Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (44)Автореферати дисертацій (50)Книжкові видання та компакт-диски (204)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАСТМАС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 457
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пахаренко В. О. 
40 років. Від кафедри технології хімічних волокон КТІЛПу до кафедри технології полімерів та опоряджувального виробництва ДАЛПУ (1958 - 1998 рр.) / В. О. Пахаренко, В. І. Непочатих // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 1. - С. 35-38. - укp.

Славний шлях за 40 років пройшла перша і єдина в Україні кафедра технології хімічних волокон Київського технологічного інституту легкої промисловості, створена у 1958 році. З 1992 р. кафедра готує спеціалістів також і з технології переробки пластмас та еластомерів, а з 1997 р. - і з технології опоряджувального виробництва, у зв'язку з чим у 1998 р. перейменована в кафедру технології полімерів і опоряджувального виробництва Державної академії легкої промисловості України. За 40 років випущено 3000 спеціалістів з технології хімічних волокон, за останні 5 років 250 - з технології переробки пластмас та еластомерів. У проблемній науково-дослідній лабораторії при кафедрі працюють 30 співробітників, у тому числі 7 кандидатів технічних наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л73 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ануфриев В. А. 
Совершенствование методов расчета и создание нового поколения пластосмесительного оборудования / В. А. Ануфриев, Ю. А. Жданов, С. Д. Петренко // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4 (Дод.). - С. 105-114. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Розглянуто питання вдосконалення методів визначення конструктивно-технологічних параметрів двошнекових живильників і розвантажувальних одночерв'ячних пресів пластмасозмішувального устаткування для переробки наповнених термопластів. Застосовуючи ці методи, створено лінію ЛЛКМ-1200 для виробництва листів для жорстких покрівельних матеріалів. Випробування лінії показали задовільний збіг результатів розрахунків і експериментів.


Ключ. слова: пластмасозмішувальне устаткування, методи розрахунку
Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Spoormaker J. L. 
Finite element modelling of creep induced buckling of HDPE elements = Моделювання випучування смуг із поліетилену методом скінченних елементів / J. L. Spoormaker, I. D. Skrypnyk, T. O. Vasylkevych // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1999. - 35, № 2. - С. 44-52. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

В зв'язку з прагненнями в світі виробляти легші пластмасові вироби, явище випучування в'язко-пружних тіл стає все більш важливим. Ця робота представляє проміжні результати дослідного проекту про несучу здатність і випучування контейнерів з пластмаси, який виконується в Лабораторії механічної надійності Технологічного Університету в Дельфті (Нідерланди). Використовуючи розроблену раніше модель нелінійної в'язко-пружності, виконано моделювання методом скінченних елементів випучування внаслідок повзучості стрічок i U-профілів з поліетилену високої щільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стасек И.  
Влияние конструкционных элементов червяка на степень гомогенизации пластмасс в процессе экструзии / И. Стасек // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4 (Дод.). - С. 33-38. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Вивчено вплив конструкції черв'яків одночерв'ячного екструдера на ступінь гомогенізації різних марок поліетилену. Показано вплив довжини, ступеня стиснення та змішувальних елементів черв'яка на якість змішування компонентів поліетилен-сажа. За допомогою запропонованої методики одержанно аналітичні залежності, подано рекомендації щодо вибору конструкцій черв'яків та оптимізації процесу переробки різних видів композицій поліетилену.


Ключ. слова: поліетилен, сажа, переробка, конструкція черв(яка, гомогенізація
Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.514-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Луговской Ю. Ф. 
Влияние структуры на модуль упругости высокопористых материалов на основе меди / Ю. Ф. Луговской // Порошковая металлургия. - 2000. - № 3-4. - С. 79-83. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Досліджено вплив структури на модуль пружності двох груп високопористих (40 - 94 %) спечених матеріалів на основі міді: пінометалів і волокнових матеріалів. Доведено, що модуль пружності матеріалів описується в рамках моделі куля - тяж залежністю від параметра структури, розробленої для пластмас з відкритою пористістю.


Ключ. слова: високопористі матеріали, модуль пружності, модель структури
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колодницька Р. В. 
Дослідження нестаціонарного деформування пластмас за комп'ютерною технологією / Р. В. Колодницька // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 9 . - С. 76-80. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У статті представлено результати дослідження процесу пластичної деформації пластмас в районі шийки за допомогою розробленого програмно-апаратного комплексу. Показано, що принципову роль у формуванні шийки відіграє швидкість деформування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-106.2с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Скрипко И. В. 
К вопросу шума роторных измельчителей пластмасс / И. В. Скрипко // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4 (Дод.). - С. 134-137. - рус.

Розглянуто причини виникнення шуму в роторних подрібнювачах пластмас. Наведено аналіз результатів застосування звукоізоляції завантажувального бункера. Визначено розрахункові залежності та основні напрямки робіт.


Ключ. слова: шум, подрібнювачі пластмас, звукоізоляція
Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.217-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Клименко В. З. 
Конструкції з дерева і пластмас : Підруч. для студ. буд. спец. вищ. навч. закл. / В. З. Клименко. - К. : Вища школа, 2000. - 302 c. - укp.

Висвітлено питання проектування, ремонту й економіки конструкцій з дерева та конструкційних пластмас. Розглянуто традиційні конструктивні рішення. Значну увагу приділено новим типам з'єднань, сучасним ефективним захисним тришаровим плитам, балковим і просторовим формам покриттів, а також спеціальним спорудам з клеєної деревини і пластиків. Встановлено, що інтенсивні способи консервування деревини дозволяють застосовувати дерев'яні конструкції у відкритих наземних і гідротехнічних спорудах - мостах, баштах, греблях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н55 я73 + Н56 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Абрамов В. В. 
Новое в технологии переработки пластмасс и биоразлагаемых полимеров в ОАО "Межотраслевой институт по переработке пластмасс НПО "Пластик" / В. В. Абрамов // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4 (Дод.). - С. 13-16. - рус.

Розглянуто останні досягнення інституту в галузі розробки обладнання і організації виробництва нових видів полімерної продукції. Впроваджено виробництво полімерних звитих гофрованих шлангів, поліетиленових муфт і сідлових відгалужень з закладними нагрівальними елементами для поліетиленових трубопроводів, металополімерних труб ("суперпайп"), профільованих листів із полікарбонату, "вагонки" з ПВХ, тонкошарових модулів (сотоблоки) для очищення питної води і стічних вод. Висвітлено роботи, які виконуються інститутом спільно з РАН по освоєнню технології переробки біополімерів, що розкладаються.


Ключ. слова: НВО "Пластик", пластмаси, переробка, нові технології.
Індекс рубрикатора НБУВ: Л71,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гликин М. А. 
Перспективы развития сырьевой базы химической промышленности Украины / М. А. Гликин, В. С. Новицкий, А. П. Воронков, А. П. Какичев // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 1-2. - С. 7-18. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Перспектива стійкого розвитку хімічного комплексу України залежить від переходу на вітчизняні джерела сировини: вугілля та "відтворювану рослинну сировину". Газифікація вугілля забезпечує виробництво сировини для синтезу базових великотоннажних хімікатів: аміаку, метанолу, оцтової кислоти, моторних палив тощо. Переробка відтворюваної рослинної сировини на етиловий біоспирт забезпечує виробництво пластмас, каучуків і ряду продуктів, які імпортує Україна. Це знизить потребу у нафті, газі та витрати на їх імпорт, забезпечить зайнятість населення у шахтарських регіонах, а також в агропромисловому комплексі.


Ключ. слова: природный газ, синтез-газ, рапсовое масло, биодизельное топливо
Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ганущак М. І. 
Світлостабілізатори 2-гідроксифенілбензотриазоли. Синтез та застосування / М. І. Ганущак, А. Л. Романюк, Б. Л. Литвин, Р. І. Лис // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 6. - С. 28-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Важливою складовою частиною в рецептурі пластмас є світлостабілізатори, які перешкоджають деструкції полімеру під впливом УФ-випромінювання. Надано порівняльну характеристику найважливіших методів синтезу заміщених бензотриазолів - світлостабілізаторів полімерних матеріалів. Розглянуто механізм світлостабілізувальної дії заміщених бензотриазолів і на його основі сформульовано вимоги до створення ефективних світлостабілізаторів для використання у промисловості.


Ключ. слова: модифікація полімерів, світлостабілізатори, каталізатори.
Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сенченков И. К. 
Ультразвуковая сварка - ресурсосберегающий и экологически чистый способ соединения пластмасс / И. К. Сенченков, Н. П. Нестеренко, В. И. Козлов, О. П. Червинко, Я. А. Жук // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 1. - С. 16-23. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Рассмотрены области использования наиболее экологически чистой и ресурсосберегающей технологии соединения деталей из термопластических материалов - ультразвуковой сварки. Разработаны и обоснованы теоретические модели, определяющие развитие техники и технологии ультразвуковой сварки.


Ключ. слова: ультразвуковая сварка, термопластические материалы, теоретические модели
Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Игнатенко П. И. 
Физика материалов : Учеб. пособие для студ. физ. и хим. фак. ун-тов, техн. ун-тов и машиностроит. ин-тов, спец. в обл. физ. материаловедения и твердотел. микроэлектрон. / П. И. Игнатенко, Н. П. Иваницын; Донец. гос. ун-т. - Донецк, 1999. - 235 c. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Изложены атомная и электронная структуры металлических, полупроводниковых и диэлектрических материалов, а также их тепловые, электрические, магнитные, оптические, гальвано- и термомагнитные свойства. Рассматривается физика новейших материалов, таких как магнитные полупроводники, сложные соединения, пластмассы и керамические материалы, композиты, стекла и др. Обращается внимание на нерешенные проблемы науки о материалах, указываются перспективы для практических приложений материалов.


Індекс рубрикатора НБУВ: В37 я73 + Ж3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Химия, химические технологии и экология / ред.: Б. И. Байрачный. - Х., 2000. - 136 с. - (Вестн. Харьк. гос. политехн. ун-та; Вып. 123). - рус.

Рассмотрены некоторые особенности формирования керамики в условиях неустановившегося теплового потока, способы стабилизационной обработки вод в системах водоснабжения промышленных предприятий. Предложены пути применения жирорастворимых антиоксидантов при стрессах, получения мучных смесей с помощью универсальной малогабаритной мини-мельницы. Исследовано влияние технологии гидратации извести на седиментационные свойства шлама дистиллерной жидкости содового производства, процесс термического превращения этилсиликатных гелей в технологии кремнеземистых наполнителей стоматологических пластмасс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.я54(4Укр)3 + Л10я54(І4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Каздобин К. А. 
Электрохимическое поведение и применение электрохимических реакторов с динамическими слоями частиц / К. А. Каздобин // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 5-6. - С. 46-48. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Електрохімічні реактори з застосуванням псевдозріджених неелектропровідних (скло, пісок або пластмаси), електропровідних (гранули металів або покриті металом), напівпровідникових (різноманітні вуглецеві матеріали) та протонпровідних (іонообмінні матеріали) часток широко вивчено та застосовано у процесах розділення речовин. Кожен із типів реакторів є придатним для розділення складних сумішей та очищення розбавлених розчинів, що дає змогу використовувати їх у технологіях захисту навколишнього середовища. На базі досліджень і конструкторських розробок таких тривимірних електродних систем визначено основні області та обмеження в їх застосуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л115-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Флис П. С. 
Влияние ортодонтической аппаратуры из акриловых пластмасс на концентрацию белка и активность отдельных ферментов слюны у детей / П. С. Флис, А. И. Омельченко // Вісн. стоматології. - 2000. - № 2(26). - С. 48-50. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

В слюне детей с симптомами "акрилового стоматита", вызванного использованием ортодонтических аппаратов из акриловых пластмасс, установлены повышение уровня общего белка и изменения активности alpha-амилазы. У пациентов, пользовавшихся такими же ортодонтическими аппаратами, поверхность которых была подвергнута модификации в плазме тлеющего разряда, а также прокладками из адаптационного геля, подобных изменений в слюне не наблюдалось.


Ключ. слова: акриловый стоматит, ортодонтические аппараты, модификация в плазме тлеющего разряда, адаптационный гель
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.6с03

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гигиена труда : Сб. науч. тр. Вып. 35 / ред.: Ю. И. Кундиев; Акад. мед. наук Украины. - К. : Ин-т медицины труда Акад. мед. наук Украины, 2004. - 567 с. - рус.

Освещены особенности влияния химических, физических и биологических факторов производственной среды на организм работающих. Проанализирована гигиеническая значимость виброакустического фактора инфранизкочастотного диапазона на угольных шахтах Донбасса. Описаны особенности динамики функционального состояния органов дыхания у горнорабочих при пылевом бронхите и бронхиальной астме. Изучено влияние оксидов азота на состояние периферической крови у рабочих производства азотной кислоты. Рассмотрены вопросы моделирования технологических процессов переработки пластмасс с позиций химической безопасности. Приведена токсиколого-гигиеническая оценка воздействия химических факторов производственной среды на организм человека. Изложен системный подход к контролю за безопасностью применения новых пестицидных препаратов в сельском хозяйстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124я54(4УКР)2

Шифр НБУВ: Ж61694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ступницький Р. М. 
Метод видалення нижньої щелепи при автопсії та її заміна пластмасовим аналогом / Р. М. Ступницький, О. Я. Стиранівська // Львів. мед. часоп. - 2005. - 11, № 1. - С. 14-17. - Бібліогр.: с.17. - укp.

Вивчено стан кісткової тканини щелеп, що є важливим для створення коректного методу забирання нижньої щелепи за автопсії. Для видалення нижньо-щелепної кістки провели ковніроподібний розтин вздовж верхнього краю ключиці до переднього краю трапецеподібних м'язів і два допоміжні - від основного розтину до соскоподібних відростків скроневих кісток. М'які тканини відсепаровували до скронево-нижньощелепних суглобів. Нижньощелепну кістку відділяли від фіксованих до неї м'язів. Видалену нижню щелепу розміщували в кюветі, яку заповнювали дублювальним матеріалом. Одержане негативне зображення форми щелепи заповнювали швидкотверднучою пластмасою. Проводили очищення та полірування пластмасового аналогу щелепи. Протез вкладали в місце дефекту й зашивали м'які тканини. Цей метод простий і дешевий у виконанні, дозволяє уникнути порушення естетики в лицьовій і шийній ділянках.

Изучено состояния костной ткани челюсти является важным для создания корректного метода изъятия нижней челюсти при аутопсии. Для удаления нижне-челюстной кости произвели воротообразный разрез вдоль верхнего края ключицы до переднего края трапециевидных мышц и два вспомогательных - от основного разреза до сосцевидных отростков височных костей. Мягкие ткани отсепаровывали до височно-нижнечелюстных суставов. Нижнечелюстную кость отделили от фиксированных к ней мышц. Удаленную нижнюю челюсть помещали в кювет, который заполняли дублирующим материалом. Полученное негативное изображение формы челюсти заполняли быстротвердеющей пластмассой. Проводили чистку и полировку пластмассового аналога челюсти. Протез вкладывали на место дефекта и зашивали мягкие ткани. Этот метод простой и дешевый в работе, позволяет избежать нарушения эстетики лицевых и шейных участков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рудь Ю. С. 
Основи конструювання машин : Підруч. для студ. інж.-техн. спец. вищ. навч. закл.: у 2-х кн. Кн. 1 / Ю. С. Рудь. - 2-е вид., переробл. і доповн. - Кривий Ріг : Мінерал, 2004. - 288 c. - укp.

Висвітлено загальні положення щодо проектування та конструювання машин, запропоновано критерії роботоздатності та розрахунку деталей машин. Розкрито суть понять жорсткості, тепло- та вібростійкості, надійності. Охарактеризовано конструкційні матеріали, зокрема, чавун, бронзу, латунь, легкі сплави, пластмаси. Визначено основні типи кріпильних деталей, фрикційних передач і варіаторів.

Освещены основные положения проектирования и конструирования машин, предложены критерии работоспособности и расчета деталей машин. Раскрыта сущность понятий жесткости, теплоустойчивости, виброустойчивости, надежности. Охарактеризованы конструкционные материалы, в частности, чугун, бронза, латунь, легкие сплавы, пластмассы. Определены основные типы крепежных деталей, фрикционных передач и вариаторов.


Індекс рубрикатора НБУВ: К42 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ягмур А. А. 
Приклади розрахунку конструкцій з дерева і пластмас : Навч. посіб. / А. А. Ягмур, Я. В. Назім, Є. В. Шевченко, С. М. Бакаєв; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 2004. - 120 c. - Бібліогр.: с. 116-117. - укp.

Розглянуто приклади розрахунку та конструювання індустріальних дерев'яних конструкцій, зокрема, виробничої будівлі з каркасом з деревини, великопанельної сегментної ферми з клеєним верхнім поясом, клеєфанерної балки з хвилястою стінкою, клеєної дощатої армованої балки, дощато-клеєної тришарнірної рами.

Рассмотрены примеры расчета и конструирования индустриальных деревянных конструкций, в частности, производственного строения с каркасом из дерева, крупнопанельной сегментной фермы с клеенным верхним поясом, клеефанерной балки с волнистой стенкой, клеенной армированной балки, дощато-клеенной трехшарнирной рамы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н559 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665381 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського