Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (17)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІЛОГЕНЕЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Vovchenko V. V. 
Regenesis as biological regularity = Регенез як біологічна закономірність / V. V. Vovchenko // Наука та наукознавство. - 2000. - № 1-2(27-28). - С. 36-44. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Визначено біологічне значення фізичного поняття "дезінтеграція" та запропоновано переглянути принцип "цілісності" матеріального субстрату життя, який є основою класичних уявлень про властивості усього живого. Крім того, у біологію введено нове поняття "регенеза", котре означає повернення інтегрованого субелемента структури живої системи внаслідок її дезінтеграції до більш ранньої стадії онто- або філогенезу. На підставі вищезазначених нововведень розроблено загальну теоретичну модель таких явищ як канцерогенез, соматичний ембріогенез та інші, яка на перший погляд не суперечить експериментальним даним, біологічним законам та існуючим теоріям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*112.1,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Свиридов О. І. 
Анатомія людини : Підруч. для студ. / О. І. Свиридов; ред.: І. І. Бобрик. - К. : Вища шк., 2000. - 399 c. - укp.

Наведено основні відомості про будову тіла людини. Розглянуто з точки зору онто- і філогенезу в порівняльному і функціональному плані апарат руху та опори, внутрішні органи, залози внутрішньої секреції, серцево-судинну та нервову системи, органи чуття. Розширено відомості про анатомію зубів, щелеп, м'язів, кровопостачання, іннервацію голови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*60 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рудик С. К. 
Анатомія свійських тварин : Підруч. для студ. вищ. аграр. навч. закл. III - IV рівнів акредитації із спец. "Вет. медицина" та як навч. посіб. із спец. "Зооінженерія" / С. К. Рудик, Ю. О. Павловський, Б. В. Криштофорова, В. Т. Хомич, В. С. Левчук. - К. : Аграр. освіта, 2001. - 576 c. - укp.

Викладено основні закономірності будови тіла свійських тварин за системами органів: скелета, з'єднання кісток, м'язів, системи органів шкірного покриву, апаратів травлення, дихання, органів сечовиділення і розмноження, серцево-судинної та нервової систем, органів чуття. Розглянуто будову органів з погляду онто- та філогенезу в порівняльному аспекті. Висвітлено загальні принципи будови нервової системи. Наведено особливості будови тіла свійської птиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*63 я73-1 + П6-266 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пундев В. В. 
Ритмический компонент процессов памяти и его латерализация / В. В. Пундев // Наук. вісн. Південноукр. держ. пед. ун-ту ім. К.Д.Ушинського. - О., 2000. - Вип. 12. - С. 115-121. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Експериментально підтверджено гіпотезу про існування ритмічної організації пам'яті, яка більш латералізована у правій півкулі мозку людини. Відзначено, що її асиметрія закладається в ранньому філогенезі. Мовна діяльність відбувається за принципом образ - ритм - слово і пов'язана з ієрархічними семантичними структурами. Ритмічну природу мовної діяльності можна простежити аналізуючи сприйняття тексту (особливо поезії) та слухові галюцинації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.12-66 + Ю935.132-232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чаплигін О. К. 
Творчий потенціал людини: від становлення до реалізації (соціально-філософський аналіз) / О. К. Чаплигін. - Х. : Основа, 1999. - 277 c. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

Розвивається філософська концепція системно-енергетичного бачення творчості у її людському вимірі. Розглянуто сутність і зміст категорії "творчий потенціал", яка репрезентує механізм здійснення активно-перетворюючого відношення людини до самої себе і до оточуючого світу. Творчий потенціал постає як цілісний феномен, системна єдність діяльно-есенціального, віртуального і трансцендентивного рівнів. Проаналізоване співвідношення вказаного поняття і таких соціально-філософських категорій, як "творчість", "пізнання", "діяльність", "культура", "духовність", "менталітет". Розкриті деякі закономірності творчої еволюції людини у ході здійснення індивідуального життєвого шляху і історичного розвитку людства (у онтогенезі і філогенезі). Вказані процеси розглядаються на фоні найсуттєвіших культурно-цивілізаційних змін кінця ХХ століття і трансформаційних зрушень у сучасному українському суспільстві. Визначені головні напрями реалізації потенційних творчих сил людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*311.2 + Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Управління онтогенезом рослин (агроекологічний напрямок). Вип. 2 / ред.: В. Д. Мединець; Республік. лаб. сорт. екол. зимуючих культур. - Полтава : Верстка, 2001. - 91 назв. c. - укp. - рус.

Розкрито співвідношення та взаємодію вегетативних і генеративних органів озимої пшениці у філогенезі та онтогенезі. На базі експрес-методу визначено зимостійкість сортів озимої пшениці. Наведено оригінальний спосіб оцінки селекційного матеріалу озимої пшениці на зимостійкість. Висвітлено становлення та застосування в господарствах Полтавщини беззатратної технології догляду за озимою пшеницею.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж70820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Управління онтогенезом рослин (агроекологічний напрямок) : Наук. пр. Вип. 2 / ред.: В. Д. Мединець; Республік. лаб. сорт. екол. зимуючих культур. - Полтава : Верстка, 2001. - 91 с. - укp. - рус.

Проаналізовано співвідношення та взаємодію вегетативних і генеративних органів озимої пшениці у філогенезі й онтогенезі. Досліджено вплив екологічних факторів на формування органів вегетативного росту та плодоношення даної культури. Основну увагу приділено природним стресорам в онтогенезі зимуючих рослин: тепловим, фототермічним, водним, а також біотичним.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-264-27я54

Рубрики:


      
Категорія:    
8.

Мамонтова В. А. 
Филогенез и система тлей семейства Lachnidae (Aphidoidea, Homoptera) с учетом данных о кариотипах / В. А. Мамонтова // Вестн. зоологии. - 2001. - 35, № 4. - С. 3-16. - Библиогр.: с. 15-16 - рус.

Продовжено полеміку з афідологами світу у зв'язку з суттєвим розходженням у розумінні еволюції, філогенезу та системи попелиць родини Lachnidae. Використано нові публікації, проаналізовано літературні дані щодо каріотипів майже 60 видів попелиць цієї родини, які багато в чому підтверджують вже висловлені думки, а також висвітлено деякі нові аспекти обговореної проблеми.


Ключ. слова: филогенез, кариотипы, Lachnidae, система, таксономия, кладистика
Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.245.4*221.41

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Назарова А. Ф. 
Филогенез финно-угорских популяций / А. Ф. Назарова, С. М. Алхутов // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 5. - С. 30-36. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Розраховано генетичні дистанції 18 фінно-угорських та інших популяцій Європи, Азії та Америки за 28 алелями 12 локусів білків, ферментів і груп крові. Отримано матрицю генетичних дистанцій і дендрограму, побудовані методом попарної кластеризації, що свідчить про спорідненість фінно-угорських популяцій не тільки з європеоїдними, але і з декількома монголоїдними популяціями. Ці дані створюють нові підходи до проблеми філогенезу фінно-угорських популяцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Туриніна О. Л. 
Порівняльна психологія : Навч. посіб. / О. Л. Туриніна, Л. З. Сердюк; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2005. - 228 c. - укp.

Висвітлено питання порівняльної психології, зокрема, виникнення психічного відображення, розвитку психіки у філогенезі й онтогенезі, предісторії зародження людської свідомості. Розглянуто проблеми співвідношення біологічних і соціальних детермінант у поведінці людей і тварин. Розкрито зміст понять індивідуальної та генетичної пам'яті, мислення людини та розумової діяльності тварин, демонстраційного моделювання, перцептивної психології.

Освещены вопросы сравнительной психологии, в частности, возникновения психического отображения, развития психики в филогенезисе и онтогенезисе, предистории зарождения человеческого сознания. Рассмотрены проблемы соотношения биологических и социальных детерминант в поведении людей и животных. Раскрыто содержание понятий индивидуальной и генетической памяти, мышления человека и умственной деятельности животных, демонстрационного моделирования, перцептивной психологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мостяєв О.  
Світ як затриманий розпад: роздуми щодо еволюції відкритих систем / О. Мостяєв. - К. : МП "Леся", 2004. - 346 c. - Бібліогр.: с. 331-335. - укp.

На підставі новітніх даних синергетики, теорії гіперциклів, геології, біології, вікової психології та філософії висвітлено теорію відкритих систем. Переосмислено ідею буддийської філософської системи мадх'ямаки у контексті еволюційної діалектики. Проаналізовано проблему фундаментальних констант, визначено типи моделей еволюції та самопідтримки. Розглянуто питання походження Всесвіту, речовини та соціумів, а також вторинних самогравітуючих тіл, філогенезу, ніогенезу, анагенезу, мегаспільності, функціональних хаосів. Розкрито зміст понять енергетики онтогенезу, а також онтогенезу зірок, планети Земля, особистості та соціуму. Наведено загальні перспективи еволюції.

На основании новейших данных синергетики, теории гиперциклов, геологии, биологии, возрастной психологии и философии освещена теория открытых систем. Переосмыслена идея буддийской философской системы мадхьямаки в контексте эволюционной диалектики. Проанализирована проблема фундаментальных констант, определены типы моделей эволюции и самоподдержки. Рассмотрены вопросы происхождения Вселенной, вещества и социумов, а также вторичных самогравитирующих тел, филогенеза, ниогенеза, анагенеза, мегасовместимости, функциональных хаосов. Раскрыто содержание понятий энергетики антогенеза, а также антогенеза звезд, планеты Земля, личности и социума. Приведены общие перспективы эволюции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*22 в1 + Ю251.518.2 + Ю6*324.21 + А4

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ковтун М. Ф. 
Порівняльна анатомія хребетних : Навч. посіб. Ч. 1 / М. Ф. Ковтун, О. М. Микитюк, Л. П. Харченко; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. - Х. : ОВС, 2002. - 175 c. - укp.

Наведено порівняльний аналіз основних систем органів тіла хребетних від риб до ссавців, розглянуто шляхи та закономірності їх еволюційних перебудов на різних етапах філогенезу. Висвітлено порівняльну анатомію як наукову й освітню дисципліну. Наведено теорію зародкових листів. Розкрито функціональне значення зовнішніх покривів тіла хордових, зокрема, ланцетника, риб, земноводних або амфібій, рептилій, птахів, ссавців. Розглянуто скелет як опорно-рухову систему, описано його види (зовнішній, внутрішній, соматичний, вісцеральний). Охарактеризовано м'язову систему, наведено класифікацію та гомологізацію м'язів.

Приведен сравнительный анализ основных систем органов тела позвоночных от рыб до млекопитающих, рассмотрены пути и закономерности их эволюционных перестроек на разных этапах филогенеза. Освещена сравнительная анатомия как научная и образовательная дисциплина. Приведена теория зародышевых листьев. Раскрыто функциональное значение внешних покровов тела хордовых, в частности, ланцетника, рыб, земноводных или амфибий, рептилий, птиц, млекопитающих. Рассмотрен скелет как опорно-двигательная система, описаны его виды (внешний, внутренний, соматический, висцеральный). Охарактеризована мышечная система, приведена классификация и гомологизация мышц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3*220я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Приходська К. Г. 
Порівняльна анатомія хребетних : Підруч. для студ. біол. спец. вищ. навч. закл. / К. Г. Приходська, Г. І. Мардар, М. М. Ільєнко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2002. - 239 c. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розкрито закономірності будови та еволюційного розвитку основних систем хордових шляхом порівняння їх у тварин різних систематичних груп. Висвітлено методи порівняльної анатомії, ембріологічний метод і питання про співвідношення між філогенезом та онтогенезом, метод зіставлення систем органів, а також порівняння та гомології органів. Наведено порівняльну характеристику будови та функцій шкіри в амніот та анамній. Описано будову внутрішнього скелета, м'язової та нервової систем, органів чуття (сенсорних систем), органів дихання, кровоносної системи, органів травлення, сечостатевої та ендокринної систем.

Раскрыты закономерности структуры эволюционного развития основных систем хордовых путем сравнения их у животных различных систематических групп. Освещены методы сравнительной анатомии, эмбриологический метод и вопросы о соотношениях между филогенезом и онтогенезом, метод сопоставления систем органов, а также сравнения и гомологии органов. Приведена сравнительная характеристика структуры и функций кожи в амниот и анамний. Описана структура внутреннего скелета, мышечной и нервной систем, органов чувств (сенсорных систем), органов дыхания, кровеносной системы, органов пищеварения, мочеполовой и эндокринной систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*60я7-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА626573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Носко М. О. 
Проблема удосконалення рухової функції в процесі навчання / М. О. Носко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 1. - С. 19-31. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто особливості розвитку рухової функції людини у філогенезі та онтогенезі, наведено методи її формування та вдосконалення. Розкрито закономірності організації систем рухів на підставі аналізу поглядів різних авторів.


Ключ. слова: рухова функція, система, онтогенез, філогенез
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.483.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лайуни Рида бен Шедли. Рида бен Шедли 
Сравнительно-морфологические особенности осевого скелета различных видов позвоночных / Рида бен Шедли. Рида бен Шедли Лайуни // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 2. - С. 65-70. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Узагальнено дані спеціальної науково-методичної літератури, де висвітлено особливості формування хребтового стовпа у процесі філогенезу.


Ключ. слова: позвоночный столб, филогенез, млекопитающие
Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кравчук С. Ю. 
Анатомія людини : Навч. посіб. / С. Ю. Кравчук. - Чернівці, 2003. - 600 c. - укp.

Розглянуто структурні особливості тіла людини, будови органів і систем, показано причинно-наслідкові зв'язки у будові тіла як єдиного цілого, нерозривно пов'язаного з навколишнім середовищем. Висвітлено функціональні та топографічні особливості, онто- і філогенез, можливі аномалії розвитку.

Рассмотрены структурные особенности тела человека, строения органов и систем, показаны причинно-следственные связи в строении тела как единого целого, неразрывно связанного с внешней средой. Освещены функциональные и топографические особенности, онто- и филогенез, возможные аномалии развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*69 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Куйбіда В. В. 
Екологія і географічні назви : Моногр. / В. В. Куйбіда. - Фастів : Поліфаст, 2002. - 174 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено взаємозв'язки між екологією та географічними назвами. Описано одинадцять груп топонімів екологічного змісту. Проаналізовано етапи розвитку природничих наук з еволюцією уявлень про природу в історичному та індивідуальному розвитку людства, а також з еволюцією мислення у філогенезі та онтогенезі.

Освещена взаимосвязь между экологией и географическими названиями. Описано одиннадцать групп топонимов экологического состояния. Проанализированы этапы развития прироводческих наук с эволюцией представлений о природе в историческом и индивидуальном развитии человечества и эволюцией мышления в филогенезе и онтогенезе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8в4 + Ш141.4-316

Шифр НБУВ: ВА635982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дуткевич Т. В. 
Загальна психологія : (Конспект лекцій): Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Т. В. Дуткевич; Кам'янець-Поділ. держ. пед. ун-т. Каф. психології. - Кам'янець-Поділ., 2002. - 96 c. - Бібліогр.: с. 94-95. - укp.

Розглянуто основні категорії, методи, принципи, закономірності психології у зв'язку з потребами навчально-виховного процесу в загальноосвітній школі. Охарактеризовано психіку як форму відображення. Розглянуто особливості її розвитку у філогенезі, а також пізнавальні психічні процеси: увагу, відчуття та сприймання, пам'ять, мислення, уяву. Описано індивідуально-психологічні властивості особистості: темперамент, характер, здібності.

Рассмотрены основные категории, методы, принципы и закономерности психологии в связи с потребностями учебно-воспитального процесса в общеобразовательной школе. Охарактеризована психика как форма отображения. Рассмотрены особенности ее развития в филогенезе, а также познавательные психические процессы: внимание, ощущения и восприятие, память, мышление, представление. Описаны индивидуально-психологические свойства личности: темперамент, характер, способности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю93я73-2

Шифр НБУВ: ВА642802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Косенко І. С. 
Ліщини в Україні / І. С. Косенко; НАН України. Дендрол. парк "Софіївка". - К. : Академперіодика, 2002. - 266 c. - Бібліогр.: с. 209-236. - укp.

Висвітлено історію виникнення рослин ліщини, а також інтродукції її видів. На підставі літературного аналізу, а також узагальнення палеоботанічних даних висвітлено особливості філогенезу роду ліщини. Розглянуто біологічні та екологічні властивості її видів у природі та культурі, зокрема, життеві форми, морфологічні особливості, ріст і розвиток, цвітіння та плодоношення, посухо-, морозо-, зимо-, газо та димостійкість. На підставі узагальнення досвіду введення видів ліщини в культуру наведено ефективні методи розмноження та подальшого збагачення асортименту видів і форм шляхом інтродукції та селекційного добору.

Освещена история возникновения растений орешника, а также интродукции его видов. На основе литературного анализа, а также обобщения палеоботанических данных освещены особенности филогенеза рода орешника. Рассмотрены биологические и экологические свойства его видов в природе и культуре, в частности, жизненные формы, морфологические особенности, рост и развитие, цветение и плодоношение, сухо-, морозо-, зимо-, газо- и дымостойкость. На основе обобщения опыта введения видов орешника в культуру приведены эффективные методы размножения и дальнейшего расширения ассортимента видов и форм путем интродукции и селекционного подбора.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.21(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА629471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шинкарюк А. І. 
Розвиток моторики і психіки: Проблема активності та свободи / А. І. Шинкарюк. - Кам'янець-Поділ. : Кам'янець-Поділ. держ. пед ун-т. Інформ-вид. від., 2002. - 200 c. - Бібліогр.: 369 назв. - укp.

Викладено теоретико-методологічні та практичні питання взаємовпливу моторики і психіки на основі аналізу філогенезу тварин і людини, нормального і патологічного онтогенезу людини. Показано залежність можливостей моторики від активності психіки живих істот, а також те, що обов'язковою умовою функціонування і розвитку активності є свобода - основний детермінуючий фактор розвитку психомоторики у філо- та онтогенезі.

Изложены теоретико-методологические и практические вопросы взаимовлияния моторики и психики на основании анализа филогенеза животных и человека, нормального и патологического онтогенеза человека. Показана зависимость моторных возможностей от активности психики живых существ, а также то, что обязательным условием функционирования и развития активности является свобода - основной детерминирующий фактор развития психомоторики в фило- и онтогенезе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.2-211.1 + Ю983.21-211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637584 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського