Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (45)Автореферати дисертацій (52)Книжкові видання та компакт-диски (70)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНКУРЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 654
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дахно І. І. 
Антимонопольне право : Курс лекцій / І. І. Дахно. - К. : Четверта хвиля, 1998. - 350 c. - укp.

Розглядається предмет антимонопольного права, основні поняття з конкурентознавства, проблеми монополії на інтелектуальну власність, економічна конкуренція, законодавство з економічної конкуренції Європейського Економічного Співтовариства. Характеризується антимонопольне законодавство США та Великобританії, колишнього СРСР та незалежної України. Аналізується узгодження патентного і антимонопольного законодавств, недобросовісна конкуренція, реклама та антитрестівський імунітет у США. Висвітлюються причини грабіжницького ціноутворення, цінової дискримінації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.142 я73 + Х839(4УКР)014.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Селінков С.  
Вплив економічного і валютного союзу країн-членів ЄС на приватнопідприємницьку діяльність у Західній Європі / С. Селінков // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 57-60. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання створення економічного валютного союзу країн-членів ЄС, його переваги, політику ЄС стосовно ЕВС, фактори, що впливають на рішення підприємств перейти до використання єдиної валюти євро у перехідний період. Зроблено висновок, що поява єдиної грошової одиниці дозволить західноєвропейським підприємствам значно економити на видатках, пов'язаних з обігом.


Ключ. слова: економічний валютний союз, ЄС, конкуренція
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Міхеєв П.  
Зовнішньоекономічна політика України: підходи до вироблення стратегії / П. Міхеєв // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 70-73. - укp.

Встановлено критерії, які необхідно враховувати під час розробки ефективної зовнішньоекономічної стратегії. Обгрунтовано, що на сьогодні більшість українських товарів не конкурентоспроможні на світовому ринку. Причиною цього визначено недостатній рівень ринкових засад у національній економіці, що не забезпечує високої економічної ефективності виробництва товарів та їх успішної реалізації на світовому ринку. Один із шляхів подолання такого стану - залучення іноземних інвестицій, що вимагає створення сприятливого інвестиційного клімату. Наведено напрями зовнішньоекономічної політики України.


Ключ. слова: світовий поділ праці, зовнішньоекономічна політика України, конкуренція, конкурентоспроможність, кредит, інвестиції
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лилак Д.  
Колізія і конкуренція законів / Д. Лилак // Право України. - 2001. - № 4. - С. 18-20. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4Укр)-383

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Волошановский И. С. 
Комлексообразование трифторацетилацетоната железа (III) с бензоилпероксидом в растворах / И. С. Волошановский, А. М. Саид, Г. А. Мазуренко // Укр. хим. журн. - 1999. - 65, № 7. - С. 8-11. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Вивчено електронні спектри трифторацетилацетонату заліза (III) в присутності різних кількостей бензоїлпероксиду в розчинах толуолу, хлороформу, стиролу та метилметакрилату. В розчинах толуолу та стиролу наявність ізобестичної точки вказує на утворення адукту хелату з бензоїлпероксидом. У розчинах хлороформу та метилметакрилату можлива конкуренція між розчинником і бензоїлпероксидом в адуктоутворенні з хелатом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ткаченко А. А. 
Короткий курс економічної теорії : Навч. посіб. / А. А. Ткаченко. - Запоріжжя : Дике Поле, 2000. - 581 c. - (Навч. посіб. ХХІ ст.). - Бібліогр.: с. 574-578. - укp.

Висвітлено предмет і метод економічної теорії, елементарні поняття ринкового господарства. Викладено теорію основ соціального ринкового господарства, розкрито детермінування розвитку ринкової економіки законами споживної вартості, а також продемонстровано розвиток соціального ринкового господарства за п'ятьма моделями ринку: "Чиста конкуренція", "Чиста монополія", "Монополістична конкуренція", "Олігополія", "Регульована ринкова економіка". Широко застосовано формули, графіки, схеми, таблиці, наведено словник термінів ринкової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Радкевич Л.  
Маркетинг майбутнього: конкуренція як мотиваційна установа для фірм, діючих в умовах ринкової економіки / Л. Радкевич // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 2. - С. 85-90. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Містяться основні викладки щодо конкуренції та її принадності і можливостей ефективної праці у ринковому середовищі для фірм-виробників. Розглядається важливість протидії монопольним структурам та основні напрямки конкурентної діяльності фірм, визначаються конкуренції на ринку продавців.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Овсянкіна Л.  
Моральний вимір ринкової економіки / Л. Овсянкіна // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 62-66. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено категорію моральних цінностей суб'єктів ринку та досліджено феномен ринку не тільки з точки зору його доцільності, а й співвідношення в ньому критеріїв економічної ефективності та моральності. Наведено точки зору різних дослідників. Зазначено, що моральність є необхідною умовою ефективного функціонування ринку та виявляється у повазі до чужої власності, у встановленні моральних меж конкуренції, в економічній свободі.


Ключ. слова: мораль, ринок, конкуренція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.63 + Ю773

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кириленко В. І. 
Мікроекономіка : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вузів / В. І. Кириленко. - К. : Таксон, 1998. - 334 c. - укp.

Стисло й обгрунтовано подається сучасне уявлення про мікроекономіку як складову новітньої економічної теорії. Розглядаються теоретичні аспекти сучасної мікроекономіки, основи теорії попиту і пропозиції. Висвітлюються основні мікроекономічні теорії: 1) теорія споживання: теорія споживчого вибору, зміни в поведінці споживача, попит і його еластичність; 2) теорія виробництва і витрат: витрати виробництва, максимізація прибутку і конкурентна пропозиція, довготривала рівновага і пропозиція в умовах досконалої конкуренції, монополія, монополістична конкуренція і олігополія; 3) теорія ринків ресурсів: конкурентні ринки факторів виробництва, ринки капіталів, праці і природних ресурсів. Аналізуються проблеми мікроекономічної політики: загальна рівновага і економічна ефективність, невизначеність та економіка інформації, врахування позаринкових впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бегма В. М. 
Оборонно-промислові комплекси України та Росії: співробітництво, партнерство, конкуренція / В. М. Бегма; Нац. ін-т укр.-рос. відносин. - К., 1998. - 191 c. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Зроблено спробу окреслити експортний потенціал України щодо продукції військового призначення, визначити місце України та Росії на світовому ринку озброєнь, можливості співпраці двох країн у військово-технічній сфері, конкретизувати пропозиції стосовно розширення такого співробітництва. Військово-технічне співробітництво розглядається у період загальної економічної кризи як додаткове джерело надходження коштів та засіб підтримки тих складових українського оборонно-промислового комплексу, що залишилися без державного замовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.52 + У9(4РОС)830.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Задоя А. А. 
Основы экономики : Учеб. пособие для студ. экон. спец. / А. А. Задоя, Ю. Е. Петруня. - К. : Вищ. шк.: Знання, 1998. - 479 c. - рус.

Викладені питання економічного життя сучасного суспільства, дій у ньому окремих людей, підприємств, як і норм співробітництва, встановлених між ними. Докладно розглянуто систему ринку, проаналізовано основні поняття мікроекономіки: попит, пропозиція, ціна, конкуренція, монополія, підприємство, заробітна плата, прибуток тощо. Значну увагу приділено таким макроекономічним проблемам, як динаміка національного виробництва, безробіття, інфляція, досягнення загальної рівноваги. Наведено економічну роль держави, дії фіскальних, кредитно-грошових та інших інструментів державного регулювання економіки. Висвітлено основні питання міжнародного економічного співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ткаченко А. А. 
Теорія основи соціального ринкового господарства / А. А. Ткаченко. - Запоріжжя : Дике Поле, 1998. - 280 c. - Бібліогр.: 220 назв. - укp.

В монографії створена єдина теорія ринків, що базується на побудованій автором теоретичній моделі основи соціального ринкового господарства. Розкривається теорія радикальності, як триєдності сутнісно-явищних моделей колективності, консумпційності та еквівалентності. Розкриття положень вказаних теорій здійснюється шляхом застосування авторської концепції діалектико-логічного доведення в політичній економії. Автор розробляє свої власні 5 моделей соціальної ринкової економіки, які об'єднані в одну велику модель: чиста конкуренція, монополія, монополістична конкуренція, олігополія, регульоване ринкове господарство, і обгрунтовує, чим завершується таке об'єднання: усі моделі виводяться з триєдності підстав-підвалин і провідною лінією зв'язку цих моделей є розвиток БССВ (безпосередньо суспільних споживних вартостей), перехід від класу до класу, починаючи з класу органічних БССВ і закінчуючи класом соцієтарних БССВ. Кожен клас БССВ детермінує певну модель ринку продуктів. Книга містить принципово нову концепцію і принципово нові результати: розроблено концепцію політичної економії, альтернативну марксівській, яка виключає потребу в двох політекономіях: політекономії капіталізму і політекономії соціалізму. Порівняно з західною теорією основа розроблена більш детально, що дозволяє одержати не окремі моделі поліполії, а єдину модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.291

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Коломойцев В. Е. 
Універсальний словник економічних термінів: інвестування, конкуренція, менеджмент, маркетинг, підприємництво : Навч. посіб. / В. Е. Коломойцев. - К. : Молодь, 2000. - 382 c. - укp.

Наведено основні економічні терміни. Значну увагу приділено поняттям інвестування та менеджменту, маркетингу та підприємництву. Розкрито терміни, пов'язані зі світовою економікою та ринками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я212(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фурса С.  
Чи можлива конкуренція серед нотаріусів? / С. Фурса // Право України. - 2001. - № 5. - С. 65-70. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)931.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Супрун В.  
Шлях до покупця: досвід західних фірм / В. Супрун // Людина і політика. - 1999. - № 2. - С. 62-64. - укp.

Проаналізовано досвід західних фірм у процесі руху товарів до покупця, способи збільшення конкурентоспроможності виробів, тенденції до одержання прибутків не за рахунок ціни, а шляхом підвищення якості, переходу до вивчення психології покупців. Наголошено, що вивчення і використання цього досвіду стане одним із факторів більш успішного переходу економіки України до ринку.


Ключ. слова: виробник, споживач, маркетинг, конкуренція, конкурентоспроможність, якість товару, ціна товару, "олюднення товару"
Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-592 + У542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мирошниченко Е. Н. 
Изменение структуры популяций Fsub2/sub в зависимости от интенсивности микрогаметофитной конкуренции в Fsub1/sub у iRicinus communis/i L. / Е. Н. Мирошниченко, В. А. Лях // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 3. - С. 73-77. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*333 + Е522*925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Шевченко А. М. 
Конкуренція іноземного і російського капіталу напередодні Першої світової війни (на прикладі Миколаївського заводу "Наваль") / А. М. Шевченко // Пробл. історії України XIX - початку XX ст. - 2005. - Вип. 9. - С. 147-153. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4НИК)521-2 + У03(4УКР-4МИК)53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Матеуш В. О. 
Література, шевченкознавство і конкуренція. Роздуми / В. О. Матеуш. - Хмельниц. : ТОВ НВП "Евріка", 2005. - 51 c. - укp.

Проведено дослідження розвитку конкуренції у сфері літературної діяльності. Розглянуто дружні стосунки Т.Шевченка та П.Куліша та особливості творчого суперництва письменників. Показано невідповідність між народною популярністю та якістю художніх творів на прикладі вивчення творчості російськомовного письменника А.Курникова. Проаналізовано публіцистичну діяльність сучасних українських журналістів - А.Богуславської, О.Стусенко, Г.Тарасюк, М.Слабошпицького, Л.Таран, показано суперечності деяких тверджень в їх літературних статтях. Розглянуто прояви конкуренції на конкурсах і в боротьбі за премії (на прикладі вивчення умов проведення Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" та літературного конкурсу "Коронація слова"). Наведено маловідомі факти з життя Т.Шевченка та відомості про його творчу діяльність у період 1845 - 1850 рр., викладено тези з шевченкознавства від 17 січня 2005 р.

Проведено исследование развития конкуренции в сфере литературной деятельности. Рассмотрены дружественные отношения Т.Шевченка и П.Кулиша и особенности творческого соперничества писателей. Показано несоответствие между народной популярностью и качетвом художественных произведений на примере изучения творчества русскоязычного писателя А.Курникова. Проанализирована публицистическая деятельность современных украинских журналистов - А.Богуславской, А.Стусенка, Г.Тарасюк, М.Слабошпицкого, Л.Таран, показаны противоречия некоторых утверждений в их статьях. Рассмотрены проявления конкуренции на конкурсах и в борьбе за премии (на примере изучения условий проведения Всеукраинского рейтинга "Книга года" и литературного конкурса "Коронация слова"). Приведены малоизвестные факты из жизни Т.Шевченка и сведения о его творческой деятельности в период 1845 - 1850 гг., изложены тезисы по шевченковедению от 17 января 2005 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)6-46.7 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко,Т.Г. я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Polishchuk T.  
Components of sport score's and it's development in woman modern pentathlon = Складові спортивного результату в жіночому сучасному п'ятиборстві / T. Polishchuk, D. Grodzicka // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 22. - С. 98-107. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Представлено тенденції розвитку спортивних результатів у жіночому сучасному пятиборстві за період 1997 - 2003 рр. Проаналізовано результати чемпіонатів світу Олімпійських ігор за останні 7 років. Представлено матеріали про взаємозв'язок між окремими конкуренціями і їх впливом на загальний спортивний результат на змаганнях. З метою визначення компонентів, що становлять спортивний результат у даній дисципліні спорту, проведено порівняльний аналіз показників кращих спортсменок світу.

Представлены тенденции развития спортивных результатов в женском современном пятиборье за период 1997 - 2003 г. Проанализированы результаты чемпионатов мира Олимпийских игр за последние 7 лет. Представлены материалы о взаимосвязи между отдельными конкуренциями и их влиянием на общий спортивный результат на соревнованиях. С целью определения компонентов, составляющих спортивный результат в данной дисциплине спорта, проведен сравнительный анализ показателей лучших спортсменок мира.

In the article the purpose of the work was to define components of sport score in modem women's pentathlon and to introduce developing tendencies from year 1997 to 2003.


Ключ. слова: modern pentathlon, development tendencies, sport score's components, prognosis
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.54(0)900.6-5

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Збірник наукових праць Черкаського інженерно-технологічного університету / ред.: Ю. Г. Лега. - Черкаси, 2002. - 142 с. - (Екон. науки; N 1). - укp.

Висвітлено методичний підхід щодо порівняльної оцінки продуктивності багатогалузевої виробничої системи за умов динамічних змін великої кількості чинників з метою формування прогресивних структурних змін в економіці. Проаналізовано умови максимізації економічного прибутку та короткотермінової збалансованості економіки. Відзначено, за наявності постійного ефекту масштабу виробництва та короткотермінової збалансованості економіки недосконала конкуренція неможлива. Описано модель закритої економіки з неповним використанням ресурсів та змінної норми вибуття основних виробничих фондів. Викладено методологічні підходи до визначення економічної ефективності інвестицій, спрямованих на охорону довкілля. Розглянуто тенденції розвитку економіки Черкащини за 1999 - 2001 рр., регіональні аспекти розвитку внутрішнього ринку, удосконалення структури виробництва та експорту продукції.

Освещен методический подход относительно сравнительной оценки продуктивности многоотраслевой производственной системы в условиях динамических изменений большого количества факторов с целью формирования прогрессивных структурных изменений в экономике. Проанализированы условия максимизации экономической прибыли и краткосрочной сбалансированности экономики. Отмечено, что при постоянном эффекте масштаба производства и краткосрочной сбалансированности экономики несовершенная конкуренция невозможна. Описана модель закрытой экономики с неполным использованием ресурсов и переменной нормой выбытия основных производственных фондов. Изложены методологические подходы к определению экономической эффективности инвестиций, направляемых на охрану окружающей среды. Рассмотрены тенденции развития экономики Черкащины в 1999 - 2001 гг., региональные аспекты развития внутреннего рынка, совершенствования структуры производства и экспорта продукции.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70822/Екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського