Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (147)Реферативна база даних (657)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>K=АРМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Требін М.П. 
Армія в суспільстві, що трансформується (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М.П. Требін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Створено соціально-філософську концепцію місця та ролі армії в суспільстві за умов трансформації, у контексті якої на підставі аналізу взаємозв'язків армії та суспільства в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах життєдіяльності розкрито специфіку, типологію та форми взаємодії армії та суспільства за сучасних умов, запропоновано моделі оптимізації цієї взаємодії у пострадянських країнах. Здійснено апроксимацію характеру розвитку сучасної збройної боротьби на оборонну політику держави у сфері економіки. Висвітлено особливості трансформації даних держав та її вплив на соціальні процеси у Збройних силах. Визначено місце та роль армії за умов демократичного суспільства. З'ясовано суть глобальних проблем сучасності та особливості їх впливу на життєдіяльність Збройних сил. Обгрунтовано головні напрямки оптимізації взаємодії армії та суспільства у перехідних системах. Запропоновано конкретні заходи в соціальній, економічній, політичній і духовній сферах життєдіяльності суспільства, що мають сприяти підвищенню бойової готовності та боєздатності Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю6*328.933 + Ц018 +
Шифр НБУВ: РА337809

Рубрики:

      
2.

Слюсаренко П.М. 
Армія Української Народної Республіки в умовах боротьби за українську державність (вересень 1919 - листопад 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / П.М. Слюсаренко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено будівництво армії Української Народної Республіки (УНР) під час боротьби за українську державність за умов військової співпраці з Польською Республікою. Визначено концептуальні засади створення структур військового керівництва нового зразка, а саме: Вищої Військової Ради, Військового міністерства, Генерального штабу, Генеральної інспекції, штабів дієвої армії. Виявлено характерні риси реформування військових установ, з'єднань і частин УНР. Розвинуто положення щодо розкриття особливостей бойової діяльностї армії УНР за умов боротьби за українську державність під час спільних дій з Військом Польським. Здійснено поетапний аналіз бойової діяльності української армії та досліджено частину повстанського руху, з яким вона координувала свої дії під час Зимового походу та російсько-польської війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)132 + Т3(4УКР)612-54 +
Шифр НБУВ: РА348190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Круть П.П. 
Армія як суб'єкт забезпечення національної безпеки України (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / П.П. Круть ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації здійснено соціально-філософський аналіз передумов і методологічних засад вивчення армії як суб'єкта забезпечення національної безпеки українського суспільства у період його системної трансформації, що дає можливість сформулювати розуміння збройних сил як соціального інституту захисту життєво важливих інтересів посттоталітарної країни. Визначені основні суперечності і особливості військового будівництва, яке потребує свого вдосконалення. Обгрунтовуються проблеми оптимізації діяльності армії в контексті забезпечення національної безпеки України. Головним концептуальним положенням роботи є ідея про залежність безпеки країни від цілісності діяльності основних суб'єктів захисту життєво важливих інтересів українського народу та загального процесу соціокультурної реформації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фірсов О.В. 
Військово-політична діяльність П. Сагайдачного та Б. Хмельницького: порівняльний аналіз: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Фірсов ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено військово-політичну діяльність видатних українських гетьманів П. Сагайдачного та Б. Хмельницького у контексті створення та розвитку українського козацького війська за умов захисту українських земель і їх звільнення від чужоземного панування. Проведено порівняльне вивчення військово-політичної діяльності гетьманів і з'ясовано, що саме завдяки їх зусиллям в Україні була створена якісно нова армія, яка відрізнялась від інших тогочасних військових формувань принципами організації, навчання, комплектування та виховання вояків і мала власну козацьку школу воєнного мистецтва. Розкрито роль П. Сагайдачного та Б. Хмельницького у становленні та використанні українського козацького війська у досліджуваний період. Охарактеризовано соціально-економічне становище козацтва у першій половині XVII ст., висвітлено погляди П. Сагайдачного та Б. Хмельницького на досягнення прав і вольностей козацтва за умов польського панування та утвердження незалежного державного статусу українських земель. Проаналізовано військово-політичні концепції П. Сагайдачного та Б. Хмельницького, визначено їх відмінності у порівнянні з аналогічними теоріями іноземних держав даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)441-8 Сагайдачний + Т3(4УКР)442-8 Хмельницький +
Шифр НБУВ: РА360202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Деревінський В.Ф. 
Діяльність Організації українських націоналістів та Української повстанської армії в 1940 - 1953 рокі: етнонаціональний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.Ф. Деревінський ; Нац. акад. оборони України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що після тривалого процесу формування етнонаціональних задач політичної діяльності у 1940-х рр. за умов війни Організація українських націоналістів (ОУН) та Українська повстанська армія (УПА) розробили власну цілісну концепцію етнонаціональної політики. Встановлено, що відповідно до цієї концепції ОУН та УПА в ході збройної боротьби прагнули налагоджувати відносини з іншими народами та державами на основі взаємоповаги, толерантності, рівноправності та невтручання до внутрішніх справ протилежної сторони. Крім того, ОУН і УПА роздільно ставилися до окремо взятого народу та шовіністично налаштованих представників провідної верхівки цього народу. З'ясовано, що в етнонаціональній концепції ОУН і УПА визначено ставлення до національних меншин України, яким гарантувалися рівні з українцями права, зокрема, право на вільний політичний, соціальний, національний і культурний розвиток. Встановлено, що в етнонаціональній концепції ОУН і УПА значну увагу приділено необхідності створення фронту спільної боротьби поневолених нацистським і радянським тоталітаризмом націй задля свого визволення. Наголошено, що лише поневолені цими режимами нації є природними союзниками українців. Охарактеризовано специфіку та значення методів та форм агітаційно-пропагандистської діяльності для практичної реалізації принципів етнонаціональної політики ОУН і КПА, проаналізовано досягнення та недоліки етнонаціональної політичної діяльності даних організацій у 1940 - 1953 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324650

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лисенко О. В. 
Контрактна армія США: історія становлення, соціально-економічні та політичні проблеми функціонування: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. В. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Вперше на підставі широкого масиву джерел висвітлено процес створення у США збройних сил на добровільних засадах і проаналізовано основні проблеми їх функціонування у 1973 - 2010 рр. Запропоновані результати є важливими для теоретичного узагальнення уроків переходу від призовної до контрактної армії та проблем функціонування збройних сил на добровільних засадах. Досліджено соціальний та тендерний склад контрактної армії США й охарактеризовано пропагандистське забезпечення набору військовослужбовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)63-54 + Ц4(7СПО)231
Шифр НБУВ: РА381589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Фостій І.П. 
Північна Буковина і Хотинщина в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.П. Фостій ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено оцінку негативних соціально-економічних і політичних явищ внаслідок установлення у краї радянської влади, націоналізації фабрик, заводів, транспорту, зв'язку, землі, нав'язування комуністичної ідеології, переслідування громадян за політичні, релігійні та націоналістичні погляди, за заможний майновий стан, службу в державних органах Румунії, невдоволення діями нової влади, за спроби протестувати проти беззаконня, яке чинилося в області, належність до політичних патій, національних культурно-просвітніх, студенських чи спортивних товариств, а також за відстоювання ідеї стосовно Самостійної Соборної Української Держави. Показано руйнівну, антиукраїнську діяльність ВКП(б) та її репресивних органів. На підставі архівних документів висвітлено справжні людські втрати регіону у Другій світовій війні. Розкрито причини, які спонукали громадян краю почати національно-визвольну боротьбу. Висвітлено аспект щодо мобілізованих буковинців і бесарабців у Червоній армії та арміях її противників. Показано внесок Чернівецької області у перемогу над німецьким нацизмом і японським мілітаризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)62 +
Шифр НБУВ: РА337646

Рубрики:

      
8.

Абрамова В.В. 
Племінні народи Балканського півострова у міжнародних відносинах кінця IV - першої половини II ст. до н.е.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Абрамова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Виявлено взаємозв'язок між рівнем суспільного розвитку варварських народів Балканського півострова та характером їх участі у міжнародних відносинах. Висвітлено взаємини варварів і цивілізації, а також питання стосовно включення варварів у міжцивілізаційні відносини. Обгрунтовано тезу, що в еліністичну епоху вони виступали як самостійні суб'єкти міжнародної політики. Проаналізовано невоєнні форми контактів варварських народів з грецькими колоніями, еліністичними державами, Римом. Розглянуто міжплемінні стосунки, вплив на них еліністично-римської дипломатії та їх трансформацію на різних етапах елліністичної історії. Простежено причини становлення, форми та еволюцію варварського найманства, показано місце варварських найманих контингентів у еліністичних арміях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)3 + Т3(0)322 +
Шифр НБУВ: РА330169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Семенов С.С. 
Релігія і армія (соціально-філософський аналіз взаємовідносин): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.С. Семенов ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Зроблено спробу по-новому розкрити соціально-філософське розуміння суті релігії та армії, з'ясувати місце та роль релігії в Збройних Силах, провести всебічний аналіз основних складових (елементів) утворення "релігія - армія", а також розробити теоретичну модель організації взаємин між компонентами цього утворення, що притаманні Україні. Висвітлено конкретні форми та методи релігійного впливу на якісне виконання воїнами професійних обов'язків і завдань військової служби шляхом їх морально-психологічного загартування, збагачення духовного світу. Зроблено висновки щодо доцільності запобігання бойовим і загальним психічним травмам у віруючих військовослужбовців та інформаційної протидії ідейним опонентам (супротивникам) за умов сучасного ідеологічного протистояння георелігійних цивілізацій, держав і церков. Наведено актуальні підходи методологічного та прикладного характеру щодо даної проблеми, які раніше не використовувались у виховній практиці Збройних Сил України та не висвітлювались у соціально-філософській літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31-723.2 + Ю6*668 + Э211.54 +
Шифр НБУВ: РА330273

Рубрики:

      
10.

Корнієнко В.В. 
Розвиток воєнного мистецтва українського козацького війська у війнах першої чверті XVII століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.В. Корнієнко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у першій чверті XVII ст. в Україні, землі якої у той час перебували під владою Польщі, була створена дисциплінована, добре організована і підготовлена українська козацька армія під керівництвом відомого гетьмана П.Сагайдачного та склалася власна козацька школа воєнного мистецтва, у межах якої відбулися докорінні зміни у стратегії й тактиці, військовому навчанні та вихованні. Визначено основні фактори, які безпосередньо вплинули на даний процес. Виявлено тенденції й закономірності розвитку Війська Запорізького та його воєнного мистецтва у зазначений період. Сформульовано характерні риси козацької стратегії й тактики, а також проаналізовано основні відмінності даного мистецтва запорожців від воєнного мистецтва тогочасних армій Західної Європи та Османської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)46-294
Шифр НБУВ: РА310666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дзьобак В.В. 
Тарас Бульба-Боровець і його військові підрозділи в українському русі опору (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Дзьобак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 17 с. — укp.

Вперше в історіографії комплексно проаналізовано роль і місце Т.Бульби-Боровця і його військових підрозділів в українському русі опору в 1941 - 1944 рр. На підставі всебічного аналізу архівних матеріалів, спогадів, вітчизняної та зарубіжної літератури висвітлено процеси формування і діяльність військових формувань "Поліська Січ" та "Українська Повстанська армія" (УПА), якими в різні періоди командував Т.Бульба-Боровець. Розглянуто питання формування Т.Бульбою-Боровцем поліційної частини "Поліської Січі", що підпорядковувалася нацистському командуванню, а також стосунки Т.Бульби-Боровця з нацистами, радянськими партизанами, польським населенням, українськими національними організаціями та військовими формуваннями. Проаналізовано засоби, форми і методи, які він застосовував у своїй військово-політичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4Укр)62-52
Шифр НБУВ: РА318194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Слуговін В.І. 
Трансформація системи державного управління у військовій сфері: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.І. Слуговін ; Донец. держ. ун-т упр.. — Донецьк, 2004. — 19 с.: іл. — укp.

З застосуванням основних положень загальної теорії систем описано концепції існуючої та цільової системи державного керування. Розглянуто континуальний процес переходу цієї системи від механістичної до організмічної структури. Проаналізовано статус армії в системі суспільних відносин, зважаючи на політичний, соціальний та системний підходи. Виявлено чинники, що впливають на ступінь децентралізації державної влади в армії України. Проаналізовано характеристики класичних моделей державного керування у військовій сфері. Розглянуто основні характеристики системи керування та напрямки реформ у даній сфері провідних демократичних держав. Доведено необхідність адаптації деяких параметрів моделей керування арміями західних держав до системи управління Збройними Силами України та системного підходу як методологічної засади керування новою адаптивною структурою. На базі військового комісаріату реалізовано основні положення реінжинірингу бізнес-процесів і нової методології керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111.01
Шифр НБУВ: РА330520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мараєва В.В. 
Українська військова авіація в умовах боротьби за національну державність (грудень 1917 - листопад 1920 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.В. Мараєва ; Нац. акад. оборони України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу історіографічних даних, архівних джерел, опублікованих документів, мемуарної літератури та періодичних видань, друкованими українськими військовими емігрантами, досліджено процес становлення та застосування української військової авіації за умов боротьби за національну державність у 1917 - 1920 рр. Визначено основні чинники, які вплинули на процес становлення військової авіації в арміях українських національних державних утворень. Розкрито особливості створення авіаційних управлінь і частин, а також специфіку підготовки льотного складу. Охарактеризовано парк літаків української авіації. Розкрито основні шляхи й особливості матеріально-технічного забезпечення авіаційних частин. Проаналізовано участь авіаційних частин у бойових діях. Висвітлено застосування авіації для виконання урядово-кур'єрських завдань. Запропоновано практичні рекомендації щодо використання результатів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Ц4,8(4УКР)1:612-65 +
Шифр НБУВ: РА356563

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Горбань А. В. 
Український самостійницький рух як форма громадянського протистояння і боротьби проти тоталітаризму (вересень 1939 - 1940-і роки): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Горбань ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола джерел та історичної літератури з'ясовано причини громадянського конфлікту та охарактеризовано усіх його учасників. Розкрито основні детермінуючі чинники суспільних організмів відповідно до двох етапів, які окреслювалися змінами воєнно-стратегічної ініціативи на фронті. Громадянський характер конфлікту простежувався у широкому спектрі сфер, включаючи соціально-економічну, політичну, геополітичну, етнічну. Показано, що Українська повстанська армія діяла як мілітарна структура, використовувала форми та засоби, властиві регулярній армії, підрозділам спецпризначення. Розглянуто причини та наслідки міжнаціонального польсько-українського конфлікту, зміни політико-ідеологічних стратегій ОУН-УПА. Доведено, що динамічний розвиток українського самостійницького руху був закономірним, об'єктивним процесом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)621-45 + Ф513(4УКР)621
Шифр НБУВ: РА369531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Михайленко М. Ю. 
Державна політика національної консолідації Королівства Італія (1861-1896 рр.). / М. Ю. Михайленко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації на основі вивчення широкого кола джерел й історіографії розглядається досвід Королівства Італія у формуванні і зміцненні національної держави після об'єднання. З цією метою визначено ключові завдання і проблеми державного будівництва у 1861-1896 рр., здійснено оцінку ефективності політики перших «історично правих» й «історично лівих» урядів з консолідації італійської нації та держави. Зокрема розкрито формування органів влади і єдиної адміністративно-територіальної системи Королівства, «Проблему Півдня» у період 1861-1870 рр., визначено причини і фактори, що призвели до виникнення «Римського питання», шляхи його врегулювання і вплив на подальший розвиток держави. Висвітлено процес проведення масштабних соціально-економічних реформ на державному рівні з метою зміцнення Королівства та економічну політику, від ліберальної моделі «історичної правої» до протекціонізму «історичної лівої». Охарактеризовано ключові інструменти, використані першими урядами Королівства з метою «формування» італійської нації, зокрема, виборча реформа, система освіти, армія. З огляду на значний вплив зовнішніх факторів на процес об'єднання і консолідації держави проаналізовано зовнішньополітичну діяльність італійських урядів у визначений період.^UThis research is based on the study of a wide range of sources and historiographical works and analyses the experience of the young Kingdom of Italy in creation and consolidation of the nation state. To this end, the paper outlines key priorities and challenges of the state-building in this country in the period of 1861-1896. In particular, the author researched in detail the formation of the state bodies and common administrative-territorial system of the Kingdom with a strong institution of prefects, which secured the institutional and administrative consolidation of the newly created state. The so-called "Problem of the South"– massive acts of defiance by the local population in the southern provinces of the Kingdom in the period 1861-1870 – was also examined. In addition, the researcher defined the reasons and factors leading to the so-called “Roman issue” as well as the ways of addressing this problem and its impact on the further development of the Kingdom. The paper looks into large-scale socio-economic reforms carried out at the state level in order to consolidate the newly established state. It also described the evolution of the country's economic development from the liberal model of the "historical right" governments to the protectionism of the "historical left" governments as well as reasons and consequences of this policy.The research shed light at key tools used by the first governments of the Kingdom of Italy aimed at "creating" the Italian nation. In this context, the author examined the evolution of electoral legislation as a main instrument of peoples' access to power and ensuring its influence on the formation and implementation of the key priorities of national development. The reform of the education system during the first decades after the reunification of the Kingdom, including the introduction of compulsory education among young people and the expansion of the school network as one of the key tools for spreading the values of a nation state and patriotism, was covered in detail. The key role of the united Royal Army in the unification of the state was also reflected.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Осаула В. О. 
Патріотичний аспект соціальної реклами в Україні (на прикладі відеореклами 2014-2019 рр.) / В. О. Осаула. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації у межах досліджень соціальних комунікацій на прикладі найбільш популярного аудіовізуального медіатексту – відеореклами – з'ясовано патріотичний аспект соціальної реклами в Україні 2014-2019 рр. Зокрема, спрямованої на привернення уваги до ролі, важливості й потреб української армії, проблем переселенців, а також до цінностей, репрезентованих в ідеї національної єдності. Це дало змогу охарактеризувати соціально відповідальні комунікативні можливості реклами та запропонувати визначення патріотичної соціальної реклами як різновиду ідеологічно вивіреної соціальної комунікації. Доведено значення патріотичної соціальної реклами в Україні для налагодження прямої і зворотної комунікації між державою та іншими суспільними інституціями та її роль у переорієнтації українського рекламного простору в бік інтерактивності та соціальної відповідальності. Проаналізовано основні чинники та факти, які характеризують стан та перспективи патріотичної соціальної реклами, її здатність відображати ціннісні пріоритети та впливати на суспільні процеси в нашій країні. Запропоновано критерії, методи, етапи організації та узагальнено результати емпіричного дослідження ролі соціальної відеореклами у формуванні патріотизму, які свідчать, що її можливості й вплив на рівень патріотизації суспільства нині є найбільш дієвими. Ключові слова: соціальна реклама, комунікація, патріотична реклама, відеореклама, патріотизм, військово-патріотична тематика, українська армія, національна єдність.^UWithin the social communication studies the research has analysed the features, content and functional possibilities of the social advertising on the patriotic theme in Ukraine 2014–2019 on the example of the video advertising as the most popular audio-visual media text. The author pays attention to the advertising, which has the goals to show the role, importance and needs of Ukrainian army, the problems of migrants, as well as the values, which represent the idea of national unity. Their analysis has allowed the author to characterise the socially responsible communication opportunities of advertising and to offer definition of patriotic social advertising as a kind of ideologically verified advertising. The thesis notes that the specific communicative situation that developed in Ukrainian society after the events of 2013-2014, has affected the priorities of the advertising industry, which has led to a number of changes both for it and for the society. Thus, we can see the growing level of patriotism in Ukrainian society as well as the ability of advertising communication to reflect its value priorities. The thesis analyses the particularities of the video advertising as the kind of the audio-visual advertising. It perfectly meets the level of the development of the social communication system, the requirements for communication in today's sociocommunicative environment, and is able to reflect the basic value models of the focus groups, which most part is the young people, and plays the role of a kind of the social environment. Describes the importance and possibilities of the social advertising by forming different ethical beliefs, which encouraged to patriotically oriented choices and behavior, as well as examples (2014–2019) and the social significance of Ukrainian commercial and political advertising, which keeps the patriotic elements. The history of formation and features of the modern military-patriotic advertising strategies of the USA, Germany, Israel and Belarus are also briefly analysed. The importance of patriotic social advertising in Ukraine for establishing direct and feedback communication among the state and other public institutions and its role in reorienting the Ukrainian advertising space towards interactivity and social responsibility are proved. Based on the analysis of about 80 video works (military videos are about half, and the other part deals with the support of national unity) the author systematised, characterised and identified areas of the social video advertising in Ukraine on military topics and the support of the national unity. The main factors and facts that characterize the situation with social advertising, in particular on patriotic issues and its prospects in our country are also analysed. It is noted that, despite the activity and creativity of the community, the most resonant advertising were the patriotic videos of professional agencies TABASCO, LimeLiteStudio, GoodMedia Production, which have sufficient technical and financial capabilities to implement the advertising idea. It was stated that the consolidated communication in patriotic initiatives manifested in the priorities of the social advertising products at all levels. Therefore, it is difficult to say unequivocally – the state followed the initiatives of the public or vice versa. In any case, the change in the vector of social advertising, which actually reformatted the usual perception of it, is an indicator of maturity and responsibility of the Ukrainian society, the unity of civil society, a state and scientists, mostly inspired by the events of 2013-2014 and their consequences for our country. The methods, criteria, stages of organization are offered and the results of empirical research of the role of social video advertising in the formation of patriotism are summarized, which show that the possibilities of its influence on the level of patriotization of society today are the most productive. Key words: social advertising, communication, patriotic advertising, video advertising, patriotism, military-patriotic theme, Ukrainian army, national unity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Тяпкіна Ю. О. 
Армія та суспільство: політико-інституційний вимір / Ю. О. Тяпкіна. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – сучасне суспільство. Мета – комплексний аналіз взаємодії армії та суспільства, що трансформується, у політико-інституційному вимірі. Методи – інституціональний, компаративістський, статистичний. Теоретичні і практичні результати – виявлення специфіки взаємодії армії та суспільства в умовах трансформації. Новизна – уперше запропоновано авторський варіант методології дослідження взаємодії армії та суспільства; сформовано робочі моделі політичних практик, які відтворюють основні напрями і специфіку взаємодії армії та суспільства за умов трансформації останнього у суспільство ризику; уточнено аргументи стосовно доцільності дослідження структури та функцій збройних сил сучасного суспільства; твердження щодо процесу організації та здійснення демократичного контролю за діяльністю ЗС держави; положення щодо змістовної амбівалентності діяльності сучасних армій за умов суспільства ризику; одержали подальший розвиток аргументи щодо розуміння переходу на контрактну форму служби в ЗСУ та твердження стосовно розгляду формувань системи територіальної оборони. Ступінь упровадження – розробка конкретних рекомендацій щодо аналізу взаємодії інституту армії та суспільства в умовах трансформаційних процесів. Сфера використання – владні структури; органи державної безпеки і оборони; політичні партії; громадські організації; аналітична та навчальна діяльність.^UThe object is a modern society. The objective is a comprehensive analysis of the interaction between the army and the transforming society in the political and institutional dimension. The methods - institutional, comparative, statistical. Theoretical and practical results - the formation of theoretical and empirical basis for the creation of a state doctrine of humanitarian security and cultural security policy. Novelty - for the first time the author's variant of the methodology of research of interaction of army and society is offered; working models of political practices have been formed, which reproduce the main directions and specifics of the interaction between the army and society under the conditions of transformation of the latter into a society of risk; the arguments concerning the expediency of studying the structure and functions of the armed forces of modern society are clarified; statements on the process of organizing and exercising democratic control over the activities of the Armed Forces of the state; provisions on the substantive ambivalence of the activities of modern armies in a society of risk; arguments for understanding the transition to a contractual form of service in the Armed Forces and statements regarding the consideration of formations of the territorial defense system were further developed.. The rate of implementation - development of specific recommendations for the analysis of the interaction of the army and society in the conditions of transformation processes. The scope of application - power structures; state security and defense structures; political parties; NGOs; analytical and educational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ворощук О. М. 
Становлення інституту військового духовенства (капеланської служби) Збройних Сил України (1991–2017 рр.) / О. М. Ворощук. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі виконано наукове завдання, яке полягало у розкритті історичного процесу ґенези служби військового духовенства (капеланської служби) Збройних Сил України у 1991–2017 роках, виявленні особливостей і тенденцій розвитку військово-релігійних відносин та формулюванні практичних рекомендацій щодо можливих напрямів використання набутого досвіду. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід задоволення релігійних потреб військовослужбовців, виявлено найбільш поширені моделі капеланського служіння в арміях зарубіжних країн. Аналіз історичного досвіду засвідчив, що практика ефективного співробітництва війська і Церкви з питань задоволення релігійних потреб військовослужбовців не є новою для нашої держави. Цей напрям роботи був притаманний майже усім збройним формуванням, які існували на теренах сучасної України. Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що при вирішенні наукового завдання у дисертації вперше: узагальнено досвід і встановлено особливості душпастирської опіки особового складу ЗС України у період відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації; запропоновано та обґрунтовано авторську періодизацію ґенези служби військового духовенства (капеланської служби) Збройних Сил України у 1991–2017 роках; на основі досвіду задоволення релігійних потреб військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції (операції Об'єднаних сил) та вивчення зарубіжних моделей капеланського служіння запропоновано національний конструкт служби військового капеланства.^UIn the dissertation the scientific task was performed, which was to reveal the historical process of genesis of the military clergy (chaplaincy service) of the Armed Forces of Ukraine in 1991-2017, identify features and trends in military-religious relations and formulate practical recommendations for possible use of experience. The domestic and foreign experience of meeting the religious needs of servicemen is generalized, the most common models of chaplaincy in the armies of foreign countries are revealed. An analysis of historical experience has shown that the practice of effective cooperation between the military and the Church in meeting the religious needs of servicemen is not new to our country. This direction of work was inherent in almost all armed formations that existed in modern Ukraine. The scientific novelty of the obtained results is that in solving the scientific problem in the dissertation for the first time: generalized experience and established features of pastoral care of personnel of the Armed Forces of Ukraine in the period of repulse and deterrence of armed aggression of the Russian Federation; the author's periodization of the genesis of the military clergy service (chaplaincy service) of the Armed Forces of Ukraine in 1991-2017 is proposed and substantiated; based on the experience of meeting the religious needs of servicemen during the anti-terrorist operation (Joint Forces operation) and the study of foreign models of chaplaincy, a national construct of military chaplaincy service was proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ворощук О. М. 
Становлення інституту військового духовенства (капеланської служби) Збройних Сил України (1991–2017 рр.) / О. М. Ворощук. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі виконано наукове завдання, яке полягало у розкритті історичного процесу ґенези службивійськового духовенства (капеланської служби) Збройних Сил України у 1991–2017 роках, виявленні особливостей ітенденцій розвитку військово-релігійних відносин та формулюванні практичних рекомендацій щодо можливих напряміввикористання набутого досвіду. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід задоволення релігійних потребвійськовослужбовців, виявлено найбільш поширені моделі капеланського служіння в арміях зарубіжних країн. Аналізісторичного досвіду засвідчив, що практика ефективного співробітництва війська і Церкви з питань задоволеннярелігійних потреб військовослужбовців не є новою для нашої держави. Цей напрям роботи був притаманний майже усімзбройним формуванням, які існували на теренах сучасної України. Наукова новизна одержаних результатів полягає втому, що при вирішенні наукового завдання у дисертації вперше: узагальнено досвід і встановлено особливостідушпастирської опіки особового складу ЗС України у період відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації;запропоновано та обґрунтовано авторську періодизацію ґенези служби військового духовенства (капеланської служби)Збройних Сил України у 1991–2017 роках; на основі досвіду задоволення релігійних потреб військовослужбовців під часпроведення антитерористичної операції (операції Об'єднаних сил) та вивчення зарубіжних моделей капеланськогослужіння запропоновано національний конструкт служби військового капеланства.^UIn the dissertation the scientific task was performed, which was to reveal the historical process of genesis of the military clergy(chaplaincy service) of the Armed Forces of Ukraine in 1991-2017, identify features and trends in military-religious relations andformulate practical recommendations for possible use of experience. The domestic and foreign experience of meeting thereligious needs of servicemen is generalized, the most common models of chaplaincy in the armies of foreign countries arerevealed. An analysis of historical experience has shown that the practice of effective cooperation between the military and theChurch in meeting the religious needs of servicemen is not new to our country. This direction of work was inherent in almost allarmed formations that existed in modern Ukraine. The scientific novelty of the obtained results is that in solving the scientificproblem in the dissertation for the first time: generalized experience and established features of pastoral care of personnel ofthe Armed Forces of Ukraine in the period of repulse and deterrence of armed aggression of the Russian Federation; the author'speriodization of the genesis of the military clergy service (chaplaincy service) of the Armed Forces of Ukraine in 1991-2017 isproposed and substantiated; based on the experience of meeting the religious needs of servicemen during the anti-terroristoperation (Joint Forces operation) and the study of foreign models of chaplaincy, a national construct of military chaplaincyservice was proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського