Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Кісь Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Кісь Р.  
Фінал Третього Риму: Російська месіянська ідея на зламі тисячоліть / Р. Кісь; Ін-т народознав. НАН України. - Л., 1998. - 744 c. - укp.

З'ясовуються психокультурні, квазірелігійні, філософські та ідеологічні передумови російського месіянства аж до новітніх його неослов'янофільських та неоєвразійських трансформацій. Автор розвінчує сучасний московський імперіалізм як своєрідний симбіоз традиційного месіянства, етатистського шовінізму і реваншистського мілітаризму. Аналізується глибинна генетична та структурно-типологічна спорідненість різних версій російського месіянства (в тому числі і більшовицького "інтернаціонального" глобалізму та неоєвразійства). Робиться спроба охопити декілька взаємопов'язаних (структурно і функціонально) вимірів російської ідеї: на рівні менталітету, національної характерології та масової свідомості; на рівні національного дискурсу (його парадигм та епістем) філософського, філософсько-ідеологічного, художньо-літературного; на рівні діяльнісно-історичних та ситуативних "розгортань" та об'єктивацій російської ідеї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Рос)5/6 + Ю6*622.22 + Ф1(4Рос)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кісь Р. 
Глобальне - національне - локальне (соціяльна антропологія культурного простору) / Р. Кісь; Національна академія наук України, Інститут народознавства. - 2-ге вид. - Львів : Інститут народознавства НАН України, 2021. - 359 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Уперше в українському культурознавстві та лінґво-культурології розглянуто соціокультурний простір як поле розгортання дискурсивних практик, що вкорінені у розмаїті сфери життєдіяльности. Досліджено процеси сенсоутворювання, що відбуваються у надрах життєдіяльности людей у лоні їх розмаїтої дискурсивної активности. Проблему власне українського лінґвокультурного середовища в містах (а також його дисперсійности та функціональної неповноти) розглянуто на тлі процесів глобалізації, креолізації та марґіналізації самих носіїв української культури. Висвітлено взаємодію глобального та локального як так звану глокалізацію (зустрічний рух смислоформ, знакових систем та способів комунікування).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кісь Р. 
Свобода і рух смислів / Р. Кісь; ред.: С. Павлюк; Національна академія наук України, Інститут народознавства. - Львів : Ін-т народознавства НАН України, 2019. - 383 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Проблематика свободи розглянуто у новітньому філософському ключі авторської концепції феноменологічної сенсології, яко свобода кожного окремішнього індивіда в контексті його буттювання та співбуттювання у життєсвіті (зокрема у горизонтах граничних смислів і цінностей). І позитивна і неґативна свобода (свобода-для і свобода-від, зокрема, яко свобода від обмеження свободи і від втручання у простір особистісної свободи) розглянуто не як абстрактну філософську категорію (у референції щодо кластерів "сусідніх" концептів); а як феномени (та - відповідно - динамічні конфігурації смислів; ноем та смислообразів; а також енергем прагнення (життєвого пориву до свободи та інтенційної "націлености" на горизонти свободи як понадвартості) у їх кореференціях зі смисловими мережами та світообразом - "world view"), що стосуються таких п'яти регіонів дійсної свободи: 1. свобода, яко ДІЯ (дії) започатковування Цілком Нового (згідно із Ганною Аредт - Initium); 2. Свобода, як Акт (Акти) (Творчости і духовні стани ТВОРЕННЯ; 3. Свобода, яко спонтанний рух смислів (вільний сенсокінесіс), яко фундаментальна передумова звільнення від брутальної речовости життєсвіту та головна передумова суверенности (самісности) самосвідомости і вільного мислення (зокрема - так званого "закидування" нових смислів "попереду самого себе"; 4. Свобода, яко вільні акти самоперевершування та самоподолання; 5. Свобода, яко протидіяння (насамперед - духовного протидіяння) всілякому поневолюванню та обмеженням свободи; 6. Свобода яко вільне сенсопокладання Граничних Смислів (у полі екзистенціялів та екзистентного співбуттювання) на противагу до конформізму масової буденної свідомости та різноманітних сурогатів ідеологій. Розглянуто (теж в аспекті фундаментальної сенсології) так звана "свобода волі" (Free will) та "свобода вибору".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.73 + Ю702.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кісь Р. 
Окремішнє я і смислові світи (нова філософія суб'єктивности) / Р. Кісь; Національна академія наук України, Інститут народознавства. - Львів : Ін-т народознавства НАН України, 2021. - 409 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Прецизійно й зусебіч розкрито суть авторської концепції. Ретельно, завдяки зосередженому й глибокому вслуханню в повсякчасний "шурхіт" смислових "шлейфів", простежено й омовлено шлях оприсутнення й буквального розгортання експлікації істини, проявлювання смислів із надр нашого єства й смислових світів життєсвіту - сенсокінесису. Докладно описано й онтично узасаднено спроможність людини до сенсотворення, яка є позачасовою чи всечасовою, смисли особистісної свободи та самоконструювання Яйности. Здійснено своєрідну трансмісію в майбутнє, формулюючи певне підложжя смислів, певний ресурс сенсів задля прийдешнього сенсотворення-культуротворення, задля можливого употужнення креатосфери та можливого "згущування" інтерперсональних (крос-персональних) смислових полів та субдискурсивних локусів співприсутности та співдіяння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кісь Р. 
Мова, думка і культурна реальність (від Олександра Потебні до гіпотези мовного релятивізму) / Р. Кісь; Національна академія наук України, Інститут народознавства. - Львів : Ін-т народознавства НАН України, 2021. - 335 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Увагу приділено зв'язку мови та ментальности, мови і культури українського народу. На широкому тлі мовних фактів виявлено закономірності мовної поведінки різних етносів. Здійснено спробу формування схеми на перехрестях лінґвокультурології і коґнітивної етнолінгвістики. Проаналізовано етнопсихолінґвістичну концепцію О. Потебні і проблематику мовного релятивізму в мові та світобаченні народу. Висвітлено етнокультурний компонент слова, а саме спробу функціонально-діяльнісної верифікації гіпотези Сепіра-Ворфа. Роман Кісь - етнограф за фахом, який упродовж багатьох років, перебуваючи в експедиціях, досліджував чукотську культуру. Основні міркування автора з етнолінгвістики, лінґвокультурології підтверджують також матеріяли про мовну картину світу чукотського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського