Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (457)Книжкові видання та компакт-диски (204)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАСТМАС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полоз О.Ю. 
Анаеробні клейові композиції, модифіковані низькомолекулярними каучуками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.Ю. Полоз ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено оптимальний склад анаеробної клейової композиції на основі олігоестеракрилату МГФ-1, модифікованої низькомолекулярними бутадієн-нітрильним каучуком з кінцевими гідроксильними групами СКН-8 ГТР, що надає з'єднанням металів підвищену еластичність, високу адгезійну міцність, корозійну стійкість за умов кип'ятіння у воді під дією постійного навантаження, забезпечує з'єднання металів з різними видами кераміки, пластмас, склом, технічним графітом, надійно фіксує болтові та герметизує різьбові трубні з'єднання, за цього не поступається за даними властивостями аналогу - клею Loctite 243 (Німеччина) для роз'ємних з'єднань. Ефективність модифікованих низькомолекулярним каучуком СКН-8 ГТР анаеробних клейових композицій підтверджено виробничими випробуваннями щодо фіксації роз'ємних болтових з'єднань під час монтажу приводних і натяжних станцій стрічкових конвеєрів КЛ-135,КЛ-165 за умов НВП "Руна" (Дніпропетровськ), у різних вузлах легкових автомобілів на станції технічного обслуговування (Дніпропетровськ), а також для герметизації трубних різьбових з'єднань під час монтажу систем пожежогасіння на ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.455.4 +
Шифр НБУВ: РА349565

Рубрики:

      
2.

М'якота І.С. 
Виготовлення прес-форм з використанням плазмового напилення сплаву Cu - Al - Fe на неметалеві матеріали: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / І.С. М'якота ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки та виготовлення складнопрофільного технологічного оснащення (на прикладі прес-форм для обробки пластмас). Розроблено новий напрямок в технології коркового плазмового напилення, що грунтується на використанні моделей з матеріалів органічного походження. Встановлено, що при застосуванні спеціальної термообробки до мідьалюмозалізних сплавів безпосередньо у процесі напилення забезпечується можливість виготовлення формотворних елементів прес-форм необмеженої товщини з високим рівнем експлуатаційних властивостей. Запропоновано конструктивні і технологічні параметри обладнання і процесів, висока ефективність застосування яких обгрунтована теоретично і підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К724.71

Рубрики:

      
3.

Гончаренко Я.М. 
Високодисперсні кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.М. Гончаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас із регульованим показником заломлення в інтервалі 1,480 - 1,510 з кроком 0,01 і розміром частинок у межах 5 - 10 мкм за допомогою золь - гель технології. Вивчено взаємозв'язок передісторії етилсилікатних гелів і фізико-хімічних властивостей порошків. Запропоновано безпомельну технологію синтезу кремнеземистого порошку. Випробування композиційних матеріалів на основі розроблених порошків виявили можливість ефективного їх застосування як наповнювача для стоматологічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2 + Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА319289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чикор Т.О. 
Вплив звукопоглинання стоматологічних протезних матеріалів на вимовляння у хворих, що користуються зубними протезами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.О. Чикор ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено акустичні характеристики стоматологічних протезних матеріалів та їх вплив на мовлення хворих з повними знімними зубними протезами на верхню щелепу та суцільнолитими мостоподібними протезами у фронтальній ділянці верхньої щелепи. Встановлено, що повна відсутність зубів на верхній щелепі більше порушує потужність звуків у порівнянні з дефектом зубного ряду у її фронтальній ділянці. Доведено, що використання "Поліпропілену" та кобальто-хромового сплаву як базисних матеріалів сприяє відновленню найбільшої кількості порушених звуків у день накладання. Виявлено, що застосування хромо-нікелевого сплаву як матеріалу для виготовлення суцільнолитого мостоподібного протезу у день фіксації протезу відновлює потужність 11 % та частоту 25 % звуків з числа порушених фонем. Доведено, що базисні протезні матеріали мають коефіцієнт звукопоглинання близький до 1.0, який в акрилових пластмас зменшується на частоті більше 1 000 Гц. Встановлено, що коефіцієнт звукопоглинання кобальто-хромого сплаву найбільший і майже не залежить від частоти падаючих звукових хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА357988

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Золотарьов В.М. 
Електричний метод і прилад для поточного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.М. Золотарьов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення випробувань кабельних виробів з пластмасовою та гумовою ізоляцією напругою на прохід в процесі їх виготовлення на екструзійних лініях та перемотування на технологічному обладнанні. Розроблено технологічну модель електромагнітних процесів у стендах таких випробувань. Узагальнено класичне поняття кута діелектричних втрат на випадок рухомого діелектрика. Встановлено, що в рухомій ізоляції виникає так званий внесений кут діелектричних втрат, який може бути як більшим, так і меншим від нуля і доповнює кут втрат у нерухомому діелектрику до кута повних діелектричних втрат у випадку руху діелектрика. Запропоновано методику вибору засобів випробувань, які відтворюють вимоги різних стандартів, для конкретних екструзійних ліній. Досліджено умови випробування та сформульовано вимоги до випробувального електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з232.3-07с
Шифр НБУВ: РА320067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Жуков К.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування методу підвищення біологічної індиферентності знімних пластинкових протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.В. Жуков ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання підвищення біологічної індиферентності знімних пластинкових протезів. Засобами експериментальних досліджень визначено, що покриття з феракрилу має надійну адгезію до базисних акрилових пластмас, не впливає на їх фізико-механічні властивості, зменшує вихід залишкового мономера, не виявляє місцевої та хронічної токсичної дії. Користування знімними пластиковими протезами з покриттям із феракрилу призвело до нормалізації показників місцевого імунітету, зниження сенсибілізації та кількості Candida albicans.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03
Шифр НБУВ: РА312960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Левко В.П. 
Клініко-експериментальне обгрунтування підвищення процесів адаптації при лікуванні знімними видами зубних протезів в ранні терміни: Автореф. дис.. канд. мед. наук: 14.01.22 / В.П. Левко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с.: іл. — укp.

Дисертація присвячена вивченню питань покращання та пришвидшення процесів адаптації в ранні терміни пацієнтів, яким виготовляються знімні конструкції зубних протезів із акрилових пластмас. Експериментально вивчено і доведено, що введення тваринам компоненту акрилової пластмаси викликає різку активацію синтезу і виділення у кров гормонів щитовидної залози та кори наднирників; використання комбінації компоненту акрилової пластмаси і природнього адаптогена (в дозі 10 крапель) створюють умови для ефективної негайної адаптації організму тварин на дію розчину мономеру акрилової пластмаси. Розроблено і впроваджено в практику ортопедичної стоматології нову методику підвищення ефективності процесів адаптації до знімних конструкцій зубних протезів використанням природного адаптогену - елеутерокока. Ефективність цього методу обгрунтовано теоретично і підтверджено на практиці. Застосування його в клініці ортопедичної стоматології дозволяє покращити процес адаптації та прискорити термін адаптації у пацієнтів, яким виготовляються знімні конструкції зубних протезів із акрилових пластмас, як первинно, так і повторно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
8.

Кузнецов В.В. 
Клініко-експриментальне обгрунтування застосування технології електромагнітної обробки акрилових пластмас при виготовленні знімних пластикових протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Кузнецов ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

З метою підвищення якості знімних пластикових протезів, продовження терміну їх експлуатації та зменшення кількості поломок удосконалено технологію виготовлення протезних базисів з акрилових пластмас з застосуванням електромагнітної обробки. Розроблено пристрій дії магнітного поля та запропоновано новий спосіб виготовлення базисного матеріалу з використанням технології електромагнітної обробки пластмас. Представлено результати дослідження міцнісних характеристик базисних матеріалів, рівня їх залишкового мономера водопоглинання та електронної мікроскопії структури пластмаси, обробленої в електромагнітному полі. Наведено дані клінічних і мікробіологічних досліджень тканин протезного ложа. Експериментально доведено достовірну перевагу запропонованої технології обробки, за якої міцність базисів протезів підвищується майже в два рази та знижується рівень залишкового мономера, що зменшує негативний вплив протезів на тканини протезного ложа, поліпшує адаптивні реакції людського організму та збільшує термін експлуатації протезів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03 +
Шифр НБУВ: РА335849

      
9.

Згонник О.С. 
Клініко-технологічні особливості виготовлення повних знімних протезів з використанням еластичних пластмас: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Згонник ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та здійснено клінічну апробацію нової технології виготовлення повного знімного протеза з поліпшеною фіксацією та стабілізацією. Уперше з використанням паралелометра вивчено анатомічні особливості ретенційних утворів залежно від ступеня атрофії й форми беззубих альвеолярних відростків. Експериментально вивчено властивості різних пластмас та їх з'єднань у порівнянні. Обгрунтовано методику створення замикального клапана протеза нижньої щелепи за допомогою паралелометрії. На підставі результатів електроміографічних досліджень вивчено процеси адаптації до повних знімних протезів, оцінено якість протезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА334907

Рубрики:

      
10.

Абу Сахюн Іяд 
Конструктивне вирішення проблеми протезування при непереносимості пластмаси: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Абу Сахюн Іяд ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено та здійснено клініко-функціональну оцінку конструкції знімного протезу без пластмасових включень. Визначено послідовність і показано доцільність дотримання клініко-лабораторних етапів його виготовлення. Запропоновано гіпотетичну схему обстеження хворих, що дозволяє визначити "групу ризику" серед тих, які потребують протезування, та сформувати показання до застосування розробленої конструкції. Уперше оцінено її функціональну ефективність за допомогою електроміографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА338231

Рубрики:

      
11.

Комлев А.А. 
Конструювання знімних мостоподібних протезів і їх клініко-експериментальна оцінка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.А. Комлев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Сконструйовано знімні мостоподібні протези із пружно-еластичною оболонкою, які дозволяють використовувати тканини альвеолярного відростка як проміжну опору та виключити необхідність препарування опорних зубів. Визначено площі базисів знімних мостоподібних протезів за різних дефектів зубних рядів. За результатами фізико-хімічних досліджень м'якої стоматологічної пластмаси ПМ-01 визначено умови, за яких зберігаються пружно-еластичні властивості матеріалу завдяки обмеженню його стиску за оборотної деформації пластмаси та його ізоляції від агресивного пливу змішаної слини. Виявлено вплив механічних навантажень на процеси, що призводять до передчасної непридатності зубних протезів, виготовлених з використанням еластичних пластмас. Упровадження розроблених конструкцій знімних мостоподібних протезів і рекомендацій з їх конструювання дозволяють розширити показання до застосування мостоподібних протезів у разі зниження витривалості пародонта опорних зубів і збільшення довжини дефектів зубних рядів, а так само виключити препарування опорних зубів. Клінічна і функціональна оцінка розробленої конструкції знімного мостоподібного протеза протягом трьох років підтверджує їх ефективність під час протезування пацієнтів з включеними дефектами зубних рядів у бічних ділянках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6с03
Шифр НБУВ: РА314894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Сотник С. В. 
Моделі та методи автоматизації проектування технологічного оснащення для виробів із пластмас: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / С. В. Сотник ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено інформаційну модель виливних форм і модель середовища її функціонування. Досліджено структурно-параметричну модель та системну модель технологічної оснастки, розроблено дерева структурних властивостей елементів виливних форм. Визначено математичну модель, яка адаптується до реальних виробничих умов. Надано метод прийняття технічного рішення за проектування технологічної оснастки. Запропоновано метод пошуку місцезнаходження площини рознімання виливної форми на базі теорії опуклих множин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710-5-02
Шифр НБУВ: РА373357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Маламєн Г.Д. 
Наукове обгрунтування і розробка оптимальних конструкцій тари для пакування харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / Г.Д. Маламєн ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

З урахуванням конкурентоздатності упакованої продукції одержано залежності для визначення співвідношення ціни тари та продукції. Розроблено алгоритм розкрою листового матеріалу для тари, а також одержано показник оптимальності матеріалоємності тари за заданого терміну її роботи. Встановлено основні вимоги до конструкції багатообігової транспортної пластмасової тари, що забезпечують незмінну якість споживчих властивостей харчових продуктів на розрахунковий термін зберігання. Визначено фізико-механічні властивості матеріалу для тари різного призначення та основні параметри її статичної та динамічної міцності. Запропоновано математичні моделі тари для дослідження напружено-деформованого стану конструктивних елементів. Надано рекомендації щодо оптимального проектування конструктивних елементів багатообігової пластмасової тари. Побудовано кінетичну діаграму втомного руйнування тарного поліетилену. Визначено остаточний ресурс роботи тари за наявністю початкової тріщини, який становить один - три місяці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л818-3 +
Шифр НБУВ: РА321471

Рубрики:

      
14.

Власов Г.О. 
Наукові основи і технологія отримання хімічних продуктів термодеструкції вугілля: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.07 / Г.О. Власов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 37 с. — укp.

Сформульовано та кількісно описано основні закономірності метаморфізму як природного процесу, що формує хімічний і енергетичний потенціали палива, а також кінетичні моделі вуглефікації твердого палива, які забезпечують можливість науково-обгрунтованого вибору вугілля для складання шихти з метою одержання хімічних продуктів заданого складу. Визначено температурно-часові інтервали утворення основних первинних продуктів піролізу вугілля різного ступеня метаморфізу. З'ясовано, що рідкі продукти піролізу пластмас різних типів впливають на макроструктуру ОМВ і, тим самим, змінюють вихід і склад первинних продуктів коксування вугільних шихт. Експериментально показано, що парогазові хімічні продукти (ПГП) після утворення рухаються на "гарячу" та "холодну" сторони від пластичного шару. Обгрунтовано гіпотезу про вертикальний рух у завантаженні газоподібної фази, що утворюється і установлено переважну роль розпеченої "шапки" коксового пирога у вторинному піролізі. Для збільшення виходу та збереження первинного складу ПГП рекомендовано: екранування чи охолодження зводу камери коксування з метою зниження рівня радіаційного теплопереносу; зменшення часу перебування ПГП у підсклепінному просторі за рахунок збільшення висоти завантаження з урахуванням величини його усадки та зниження тиску на виході з камери, а також застосування декількох газозбірників; зменшення часу перебування з одночасним зниженням температури у підсклепінному просторі шляхом організації рециклу зворотного коксового газу; зниження рівня обігріву та встановлення оптимального розподілу температур за висотою камери; роздільний відбір основних ПГП з застосуванням не менше двох газозбірників. Сформульовано теоретичні представлення про механізм усадочних явищ, розроблено математичну модель обігріву промислової коксової печі для розрахунку температурних полів у завантаженні, що дозволяє визначити схему роздільного відбору різних ПГП. У межах системного підходу до аналізу коксохімічного виробництва розроблено метод розрахунку буферних систем для ефективної стабілізації параметрів технологічних потоків і, як наслідок виходу та складу хімічних продуктів коксування вугільних шихт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523-9 +
Шифр НБУВ: РА340069

Рубрики:

      
15.

Панасюк І.В. 
Наукові основи проектування технологічних процесів обробки деталей взуття та фурнітури з пластмас і металів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.06 / І.В. Панасюк ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Вперше створено науково обгрунтовані теоретичні засади проектування технологічних процесів оздоблювально-зачищувальної обробки деталей взуття та фурнітури з пластмас і металів у планетарно-відцентрових барабанах. На підставі математичного моделювання динаміки руху та властивостей робочого середовища у барабанах з різними видами планетарного руху встановлено функціональні взаємозв'язки параметрів робочого середовища з технологічними та конструктивними характеристиками устаткування. Розроблено математичну модель взаємодії оброблюваної деталі з частинками наповнювача різної форми, наведено рекомендації щодо їх технологічного використання. Створено аналітичні методи розрахунку об'єму матеріалу, що видаляється, тривалості обробки під час видалення ливників, шліфування та полірування. Запропоновано алгоритми проектування технологічних процесів обробки дрібних деталей взуття та фурнітури з пластмас і металів у планетарно-відцентрових установках, розроблено відповідні програми для ПЕОМ. Визначено технологічні режими обробки та технічні завдання для проектування планетарно-відцентрових установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.5 +
Шифр НБУВ: РА332124

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Хоменко Л.А. 
Нокардіоподібні актинобактерії-деструктори моторних олив: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.А. Хоменко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Установлено здатність нокардіоподібних актинобактерій родів Dietzia, Gordonia і Rhodococcus до деструкції 5-ти марок мінеральних моторних олив класу 15W-40. Найвищу деструктивну активність (40,3 - 66,9 %) щодо цих олив виявлено у штамів G. rubripertincta УКМ Ас-179, R. erythropolis УКМ Ас-50 і D. maris УКМ Ас-205. Показано, що чутливість актинобактерій до високих концентрацій олив і присадок корелює з присутністю та кількістю в них дітіофосфату цинку. Серед важких металів, які містяться в оливах, найбільшу токсичну дію на досліджені штами виявляють іони міді, алюмінію та цинку. З'ясовано, що у складі цих речовин переважають гліколіпіди (моно- та диміколати трегалози), які знижують поверхневий натяг води до значень 45,3 - 35,0 мН/м. Виявлено здатність досліджених штамів до очищення пластмасових каністр від залишків моторних олив. За результатами дослідження відібрано активні штами-деструктори моторних олив, перспективні для використання в біотехнологіях очищення забрудненого цими мастильними матеріалами навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 +
Шифр НБУВ: РА354594

Рубрики:

      
17.

Попова І.В. 
Обгрунтування ефективних способів гідролізу інуліну цикорію та використання гідролізатів в харчових технологіях: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / І.В. Попова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Створено технологію одержання фруктозо-олігосахаридних продуктів внаслідок переробки природного інуліноноса цикорію. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень хімічного складу цикорію та взаємодії його окремих складових за умов технологічної обробки. Здійснено квантово-хімічне моделювання будови інулоолігосахаридів і та їх структурних одиниць, за результатами якого встановлено їх просторову будову та зроблено припущення щодо взаємодії з білковими сполуками. З'ясовано вплив розведення у водних розчинах на реакційну здатність. Проведено дослідження процесів фрагментації та гідролізу інуліну цикорію за участі лимонної кислоти. Розроблено технологічні схеми добування фруктозо-інулоолігосахаридних продуктів зі свіжих коренеплодів цикорію та з порошку сушеного цикорію. Створено рецептури оздоровчо-профілактичних продуктів функціонального призначення, які містять інулоолігосахаридні. Запропоновано спосіб створення захисних покриттів стоматологічних пластмас з використанням інуліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л844 +
Шифр НБУВ: РА354679

Рубрики:

      
18.

Кулинич М.Б. 
Облік і аналіз в системі управління собівартістю продукції (на прикладі підприємств хімічної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.Б. Кулинич ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні питання стосовно вдосконалення обліку й аналізу собівартості продукції, що сприятиме ефективному розвитку й економічному зростанню підприємств хімічної промисловості України за умов ринкових відносин. Проаналізовано тенденції розвитку підгалузі з виробництва гумових і пластмасових виробів, вплив організаційно-технологічних особливостей на формування собівартості, її структуру та рівень. Обгрунтовано існування на підприємствах дослідженої галузі управлінського обліку і його зв'язок з собівартістю продукції. Досліджено методи обліку витрат і калькулювання собівартості продукції, показано доцільність ведення цього обліку за методом неповної (зрізаної) собівартості. Для поліпшення керування собівартістю розроблено методику організації обліку за центрами відповідальності, а також збору оперативної інформації про відхилення від норм у межах центру та відповідальність за це. Визначено напрями аналізу собівартості продукції та вливу факторів на цей показник як пошук шляхів щодо зниження собівартості у виробництві виробів з пластмас. Розроблено економіко-математичну модель оптимальної виробничої програми за мінімальних витрат і максимальних прибутків за умов асортиментності продукції на підприємствах хімічної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.60-148.6 + У053.9(4УКР)306.0-862 +
Шифр НБУВ: РА341964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Лебедєв В. В. 
Оптично-прозорі люмінесціюючі полімерні матеріали на основі меламіно-формальдегідних олігомерів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / В. В. Лебедєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено оптично-прозорі люмінесціювальні полімерні матеріали (ПМ) на базі меламіно-формальдегідних (МФ) олігомерів, модифікованих гідроксилвмісними та протоно-акцепторними сполуками для оптично-прозорих виробів і пластмасових сцинтиляторів. Визначено основні спектрально-люмінесцентні властивості МФ олігомерів і полімерів, показано, що одержані спектрально-люмінесцентні дані дозволяють віднести розроблені на їх базі ПМ до оптично-прозорих люмінесціювальних матеріалів. Висвітлено вплив природи та концентрації компонентів та умов структурування на технологічні, фізичні, оптичні та спектрально-люмінесцентні характеристики ПМ. Досліджено термо та радіаційну стійкість ПМ і вплив на них умов одержання, природи та складу ПМ. Розроблено технологічні рекомендації щодо одержання оптично-прозорих люмінесціювальних ПМ на базі МФ олігомерів з метою використання їх для виготовлення оптичних виробів і пластмасових сцинтиляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.97
Шифр НБУВ: РА373820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бобкова С.А. 
Особливості лікування знімними пластинковими протезами у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.А. Бобкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання лікування та профілактики ускладнень, які розвинулись під час користування частковими знімними пластинковими протезами з акрилових пластмас у хворих на бронхіальну астму. Вивчено фізико-механічні властивості акрилових пластмас, виготовлених компресійним пресуванням і мікрохвильовою полімеризацією. Доведено перевагу мікрохвильової полімеризації. За допомогою цитохімічних, імунологічних методик і клінічних спостережень обгрунтовано використання сорбенту вуглецевого ДНК-вмісного для зменшення "зони ризику" розвитку запальних ускладнень ортопедичного лікування у хворих на бронхіальну астму. Обстежено 169 пацієнтів. Для прогнозування розвитку запальних змін слизової оболонки протезного ложа у хворих на бронхіальну астму запропоновано лабораторний симптомокомплекс повної елімінації ДНК-вмісним сорбентом ДНК-Е-РУК, підвищення вмісту внутрішньоклітинного глікогену в нейтрофілах периферичної крові, а також зміни протеолітичної активності в клітинах крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА314889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського