Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Ривак Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Ривак Г. П. 
Виявлення фальсифікації рибного борошна та кормових дріжджів методом мікроскопії / Г. П. Ривак, Т. Р. Левицький, Г. Й. Бойко, О. А. Сех // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 179-183. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з виявлення фальсифікації рибного борошна та кормових дріжджів шляхом ідентифікації м'ясо-кісткового чи пір'яного борошна у їх складі з використанням методу мікроскопії за допомогою реактивів забарвлення і знебарвлення, за різних діапазонів збільшення мікроскопа у проникаючому та поляризованому світлі. Метод ідентифікації дає можливість виявляти фрагменти кісткової, пір'яної тканини та м'язових волокон, неспецифічних для даного продукту, що є ефективним експрес-методом оцінки високобілкових кормових домішок. Розробка та впровадження методу є особливо актуальними у зв'язку з погіршенням епізоотичної ситуації та збільшенням випадків фальсифікації високобілкових домішок на ринку кормів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ривак Г. П. 
Біотехнологія одержання та застосування провіту в годівлі свиней та курчат-бройлерів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Г. П. Ривак; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2002. - 20 c. - укp.

Зазначено, що біотехнологічний продукт мікробіологічного синтезу провіт містить комплекс біологічно активних речовин (вітамінів групи В, зокрема, холіну, амінокислот, макро- та мікроелементів), а також інші поживні речовини, належить до четвертого класу небезпеки як кормова домішка та є нетоксичним для лабораторних тварин та курчат-бройлерів. Встановлено, що введення провіту в комбікорм порісних і підсисних свиноматок позитивно впливає на якісні показники їх молозива та молока, підвищує живу масу їх приплоду під час народження, сприяє їх збереженості до відлучення, стимулює ріст і розвиток поросят-сисунів, забезпечує покращання гематологічних показників крові, а також обмінних процесів і резистентного статусу організму. Доведено, що домішка в комбікорм курчат-бройлерів стимулює їх ріст і розвиток, сприяє покращанню морфологічних і біохімічних показників крові, обмінних процесів організму птиці, підвищує поживну цінність продукції. Визначено, що оптимальною дозою згодовування для порісних і підсисних свиноматок і курчат-бройлерів є 15 кг провіту на 1 тонну комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Е0*871 + Л89 + П68-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ривак Г. П. 
Мікроскопічна ідентифікація компонентів тваринного походження у кормовій сировині / Г. П. Ривак, Т. Р. Левицький // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 401-405. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що метод мікроскопічної ідентифікації є методом референційним і рекомендований для щоденних досліджень. Він базується на проведенні двоступеневого мікроскопічного дослідження двох фракцій зразка корму (осаду та флотату) за різних діапазонів збільшення, в прохідному, відбитому та поляризованому світлі із застосуванням різних реактивів та барвників; дозволяє виявляти білок, підданий тепловій обробці у процесі виробництва кормів, і його головною перевагою є можливість виявити дуже невелику кількість компонентів тваринного походження, навіть менше, ніж 0,1 %, залежно від природи цих компонентів. Метод є трудомістким і забирає багато часу, вивчення одного зразка вимагає близько 2 годин, а результати досліджень залежать, значною мірою, від знань і досвіду дослідника.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.116 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Левицький Т. Р. 
Аналіз моніторингу кормів для сільськогосподарських тварин за показником загальний фосфор / Т. Р. Левицький, О. М. Вільха, Г. В. Кушнір, Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 67-71. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати досліджень із визначення загального фосфору у кормах для сільськогосподарських тварин. У 2013 р. в лабораторії контролю кормових добавок і преміксів, яка акредитована в системі ISO/IEC 17025, проведено дослідження 142-х зразків (премікси, тваринна, мінеральна і рослинна сировина та комбікорми для сільськогосподарських тварин), які поступили на вибірковий контроль від господарств різної форми власності. Під час дослідження 60-ти зразків комбікормів для сільськогосподарських тварин було встановлено, що у 25-ти зразках (41,6 %), вміст загального фосфору був нижчий від задекларованого значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Левицький Т. Р. 
Визначення вмісту органічних кислот у порошкоподібних кормових добавках методом капілярного електрофорезу / Т. Р. Левицький, Г. П. Ривак, Г. В. Кушнір, Р. О. Ривак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати визначення вмісту органічних кислот у кормових домішках за допомогою методу капілярного електрофорезу на приладі "Капель-105/105М", обладнаного спеціальним програмним забезпеченням на основі персонального комп'ютера. Впровадження методу є особливо актуальним у зв'язку з постійним поповненням ринку України новими кормовими домішками, до складу яких введено органічні кислоти як основні активні компоненти для підкислення вмісту травного каналу та стабілізації кишкової мікрофлори в організмі сільськогосподарських тварин і птиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Левицький Т. Р. 
Визначення вмісту метіоніну в кормових добавках методом капілярного електрофорезу / Т. Р. Левицький, Г. П. Ривак, Р. О. Ривак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 64-68. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати визначення вмісту метіоніну в кормових домішках за методом капілярного електрофорезу за допомогою приладу "Капель-105/105М", обладнаного спеціальним програмним забезпеченням на основі персонального комп'ютера. Впровадження методу є особливо актуальним у зв'язку з постійним поповненням ринку України новими амінокислотними кормовими домішками та збільшенням випадків їх фальсифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Левицький Т. Р. 
Визначення вмісту лізину в кормових добавках методом капілярного електрофорезу / Т. Р. Левицький, Г. П. Ривак, Г. В. Кушнір, Р. О. Ривак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 55-59. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати визначення вмісту лізину у кормових домішках за допомогою методу капілярного електрофорезу на приладі "Капель-105/105М", обладнаного спеціальним програмним забезпеченням на основі персонального комп'ютера. Впровадження методу є особливо актуальним у зв'язку з постійним поповненням ринку України новими амінокислотними кормовими домішками та збільшенням випадків їх фальсифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ривак Г. П. 
Контроль якості преміксів за вмістом холін хлориду методом капілярного електрофорезу / Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 83-87. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено актуальність впровадження альтернативного методу капілярного електрофорезу для визначення вмісту холін хлориду в преміксах, описано умови та схему проведення аналізу, а також наведено результати визначення вмісту холін хлориду в стандартному та дослідних зразках преміксів за допомогою приладу "Капель-105/105М", який обладнаний спеціальним програмним забезпеченням на основі персонального комп'ютера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.1/9 + П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ривак Г. П. 
Розрахунок невизначеності методу капілярного електрофорезу при визначенні вмісту холін хлориду в кормових добавках і преміксах / Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 41-47. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність розрахунку невизначеності аналітичних методик кількісного визначення вмісту діючих речовин, наведено ряд нормативних документів, які регламентують загальні правила та вимоги для оцінки і вираження невизначеності вимірювань, які слід додержуватися на різних рівнях точності для забезпечення якості випробувань продукції. Наведено процедуру і розраховано невизначеність методики визначення вмісту холін хлориду за допомогою методу капілярного електрофорезу шляхом експериментальних спостережень і вхідних даних, зроблено їх аналіз і відповідні висновки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Коцюмбас І. Я. 
Контроль вмісту метіоніну гідроксианалогу в кормових добавках методом капілярного електрофорезу / І. Я. Коцюмбас, Т. Р. Левицький, Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 91-97. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати визначення вмісту гідроксианалогу метіоніну в кормових добавках за методом капілярного електрофорезу за допомогою приладу "Капель-105/105М", обладнаного спеціальним програмним забезпеченням на основі персонального комп'ютера. Впровадження методу є особливо актуальним у зв'язку з постійним поповненням ринку України новими амінокислотними кормовими добавками та збільшенням випадків їх фальсифікації. Валідаційні дані, результати досліджень, їх аналіз та висновки, наведені в роботі, свідчать, що метод капілярного електрофорезу за допомогою приладу "Капель-105/105М" є альтернативним методом і за своїми характеристиками може застосовуватися у разі контролювання якості кормових добавок метіоніну гідроксианалогу за вмістом основної діючої речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ривак Г. П. 
Застосування методу капілярного електрофорезу для контролювання вмісту вітамінів групи в у преміксах / Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 55-60. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати визначення вмісту вітамінів групи B у преміксах за методом капілярного електрофорезу приладом "Капель-105/105М", обладнаним спеціальним програмним забезпеченням на основі персонального комп'ютера. Впровадження методу є особливо актуальним у зв'язку з постійним поповненням ринку України новими вітчизняними та імпортними преміксами, до складу яких введено вітаміни групи B для забезпечення потреби організму сільськогосподарських тварин і птиці у них та з метою профілактики авітамінозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Левицький Т. Р. 
Контролювання вмісту бромід- і йодид-іонів у воді методом капілярного електрофорезу / Т. Р. Левицький, Г. П. Ривак, Г. Ю. Неділька // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 112-117. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Одержані результати досліджень свідчать, що метод капілярного електрофорезу для визначення бромід- і йодид-іонів у воді питній і природній, використаний з застосуванням приладу "Капель-105/105М" є відтворюваним, достатньо точним та вірогідним. Калібрувальні характеристики визначення бромід- і йодид-іонів задовольняють умови для даного методу досліджень, а саме: коефіцієнт кореляції більший 0,99, а значення відхилень у кожній точці не перевищує 10 %. Застосований метод добавок для ідентифікації йодид-іонів надав змогу виявити даний компонент з відповідними висотою, площею і концентрацією, а також часом міграції піків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1с + Г462.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ривак Г. П. 
Дослідження катіонного складу вод питних і природних методом капілярного електрофорезу / Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 101-107. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльну оцінку різних методів досліджень катіонного складу води, наведено результати впровадження методу капілярного електрофорезу для одночасного визначення вмісту іонів амонію, калію, натрію, магнію, літію, барію, стронцію та кальцію, а також встановлено калібрувальні характеристики для даного методу дослідження. Одержані результати свідчать, що метод капілярного електрофорезу для одночасного визначення іонів амонію, калію, натрію, магнію, літію, барію, стронцію та кальцію у воді, проведений за допомогою приладу "Капель-105М" є відтворюваним, достатньо точним і вірогідним. Калібрувальні характеристики задовольняють умови для цього методу досліджень, а саме: коефіцієнт кореляції більший 0,99, а значення відхилень у кожній точці не перевищує 10 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + П811.34 + Н761.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ривак Г. П. 
Контроль вмісту масляної кислоти у силосах і сінажах методом капілярного електрофорезу / Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 488-493. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано проблему контролювання силосів і сінажів за вмістом масляної кислоти, а також необхідність впровадження нових альтернативних, більш точних методів визначення цього показника, як індикатора псування консервованих кормів. Описано принцип методу капілярного електрофорезу, калібрування системи і хід визначення масляної кислоти в силосах і сінажах. Подано результати досліджень зразків силосів та сінажів з різним терміном зберігання і якістю силосування за показником вмісту масляної кислоти. Також проведено оцінювання (валідацію) методу з метою його застосування під час контролювання якості консервованих кормів за вмістом масляної кислоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кушнір Г. В. 
Порівняльний аналіз методів при визначенні деяких показників якості зерна пшениці / Г. В. Кушнір, Т. Р. Левицький, І. І. Зрайло, Г. Й. Федор, Г. П. Ривак, Л. В. Курилас, О. М. Вільха // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 40-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано дослідження з визначення якісних показників зерна пшениці, зокрема, вологи, сирого протеїну та масової частки білка у перерахунку на суху речовину, проведеними як за допомогою класичних (арбітражних), так і сучасних методів (методу спектроскопії в ближньому інфрачервоному діапазоні). Під час визначення вологи у зразках пшениці за класичним методом її вміст коливався від 10,3 до 12,5 %, а у разі визначення за методом БІЧ-спектрометрії цей показник знаходився в межах від 11,4 до 13,6 %. Під час визначення сирого протеїну за допомогою арбітражного методу за Кієльдалем та методу БІЧ-спектрометрії було встановлено, що результати досліджень не відрізнялися. Різниця між методами знаходилася в межах до 0,6 %, а під час перерахунку масової частки білка на суху речовину значення величин в основному було однакове.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ривак Г. П. 
Комплексні дослідження борошна рибного кормового на предмет його фальсифікації / Г. П. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 54-59. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати дослідження рибного борошна за різними методами випробувань: органолептичними, мікроскопічною ідентифікацією компонентів рибного і тваринного походження (кісток, луски, м'язових волокон, рослинних, мінеральних компонентів тощо) з відповідною фото- та відео-системою програмного забезпечення, а також методом капілярного електрофорезу за допомогою системи капілярного електрофорезу "Капель-105М", яка обладнана спеціальним програмним забезпечення. В результаті проведених робіт встановлено, що за допомогою комплексного підходу до дослідження рибного борошна на предмет його фальсифікації із застосуванням різних методів випробувань, можна ефективно виявити не задекларовані та небажані компоненти у складі рибного борошна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11 + П545.18 + Л948.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ривак Г. П. 
Застосування методу капілярного електрофорезу для визначення вмісту L-аргініну в кормових добавках / Г. П. Ривак, Т. Р. Левицький, Р. О. Ривак, С. В. Чорній // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 153-161. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П541.11

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Ривак Г. П. 
Комплексна оцінка білкової цінності кормової сировини тваринного походження / Г. П. Ривак, Г. Й. Бойко, Р. О. Ривак, С. В. Давидович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 164-169. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Подано літературний огляд щодо необхідності балансування комбікормів для сільськогосподарських тварин і птиці за вмістом повноцінного протеїну, в складі якого міститься повний набір незамінних і замінних амінокислот, характеристику кормової сировини тваринного походження стосовно її білкової цінності. В розділі "Матеріали і методи" подано методики визначення: сирого протеїну за методом К'єльдаля, перетравного протеїну, за допомогою 0,2 % пепсину, та коефіцієнта перетравності, і принципи проведення випробувань, а також характеристику методів визначення вмісту замінних і незамінних амінокислот, в т.ч. сірковмісних, за допомогою системи капілярного електрофорезу "Капель-105М". В результаті проведених досліджень встановлено, що за показниками білкової цінності (перетравного протеїну та коефіцієнта перетравності) найменш цінним є пір'яне борошно, також воно бідне за вмістом лізину, метіоніну, триптофану і гістидину у порівнянні з іншими видами сировини, незважаючи на гідроліз і високу теплову обробку. М'ясо-кісткове борошно також є менш цінними за вмістом перетравного протеїну та незамінними амінокислотами. Найкращі показники білкової цінності відмічено у плазмі крові сухій за вмістом перетравного протеїну і коефіцієнта перетравності, який складає 89,9 %, що вказує на його хорошу засвоюваність організмом тварин і птиці. За вмістом перетравного протеїну, незамінних амінокислот та коефіцієнта перетравності, найбільш цінними є м'ясне, кров'яне борошно і суха плазма крові. Завдяки цьому, згадані продукти є ефективними в годівлі для здійснення синтезу білка продукції тваринництва і птахівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ривак Г. П. 
Комплексна оцінка продуктів переробки сої та соняшника / Г. П. Ривак, Г. Й. Бойко, Р. О. Ривак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 191-196. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У літературному огляді подано характеристику білкової цінності рослинних кормових матеріалів, зокрема, продуктів переробки сої та соняшника, залежно від технології одержання. Їх амінокислотний склад ідеально відповідає потребам молодняку тварин і птиці завдяки високому вмісту незамінних амінокислот. В розділі "Матеріали і методи" подано методики визначення: сирого протеїну за методом К'єльдаля, розчинного протеїну в 0,2 % калію гідроксиду, білка по Барнштейну, фальсифікації білкових продуктів неорганічним азотом, а також характеристику методів визначення вмісту замінних і незамінних амінокислот, в т.ч. сірковмісних, за допомогою системи капілярного електрофорезу "Капель-105М". В результаті проведених досліджень встановлено, що з усієї кількості проаналізованих зразків соєвої макухи за вмістом протеїну, 30,8 % продуктів не відповідали задекларованим значенням виробників і знаходилися в межах 37,4 - 40,8 %, за показником коефіцієнта розчинності протеїну і були в межах 75 - 78 %, що відповідає нормам годівлі. Крім того, 5,0 % зразків від усієї кількості проаналізованих, виявилися фальсифікованими бардою післяспиртовою, фальсифікації неорганічним азотом не було виявлено. Використання низькобілкової сировини для виробництва соняшникових шротів і макух відображалося на вмісті у них протеїну в межах 26,3 - 33,7 %. Продукт соєвий ферментований і шрот соєвий тостований характеризуються вищим сумарним вмістом незамінних амінокислот у складі білка, який складав 26,3 і 27,2 %, відповідно у порівнянні з соєю повножировою тостованою експандованою, де цей показник був на рівні 20,25 %, та переважав інші проаналізовані продукти за вмістом метіоніну, треоніну, тирозину, фенілаланіну, проліну, аланіну тощо. Проаналізований зразок соняшникового шроту, виготовлений за спеціальною технологією, є рівноцінним за сумарним вмістом амінокислот у досліджуваних соєвих продуктах. Вміст у ньому метіоніну був у 1,5 та 2,1 разу вищим у порівнянні з шротом соєвим тостованим і соєю повножировою, відповідно. Також, вміст треоніну, гліцину, цистину, триптофану, аспарагінової і глутамінової кислот у зразку соняшникового шроту переважав вміст цих же амінокислот у продуктах переробки сої. Таким чином, всестороння комплексна оцінка рослинних білкових компонентів надає можливість контролювати не тільки кількісний вміст протеїну та амінокислот, але й забезпечує детальну оцінку годівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.182

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського