, діячів культури ХVІ — ХVІІ ст. (Г. і М.Смотрицькі, Д.Наливайко, К.Лукаріс, А.Римша та ін.), пов'язаних з нею, вчених ХІХ — ХХ ст., які досліджували історію Острога (М.Максимович, Я. Перлштейн, К. Харлампович, С. Кардишевський, І. Франко, М. Грушевський, А. Сендульський, М. Тучемський, Й. Новицький, І. Огієнко тощо), сучасних діячів та інституції, які сприяли збереженню історичної пам'яті та відродженню Острозької академії. Серед них визначна роль належить видатному історику-джерелознавцю Миколі Ковальському, зусиллями якого було започатковано традицію ґрунтовних видань з історії Острозької академії. Важливе місце у цьому оригінальному виданні відводиться розповідям про засновників академії — князів Острозьких (особливо Василю-Костянтину та його племінниці Галшці). Ключовим є також питання підготовки до видання у 1581 році Острозької Біблії, робиться припущення, що частину роботи здійснювали не лише викладачі, а й студенти академії. Подано детальну історіографію даної проблеми, у якій спростовується міф про Новгородську «Геннадієву Біблію» 1499 року, на основі якої нібито з'явилася Острозька.



Кл.слова:
історія -- вищий навчальний заклад -- історія освіти

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Історія державної служби в Україні [Електронний ресурс] : в 5 т. / відп. ред.: Т. В. Мотренко, В. А. Смолій. - К. : Голов. упр. держ. служби України : Ін-т історії НАН України : Ніка-Центр, 2009

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 544 с.

Т. 2. - 512 с.

Т. 3. - 656 с.


Фундаментальне дослідження з історії державної служби в Україні підготовлене в рамках наукового проекту, що реалізується на замовлення Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу коштом державного бюджету України під керівництвом Головного управління державної служби України.



Кл.слова:
державна служба -- службовець
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського