Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (147)Автореферати дисертацій (19)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>K=АРМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 657
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Требін М.  
Армія на політичній авансцені / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 3-19. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Вивчено питання взаємодії армії та політичної влади. Встановлено, що за різних політичних умов армія впливає на політику диференційовано: або це реакційна політична роль, або патріотична, або миротворча. Наведено приклади проявів самостійності армії в різних країнах і в різні часи, висвітлено динаміку військових переворотів за період з 1963 по 1985 рр., їх причини.


Ключ. слова: армія, політика, цивільний контроль над армією, військові перевороти
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Требін М.  
Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 39-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено питання можливості переходу до організації української армії на професійних засадах: аргументи на користь цього, основні аспекти такого переходу (економічний, військовий, соціально-політичний), а також питання військового бюджету, формування резервів. Наведено таблиці, що ілюструють військові видатки деяких країн. Порівняно Збройні Сили України та її сусідів за окремими критеріями.


Ключ. слова: професійна армія, військові потреби, Збройні Сили України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смолянюк В.  
Армія США як чинник геостратегічного лідерства Вашингтона ("фотографія" військово-політичних можливостей Сполучених Штатів на старті ХХІ століття) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано військово-політичний курс США та особливості військового будівництва цієї держави. Визначено мету США - створення найкращих в світі, повноцінних, збалансованих збройних сил, які відповідають вимогам ХХІ ст., спроможних забезпечити військову перемогу й одержання Вашингтоном політичних дивідендів у будь-якому регіоні світу. Досліджено напрями "життєво важливих інтересів" США, військово-політичні механізми впливу на різні країни, позитивні та негативні характеристики американської військової сфери.


Ключ. слова: збройні сили США, військове будівництво, військовий бюджет, військова стратегія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лозовицький О.  
Військова реформа у Франції як найголовніша похідна розвитку загальноєвропейської системи безпеки / О. Лозовицький // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 35-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблему реформування військової та військово-промислової системи Франції у 1990-х рр. Франція проводить професіоналізацію своєї армії, адаптує свій промисловий та технологічний потенціал до системи загальноєвропейської оборонної промисловості з метою створення міжнародних об'єднань, спроможних конкурувати з американськими концернами. У новій геополітичній ситуації армія Франції повинна стати мобільною, вміти взаємодіяти з партнерами в ЄС та НАТО у справі встановлення та підтримання миру.


Ключ. слова: Франція, професіоналізація армії, реформи військової системи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Фра)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2000. - 199 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 408). - укp.

Висвітлено політику Франції, Великобританії та США стосовно України у період 1918 - 1921 рр. Розглянуто проблему залучення українців, білорусів та інших вихідців з СРСР, колишніх полонених, до антифашистської боротьби на території Польщі на початку німецько-радянської війни. З'ясовано місце та роль "самвидаву" в українському національному русі 1960 - 1970-х рр. Проаналізовано причини його зародження, способи розповсюдження та етапи розвитку. Охарактеризовано політику "холодної війни" та її негативний вплив на міжнародну атмосферу 1960 - 1980 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-5я54 + Ц4,8(4Укр)1:6я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коханчук Р. М. 
Душпастирська опіка військовослужбовців в арміях зарубіжних країн / Р. М. Коханчук. - К. : Наук. світ, 2000. - 92 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Висвітлено організацію роботи капеланських служб у збройних силах зарубіжних країн: США, Канаді, Великобританії, Норвегії, Франції, Італії, Польщі, Ізраїлю, Ірану, Кореї, Вірменії, Пакистану та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.54 + Э37-115.4 + Э29(4УКР) к1 + Ц4,8(4/8)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кирієнко М. М. 
Економічні проблеми будівництва Збройних Сил України на сучасному етапі / М. М. Кирієнко, Л. О. Ніколаєва, В. Ю. Запаренко, О. М. Стаєцький, І. А. Борисенко; Київ. військ. гуманіт. ін-т. Наук. центр. - К., 1999. - 308 c. - Бібліогр.: 163 назв. - укp.

Обгрунтовано питання про створення економічних основ будівництва Збройних Сил України, здатних відстоювати суверенітет держави у перехідний період до ринкової економіки. Проаналізовано внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на будівництво Збройних Сил, створення оборонного комплексу. Досоіджено воєнно-економічні потреби, їх функції та роль у забезпеченні будівництва Збройних Сил. Розглянуто оборонний комплекс - його структуру та напрями реформування та визначено роль матеріально-технічної бази воєнної економіки, особливості управління оборонним комплексом, а також проблеми ефективного використання воєнно-економічних ресурсів Збройних Сил. Значне місце відведено перспективам військово-економічного співробітництва України з арміями СНД і країн Європи, ООН. Опрацьовано конкретні рекомендації щодо реалізації зазначених питань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)2 + Ц4,8(4УКР)1|64 + У9(4УУКР)305.2 + У9(4УКР)49|Ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Требін М.  
Збройні сили та релігія: світовий досвід взаємодії / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 42-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На прикладі деяких країн Заходу (США, Німеччини, Польщі) висвітлено взаємодію армії та релігії. Проаналізовано необхідність створення військово-релігійної служби в українській армії та її ймовірні завдання.


Ключ. слова: війна, релігія, армія, військові священики, військово-церковна служба
Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.54 + Ц4,8(3)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Соціальна філософія, педагогіка, психологія / ред.: Л. Ф. Шестопалова; Харк. військ. ун-т, Харк. нац. ун-т. - Х., 2001. - 219 с. - (Наук. зап. Харк. військ. ун-ту; Вип. ІХ). - укp.

Проаналізовано гендерний аспект самореалізації особи у військовій діяльності. Висвітлено проблему людської конфліктності у концепції соціального характеру Е.Фромма. Викладено методологічні засади соціально-філософського аналізу військової сфери. Розглянуто питання про матеріальні та духовні умови ідентифікації людини як творчої особи. Досліджено механізм формування та критерії ціннісних орієнтацій військовослужбовців. Відображено соціологічні проблеми вітчизняної воєнної історії у дослідженнях Л.Г.Безкровного. Визначено структуру суїцидальної поведінки. Здійснено психологічний аналіз феномену страху. Наведено характеристику типових травмонебезпечних ситуацій у діяльності працівників ОВС. Описано деякий досвід надання психологічної допомоги військовим у бойовій обстановці в арміях США, Ізраїлю та Росії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю942 + Ц4,8(4УКР-2ХАР)39я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Павленко М.  
Українська Галицька Армія в умовах інтернування на теренах Чехословаччини / М. Павленко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 92 c. - (Іст. зошити). - укp.

На підставі широкого кола архівних джерел висвітлено питання про перебування військовополонених та інтернованих вояків Української Галицької Армії на теренах Чехословаччини 1920 - 1923 рр. Основну увагу приділено аналізу передумов і причин їх переходу на територію ЧСР, умов перебування у таборах, основних засад режиму інтернування, соціально-правового становища вояків, ставлення до них влади, взаємозв'язків із українською діаспорою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР33)612-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Завальнюк О. М. 
Українська Галицька армія на Поділлі (липень 1919 - травень 1920 рр.) : Іст. нарис / О. М. Завальнюк, С. В. Олійник. - Кам'янець-Поділ. : Абетка НОВА, 2001. - 147 c. - Бібліогр.: с. 119-137. - укp.

Проаналізовано бойову діяльність Української Галицької армії (УГА) у Східній Галичині, а також на території Подільської губернії. З'ясовано умови проживання та матеріально-технічне забезпечення армії. Детально охарактеризовано причини припинення участі УГА у визвольних змаганнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР348)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шанковський Л.  
Українська Галицька Армія : Воєн.-іст. студія / Л. Шанковський. - Л., 1999. - 397 c. - (Українозн. б-ка НТШ; Чис. 13). - укp.

Проаналізовано хід подій, умови формування збройної боротьби та загибелі Української Галицької Армії (УГА). Висвітлено стратегію, тактику та організацію УГА. Наведено характеристику "воєн" Галицької Армії, стратегічного керівництва УГА, бойову характеристику польської та української армій. Розкрито регіональні особливості військово-організаційного внеску населення у визвольну війну. Використано сучасну українську мову за правописом прийнятим в наш час в українській діаспорі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР33)61-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кентій А. В. 
Українська повстанська армія в 1942 - 1943 рр. / А. В. Кентій; ред.: С. В. Кульчицький; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 287 c. - укp.

На підставі невідомих і мало досліджених архівних матеріалів висвітлюється історія створення, розбудови і бойових дій Української повстанської армії (УПА) від часу активізації перших боїв Організації українських націоналістів (ОУН) восени 1942 р. і до кінця 1943 р, коли діяльність УПА поширилася за межі північно-західного регіону України. Описується створення Української народної самооборони (УНС) в Галичині, пошук нових зовнішньополітичних орієнтирів ОУН-УПА, створення "національних" відділів в УПА, її структура і керівні органи, а також заходи щодо кадрового і матеріально-технічного забезпечення бойових формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кентій А. В. 
Українська повстанська армія в 1944 - 1945 рр. / А. В. Кентій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 219 c. - укp.

На підставі маловідомих і недостатньо досліджених архівних матеріалів висвітлюється бойова діяльність Української повстанської армії на завершальному етапі визволення території України від німецько-фашистських загарбників і в останньому році Другої світової війни, коли основні зусилля ОУН-УПА, починаючи з середини 1944 р., були зосереджені на боротьбі з радянською владою. Показано процес розбудови органів управління і територіальної структури УПА, створення Української головної визвольної ради (УГВР), перші заходи радянської влади з ліквідації УПА, а також бойові акції УПА після вигнання німецьких окупантів з території України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Солдатенко В. Ф. 
Галицька армія у Наддніпрянській Україні / В. Ф. Солдатенко, Б. П. Савчук; НАН України; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К. : Світогляд, 2004. - 213 c. - Бібліогр.: с. 199-213. - укp.

Встановлено передумови виникнення та особливості формування Галицької армії. Охарактеризовано основні етапи польсько-української війни і становлення Збройних сил ЗУНР. Проаналізовано бойові дії Галицької армії на соборному фронті, а також причини та наслідки укладання союзу з військами А.Денікіна у 1919 р. Досліджено феномен ЧУГА та подальшу долю вояків Галицької армії.

Рассмотрены причины возникновения и особенности формирования Галицкой армии. Охарактеризованы основные этапы польско-украинской войны и процесс становления Военных сил ЗУНР. Проанализированы боевые действия Галицкой армии на соборном фронте, а также причины и последствия военного союза с А.Деникиным в 1919 г. Исследован феномен КУГА и дальнейшая судьба воинов Галицкой армии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)133

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2004. - 147 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 502). - укp.

Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність України в період гетьманського уряду та Директорії у квітні - грудні 1918 р. Висвітлено джерела до вивчення парамілітарної діяльності української молоді Галичини напередодні та в роки Першої світової війни, історію формування українських січових стрільців на Наддніпрянщині в 1917 р. Розкрито правові основи соціального захисту військовослужбовців Західноукраїнської Народної Республіки. Розглянуто проблеми Закарпатської України у міжнародних відносинах періоду Другої світової війни, кордонів Польщі та України у 1943 - 1945 рр.

Проанализирована внешнеполитическая деятельность Украины в период гетманского правительства и Директории в апреле - декабре 1918 г. Освещены источники к изучению парамилитарной деятельности украинской молодежи Галиции накануне и в годы Первой мировой войны, история формирования украинских сечевых стрельцов на Надднепрянщине в 1917 г. Раскрыты правовые основы социальной защиты военнослужащих Западноукраинской Народной Республики. Рассмотрены проблемы Закарпатской Украины в международных отношениях периода Второй мировой войны, границ Польши и Украины в 1943 - 1945 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61 + Ц4,8(4Укр)1:611/612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2005. - 159 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 528). - укp.

Розглянуто питання відновлення української державності та її зовнішньополітичні відносини в період правління Центральної Ради (1917 - березень 1918 рр.). Проаналізовано воєнні дії на території України в роки Першої світової війни у контексті революційних подій. Розкрито вплив ОУН на військово-патріотичне виховання української молоді Галичини у 1920 - 1930 рр. Висвітлено українське питання в зовнішній політиці СРСР на початку Другої світової війни (вересень - листопад 1939 р.), збройну боротьбу УПА Південної Волині проти німецьких окупантів в 1943 р. Визначено роль молодіжного та студентського демократичного руху в революційних подіях у Чехословаччині (листопад - грудень 1989 р.).

Рассмотрены вопросы восстановления украинской государственности и её внешнеполитические отношения в период правления Центрального Совета (1917 - март 1918 гг.). Проанализированы военные действия на территории Украины в годы Первой мировой войны в контексте революционных событий. Изучено влияние ОУН на военно-патриотическое воспитание украинской молодежи Галиции в 1920 - 1930 гг. Освещены украинский вопрос во внешней политике СССР в начале Второй мировой войны (сентябрь - ноябрь 1939 г.), вооруженная борьба УПА Южной Волыни против немецких оккупантов в 1943 г. Определена роль молодежного и студенческого демократического движения в революционных событиях в Чехословакии (ноябрь - декабрь 1989 г.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54 + Ц4,8(4Укр)1 + Х2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Зарубіжний та міжнародний досвід регулювання соціально-трудових відносин та соціального захисту населення : Моногр. / ред.: С. В. Мельник; Держ. установа НДІ соц.-труд. відносин. - Луганськ, 2005. - 178 c. - Бібліогр.: с. 169-177. - укp.

Проаналізовано зарубіжний та міжнародний досвід щодо розвитку соціального діалогу на галузевому рівні в країнах Євросоюзу. Висвітлено питання становлення соціального партнерства в країнах даного регіону та ряді країн СНД, формування системи моніторингу сфери зайнятості та соціально-трудових відносин, застосування єдиних тарифних сіток оплати праці працівників, грошового забезпечення військовослужбовців в арміях західних країн, формування середнього класу в деяких країнах світу. Висвітлено особливості диференціації підходів у зарубіжних країнах стосовно питань оплати праці.

Проанализирован зарубежный и международный опыт по развитию социального диалога на отраслевом уровне в странах Евросоюза. Освещены вопросы становления социального партнерства в странах данного региона и ряде стран СНГ, формирования системы мониторинга сферы занятости и социально-трудовых отношений, применения единных тарифных сеток оплаты труда работников, денежного обеспечения военнослужащих в армиях западных стран, формирования среднего класса в некоторых странах мира. Освещены особенности дифференциации подходов в зарубежных странах к вопросам оплаты труда.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524,0 + У527.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Організація українських націоналістів і Українська повстанська армія. Фаховий висновок робочої групи істориків при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН і УПА / Ін-т історії України НАН України. - К. : Наук. думка, 2005. - 52 c. - укp.

Розглянуто Організацію українських націоналістів (ОУН) і Українську повстанську армію (УПА) як дві окремі, хоч і пов'язані між собою структури. Розглянуто питання щодо офіційного ставлення сучасної влади до підпільно-повстанських структур, що боролися за незалежність України у минулому, зокрема, Української військової організації (УВО), що існувала з 1920 р. та увійшла до ОУН у 1929 р., Організації українських націоналістів, що діяла на західноукраїнських землях і в еміграції від 1929 р., а після загибелі провідника Є.Коновальца в 1938 р. розкололася на дві однойменні, але самостійні організації: ОУН під проводом А.Мельника ОУН(М) і ОУН під проводом С.Бандери ОУН(Б), УПА (1943 - 1949 рр.) та дружин українських націоналістів (ДУН), більш відомих під кодовими назвами - спеціальний відділ "Нахтігаль" і організація "Роланд".

Рассмотрены Организация украинских националистов (ОУН) и Украинская повстанческая армия (УПА) как две отдельные, хотя и связанные между собой структуры. Рассмотрен вопрос об официальном отношении современной власти к подпольно-повстанческим структурам, которые боролись за независимость Украины в прошлом, в частности, Украинской военной организации (УВО), существовавшей с 1920 г. и вошедшей в состав ОУН в 1929 г., Организации украинских националистов, которая действовала на западноукраинских землях и в эмиграции с 1929 г., а после гибели руководителя Е.Коновальца в 1938 г. раскололась на две одноименные, но самостоятельные организации: ОУН под предводительством А.Мельника ОУН(М) и ОУН под предводительством С.Бандеры ОУН (Б), УПА (1943 - 1949 гг.) и дружинам украинских националистов, более известных под кодовыми названиями - специальный отдел "Нахтигаль" и организация "Роланд".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дзьобак В. В. 
Організація українських націоналістів і Українська повстанська армія : Іст. нариси / В. В. Дзьобак, І. І. Ільюшин, Г. В. Касьянов, А. В. Кентій, С. В. Кульчицький; ред.: С. В. Кульчицький; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Наук. думка, 2005. - 495 c. - укp.

Розглянуто тактику та стратегію українських націоналістів на початковому етапі Другої світової війни. Визначено причини виникнення антифашистських настроїв серед керівництва ОУН(Б), висвітлено підпільну діяльність організації в 1941 - 1942 рр. Досліджено історію утворення перших військових підрозділів, проаналізовано особливості формування територіальних структур і штабів повстанської армії. Наведено біографічні відомості про Т.Д.Бульбу-Боровця - отамана та організатора "Поліської січі", висвітлено його політичні та громадські погляди. Розглянуто боротьбу ОУН та УПА проти німецької окупації та більшовицького режиму в 1943 - першій половині 1944 рр. та проаналізовано бойові дії українських повстанських формувань на антипольському фронті. Висвітлено проблеми радянізації західноукраїнського регіону в 1944 р. та основні етапи розвитку самостійницького руху. Досліджено протистояння ОУН, УПА та радянської системи в 1945 р. та антикомуністичний опір повстанських організацій у 1946 - 1956 рр. Розкрито ідеологічні засади українського націоналістичного руху.

Рассмотрены тактика и стратегия украинских националистов на начальном этапе второй мировой войны. Определены причины возникновения антифашистских настроений среди руководства ОУН(Б), освещена подпольная деятельность организации в 1941 - 1942 гг. Исследована история создания первых военных подразделений, проанализированы особенности формирования территориальных структур и штабов повстанческой армии. Приведены биографические сведения о Т.Д.Бульбе-Боровце - атамане и организаторе "Полесской сечи", освещены его политические и общественные взгляды. Рассмотрена борьба ОУН и УПА против немецкой оккупации и большевицкого режима в 1943 - первой половине 1944 гг., проанализированы боевые действия украинских повстанческих формирований на антипольском фронте. Освещены проблемы советизации западноукраинского региона в 1944 г. и основные этапы развития освободительного движения. Исследовано противостояние ОУН, УПА и советской системы в 1945 г. и антикоммунистическое сопротивление повстанческих организаций в 1946 - 1956 гг. Раскрыты идеологические основы украинского националистического движения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС41123 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського