Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Tarabara U$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Tarabara U. 
Effect of amyloid fibrils on electrokinetic properties of lipid vesicles = Вплив амілоїдних фібрил на електрокінетичні властивості ліпідних везикул / U. Tarabara, K. Vus, S. Girnyk, N. Kamneva, O. Lavryk, M. Mikhailyuta, V. Trusova, G. Gorbenko // East Europ. J. of Physics. - 2017. - 4, № 2. - С. 19-28. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

За допомогою методу мікроелектрофорезу досліджено вплив нативної та амілоїдної форм лізоциму та сироваткового альбуміну на електрокінетичну поведінку моно- та мультиламелярних ліпосом із цвіттеріонного ліпіду фосфатидилхоліну та аніонного ліпіду кардіоліпіну. При варіюванні молярного співвідношення ліпід:білок визначено дзета-потенціал, поверхневий електростатичний потенціал і поверхневу густину заряду ліпідних везикул. Складна залежність електрофоретичної рухливості від концентрації білка та зміна знаку поверхневого заряду, виявлені для мультиламелярних везикул, пояснено мультишаровою адсорбцією білків на поверхні ліпосом. Встановлено, що нативна та фібрилярна форми білків відрізняються за їх здатністю модифікувати зарядовий стан модельних мембран.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7в605

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Trusova V. 
Molecular dynamics study of cytochrome c-lipid complexes = Молекулярно-динамічне дослідження комплексів цитохрому c з ліпідами / V. Trusova, G. Gorbenko, U. Tarabara, K. Vus, O. Ryzhova // East Europ. J. of Physics. - 2017. - 4, № 3. - С. 54-62. - Бібліогр.: 57 назв. - англ.

За допомогою методу молекулярної динаміки досліджено взаємодію мітохондріального гемопротеїну цитохрому с з модельними мембранами, що складались із цвіттеріонного ліпіду фосфатидилхоліну (ФХ) та аніонних ліпідів фосфатидилгліцерину (ФГ), фосфатидилсерину (ФС) чи кардіоліпіну (КЛ). Показано, що структура цитохрому с залишається практично незмінною у комплексах білка з ФХ/ФГ чи ФХ/ФС бішарами. Своює чергою, зв'язування білка з ФХ/КЛ бішарами супроводжується збільшенням радіусу інерції та середньоквадратичних флуктуацій цитохрому с. Продемонстровано, що величина цих змін зростає з вмістом аніонного ліпіду. Винайдені ефекти були інтерпретовані у межах часткового розгортання поліпептидного ланцюга в області Ala15-Leu32, розширення гемового карману та посилення конформаційних флуктуацій на ділянці Pro76-Asp93 у разі зростання молярної частки КЛ від 5 до 25 %. Одержані результати є важливими у контексті амілоїдогенної здатності цитохрому с.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*723.411.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Vus K. 
Auramine O as potential amyloid marker: fluorescence and molecular docking studies = Аурамін О як потенційний амілоїдний маркер: флуоресцентне дослідження та молекулярний докінг / K. Vus, U. Tarabara, K. Semenova, V. Viter, O. Nikitina, V. Trusova, G. Gorbenko // East Europ. J. of Physics. - 2017. - 4, № 3. - С. 63-70. - Бібліогр.: 43 назв. - англ.

За допомогою методів флуориметричного титрування та молекулярного докінгу проведено оцінку можливості застосування аураміну О для детектування та характеризації амілоїдних фібрил. З використанням моделі адсорбції Ленгмюра одержано параметри зв'язування зондів із нативними та фібрилярними білками. Виявлено високу афінність аураміну О до амілоїдних фібрил, що була одного порядку з афінністю класичних амілоїдних маркерів. Барвник також мав більш високу інтенсивність флуоресценції за присутності амілоїдних фібрил лізоциму та більш низьку чутливість до нативного білка, ніж тіофлавін Т. Крім того, аурамін О, на відміну від тіофлавіну Т, проявив здатність до детектування фібрил різної морфології, завдяки зсувам положення максимуму емісії. За допомогою методу молекулярного докінгу показано, що аурамін О та тіофлавін Т утворюють найбільш стабільні комплекси з жолобком G54_L56/S60_W62 фібрили лізоциму, що простягається паралельно її головній осі. Отримані результати свідчать про внесок як гідрофобних, так і електростатичних взаємодій у стабілізацію комплексів барвників із амілоїдними фібрилами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.432 + Г461.315

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Trusova V. 
Spectral behavior of indicator dyes in the model protein - lipid systems = Спектральна поведінка індикаторних барвників в модельних білок-ліпідних системах / V. Trusova, G. Gorbenko, U. Tarabara, K. Vus, O. Ryzhova // East Europ. J. of Physics. - 2017. - 4, № 4. - С. 18-29. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Проаналізовано протолітичні та термодинамічні рівноваги індикаторних барвників у модельних ліпідних і білок-ліпідних системах. Запропоновано методологічний підхід, що надає можливість визначати коефіцієнти розподілу протонованої та депротонованої форм барвника на основі спектрофотометричних вимірювань. Проведено дослідження розподілу індикаторного барвника бромтимолового синього в модельні бішарові мембрани, що складались із фосфатидилхоліну та кардіоліпіну (9:1, моль:моль). Показано, що коефіцієнт розподілу протонованої форми барвника в ліпідну фазу на 5 порядків є вищим, ніж коефіцієнт розподілу депротонованої форми. Цей ефект інтерпретовано в межах уявлень про різний розподіл заряду в іонах барвника, що перешкоджає гідрофобним взаємодіям депротонованої форми з ліпідами. Спостережуване зменшення розподілу бромтимолового синього в ліпідний бішар за присутності гемоглобіну пояснено білок-індукованими змінами структури та фізико-хімічних властивостей межі розділу ліпід-вода. У практичному аспекті, отримані результати мають значення для розробки замінників крові на основі гемосом і з'ясування ролі гемоглобіну у розвитку амілоїдних патологій, зокрема, хвороби Альцгеймера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31-95 + Е0*551.7 в605

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Kokorev A. E. 
Thioflavin T binding to the model fibrils of lysozyme: the effects of fibril twisting = Зв'язування тіофлавіну T з модельними фібрилами лізоциму: ефект закручування фібрил / A. E. Kokorev, V. M. Trusova, K. O. Vus, U. K. Tarabara, G. P. Gorbenko // East Europ. J. of Physics. - 2017. - 4, № 4. - С. 30-36. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Амілоїдні фібрили - це високо впорядковані нерозчинні білкові агрегати, які викликають цілу низку серйозних захворювань, таких як хвороби Альцгеймера та Паркінсона, пріонні патології, деякі типи системного амілоїдозу, тощо. Один із найбільш ефективних підходів до детектування амілоїдних фібрил базується на дослідженні спектральної поведінки специфічного флуоресцентного барвника, Тіофлавіну T (ThT). За допомогою методів молекулярного докінгу та молекулярної динаміки, з використанням програмних пакетів PatchDock, FireDock, CreateFibril та GROMACS, створено та проаналізовано модель закрученої фібрили К-пептиду, який, вірогідно, входить до ядра амілоїдних фібрил лізоциму. Досліджено вплив кута закручування фібрил на їх зв'язування з ThT. Отримані результати свідчать про те, що специфічність ThT до закручених фібрил переважно визначається ефектами кривизни, а не амінокислотним складом фібрилярних жолобків, в яких розташовується молекула ThT.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.4 + Е0*551.322.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Tarabara U. 
Novel cyanine dyes as potential amyloid probes: a fluorescence study = Нові ціанінові барвники як потенційні амілоїдні зонди: флуоресцентне дослідження / U. Tarabara, K. Vus, A. Kurutos, O. Ryzhova, V. Trusova, G. Gorbenko, N. Gadjev, T. Deligeorgiev // East Europ. J. of Physics. - 2018. - 5, № 1. - С. 41-46. - Бібліогр.: 45 назв. - англ.

За допомогою методу флуоресцентної спектроскопії проведено оцінку можливості використання нових гептаметинових ціанінових барвників AK7-5 та AK7-6 для детектування та характеризації одновимірних білкових агрегатів (амілоїдних фібрил), пов'язаних із розвитком численних патологій. Показано, що мономерна та агрегована форми цих барвників можуть зв'язуватись з амілоїдогенним білком лізоцимом, а супутні зміни в електронній структурі Н-агрегатів надають їм здатності флуоресціювати. Зростання гіпсохромної смуги, поряд із незначними змінами мономерного піка, індуковані нативним білком, і протилежні ефекти, викликані фібрилами лізоциму, надають можливість припустити, шо нативний лізоцим має більшу кількість сайтів зв'язування для агрегатів барвника, ніж фібрилярна форма білка, в той час як жолобки фібрил є специфічними сайтами зв'язування для мономерів барвника. Спостережувана спектральна поведінка ціанінів, а саме значні відмінності флуоресцентних відповідей, що викликані мономерною та фібрилярною формами лізоциму, свідчать про можливість застосування цих сполук як флуоресцентні амілоїдні маркери, поряд із класичним маркером Тіофлавіном Т.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с251.34 + Л264.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Tarabara U. 
Novel trimethine cyanine dye as potential amyloid marker = Новий триметиновий ціаніновий барвник як потенційний амієлоїдний маркер / U. Tarabara, O. Ryzhova, K. Vus, A. Kurutos, V. Trusova, G. Gorbenko, N. Gadjev, T. Deligeorgiev // East Europ. J. of Physics. - 2018. - № 4. - С. 22-29. - Бібліогр.: 55 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Tarabara U. 
Molecular dynamics study of amyloidogenic mutants of human lysozyme = Молекулярно-динамічне дослідження амілоїдогенних мутантів лізоциму людини / U. Tarabara, V. Trusova, K. Vus, O. Ryzhova, G. Gorbenko // East Europ. J. of Physics. - 2018. - № 4. - С. 30-39. - Бібліогр.: 49 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.432 + Е70*444

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Zhytniakivska O. 
Novel phosphonium dye TDV1 as a potential fluorescent probe to monitor DNA interactions with lysozyme amyloid fibrils = Новий фосфонієвий барвник як потенційний флуоресцентний зонд для дослідження взаємодії ДНК з амілоїдними фібрилами лізоциму / O. Zhytniakivska, U. Tarabara, K. Vus, V. Trusova, G. Gorbenko, N. Gadjev, T. Deligeorgiev // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 2. - С. 19-26. - Бібліогр.: 46 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112 + Е0*725.111.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Zhytniakivska O. 
Competitive binding of novel cyanine dye AK3-5 and europium coordination complexes to DNA = Конкурентне зв'язування нового ціанінового барвника АК3-5 та координаційних комплексів європію з ДНК / O. Zhytniakivska, A. Zabrudska, U. Tarabara, K. Vus, V. Trusova, G. Gorbenko, A. Kurutos, T. Deligeorgie // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 3. - С. 63-70. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 + Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Tarabara U. 
Three-step resonance energy transfer in insulin amyloid fibrils = Трьохетапний резонансний перенос енергії в амілоїдних фібрилах інсуліну / U. Tarabara, M. Shchuka, K. Vus, O. Zhytniakivska, V. Trusova, G. Gorbenko, N. Gadjev, T. Deligeorgiev // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 4. - С. 58-69. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774 + Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Zhytniakivska O. 
Competitive binding of novel cyanine dye AK3-5 and europium coordination complexes to DNA = Конкурентне зв'язування нового ціанінового барвника АК3-5 та координаційних комплексів європію з ДНК / O. Zhytniakivska, A. Zabrudska, U. Tarabara, K. Vus, V. Trusova, G. Gorbenko, A. Kurutos, T. Deligeorgie // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 3. - С. 63-70. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 + Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Tarabara U. 
Three-step resonance energy transfer in insulin amyloid fibrils = Трьохетапний резонансний перенос енергії в амілоїдних фібрилах інсуліну / U. Tarabara, M. Shchuka, K. Vus, O. Zhytniakivska, V. Trusova, G. Gorbenko, N. Gadjev, T. Deligeorgiev // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 4. - С. 58-69. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774 + Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Tarabara U. 
Cascade energy transfer in insulin amyloid fibrils doped by thioflavin T, benzanthrone and squarine dyes = Каскадний перенос енергії в амілоїдних фібрилах інсуліну, допованих тіофлавіном Т, бензантроновим та сквараїновими барвниками / U. Tarabara, K. Vus, M. Shchuka, E. Kirilova, G. Kirilov, O. Zhytniakivska, V. Trusova, G. Gorbenko, T. Deligeorgiev // East Europ. J. of Physics. - 2020. - № 1. - С. 103-110. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Trusova V. 
Nanomechanical characterization of apolipoprotein A-I amyloid fibrils = Наномеханічні характеристики амілоїдних фібрил аполіпопротеїну А-І / V. Trusova, K. Vus, O. Zhytniakivska, U. Tarabara, H. Saito, G. Gorbenko // East Europ. J. of Physics. - 2020. - № 2. - С. 118-124. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Zhytniakivska O. 
Molecular dynamics study of insulin mutants = Молекулярно-динамічне дослідження мутантів інсуліну / O. Zhytniakivska, U. Tarabara, V. Trusova, K. Vus, G. Gorbenko // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 168-176. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.381.32 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського