Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (654)Книжкові видання та компакт-диски (70)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНКУРЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гурська О.А. 
Важелі та стимули формування інвестиційних ресурсів у промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.А. Гурська ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено ефективну систему заходів для посилення позитивного впливу важелів та стимулів на формування власних інвестиційних ресурсів у промисловості України. Проаналізовано стан інвестиційного процесу, виявлено масштаби та характер інвестиційної кризи. Встановлено, що внутрішньогосподарські та чисто ринкові (конкуренція, ринкове ціноутворення, фондовий ринок) важелі та стимули майже повністю втратили вплив на формування власних інвестиційних ресурсів у промисловості України за рахунок прибутку та амортизаційних відрахувань. Доведено, що стимулюючий вплив державних адміністративно-економічних важелів - податкової системи та амортизаційної політики - є повністю негативним, внаслідок чого у промисловості різко знизились можливості формування власних інвестиційних ресурсів. Розроблено рекомендації щодо шляхів удосконалення системи оподаткування та амортизаційної політики з метою позитивних умов для власних інвестиційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА308857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Суха І.В. 
Вибір стратегій для забезпечення конкурентоспроможності підприємств молочної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Суха ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні аспекти забезпечення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств. На основі узагальнення теоретичного матеріалу визначено суть понять "конкуренція", "конкурентоспроможність підприємства", "організаційно-економічний механізм забезпечення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств", "стратегія", "маркетингова конкурентна стратегія". Систематизовано існуючі підходи до оцінювання конкурентоспроможності підприємств. На підставі проведеного аналізу сучасного стану виробництва молока визначено проблеми, які необхідно вирішити, враховуючи ратифікацію угоди щодо вступу України до СОТ. З'ясовано рівень конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, перспективи їх подальшого розвитку. Апробовано методику її інтегрального оцінювання щодо молочної продукції певних торгових марок, що дозволило з використанням певних характеристик продукції оцінити їх популярність. Розроблено методику вибору певним підприємством привабливих для розвитку сегментів. Визначено підходи до формування набору маркетингових конкурентних стратегій з урахуванням цілей підприємства, його потенційних можливостей, зміни зовнішнього середовища, прогнозу розвитку ринкових сегментів. Запропоновано використовувати комбінацію методик оцінювання конкурентоспроможності для з'ясування правильності вибору сегментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА361579

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванісік А.І. 
Вимушене комбінаційне розсіяння в умовах самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.І. Іванісік ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

В основу дисертації покладені матеріали експериментальних досліджень частотних та кутових характеристик вимушеного комбінаційного розсіяння (ВКР) у самофокусуючих рідинах. Новизна основних результатів досліджень полягає у визначенні локальних параметрів розсіяного випромінювання уздовж траси руху фокальних областей. З'ясовано, що у самофокусуючих середовищах: 1) ВКР локалізується у межах фокальних областей лазерного випромінювання; 2) вирішальне значення для формування індикатриси параметричних компонент має висока ефективність перетворення лазерного випромінювання у стоксову компоненту; 3) на спектрально-кутову структуру вищих антистоксових компонент впливає конкуренція комбінаційних і параметричних процесів; 4) існують частотні розширення ліній ВКР, що пов'язані з генерацією випромінювання черенковського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Жалдак С.М. 
Вплив конкурентних взаємодій між рослинами на анатомо-морфологічну будову, ріст і продуктивність деяких еугалофітів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.М. Жалдак ; УААН. Нікіт. ботан. сад. Нац. наук. центр. — Ялта, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив конкуренції в моноценозах Salicornia europaea та Suaeda acuminata на анатомо-морфологічну будову, ріст і продуктивність рослин. Відзначено, що конкуренція значно знижує життєвість рослин. Визначено середні морфометричні параметри рослин, що зростають без конкурентного впливу рослин-сусідів, перевищують аналогічні середні показники в особин за умов конкуренції. Доведено, що усунення конкуренції в ценопопуляції двох видів сприятливо для швидкості росту рослин та їх продуктивності, ознаки ксероморфізму в структурній організації Salicornia europaea та Suaeda acuminata є реакцією на обмежене конкуренцією споживання живильних речовин, потрібних для життєдіяльності рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.64-658.74-640.2 +
Шифр НБУВ: РА336163

Рубрики:

      
5.

Макаренко П.О. 
Геопросторова організація автомобілебудування Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження географії високотехнологічних виробництв на прикладі автомобілебудування. Проаналізовано його функціонально-просторову структуру за умов глобалізації. Доведено, що діяльність сучасної автомобілебудівної галузі, на відміну від попередніх етапів розвитку, взаємопов'язана з безперервною та взаємодоповнювальною роботою виробничого та невиробничого секторів. З'ясовано, що у виробничому процесі головну роль відіграють певні, фактори а саме: покращання організаційної структури та внутрішніх функціональних зв'язків транснаціональних корпорацій (ТНК), зокрема шляхом впровадження принципів виробничої та транспортної логістики; конкуренція та співробітництво автомобілебудівних ТНК на світових ринках; всебічне впровадження software; виключна роль науково-дослідних, виробничо-конструкторських і дизайнерських робіт. Установлено, що система збуту автомобілів має певні геопросторові закономірності розвитку (імпорт - створення власного виробництва), що показано на прикладі роботи дилерівських фірм ТНК Volkswagen - Pengeot в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4)683.7 +
Шифр НБУВ: РА351820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Луценко Г.В. 
Дифузійна конкуренція фаз і взаємна дифузія в металічних порошках та мультишарах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Г.В. Луценко ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено нові методи прогнозування та засоби впливу на швидкість гомогенізації порошкових композитів у разі взаємної дифузії та на фазовий склад у випадку реакційної дифузії. Досліджено початкові стадії реакційної дифузії у тонких плівках і мультишарах. Відзначено, що кінетика дифузійної гомогенізації на початковій стадії спікання порошкових систем і систем порошок - пластина описано в рамках моделі розділеної пари, яка, окрім середньої дисперсності, враховує відношення середніх розмірів порошинок різних сортів і різнофракційність порошків. Уточнено критерій пригнічення та росту фаз під час твердофазних реакцій у порошкових сумішах. Вперше встановлено критерій вибору режиму (місця появи проміжних фаз на вільних поверхнях порошинок), який визначено відношенням дифузійної проникності фаз і відношенням середніх розмірів порошинок. Виявлено, що першу стадію двостадійного росту проміжної фази під час твердофазової реакції у мультишарах і тонких плівках, яка характеризується ефективним показником Аврамі в інтервалі 1 - 2, описано в межах наступних моделей: стохастична модель латерального розростання, де випадковими є початковий розподіл центрів зародкоутворення та процес розростання; детерміністична модель розростання острівків шляхом дифузії на рухомій міжфазній границі. Удосконалено модель "кисневого насосу" для взаємної дифузії у тонких плівках з окисненням дифузанта на поверхні. Вперше запропоновано узагальнення моделі Фішера на випадок дифузії на межах зерен з розтіканням по поверхні та одночасним ростом плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1 687
Шифр НБУВ: РА312872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дибач І.Л. 
Економічна інтеграція як засіб посилення конкурентоспроможності невеликих підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.Л. Дибач ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості та роль невеликих підприємств (НП) в економіці України. Визначено їх економічну сутніть й обгрунтовано критерії їх ідентифікації як НП. Уточнено визначення термінів "конкуренція", "конкурентоспроможність" та "економічна інтеграція". Розроблено методичний підхід щодо оцінювання конкурентоспроможності НП на підставі комплексного дослідження його позицій на ринку для прийняття рішення про його економічну інтеграцію. Обгрунтовано доцільність застосування економічної інтеграції невеликими машинобудівними підприємствами з метою посилення їх конкурентоспроможності. Розглянуто теоретичні, методичні та прикладні аспекти використання економічної інтеграції. Розроблено методику оцінювання наслідків реалізованих заходів, яка дозволяє враховувати специфіку інтеграційних процесів невеликих машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4УКР)291.9-13 + У9(4УКР)305.851-13 +
Шифр НБУВ: РА367035

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ліпський Ю.В. 
Економічний механізм формування і функціонування ринку льонопродукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.В. Ліпський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти економічного механізму формування та функціонування аграрного ринку, з'ясовано особливості його дії на ринку льонопродукції в Україні. Розкрито сутність понять аграрний ринок, попит, пропозиція, ціна, конкуренція, охарактеризовано стан їх дослідження. Наведено комплексну оцінку сучасного стану та тенденцій розвитку ринку льонопродукції в Україні (в різних областях та спеціалізованих підприємствах). Визначено рівень економічної ефективності вирощування та переробки льону-довгунця. Проаналізовано канали збуту, цінову ситуацію та стан організаційно-економічних зв'язків між суб'єктами ринку льонопродукції. Визначено шляхи удосконалення економічного механізму формування та фунціонування ринку льонопродукції в Україні, побудовано його економіко-математичну модель. Досліджено еволюцію процесів інтеграції виробництва та переробки продукції льонарства та визначено напрями й механізми їх подальшого розвитку. Розроблено напрями удосконалення економічного механізму державного регулювання ринку льонопродукції в Україні шляхом впровадження нових фінансово-кредитних механізмів; використання митних регуляторів для стимулювання експорту льонопродукції з високим ступенем обробки (лляних тканини, пряжі) та протидії засиллю імпорту виробів з льону; збільшення та диверсифікації бюджетної підтримки виробників льонопродукції; підвищення ефективності функціонування системи оподаткування вертикально інтегрованих структур; задоволення вартості страхових премій (внесків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У0(4УКР)306.451.2 + У9(4УКР)843.5 +
Шифр НБУВ: РА347859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Нужна О.А. 
Економічні механізми забезпечення конкурентоспроможності аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Нужна ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "конкуренція", "конкурентоспроможність підприємств", "конкурентоспроможність аграрних підприємств". Висвітлено особливоті економічних механізмів управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств. Здійснено економічну рівня конкурентоспроможності 50-ти таких підприємств на Волині. Вивчено вплив певних важелів, зокрема, кредитування та ціноутворення, на конкурентоспроможність аграрних підприємств. Досліджено стан маркетингового забезпечення їх конкурентоспроможності. Розглянуто питання щодо створення повноцінної інфраструктури аграрного ринку. Визначено напрямки вдосконалення кредитного та цінового механізмів у сільському господарстві. Установлено напрямки державного регулювання та підтримки конкурентоспроможності аграрних підприємств. Запропоновано методику її визначення, яка базується на засадах бенчмаркінгу та передбачає застосування певних показників, а саме: ефективності використання земельних ресурсів, конкурентоздатності керівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-13 +
Шифр НБУВ: РА341338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Стрельченко Н.М. 
Забезпечення конкурентоспроможності підприємств-виробників трикотажної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Стрельченко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні концепції визначення сутності економічних категорій конкуренція та конкурентоспроможність. Виявлено особливості прояву даних явищ на підприємствах України, що виробляють трикотажну продукцію із застосуванням толінгових схем. Обгрунтовано необхідність удосконалення методів оцінки конкурентоспроможності підприємств-виробників трикотажної продукції. Запропоновано методику, яка дає можливість здійснювати оцінку конкурентоспроможності підприємств на окремих ринках їх діяльності й інтегральну оцінку. Досліжено тенденції розвитку світового ринку трикотажного одягу, трикотажної сировини та ринку з надання толінгових послуг. Визначено місце на даних ринках трикотажної галузі України й окремих підприємств, встановлено рівень їх конкурентоспроможності. Аргументовано необхідність удосконалення організаційних форм підприємств-виробників трикотажної продукції. Обгрунтовано нові принципи формування конкурентної стратегії українських підприємств, що виробляють трикотажну продукцію. Наведено рекомендації щодо підвищення рівня ефективності підприємств-виробників трикотажної продукції, впровадження яких забезпечить їх достатню конкурентоспроможність на внутрішньому та зовнішньому ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.451.9-13 +
Шифр НБУВ: РА348025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Безух О.В. 
Захист від недобросовісної конкуренції у сфері промислової власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Безух ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено шляхи захисту від недобросовісної конкуренції об'єктів промислової власності у діяльності держави, інших уповноважених осіб з метою припинення недобросовісної конкуренції у господарській діяльності. Здійснено комплексний аналіз норм законодавства, правового явища "недобросовісна конкуренція", співвідношення захисту від недобросовісної конкуренції з іншими об'єктами промислової власності, існуючих правових засобів захисту прав та інтересів суб'єктів господарювання від недобросовісної конкуренції. Зроблено висновок, що захист використання інтелектуальних продуктів у господарській діяльності від недобросовісної конкуренції має кумулятивний характер. Встановлено, що одночасно можуть існувати два види конфліктуючих суб'єктивних прав, зокрема: право виключного використання об'єктів промислової власності у господарській діяльності на підставі реєстрації та право їх переважного використання на підставі пріоритету та захисту від недобросовісної конкуренції. Запропоновано зміни до Законів України "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про захист економічної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.26 + Х881.9(4УКР)123.5
Шифр НБУВ: РА315090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шаригіна О.А. 
Історія виникнення і розвитку залізничного та морського транспорту на Півдні України (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.А. Шаригіна ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку залізничного та морського транспорту Півдня України у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено чинники, проаналізовано проекти залізничного будівництва, досліджено динаміку створення залізничної мережі у регіоні. Висвітлено основні тенденції розвитку морського транспорту на Півдні України, розглянуто якісні зміни, обумовлені технічним переворотом 1830 - 1880-х рр. Визначено чинники, що суттєво перешкоджали ефективності його діяльності (непослідовна політика держави, конкуренція з іноземними пароплавними компаніями, більш висока собівартість експлуатації суден в Російській імперії, ніж за кордоном). Розкрито значення залізничного та морського транспорту для розвитку народного господарства, зокрема, збільшення товарообігу зовнішньої торгівлі Російської імперії й України. Проаналізовано технічний аспект створення залізничного та морського транспорту. Досліджено організацію та стан його матеріально-технічного забезпечення, визначено особливості даного процесу, характерні для Півдня України. Висвітлено суттєву роль спеціалістів різних галузей транспортної індустрії в удосконаленні роботи залізниць і морського флоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2 + О2 г (4УКР) + О4 г (4УКР)
Шифр НБУВ: РА371757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гоян О.Я. 
Комерційна радіожурналістика в Україні: становлення, розвиток, перспектива: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / О.Я. Гоян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу великого масиву емпіричного матеріалу зроблено спробу розглянути концепцію розвитку комерційної радіожурналістики за умов пострадянського суспільства, характерної для медіасистеми України. Запропоновано концептуальні засади функціонального становлення комерційного радіомовлення на пострадянському ринку засобів масової інформації (ЗМІ). Визначено комерційний радіоефір як суб'єкт формування медіаринку у монополізованому інформаційному середовищі, завдяки чому було організовано дуальну систему ураїнського радіомовлення, характерними особливостями якої є конкуренція та процеси роздержавлення. Проаналізовано роль і значення комерційного радіомовлення для становлення, а також майбутнього розвитку українського радіомовного ринку та радіожурналістики. Обгрунтовано передумови виникненння комерційного радіоефіру в Україні та перспективи його функціонування, що є ознакою демократизації інформаційного простору, інтеграції вітчизняних ЗМІ до загальносвітових прогресивних медіа, ознакою плюралізму та відкритості суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА349448

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мукомела Л.А. 
Комунікативно-економічна конкуренція та концентрація як фактори ефективної діяльності друкованих ЗМІ (з досвіду сучасної преси ФРН): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.А. Мукомела ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено явища конкуренції та концентрації в журналістиці, їх вплив на ефективність діяльності друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) на прикладі сучасної преси Німеччини. Визначено основні форми та методи конкурентної боротьби, способи досягнення рівня конкурентоспроможності видань і реалізації стратегічних факторів успіху, з'ясовано особливості комунікативної (публіцистичної) конкуренції. Підкреслено, що конкуренція обумовлює успішну діяльність друкованих видань за умов ринкової економіки, є надійним гарантом свободи преси, високого естетичного та змістового рівня видань. Доведено, що концентрація преси підсилює публіцистичну та фінансову ефективність ЗМІ, не впливає негативно на плюралізм і різноманітність друкованих видань. Наведено пропозиції щодо поліпшення якості видань, організації роботи та діяльності за умов ринку та прискорення інтеграції у міжнародний інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4НІМ)
Шифр НБУВ: РА315707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Камишніков Р.В. 
Конкурентоспроможність підприємства в системі маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Р.В. Камишніков ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування та розвитку маркетингового ресурсу як потужного засобу підвищення конкурентоспроможності фармацевтичних підприємств України. На підставі узагальнення літературних джерел та вивчення результатів господарської практики вітчизняних фармацевтичних виробників уточнено економічний зміст понять "маркетинг", "конкуренція" та "конкурентоспроможність" й обгрунтовано їх види, а саме: фармацевтичний маркетинг і конкурентоспроможність фармацевтичного товаровиробника. Висвітлено підходи та практичні засади, спрямовані на формування та використання маркетингових ресурсів для посилення конкурентних позицій вітчизняних фармацевтичних підприємств. Розвинуто методологічні засади застосування основних методів оцінки конкурентоспроможності підприємств, виявлено їх переваги та недоліки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-13-211.1 +
Шифр НБУВ: РА348102

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Марін О.К. 
Конкуренція кримінально-правових норм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.К. Марін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання конкуренції кримінально-правових норм (КПН). Визначено поняття конкуренції КПН на підставі комплексного аналізу даного правового явища. Встановлено критерії класифікації конкуренції КПН на види, на підставі аналізу яких розроблено правила кваліфікації суспільно-небезпечних посягань у ситуаціях конкуренції різних видів. Виявлено ознаки конкуренції КПН і на підставі характеру функціонального зв'язку між конкуруючими нормами виділено види конкуренції КПН та проаналізовано їх зміст. Встановлено можливість існування двох способів вирішення конкуренції КПН: усунення та подолання. Визначено правила подолання конкуренції кожного виду. Проаналізовано практику застосування кримінального закону за умов конкуренції кримінально-правових норм, а також виявлено типові помилки у діяльності правозастосовних органів у ситуаціях конкуренції. Наведено рекомендації щодо покращання практики правозастосування у випадках кваліфікації суспільно небезпечних посягань за умов конкуренції кримінально-правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)-30
Шифр НБУВ: РА318650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Маковецький Є.Д. 
Конкуренція спонтанних граток на ТЕ- та ТМ-модах у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.Д. Маковецький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено конкуренцію спонтанних граток (СГ) у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag у разі опромінення одним лазерним пучком. У науковому дослідженні використано методи аналізу картин малокутового розсіювання та оптичну мікроскопію. Вперше виявлено третинні СГ, які розвиваються в результаті ДДБ на вторинних СГ. На підставі точного співпадання розрахованих і виміряних характеристик СГ та їх суттєвої залежності від умов опромінення продемонстровано можливість керування структурою СГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА343964

Рубрики:

      
18.

Александрова О.С. 
Конкуренція як принцип суспільного розвитку: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.С. Александрова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження феномена конкуренції. Розглянуто методологічний аспект її дослідження як принципу соціального розвитку, соціального інституту, механізму саморегуляції соціуму, певного виду активності соціальних суб'єктів щодо досягнення кращих результатів у порівнянні з іншими завдяки доступу до володіння, розпорядження та використання обмежених суспільних благ. Визначено та проаналізовано категоріальний ряд, який визначає зміст конкуренції. Виявлено логіку саморозвитку даного феномена в історії становлення суспільства та знайдено об'єктивний критерій виділення етапів його генезису. Проаналізовано основні види конкуренції: співробітництво, змагання, партнерство, суперництво, конфлікт, конфронтація та війна. Зазначено, що соціальними функціями конкуренції є посередницька, регулювальна, контрольна, генерувальна, стимулювальна та захисна. Виявлено та досліджено фактори оптимізації розвитку конкуренції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4 +
Шифр НБУВ: РА328668

Рубрики:

      
19.

Педь І.В. 
Міжнародна податкова конкуренція: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / І.В. Педь ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "міжнародна податкова конкуренція" (МПК) як особливого феномену, який проявляється за умов посилення економічної глобалізації, виявлено внутрішню структуру її механізму з визначенням окремих форм. Обгрунтовано етапи еволюції гносеологічного розуміння явища МПК. Розкрито особливості зовнішнього середовища реалізації національними інститутами державного регулювання нормативних принципів оподаткування за умов МПК. Здійснено структуризацію етапів сучасних податкових систем з урахуванням домінуючих підходів до визначення принципів і функцій оподаткування. Обгрунтовано основні тенденції сучасного етапу розвитку податкових систем країн світу за умов МПК. Розроблено рекомендації щодо модернізації національної податкової системи України як мало відкритої транзитивної економіки з метою підвищення її конкурентоспроможності з залученням міжнародно мобільних економічних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-13 + У582.614.13 + У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА375211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Кохан Д.О. 
Недобросовісна зовнішня конкуренція та методи захисту від неї національного ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Д.О. Кохан ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано природу сучасної конкуренції як методологічної засади вивчення феномену недобросовісної зовнішньої конкуренції на сучасному етапі розвитку. Визначено тенденції міжнародної конкуренції, задачі практичного регулювання експортно-імпортних відносин за умов глобальної конкуренції. На базі порівняльної характеристики особливостей застосування антидемпінгових, антисубсидиційних і спеціальних процедур в Україні та зарубіжних країнах, як найдієвіших засобів захисту вітчизняного виробника, запропоновано конкретні параметри створення ефективного ринкового середовища в Україні у контексті розв'язання задач міжнародної, макроекономічої та комерційної політики та формування ефективної відкритої економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 +
Шифр НБУВ: РА343177

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського