Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Яновський М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Яновський М.  
Критичний розгляд деяких положень теорії З. Фрейда / М. Яновський // Соц. психологія. - 2008. - № 2. - С. 16-25. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано авторську точку зору на теорію З. Фрейда. Надано аналіз взаємозв'язку методу психоаналізу і особливостей уявлень фрейдизму про свідомість і несвідоме. Виявлено "психотехнічний" та ідеологічний характер значної частини положень цієї теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.2-953.6 + Ю91(4АВС)6-736.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яновський М.  
Деякі психологічні аспекти впровадження "болонської системи" / М. Яновський, Л. Яновська // Соц. психологія. - 2008. - № 6. - С. 108-112. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Здійснено аналіз психологічного підгрунтя "болонської системи". Виявлено близькість деяких положень цієї системи до "радикального біхевіоризму" Б. Ф. Скіннера. Це дозволяє краще зрозуміти можливі наслідки впровадження "болонської системи" в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4) + Ч484(4УКР) + Ю91(7США)6-734.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Яновський М. І. 
Механізми психологічного впливу кінематографічного відеоряду на глядача : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.01 / М. І. Яновський; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 18 c. - укp.

Проведено теоретичне й експериментальне дослідження впливу кінематографічного відеоряду на людину. Розроблено модель механізмів такого впливу, що містить положення про психологічну специфіку кіно, особливості психологічного ефекту впливу кінематографа на глядача. Наведено класифікацію типів кінокадрів та їх монтажу. Проаналізовано імовірні механізми їх психологічного впливу. З'ясовано, що кожному з проаналізованих типів кадрів і монтажу відповідає певний тип організації психічних процесів глядача та їх споглядання. В узагальненій формі їх можна представити як "занурення" в інтенсифіковані афективні стани; задане, "рамкове" оцінювання себе; споглядання своєї суб'єктивності у межах безпосереднього досвіду. Експериментально досліджено ефективність розробленої моделі, можливість її застосування для прогнозування психологічних ефектів за сприйняття певних форм побудови кінематографічного відеоряду. Відзначено, що запропонована модель може бути використана як засіб для психологічної експертизи кінофільмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.49 + Щ370.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яновський М.  
Фільми жахів: підхід до аналізу психологічного впливу / М. Яновський // Соц. психологія. - 2011. - № 6. - С. 132-139. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано полемічний розгляд поглядів деяких дослідників стосовно психологічного впливу фільмів жахів. Запропоновано такий підхід до аналізу цього впливу, що грунтується на теорії психологічного поля К. Левіна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яновський М.  
Ціннісно-мотиваційні чинники хабара / М. Яновський, О. Семенюк // Соц. психологія. - 2010. - № 6. - С. 141-148. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто психологічні аспекти такого соціального явища, як хабар. Наведено результати емпіричного дослідження зв'язків між хабарництвом і ціннісними орієнтаціями, а також потребою в досягненні. Виявлено, що ставлення до хабара і здійснення його залежать від різних психологічних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + С5*332.1 + Х881.9(4УКР)127.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Яновський М. І. 
Принцип "золотого перетину" як основа моделі гармонійних взаємостосунків між суб'єктами / М. І. Яновський // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2013. - 18, Вип. 22, ч. 3. - С. 244-252. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Використано принцип "золотого перетину" як основу для виведення можливих властивостей ідеальних гармонійних взаємин між особистостями в соціальній групі. Зроблено висновок щодо важливої ролі вольових проявів для таких взаємин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мазур М. П. 
Особливості розробки віртуальних практичних інтерактивних засобів навчальних дисциплін для дистанційного навчання / М. П. Мазур, С. С. Петровський, М. Л. Яновський // Інформ. технології в освіті : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 7. - С. 40-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто особливості розробки віртуальних практичних інтерактивних засобів навчальних дисциплін для дистанційного навчання з технічних і технологічних спеціальностей. Запропоновано власну методику розробки таких засобів навчальних дисциплін у вигляді віртуальних симуляційних або відеолабораторних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.24 + Ч311.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Яновський М. Е. 
Моделі та методи інформаційної технології створення адаптивних бездротових локальних комп'ютерних мереж : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / М. Е. Яновський; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харків. авіац. ін-т". - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Розроблено моделі, методи й інформаційні технології створення адаптивних бездротових локальних комп'ютерних мережах зі стаціонарними та мобільними точками доступу із заданою якістю обслуговування. Проаналізовано методи та інструментальні засоби створення бездротових локальних комп'ютерних мереж із заданою якістю обслуговування. Розроблено модель адаптації бездротових локальних комп'ютерних мереж зі стаціонарними та мобільними точками доступу. Удосконалено метод розміщення точок доступу в адаптивних бездротових локальних комп'ютерних мережах на основі обчислення інтегрального оцінювання ступеня близькості абонентів, який враховує їх взаємне розташування, що дозволяє створити покриття за різної щільності розміщення абонентів. Розроблено та досліджено моделі готовності бездротових локальних комп'ютерних систем з урахуванням відмов і збоїв точок доступу, виходячи з вимог до якості обслуговування. Розроблено інформаційну технологію створення адаптивних бездротових локальних комп'ютерних мереж із заданим рівнем готовності й якості обслуговування з використанням Парето-оптимального вибору способу розміщення стаціонарних і мобільних точок доступу з урахуванням функціональних і надійнісних характеристик мережі, а також розміщення абонентів. Основні результати досліджень апробовано та впроваджено на підприємствах промисловості, під час виконання міжнародного проекту Tempus, а також у навчальному процесі Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут".


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.311-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мазур М. П. 
Розроблення системи of-line проміжного (модульного) тестування з фото-відео фіксацією, яка стимулює студента до виконання вимог і правил проведення контрольних заходів / М. П. Мазур, М. Л. Яновський // Інформ. технології в освіті : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 22. - С. 35-43. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Більшість існуючих систем тестування надають доступ до тестових завдань за допомогою різноманітних програмних засобів: вводу паролю з клавіатури, голосу з мікрофону, сканування відбитків пальців, підпису студента або інших пристроїв. При цьому подальший хід тестування, як правило, не відслідковується, що може бути основою для зловживань. Розроблена у Хмельницькому національному університеті система of-line контролю (тестування) із фото-відеофіксацією об'єднана із закріпленим за кожним студентом параметром - "рейтингом довіри". Зміна цього параметру, міняє для студента процедуру тестування: від самотестування з будь-якого місця світу, до проходження цієї процедури на віддаленому інформаційно-комунікаційному центрі університету і аж до тестування під контролем викладача у центральному університеті. В результаті цього викладач-тьютор одержує протокол тестування, який містить зафільмовані через випадковий інтервал часу фото всієї процедури контролю та результати відповідей студента на кожне запитання. Результати протоколу викладачем затверджуються чи анулюються. Результати фото-відеофіксації і відповіді на тестові завдання дозволяють викладачу одержати інформацію для аналізу навчального процесу студента, оцінки якості тестів, та можливості за їх допомогою оцінити рівень знань студента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.215.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73466 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського