Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Слободянюк І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Відносини в психотерапевтичному процесі : Матеріали наук.-практ. конф., 30 черв. - 2 лип. 2000 р. / уклад.: І. А. Слободянюк; Вінниц. обл. т-во психотерапевтів. - Вінниця : Континент-ПРИМ, 2000. - 200 c. - укp.

Уточнено зміст поняття "відносини у психотерапевтичному процесі", а також проаналізовано особливості даних відносин на конкретних прикладах, дослідженнях і певних терапевтичних ситуаціях. Значну увагу приділено психолого-консультативній допомозі у кризових ситуаціях, що виникають у період навчання у вищій школі, а також психотерапевтичній роботі з адаптаційними проблемами першокурсників (випускників сільських шкіл) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357 я431(4УКР) + Ю949.28 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Подпрятов С. Є. 
Особливості ураження артерій гомілки та стопи у хворих з синдромом діабетичної стопи / С. Є. Подпрятов, Ю. М. Гупало, С. М. Диденко, І. М. Слободянюк // Клініч. хірургія. - 2002. - № 11-12. - С. 55-56. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гупало Ю. М. 
Профілактика тромбоемболії легеневої артерії з використанням електрозварювальної плікації глибоких вен : [Тези наук.-практ. конф. "Актуал. пробл. клініч. хірургії та трансплантології", Київ, 2005] / Ю. М. Гупало, О. Є. Швед, А. В. Павлючик, С. Є. Подпрятов, І. М. Слободянюк, О. В. Лебедев, А. Г. Дубко // Клініч. хірургія. - 2005. - № 4-5. - С. 49-50. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.113.035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Подпрятов С. С. 
Променеве дослідження малого таза в умовах передвипорожнювального розширення прямої кишки / С. С. Подпрятов, В. В. Злий, І. М. Слободянюк, Н. І. Мошкова, О. В. Титаренко // Клініч. хірургія. - 2004. - № 8. - С. 22-25. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Комп'ютерну томографію (КТ) прямої кишки (ПК) показано за наявності обмежень під час обстеження, зумовлених особливостями анатомії та методу. Для поліпшення результатів КТ застосовують нові способи сканування, міорелаксанти, контрастні речовини. Без розтягнення стінки ПК та каналу відхідника (KB) мали вигляд нерівних округлих утворень з зубчастим внутрішнім контуром на аксіальних зрізах. Стінка ПК прилягала до інших органів малого таза. Для розтягнення KB і ПК використовували обтуратор діаметром 10 мм, довжиною 50 мм - для KB та латексний балон діаметром 40 мм, довжиною 130 мм - для ПК. В балон вводили 180 - 220 мл рідини до стійкого позиву до випорожнення. Критерієм розтягнення було досягнення стінками ПК і KB форми кільця на знімку. Це дозволило точно визначити локалізацію та структуру рубця, виключити проростання пухлини за межі органа.


Ключ. слова: захворювання прямої кишки, діагностика, променеве дослідження малого таза
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-436.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Подпрятов С. Є. 
Клініко-морфологічна оцінка змін тканин при лікуванні гнійно-некротичного ураження стопи у хворих на цукровий діабет / С. Є. Подпрятов, С. Г. Гичка, В. В. Салата, В. П. Рогачова, З. Є. Сімонова, С. Я. Шишова, І. М. Слободянюк // Клініч. хірургія. - 2005. - № 11/12. - С. 47-48. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Подпрятов С. Є. 
Особливості артеріального кровопостачання стопи та його зміни під впливом комплексного хірургічного лікування хворих на цукровий діабет / С. Є. Подпрятов, Ю. М. Гупало, В. В. Бернацький, О. Є. Швед, І. М. Слободянюк, С. М. Діденко, В. В. Салата, О. В. Паршиков, В. П. Рогачова // Клініч. хірургія. - 2007. - № 4. - С. 28-30. - укp.

У 128 хворих на цукровий діабет, ускладнений гнійно-некротичним ураженням стопи, вивчено особливості артеріального кровопостачання стопи та його зміни під впливом комплексного хірургічного лікування. Здійснення реваскуляризації шляхом реконструкції артерій клубово-підколінного, стегново-підколінного та гомілково-стопного сегментів сприяло поліпшенню мікроциркуляції тканин кінцівки. За неможливості виконання реваскуляризації нижньої кінцівки хворим призначали алпростан у вигляді компресу, що сприяло усуненню ознак критичної ішемії та уповільненню прогресування гнійно-некротичних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7 + Р415.160.23-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Слободянюк І. М. 
Підвищення довговічності суднових дизелів з відновленими головками поршнів : Автореф. дис... канд. техн. наук / І. М. Слободянюк; Одес. нац. мор. акад. - О., 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено питання підвищення надійності роботи суднових аварійних дизель-генераторів (АДГ) з використанням методів системного аналізу, що дозволило проаналізувати енергетичні й інформаційні потоки в АДГ. Здійснено математичне моделювання процесів, які відбуваються в АДГ, що дозволило віднайти способи зниження енергетичних затрат, діагностування основних структурних елементів АДГ і спосіб визначення залишкового ресурсу. Здійснено перевірку адекватності математичної моделі та показано, що значення зміни частоти обертання та напруги синхронного генератора у процесі пуску АДГ збігаються з експериментальними значеннями з відхиленням на 10 %. Завдяки впровадженню до практики експлуатації розроблених АДГ способів, скорочено тривалість процесу пуску на 5 - 7 %, підвищено коефіцієнт оперативної готовності на 7 %, знижено шумність роботи АДГ на 2 дБ, підвищено коефіцієнт корисної дії двигуна на 1 - 1,5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.54-082.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фабуляк Ф. Г. 
Міжмолекулярна рухливість макромолекул епоксидної смоли на поверхні аеросилу, модифікованого діетиленгліколем / Ф. Г. Фабуляк, Л. Д. Масленнікова, Д. В. Карандєй, І. С. Слободянюк // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2011. - № 3/5. - С. 65-69. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу аеросилу, модифікованого діетиленгліколем (АДЕГ), на релаксаційну поведінку епоксидної смоли. Встановлено, що макромолекули АДЕГу, входячи в міжмолекулярний простір епоксидної смоли, створюють умови збільшення гнучкості макромолекул модифікованого полімеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.131.1-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Слободянюк І. А. 
Основи клієнтоцентрованої психотерапії : навч. посіб. / І. А. Слободянюк. - К. : Навч.-метод. центр "Консорціум із удоскон. менедж.-освіти в Україні", 2012. - 136 c. - Бібліогр.: с. 128-135 - укp.

Розкрито основи одного з психотерапевтичних напрямів - центрованої на особистості психотерапії за К. Роджерсом. Висвітлено його основні поняття та теорії. Охарактеризовано процедури та техніки клієнтцентрованої терапії, надано її теорію практика. Розглянуто проблеми та перспективи розвитку клієнтцентрованої терапії після К. Роджерса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357 я73 + Ю949.2 с.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Веселовська Н. М. 
Вплив умов професійної діяльності лікарів-мікрохірургів на ризик розвитку судинної патології органа зору / Н. М. Веселовська, З. Ф. Веселовська, І. М. Слободянюк, М. І. Слободянюк // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 4. - С. 88-92. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено динаміку регіонального та системного кровообігу й особливості нейроархітектоніки сітківки ока за умов тривалої дії професійного навантаження у лікарів хірургічного та терапевтичного профілю. Визначено, що у лікарів-мікрохірургів тривала робота в операційній призводить до більш значних змін показників гемодинаміки на рівні очної артерії та магістральних судин шиї, ніж у лікарів терапевтичного профілю. Слід відмітити, що у лікарів-мікрохірургів збільшені основні томографічні показники нейроархітектоніки сітківки, що у сукупності з регулярними змінами кровообігу в системі очної артерії внаслідок професійного навантаження створює умови підвищеного ризику судинних захворювань органа зору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Присяжнюк Ю. 
Зовнішньополітичні технології ПР в процесі формування іміджу держави / Ю. Присяжнюк, І. Слободянюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2006. - Вип. 16. - С. 220-226. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що зростання ролі зовнішньополітичної ПР діяльності (ЗППРД) зумовлено поглибленням глобалізаційних процесів у всьому світі. Заходи зовнішньополітичного ПР держави пов'язані, перш за все, з формуванням її позитивного іміджу на міжнародній арені. Для ефективного здійснення ЗППРД є необхідною розробка ПР-програми державного брендінгу (ДБ) як комплексної праці з розробки національного бренду держави. Процес розробки державного бренду має багато спільного з розробкою комерційного бренду, але і має певні специфічні риси. Проблема національної ПР-кампанії ДБ та ефективного здійснення зовнішньополітичного ПР є надзвичайно актуальною для України на сучасному етапі, так як Україна належить до тих країн, які ще знаходяться у пошуку своєї унікальної бренд-ніші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05 + Ф4(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Присяжнюк Ю. 
Помаранчева революція як поворотний пункт становлення іміджу української держави / Ю. Присяжнюк, І. Слободянюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2006. - Вип. 17. - С. 220-226. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За сучасних умов постійно зростаючої ролі інформації та громадської думки у всіх сферах життя величезного значення набула проблема іміджу держави. ЗМІ є основним фактором формування іміджу держави у світі. Імідж української держави за кордоном довгий час характеризувався своєю фрагментарністю та невиразністю. У листопаді - грудні 2004 р. відбулася подія, яка зумовила вихід України на якісно новий рівень сприйняття у світі. Українська помаранчева революція стала провідною темою публікацій світових видань листопада - грудня 2004 р. та зумовила вихід України у світовий інформаційний простір. Україна одержала важливий шанс стати демократичною європейською державою, повноправним членом європейського співтовариства. Наразі перед Україною стоїть важливе завдання не втратити цей шанс і підтвердити свій новий статус реальними демократичними перетвореннями вусіх сферах суспільного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Слободянюк І. Ю. 
Модернізація навчального процесу з фізики шляхом орієнтування на домінуючий тип сприйняття інформації / І. Ю. Слободянюк, Н. А. Мисліцька, І. О. Бабич // Фіз.-мат. освіта. - 2016. - № 3. - С. 115-119. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання вивчення фізики, опираючись на особливості сприйняття учнів. Розглянуто поділ учнів на типи, залежно від каналу сприйняття інформації. Описано ознаки кожного з них; розроблено порівняльну таблицю, на основі зіставлення особливостей сприйняття навчального матеріалу, мотивів, мовлення, пам'яті, мислення аудіалів, візуалів і кінестетиків, враховуючи ознаки домінуючої півкулі головного мозку. Запропоновано реалізацію описаного підходу на прикладі вивчення окремих тем розділу "Хвильова оптика". Наведено приклади можливих способів пояснення нового матеріалу, шляхом постановки проблемного питання, яке може бути поставлене з використанням відеофрагментів із мультфільмів, демонстрацій, прикладів із життя. Однак, аби перегляд не був пасивним, надано перелік питань, на які учні, по завершенні, повинні дати відповідь. З'ясовано, що такий спосіб подання навчального матеріалу буде цікавим для учнів, сприятиме активізації їх уваги та пам'яті, а також сприятиме підвищенню інтересу до предмету.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бабич І. О. 
Тексти фізичного змісту як дидактичний засіб в методичній системі навчання учнів суспільно-гуманітарного профілю / І. О. Бабич, І. Ю. Слободянюк // Фіз.-мат. освіта. - 2016. - № 4. - С. 17-20. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Описано методичні прийоми використання текстів фізичного змісту як дидактичного засобу для учнів суспільно-гуманітарного профілю. Проаналізовано дефініцію "текст фізичного змісту", його особливості та практичну реалізацію під час навчання фізики. Узагальнено вимоги до роботи з інформацією, яка представляється в тексті фізичного змісту. Встановлено, що перераховані уміння спрямовані на виявлення розуміння суті інформації, що розміщена в тексті, її перекодування та аналізу на підставі знань і умінь, які формуються в курсі фізики. Надано перелік умінь, які формуються в учнів у процесі опрацювання текстів із науковою інформацією та, фізичною зокрема. Наведено приклад тексту, що містить інформацію про фізичні фактори забруднення навколишнього середовища або їх вплив на живі організми і людину та завдання до нього, які спрямовані на формування умінь працювати з текстом. Зокрема, завдання до текстів можуть перевіряти розуміння інформації, наданої в тексті, розуміння суті фізичних термінів, що використовуються в тексті, уміння оцінювати ступінь впливу описаних у тексті фізичних факторів на забруднення навколишнього середовища тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Подпрятов С. С. 
Антибактерійна стійкість електрозварного з'єднання живих тканин / С. С. Подпрятов, С. Г. Гичка, І. М. Слободянюк, О. І. Уманець, В. А. Ткаченко, С. М. Корбут, В. В. Салата, В. В. Іваха, І. О. Бєлоусов, В. П. Корчак, В. В. Щепетов, О. В. Сидоренко, О. Ф. Петренко, Д. В. Тарнавський // Клініч. хірургія. - 2017. - № 9. - С. 55-57. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Антибактерійна стійкість електрозварного з'єднання (ЕЗ) досліджено за умов гнійно-некротичного ураження, бактеріального забруднення, параканкрозного запалення або наявності калу у міжкишковому анастомозі (МКА), в судинах діаметром до 10 мм, міхуровій протоці діаметром до 12 мм, анальній нориці діаметром до 5 мм. В експерименті на 17 свинях, маса тіла 45 - 75 кг, та в клініці у 74 хворих віком від 24 до 72 років використовували апарати ЕК-300М1 і ЕКВЗ-300 ПатонмедТМ. У строки спостереження до 30 діб неспроможність ЕЗ у відкритій рані, черевній порожнині, відхіднику не спостерігали. Виявлені E. coli (3 штами), E. faecalis, E. cloacae, C. hofmanii, S. aureus в концентрації до 108, патогенні штами Clostridium у 3 хворих. Відзначене утворення цілісної структури біологічної тканини по всій лінії створення ЕЗ. Вже на 4-ту добу в МКА виявляли новоутворену грануляційну тканину з судинами, продуктивне запалення. Висновки: ЕЗ є суцільним, зберігає просторову структуру залучених волокон, не містить вільних клітинних фрагментів, що є тригерами запалення та поживними речовинами, забезпечує первинне загоєння у присутності мікроорганізмів з лізуючими властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Слободянюк І. Ю. 
Використання хмаро орієнтованих технологій в умовах дистанційного навчання / І. Ю. Слободянюк, Н. А. Мисліцька, В. Ф. Заболотний, О. А. Колесникова // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - 1 (ч. 2). - С. 78-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Реалії сучасності, з якими зустрілася світова цивілізація у зв'язку з пандемією, особливо гостро позначилася в освітянській галузі. За досить короткий інтервал часу викладачі та вчителі вимушені були кардинально змінити форми, засоби, методи, прийоми і способи навчання. І саме хмарні сервіси стали вагомою технічною підтримкою в системі організації дистанційного навчання учнів і студентів. Однак, серед різноманіття наявних на сьогодні, необхідно відібрати ті, які є ефективними та найбільш адаптованими до но вого формату навчання. У ході дослідження використано такі основні теоретичні методи: аналіз, систематизація та узагальнення навчально-методичних матеріалів і наукових праць з проблеми дослідження, педагогічні спостереження за освітнім процесом за умов дистанційної форми навчання та апробація запропонованих хмарних сервісів. Використання хмарних сервісів LearningApps, StudyStack, EDpuzzle, Kahoot, Quizizz за умов дистанційного навчання учнів і студентів сприяє урізноманітненню методів і прийомів організації пояснення навчального матеріалу, актуалізації та закріплення вивченого матеріалу, перевірки навчальних досягнень. Проведено аналіз актуальних досліджень щодо впровадження технології дистанційного навчання, який засвідчив, що дослідники надають перевагу асинхронному режиму дистанційної освіти. Описано дидактичні можливості хмарних сервісів LearningApps, StudyStack, EDpuzzle, Kahoot, Quizizz, які апробовано під час організації дистанційного навчання з фізики. Здійснено порівняння технічних і дидактичних можливостей зазначених хмарних сервісів. Виокремлено методичні поради щодо ефективної організації освітнього процесу за умов дистанційного навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.233 + Ч311.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Слободянюк І. Ю. 
Використання хмаро орієнтованих технологій в умовах дистанційного навчання / І. Ю. Слободянюк, Н. А. Мисліцька, В. Ф. Заболотний, О. А. Колесникова // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - 1 (ч. 2). - С. 78-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Реалії сучасності, з якими зустрілася світова цивілізація у зв'язку з пандемією, особливо гостро позначилася в освітянській галузі. За досить короткий інтервал часу викладачі та вчителі вимушені були кардинально змінити форми, засоби, методи, прийоми і способи навчання. І саме хмарні сервіси стали вагомою технічною підтримкою в системі організації дистанційного навчання учнів і студентів. Однак, серед різноманіття наявних на сьогодні, необхідно відібрати ті, які є ефективними та найбільш адаптованими до но вого формату навчання. У ході дослідження використано такі основні теоретичні методи: аналіз, систематизація та узагальнення навчально-методичних матеріалів і наукових праць з проблеми дослідження, педагогічні спостереження за освітнім процесом за умов дистанційної форми навчання та апробація запропонованих хмарних сервісів. Використання хмарних сервісів LearningApps, StudyStack, EDpuzzle, Kahoot, Quizizz за умов дистанційного навчання учнів і студентів сприяє урізноманітненню методів і прийомів організації пояснення навчального матеріалу, актуалізації та закріплення вивченого матеріалу, перевірки навчальних досягнень. Проведено аналіз актуальних досліджень щодо впровадження технології дистанційного навчання, який засвідчив, що дослідники надають перевагу асинхронному режиму дистанційної освіти. Описано дидактичні можливості хмарних сервісів LearningApps, StudyStack, EDpuzzle, Kahoot, Quizizz, які апробовано під час організації дистанційного навчання з фізики. Здійснено порівняння технічних і дидактичних можливостей зазначених хмарних сервісів. Виокремлено методичні поради щодо ефективної організації освітнього процесу за умов дистанційного навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.233 + Ч311.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Заболотний В. Ф. 
Хмаро орієнтовані технології навчання : навч.-метод. посіб. / В. Ф. Заболотний, Н. А. Мисліцька, І. Ю. Слободянюк. - Вінниця : ТВОРИ, 2020. - 143 c. - Бібліогр.: с. 142 - укp.

Описано хмарні сервіси, які можна використовувати в освітньому процесі закладів дошкільної та середньої освіти, наведено конкретні методичні рекомендації щодо розробки дидактичних засобів нового покоління на основі хмаро орієнтованих технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.253 + Ч421.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Майборода В. 
Застосування магнітно-абразивного оброблення стоматологічного інструменту багаторазового використання для відновлення його властивостей / В. Майборода, Н. Гаврушкевич, І. Слободянюк, К. Позняк // Техн. науки та технології. - 2021. - № 3. - С. 9-16. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На основі аналізу особливостей процесу експлуатації та подальшого циклу оброблення стоматологічних борфрез багаторазового використання представлено обгрунтування можливості застосування на етапі передстерилізаційного очищення методу магнітно-абразивного оброблення поверхонь робочих частин твердосплавних борів кулеподібної форми. Виконано аналіз стану поверхні та параметрів шорсткості робочих поверхонь борфрез до та після магнітно-абразивного оброблення. Надані рекомендації щодо часу оброблення та діапазонів розмірів різальних кромок борів, що забезпечують збільшення термінів експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: К761

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Слободянюк І. Ю. 
Методичні засади навчання фізики в класах суспільно-гуманітарного напряму з використянням інформаційно-комунікаційних технологій : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. Ю. Слободянюк; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Вперше запропоновано методичні засади навчання фізики в класах суспільно-гуманітарного напряму з використанням хмароорієнтованих інформаційно-комунікаційних технологій. Вперше теоретично обґрунтовано та запропоновано методичні підходи до подання навчальної інформації з фізики на основі технологій візуалізації та структурування, які забезпечать підвищення рівня розуміння навчального матеріалу та мотивації до вивчення предмету. Вперше запропоновано методичні засади реалізації запропонованих сучасних дидактичних засобів з метою формування в учнів, які обрали суспільно-гуманітарний напрям профільного навчання, наукового світогляду та цілісної фізичної картини світу. Запропоновано підходи до використання інноваційних та традиційних методів навчання на прикладі розділу "Атомна та ядерна фізика". Розроблено та апробовано мультимедійний супровід до уроків, створено інтерактивні вправи, орієнтовані на закріплення й узагальнення вивченого матеріалу та перевірку рівня його засвоєння. Вперше запропоновано структуру та зміст навчально-методичного комплексу "Фізика: суспільно-гуманітарний напрям профільного навчання" в хмароорієнтованому середовищі як засобу підвищення рівня мотивації до вивчення фізики та розвитку навичок самоосвіти, який представлений у вигляді web-сайту і розроблений з урахуванням індивідуальних особливостей учнів у класах суспільно-гуманітарного напряму.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-253,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського