Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю703.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Державність, мораль і засоби масової інформації : Матеріали наук.-практ. конф., 7 - 9 серп. 2000 р. / упоряд.: В. Т. Денисюк, А. М. Якубюк; Упр. у справах преси та інформації Волин. обл. держ. адмін. - Луцьк : Надстир'я, 2000. - 131 c. - укp.

На конференції обговорено питання свободи слова, висвітлено роль і місце засобів масової інформації (ЗМІ) у розв'язанні стратегічних проблем творення держави, духовного стану суспільства. Окреслено роль ЗМІ в утвердженні принципів демократизму. Учасниками конференції зроблено висновок: законодавчі акти повинні чіткіше окреслити правове поле діяльності засобів масової інформації, а також слід вжити ряд фінансово-економічних заходів, які б стимулювали діяльність ЗМІ, які сприяють державотворчим процесам, і посилювали б відповідальність тих, хто їм протидіє.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1(4УКР) я431 + Х809(4УКР)323 я431 + Ю703.11 + Ф018 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Задорожна М. І. 
Гуманізація суспільної свідомості (державно-управлінський аспект) : автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / М. І. Задорожна; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Л., 2008. - 23 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення завдань гуманізації суспільної свідомості через діяльність органів влади та державного управління. Виявлено, що гуманізованою є лише зріла свідомість, важливим чинником розвитку якої є співпраця і взаємодія у межах громадянського суспільства, накопичення соціального капіталу. Доведено, що стиль управління суттєво впливає на гуманізацію суспільної свідомості як фактор сприяння або перешкоди її зрілості та самореалізації підлеглих. Запропоновано принципи та методи гуманізації суспільної свідомості, які можуть використовувати владні інституції й органи державного управління. Визначено систему інституцій, які могли б взяти на себе відповідальність за вирішення проблеми гуманізації суспільної свідомості. Розкрито роль гуманітарних предметів у підготовці майбутніх політиків і державних службовців. Обгрунтовано значення національної ідеї та компромісного вирішення конфліктів для втілення гуманістичних ідеалів суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-9 + Ю702.22 + Ю703.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соловей Г. С. 
Ідея справедливості як основа концепції соціальної держави за доби глобалізації : Автореф. дис... канд. філософ. наук / Г. С. Соловей; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 16 c. - укp.

Розкрито роль ідеї справедливості у реалізації певної моделі соціальної держави. Досліджено трансформацію ідеї соціальної справедливості за доби глобалізації. Стверджено, що сучасні національні держави розвиваються як держави соціальні на базі ідеї соціальної справедливості, яка превалює у суспільстві. Перерозподіл ресурсів у національних державах здійснюється відповідно до принципу справедливості. Виокремлено три моделі соціальної держави, а саме: ліберальну, консервативну, соціал-демократичну. За доби глобалізації розбудова соціальної держави в окремій національній країні відбувається за рахунок експлуатації інших держав та інтенсивного використання природних ресурсів. Зазначено про наявність потреби у формуванні принципу справедливості, за якого перерозподіл ресурсів у межах держави корелюватиме з міждержавним (глобальним) перерозподілом для забезпечення певного життєвого рівня всім особам, членам суспільства та відповідатиме вимогам збереження довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю703.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Івченко О. Г. 
Людина в структурі громадянського суспільства: філософія ідентичності / О. Г. Івченко; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - 2-ге вид. - К. : Знання України, 2013. - 380 c. - Бібліогр.: с. 348-379. - укp.

Проаналізовано проблеми людини як головного суб'єкта громадянського суспільства, її партійний, суспільний і громадянський статус, моральні пріоритети та духовні цінності. Увагу приділено формуванню громадянської культури людини в сучасному українському суспільстві, утвердженню її свободи та відповідальності. Зазначено, що людина в структурі ринкових відносин дедалі більшою мірою постає як виразник власних інтересів і потреб. Поєднання ознак людини та громадянина є найвищим і найоптимістичнішим ідеалом громадянського суспільства, навколо якого концентруються культура й освіта, виховання й інформаційне забезпечення життєдіяльності людини та який відображає загальногуманістичну лінію їх громадянського й особистісного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.11 + Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ярош В. Ю. 
Право на інформацію як прояв свободи / В. Ю. Ярош // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 32. - С. 131-136. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.23 + Ю703.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського