Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Борисенко Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Борисенко Є. О. 
Свобода особистості: від суспільної регламентації до особистісного дозування / Є. О. Борисенко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2006. - Вип. 1. - С. 96-102. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто основні прояви свободи в особистісному розумінні. Найбільш традиційно вона реалізується у свободі слова, свободі вибору, свободі дії. Однак, у реальності вказані прояви виявляються регламентованими державою, а регламентована суспільством і державою свобода у відповідному її втіленні за умов трансформації суспільства уже не відіграє для людини такої важливої ролі, як раніше, тому одним із головних завдань для звичайної особистості у ході здійснення життєдіяльнісного процесу нині постає створення та реалізація власної свободи, яка є здатною забезпечити якомога дієвіші стосунки особистості із непростим світом. Це - свобода власної відчуженості, яка вбирає в себе найголовніший сенс життєдіяльності, що здатний актуалізувати особистість у сприйнятті перш за все самої себе у соціумі, самої себе для себе. Вони проявляються у введенні відповідної дозованості у втіленні свободи слова, свободи вибору та свободи дії; ця дозованість і дозволяє особистості обирати такі масштаби відповідних свобод, які не заперечують особистісній суті та найбільш повно відповідають смисловим запитам особистості, сполучаючися з уподобаними ціннісними орієнтирами життєдіяльності.


Ключ. слова: свобода, суспільна регламентація, дозування особистісної свободи, свобода слова, свобода вибору, свобода дії
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.73 + С5*5*333.395.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Борисенко Є. О. 
Соціально-філософська парадигма власності як мотиваційної основи життєдіяльності особистості у пострадянському суспільстві : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Є. О. Борисенко; Харк. військ. ун-т. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Проведено дослідження феномену власності як мотиваційної основи життєдіяльності особистості у соціально-філософському аспекті. Обгрунтовано концептуальну модель власності, що дозволяє розкрити особливості її прояву на рівні основних підсистем суспільства та на особистісному рівні. Визначено екзистенціали власності та ціннісні регулятиви власницької культури індивідів. Розроблено рівневу структуру ментального усвідомлення власності та соціально-філософську модель її емоційного сприйняття, що, залежно від психологічного впливу власності на особистість репрезентується у фрагментарній та актуальній власності високого, середнього та низького ступенів актуалізації. Охарактеризовано загальні можливості індивідів щодо реалізації внутрішньої власницької свободи та соціальні ефекти досліджуваного явища у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723 + Ю6*328.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Борисенко Є. О. 
Престижність і затребуваність як принципи життєдіяльності: соціально-філософські аспекти / Є. О. Борисенко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 3. - С. 49-60. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано престижність і затребуваність як принципи життєдіяльності особистості. Зазначенно, що престижність, яка тяжіє до фінансово-оцінювальних характеристик, знедуховлює діяльність. Престижна особистість прагне одержати вигоду за будь-яких проявів життєдіяльності, наслідуючи моду, нерідко нехтуючи морально-етичними нормами. Натомість затребуваність, на противагу престижності, є виразником повноти буття особистості, виражає етичні цінності, продукує позитивну свободу, свободу для творчості та сприяє подоланню надмірної відчуженості особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Борисенко Є. О. 
Рефлексія як засіб оптимізації навчального процесу / Є. О. Борисенко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2009. - Вип. 1. - С. 65-71. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто феномен рефлексії у навчальному процесі. Рефлексія є однією з фундаментальних філософських категорій. Вона впливає на усвідомлений вибір професії, допомагає оптимізувати діяльність і студентів і педагогів у навчальному процесі. Рефлексія також слугує основою оптимізації освітньої діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:Ю2 + Ю212.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисенко Є. А. 
Підвищення точності ультразвукових рівнемірів в особливих умовах експлуатації тестовим методом : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / Є. А. Борисенко; ННЦ "Ін-т метрології". - Харків, 2014. - 21 c. - укp.

Набув подальшого розвитку метод тестових впливів в області приладів з інтервальним представленням вимірювальної інформації, що за рахунок сумісного застосування адитивного та мультиплікативного тестів дозволив компенсувати адитивні та мультиплікативні складові похибок. Вперше запропоновано тестовий метод підвищення точності ультразвукового рівнеміра рідинних і сипких середовищ, який за рахунок еталонного прирощення вимірюваного рівня та зміни періоду слідування квантуючих імпульсів шляхом часткової компенсації систематичних і випадкових похибок дозволив підвищити точність результату вимірювання рівня в особливих умовах експлуатації. Обгрунтовано використання медіанного алгоритму згладжування даних, що, на відміну від інших простих алгоритмів, більш ефективний для зменшення випадкових складових похибок. Побудовано ультразвуковий рівнемір сипких і рідинних середовищ, який реалізує методи тестових впливів, що дозволило зменшити сумарну похибку результату вимірювання за особливих умов експлуатації з 13,8 % до 0,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.8-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Видиборець С. В. 
Маркери ендогенної інтоксикації та інфузійно-трансфузійна терапія хворих на гострі лейкози в процесі інтенсивної хіміотерапії / С. В. Видиборець, І. Р. Гартовська, Є. О. Борисенко, О. В. Майко // Сімейна медицина. - 2014. - № 6. - С. 111-114. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Метою даного дослідження стало визначення клінічної значущості рівня молекул середньої маси (МСМ) у хворих на гострі лейкози в процесі інтенсивної хіміотерапії. У дослідження були включені 63 хворі на гострі лейкози віком 20 - 71 року (медіана - 42 роки), яким проводили інтенсивну хіміотерапію, що належить до IV класу гематологічної токсичності. Контролювали вміст МСМ в сироватці крові до початку і в процесі проведення хіміотерапії, в період розвитку мієлотоксичного агранулоцитозу і в кінці лікування. Разом із зазначеним проводили оцінювання гематологічних зрушень, змін біохімічних показників, а також стану важкості за шкалою APACHE II і дисфункцій органів за шкалою SOFA. Визначали наявність або відсутність синдрому системної запальної відповіді. У результаті проведених досліджень встановили достовірне підвищення рівня МСМ на фоні змін інших лабораторних показників. Установлено прямий корелятивний зв'язок рівня МСМ з тяжкістю стану за шкалою APACHE II і дисфункцій органів за шкалою SOFA. За допомогою багатофакторного аналізу визначили роль підвищеного рівня МСМ як додаткового критерію несприятливого прогнозу при гострому лейкозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.411-522 + Р411.022-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Борисенко Є. О. 
Токсичне ураження печінки, індуковане хіміотерапією у пацієнтів із гострими лейкозами / Є. О. Борисенко // Сімейна медицина. - 2016. - № 5. - С. 161-164. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Представлено сучасні теоретичні та практичні аспекти токсичного ураження печінки у пацієнтів із гострими лейкозами (ГЛ) під час проведення хіміотерапії. Слід пам'ятати про токсичність хіміотерапії з метою її запобігання та адекватної терапії, оскільки вона несприятливо впливає на якість життя пацієнтів як під час лікування, так і при подальшому спостереженні, призводить до необхідності зниження доз цитостатиків, збільшення інтервалів між курсами та припинення протипухлинного лікування, може загрожувати життю пацієнта та значно збільшує вартість лікування. Викладено клінічні і лабораторні показники ушкодження гепатоцитів у пацієнтів із ГЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Борисенко Є. О. 
Особливості режимів функціонування мікропроцесорних систем для задач підвищення надійності автоматизованих систем управління енергооб'єктів / Є. О. Борисенко // Системи оброб. інформації. - 2017. - Вип. 3. - С. 81-84. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Для підвищення надійності функціонування інформаційно-керуючих систем програмно-технічного комплексу автоматизованих систем управління технологічними процесами електроенергетичних об'єктів, запропоновано удосконалити програмно-апаратні і технічні засоби мікропроцесорних систем, у вигляді впровадження модуля виявлення аварійних ознак в нештатних режимах функціонування електроенергетичного обладнання і розглянуті режими функціонування мікропроцесорних систем: зчитування, запису, введення, виведення, обміну даними, вибору команд в умовах відхилення величин характеристик технологічних параметрів технологічного процесу на енергоблоках теплових і атомних електростанцій в режимі реального часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Видиборець С. В. 
Клініко-лабораторна характеристика синдрому масивного цитолізу пухлин / С. В. Видиборець, С. М. Гайдукова, О. І. Ременнік, А. О. Андріяка, І. Р. Гартовська, Є. О. Борисенко // Сімейна медицина. - 2017. - № 4. - С. 28-30. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Синдром масивного цитолізу пухлини (СМЦП) - стан, за якого швидке руйнування пухлинних клітин призводить до загрози життю пацієнта, супроводжується гіперурикемією, гіперфосфатемією, гіперкаліємією, гіпокальціємією і нерідко гострою нирковою недостатністю. Не дивлячись на те, що патогенетичні механізми цього стану досить непогано вивчені та розроблені більш систематизовані терапевтичні заходи, смертність від СМЦП залишається високою. Раннє виявлення хворих з груп підвищеного ризику та запобігання розвитку даного ускладнення - нагальна проблема. СМЦП частіше спостерігається у хворих з пухлинами лімфоїдної тканини, гострими лейкозами, проте зустрічається і при солідних пухлинах. Під час проведення хіміотерапії пацієнти з групи підвищеного ризику повинні перебувати під ретельним наглядом, необхідні щоденний моніторинг маси тіла, визначення концентрації сечової кислоти, рівня електролітів. Метаболічні та електролітні порушення можуть погіршуватись приєднанням ниркової недостатності. Без своєчасної та адекватної терапії СМЦП може призвести до загибелі хворого. Рання діагностика та терапія зменшують ризик летальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ременнік О. І. 
Сучасні підходи до оптимізації профілактики ризику виникнення синдрому масивного цитолізу пухлини / О. І. Ременнік, А. О. Андріяка, І. Р. Гартовська, Є. О. Борисенко, С. В. Видиборець, С. М. Гайдукова // Сімейна медицина. - 2017. - № 4. - С. 70-73. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Синдром масивного цитолізу пухлини (СМЦП) стан, за якого швидке руйнування пухлинних клітин призводить до загрози життю пацієнта, супроводжується гіперурикемією, гіперфосфатемією, гіперкаліємією, гіпокальціємією, і нерідко гострою нирковою недостатністю. Без своєчасної та адекватної терапії СМЦП може при звести до загибелі хворого. Рання діагностика та терапія зменшують ризик летальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Борисенко Є. О. 
Клініко-лабораторні особливості інтоксикаційного синдрому у пацієнтів із гострими лейкозами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / Є. О. Борисенко; Національна академія медичних наук України, Інститут гематології та трансфузіології. - Київ, 2020. - 26 c. - укp.

Досліджено основні клініко-лабораторні дані пацієнтів із гострими лімфобластними і гострими мієлобластними лейкозами. Проведено дослідження динаміки вмісту в сироватці крові МСМ та вільних фракцій гістаміну, серотоніну, гепарину, молочної і піровиноградної кислот у плазмі крові на початку захворювання, період індукції ремісії і консолідації ремісії, ремісії та під час рецидиву захворювання. Встановлено корелятивний зв'язок між клініко-гематологічними особливостями гострих лейкозів, вмісту в плазмі крові МСМ, вільних фракцій гістаміну, серотоніну, гепарину, молочної і піровиноградної кислот на різних стадіях захворювання. Обґрунтовано доцільність та надійність використання їх як додаткових критеріїв прогнозу виникнення ускладнень, розроблених на підставі дослідження динаміки вмісту в сироватці крові МСМ, вільних фракцій гістаміну, серотоніну, гепарину, молочної і піровиноградної кислот на початку захворювання, період індукції і консолідації ремісії, ремісії та під час рецидиву захворювання. З урахуванням запропонованих прогностичних критеріїв розроблено схеми спостереження за процесом перебігу клініко-гематологічних змін у пацієнтів із гострими лейкозами, що забезпечує додаткові можливості для своєчасної корекції лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022 + Р419.4/5 + Р569.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коржов І. М. 
Аналіз основних складових похибки визначення твердості за методом Брінелля з використанням оптичних систем / І. М. Коржов, Я. О. Кравченко, Є. А. Борисенко // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2021. - Вип. 4. - С. 105-113. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Приведено загальний алгоритм для визначення твердості за Брінеллем для вимірювальних приладів з оптичною системою на основі положень міжнародного стандарту ISO 6506, отримана результуюча формула для розрахунку твердості за Брінеллем для вимірювальних приладів з оптичною системою. На основі результуючої формули для розрахунку твердості отримані та проаналізовані абсолютна та відносна похибка, а також їх складові. Наведено теоретичний аналіз основних величин, що впливають на точність визначення твердості за методом Брінелля та шляхи їх зменшення для вимірювальних приладів з програмним забезпеченням для розрахунків та оптичною системою для вимірювання параметрів відбитку індентора. Приведений теоретичний аналіз складових похибок визначення твердості за методом Брінелля та шляхи їх зменшення, дають змогу більш детально оцінити похибку визначення твердості та мінімізувати вплив деяких складових відповідного устаткування для вимірювання твердості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541.415 + Ж306.26-1с-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського