Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Соловей Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Соловей Г.  
Соціальна держава як чинник етизації економіки / Г. Соловей // Філософ. думка. - 2007. - № 2. - С. 142-156. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ю6*666в03 + Ю703.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Соловей Г. С. 
Политические выступления: типологический и переводческий аспекты / Г. С. Соловей // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2007. - 2, № 1. - С. 165-169. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Определены типологические и переводоведческие особенности разных типов политических выступлений: заявления, обращения и речи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.713 + Ш107.775.2:Ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соловей Г. С. 
Ідея справедливості як основа концепції соціальної держави за доби глобалізації : Автореф. дис... канд. філософ. наук / Г. С. Соловей; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 16 c. - укp.

Розкрито роль ідеї справедливості у реалізації певної моделі соціальної держави. Досліджено трансформацію ідеї соціальної справедливості за доби глобалізації. Стверджено, що сучасні національні держави розвиваються як держави соціальні на базі ідеї соціальної справедливості, яка превалює у суспільстві. Перерозподіл ресурсів у національних державах здійснюється відповідно до принципу справедливості. Виокремлено три моделі соціальної держави, а саме: ліберальну, консервативну, соціал-демократичну. За доби глобалізації розбудова соціальної держави в окремій національній країні відбувається за рахунок експлуатації інших держав та інтенсивного використання природних ресурсів. Зазначено про наявність потреби у формуванні принципу справедливості, за якого перерозподіл ресурсів у межах держави корелюватиме з міждержавним (глобальним) перерозподілом для забезпечення певного життєвого рівня всім особам, членам суспільства та відповідатиме вимогам збереження довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю703.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соловей Г. С. 
Політична лексика як об'єкт перекладу (на матеріалі текстів політичних заяв, звернень, промов, статей та анекдотів) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / Г. С. Соловей; Херсон. держ. ун-т. - Херсон, 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено політичну лексику у перекладацькому та перекладознавчому аспектах. Уточнено поділ політичної лексики на політичні терміни, політичні реалії та політичні символи, які з погляду лексичної семантики є політичними новотворами (неологізмами та оказіоналізмами). Доведено, що тип політичного тексту зумовлює специфіку перекладу політичної лексики. За перекладу ядерних типів політичних текстів облігаторним є збереження критеріїв політичності та термінологічності, а за перекладу маргінальних типів текстів - критеріїв неологічності та символічності. Аналіз перекладів політичної лексики у різних типах політичних текстів дозволяє визначити основні перекладацькі стратегії та тактики, типи відповідників, лексико-семантичних трансформацій та структурних транспозицій за роботи з політичною лексикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-34:Ф + Ш12-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рудий Р.  
Класифікація земельних угідь за елементами рельєфу / Р. Рудий, О. Кравець, Я. Кравець, Д. Приймак, Г. Соловей // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2012. - Вип. 2. - С. 151-154. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Виконано моделювання ділянки сільськогосподарського призначення з метою врахування просторової диференціації природно-господарських умов. Складено карти ухилів, експозиції і ерозійного потенціалу схилів, освітленості території.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.25 + У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сільськогосподарські видання (1901 - 1912) у фондах Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. / уклад.: В. А. Вергунов, Г. М. Соловей, О. Ю. Примак, В. В. Мамрай, Н. С. Мигашко; Нац. акад. аграр. наук України, Нац. наук. с.-г. б-ка. - Київ, 2019. - 522 c. - укp.

Подано інформацію стосовно бібліотечної колекції літературних джерел з фонду рідкісних книг за 1901 - 1912 рр., що складається з 5 106 одиниць збереження книг та 173 назв періодичних видань. Зазначено, що при здійсненні бібліографічного опису джерел літери, що нині не вживаються, замінено літерами сучасного алфавіту. Матеріали покажчика розміщені у хронологічному порядку, а в межах хронології - за алфавітом прізвищ авторів і назв творів. Наведено допоміжний іменний покажчик.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я17

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сільськогосподарські видання (1913 - 1917) у фондах Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. / уклад.: В. А. Вергунов, Г. М. Соловей, В. В. Мамрай, Т. С. Ковбаса; Національна академія аграрних наук України, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека. - Київ : Компринт, 2020. - 400 c. - укp.

Зазначено, що науково-допоміжний бібліографічний покажчик "Сільськогосподарські видання (1913 - 1917) у фондах Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України" - чергова складова Національного репертуару сільськогосподарської книги, що створює Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН. Зауважено, що в сучасних умовах здійснення широкомасштабної аграрної реформи виникла нагальна потреба у створенні ефективної системи розповсюдження сільськогосподарських знань та інформації за рахунок накопиченого історичного досвіду, що можливо почерпнути з вітчизняної сільськогосподарської книги різного часу видання. Бібліографічний покажчик вміщує інформацію стосовно бібліотечної колекції літературних джерел з фонду рідкісних книг за 1913 - 1917 рр., що складається з 3 852 одиниць збереження книг та 232 назв періодичних видань.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я17 + Я181(4УКР)2 в2:П

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Англомовні сільськогосподарські видання у фондах Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України : наук.-доп. бібліогр. покажч. Ч. 2. 1929-1935 / уклад.: В. А. Вергунов, Г. М. Соловей, В. В. Мамрай, Н. С. Мигашко, В. Г. Костенко, С. М. Никитюк. - Б.м., 2019. - 399 c. - (Іноземна сільськогосподарська книга у фондах Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук та науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів аграрного профілю; кн. 10). - укp.

Продовжено серію видань "Іноземна сільськогосподарська книга у фондах ННСГБ НААН та науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів аграрного профілю". Передбачено створення розширених можливостей щодо інформованості користувачів про наявність англомовних сільськогосподарських видань у фондах бібліотеки та оперативного й необмеженого доступу до них. Надано інформацію про джерела англійською мовою, що надійшли дофондів ННСГБ НААН. Зазначено, що добір публікацій аграрної тасуміжних тематик здійснювався за географічним (територіальним) критерієм, тобто відібрано видання, що вийшли друком англійською мовою в різні історичні періоди першорядно на території англомовних держав, а також містили інформацію про місцеві події. Зазначено, що на підставі репертуару англомовних видань ННСГБ НААН формується відповідна база даних за допомогою системи автоматизації бібліотек ІРБІС.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358676/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Соловей Г. М. 
Протиерозійні заходи у землеробстві Зхідної України: історія, теорія, практика : монографія / Г. М. Соловей; Національна академія аграрних наук України, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека. - Київ : Аграрна наука, 2021. - 175 c. - (Історико-бібліографічна серія "Аграрна наука України в особах, документах, бібліографії"; Кн. 124). - укp.

Висвітлено результати першого в українській історіографії комплексного дослідження особливостей становлення і розвитку наукових основ застосування протиерозійних заходів у землеробстві Західної України. З’ясовано внесок науково-дослідних установ, закладів вищої освіти та окремих особистостей у розвиток теоретико-методологічних засад та практичного впровадження ґрунтозахисних технологій у землеробстві регіону. Встановлено роль державного регулювання у розробленні ефективних науково обґрунтованих заходів боротьби з ерозією ґрунтів. Розкрито велике значення науково-організаційної діяльності Національної академії аграрних наук України, яка полягає у здійсненні координування науково-дослідних робіт у напрямі розроблення й удосконалення рекомендованих виробництву протиерозійних технологій з урахуванням новітніх напрацювань учених. Виокремлено особливості застосування протиерозійного землеробства на початку XXI ст., окреслено ґрунтозахисну оптимізацію структури сільськогосподарських угідь.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Соловей Г. М. 
Еволюція наукових основ застосування протиерозійних заходів у землеробстві Західної України (друга половина XX - початок XXI століть) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Г. М. Соловей; Національна академія аграрних наук України, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Комплексне науково-історичне дослідження, у якому на основі використання різнобічної джерельної бази та методологічних підходів надано аналіз розвитку наукових основ застосування протиерозійних заходів у землеробстві Західної України. Визначено історичні особливості становлення і розвитку наукової думки з проблеми дослідження. З'ясовано внесок вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та окремих особистостей у розвиток теоретико-методологічних основ та практичного впровадження ґрунтозахисних технологій у землеробстві Західної України. Встановлено роль державного регулювання у розробленні ефективних науково обґрунтованих заходів боротьби з ерозією ґрунтів. Розкрито важливе значення науково-організаційної діяльності Національної академії аграрних наук України, яка полягала у здійсненні координування науково-дослідних робіт у напрямі розроблення і удосконалення рекомендованих виробництву протиерозійних технологій з урахуванням новітніх напрацювань учених.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Соловей Г. В. 
Змагальність сторін у кримінальному процесі України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Г. В. Соловей; Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена системному дослідженню змагальності сторін у кримінальному процесі України. У роботі проведений історико- правовий аналіз розвитку змагальності сторін у вітчизняному кримінальному процесі. Охарактеризовано застосування змагальності сторін у кримінальному судочинстві зарубіжних країн. Визначено сутність засади змагальності сторін у кримінальному провадженні України. З’ясовано роль суду в забезпеченні змагальності сторін у кримінальному процесі. Окреслено загальні напрями удосконалення механізму реалізації змагальності сторін під час досудового розслідування та судового розгляду. Розглянуто суд присяжних як організаційну форму змагального кримінального судочинства. Встановлено особливості реалізації змагальності сторін при перегляді судових рішень у кримінальному провадженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453706 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського