Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (16)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч481.350.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Полатай Е. Г. 
Формування культури мовлення студентів філологічних факультетів як умова їхньої соціалізації : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.05 / Е. Г. Полатай; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено процес формування культури мовлення студентів філологічних факультетів з метою їх соціалізації. Розроблено та науково обгрунтовано систему педагогічних умов, що забезпечує необхідний рівень культури мовлення студента та сприяє його адаптації. Експериментально перевірено виховні та розвиваючі можливості слова, процесу мови та мовлення. Розкрито сутність мовленнєвої культури студента-філолога та проаналізовано її вплив на соціальне довкілля та на самого носія, а саме: саморегуляцію, самопрезентацію, самовираження, самореалізацію. Запропоновано методику формування мовленнєвої культури студента, спрямовану на розвиток особистісних морально-інтелектуальних якостей, необхідних для розв'язання соціальних і професійних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш11.4-913.37 + Ч481.203 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левківська Г. П. 
Адаптація першокурсників в умовах вищого закладу освіти : Навч. посіб. для вищ. навч. закл. / Г. П. Левківська, В. Є. Сорочинська, В. С. Штифурак; М-во освіти і науки України. Наук.-метод. центр вищ. освіти. - К., 2001. - 128 c. - Бібліогр.: с. 112-124. - укp.

Наведено огляд теорій щодо вікових проявів старшого підліткового та раннього юнацького періоду, розглянуто особливості адаптації та соціалізації юнацтва в процесі зміни соціального оточення. Наведено показники дезадаптованості студентів вищого закладу освіти (ВЗО) на початковому етапі навчання. Визначено індивідуальні та групові форми психокорекційної роботи з дезадаптованими першокурсниками ВЗО, запропоновано методики вивчення рівня їх дезадаптованості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0я73 + Ю952.1я73 + Ю983.402.3я73

Шифр НБУВ: ВА617327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Михайлов О. В. 
Формування соціальної зрілості студентів економічного профілю : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.07 / О. В. Михайлов; Ін-т пробл. виховання АПН України. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено актуальну проблему формування соціальної зрілості особистості студентів економічного профілю. Обгрунтовано зміст, структуру та з'ясовано ефективні умови формування даного психологічного новоутворення. Доведено, що соціальна зрілість студента - це якісний ступінь розвитку його особистості за умов конкретного соціального середовища, який забезпечує творче входження студента у різні види соціокультурної ситуації та сприяє його соціально-професійному зростанню. Відзначено, що поступовий розвиток соціальної зрілості особистості досягається завдяки відповідному поєднанню провідних видів діяльності на нових вікових етапах. Теоретично узагальнено й експериментально обгрунтовано рівні формування соціальної зрілості особистості студента-економіста. Встановлено найбільш ефективні види діяльності щодо формування соціальної зрілості студентів економічного профілю у позанавчальній діяльності, у процесі активізації їх професійної зорієнтованості та під час виробничої практики. За допомогою педагогічного експерименту підтверджено ефективність запропонованих умов формування соціальної зрілості студентів економічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)р3 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Васильченко О. М. 
Соціальні орієнтири та ідеали сучасного студентства / О. М. Васильченко // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 2. - С. 179-183. - укp.

На підставі отриманих емпіричних даних розглянуто соціальні орієнтири та ідеали сучасного студентства традиційних університетів і сучасних вищих навчальних закладів ринкового спрямування. Показано, що соціально-психологічні параметри особистості є необхідними чинниками становлення соціально активної особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дембицька Н. М. 
Стан політичної свідомості української молоді в умовах трансформації суспільства / Н. М. Дембицька // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 1. - С. 107-112. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто наукові підходи щодо вивчення політичності як властивості особистості та показника процесу її політичної соціалізації. Запропоновано й обгрунтовано інтегративну теоретичну модель політичної участі як інструменту для дослідження особливостей політизації свідомості української молоді за умов трансформації політичної інституції суспільства. Проаналізовано стан політизованості свідомості української молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0 + Ф051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вишневська О. О. 
Педагогічні умови формування ділової культури студентів бізнес-коледжу в системі соціалізаії особистості : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.05 / О. О. Вишневська; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2002. - 19 c. - укp.

На основі вивчення теоретико-методологічних джерел, документів про нові заклади вищої освіти, досвіду підготовки менеджерів з метою можливості досягнення ними успіху та самореалізації у професійній діяльності досліджено, що в процесі соціалізації студенти переживають низку труднощів, які стають причиною незадоволення, зневіри, песимізму. З метою підготовки студентів до подолання перешкод розроблено наукову гіпотезу про те, що рівень соціалізації особистості буде підвищуватись, якщо в процесі навчально-виховної роботи за умов бізнес-коледжу озброювати студентів знаннями про місце й значення особистісної, загальної та ділової культури, формувати на їх основі відповідні вміння професійної та громадської діяльності, в ході якої відбувається саморегуляція та самореалізація особистості. Зазначено, що розглянута модель ділової культури студента бізнес-коледжу, педагогічні умови її формування в системі соціалізації особистості забезпечують необхідний рівень професіоналізму та готовності до соціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0 + У.р(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іздебська В. 
Громадсько-політична діяльність студенства / В. Іздебська // Вісн. Кн. палати. - 2002. - № 4. - С. 37-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Похресник А. К. 
Соціокультурні орієнтації студентської молоді трансформаційного суспільства: сутність та динаміка. (На матеріалі життєтворчості сучасного українського студентства) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / А. К. Похресник; АПН України. Ін-т вищ. освіти. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Визначено структуру соціокультурних орієнтацій студенської молоді. Наведено фактори, що впливають на їх розвиток (саморозвиток) у трансформаційному суспільстві. Розроблено модель динаміки сучасних (реальних) орієнтацій українських студентів як засобу майбутнього життєвого успіху в економічній, політичній та громадській діяльності, фактора підвищення власної конкурентоспроможності у системі ринкових та демократичних відносин, кар'єрного зростання, підвищення добробуту, утвердження статусу у колективі (суспільстві) та соціального престижу. Доведено, що соціокультурні орієнтації молоді відображають тенденції, які виокремлюються у процесі українського державотворення та розвитку культури. Розглянуто головні критерії формування орієнтації студенства: спосіб суспільного (субкультурного) життя студентів, навчання як провідний вид діяльності, спілкування та самовиховання. Запропоновано напрямки соціальних і виховних впливів на даний процес професорсько-викладацького складу та адміністрації вищого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.943 + Ю217 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зих А. 
Postawy mlodziezy wobec problemu integracja Polski z Unia Europejska (analiza psychologiczna) / А. Зих // Діалог культур: Україна у світовому контексті. Філос. освіти : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 7. - С. 42-51. - Бібліогр.: 7 назв. - пол.

Висвітлено результати досліджень ставлення студентів Вищої Педагогічної Школи (140 осіб) та Вищої Страхової Школи (160 осіб) м.Кельце до інтеграції Польщі з країнами Європейського Союзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дзундза А. І. 
Формування соціоекономічного мислення у майбутніх фахівців : Моногр. / А. І. Дзундза; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : Норд Комп'ютер, 2003. - 348 c. - Бібліогр.: с. 301-325. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні аспекти формування соціоекономічного мислення (СЕМ) у майбутніх фахівців, наведено шляхи його розвитку у студентів за умов сучасного ВНЗ України. Визначено сутність СЕМ, умови та показники його сформованості. Проаналізовано особливості застосування методів і засобів економіко-математичного моделювання у процесі формування СЕМ студентів.

Раскрыты теоретико-методологические аспекты формирования социоэкономического мышления (СЭМ) у будущих специалистов, приведены пути его развития у студентов в условиях современного ВУЗ Украины. Определены сущность СЭМ, условия и показатели его сформированности. Проанализированы особенности применения методов и средств экономико-математического моделирования при формировании СЭМ студентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0 + Ю935.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Баб'як Ж. В. 
Діагностика соціально-виховного процесу як умова соціалізації студента вищого навчального закладу : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.05 / Ж. В. Баб'як; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2004. - 20 c. - укp.

Висвітлено роль і можливості вирішення проблеми діагностування соціально-виховного процесу у вищій школі, обгрунтовано його суть, запропоновано методики діагностування та інструментарій одержання найбільш повної та достовірної інформації, а також створено та апробовано діагностичний комплекс методик, що дає змогу оптимізувати процес соціального виховання студентів. На підставі одержаних даних показано ефективність впровадження експериментального діагностичного комплексу методик як педагогічної умови, що сприяє соціалізації. Обгрунтовано доцільність застосування факторної та структурно-функціональної моделей оптимізації процесу соціального виховання з метою розвитку соціально-активної діяльності та цілеспрямованої особистості студента та педагога як організатора означеного процесу, який має здійснювати діагностування, регулювання та корекцію шляхів управління соціально-виховним процесом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Єфімова Н. О. 
Відображення у свідомості молоді особливостей змісту стендової реклами : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н. О. Єфімова; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. - О., 2004. - 20 c. - укp.

Уперше встановлено, що стендова реклама, яка ілюструє алкогольну та тютюнову продукцію, є найбільш істотно представленою у свідомості молоді. Розкрито розходження у значимості елементів рекламного щита (графічної частини, слогану, текстової інформації) у процесі його сприйняття між особами, у свідомості яких домінує тютюнова та алкогольна продукція, і тими, у кого немає подібної виразності. Виділено мотиваційні, емоційно-вольові, інтелектуальні, комунікативні та інші властивості особистості, що є детермінантами у разі вибірковості сприйняття реклами різних видів продукції. Уточнено представлення про психологічну суть реклами як певної психотехнології, орієнтованої на маніпулювання мотиваційно-потребовою та свідомою сферою особистості, яка розвивається. Розкрито суть реклами як певної психотехнології, орієнтованої на маніпулювання мотиваційно-потребовою та свідомою сферою особистості, яка розвивається. Досліджено психолого-педагогічні умови щодо адекватного сприйняття рекламних повідомлень молоддю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.2 + Ю959.91-997 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Герасімова Н. Є. 
Внутрішньоособистісні конфлікти в процесі соціальної адаптації студентів до умов вищих навчальних закладів : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.07 / Н. Є. Герасімова; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2004. - 21 c. - укp.

Вивчено питання щодо внутрішньоособистісних конфліктів у процесі соціальної адаптації студентів до умов навчання у вищих навчальних закладах (ВНЗ). Виокремлено основні різновиди цих конфліктів, що дає змогу розглядати їх як інформативні для оцінки фазового перебігу адаптації до навчання у ВНЗ. Запропоновано комплекс психодіагностичних заходів, які диференційовано виявляють різні типи та причини зазначеного конфлікту, шляхи його розв'язання. Наведено дані про дезадаптаційні чинники, які зумовлюють внутрішньоособистісні конфлікти. Зазначено, що одним з головних зовнішніх чинників труднощів адаптації до нових умов навчання студентів у ВНЗ є стресогенні ситуації, що спричинюють стани емоційного напруження. Зауважено, що з метою подолання конфліктів внутрішнього плану студенти, зазвичай, використовують механізми психологічного захисту. Визначено засоби подолання внутрішньоособистісних конфліктів у процесі соціальної адаптації студентів до умов ВНЗ, а саме, психокорекцію під час соціально-психологічного навчання, що в цілому успішно впливає на формування адекватного "образу Я" у студентів, оптимізує зовнішні форми їх поведінки й реагування за складних ситуацій, а також активізує і прискорює процес їх соціально-психологічної адаптації до умов ВНЗ. Обгрунтовано тезу щодо можливості використання одержаних даних у програмі підготовки майбутніх спеціалістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю937-953.6 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шашенко С. Ю. 
Соціальне становлення студентської молоді у позааудиторний час у вищих навчальних закладах : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.05 / С. Ю. Шашенко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан соціального виховання студентів, виявлено соціально-педагогічні умови їх соціалізації у вищій школі. Визначено теоретичні засади та обгрунтовано технологію соціально-виховного процесу. Описано модель впливу різних соціально-педагогічних чинників на становлення особистості студента, що дозволило виявити оптимальні шляхи соціалізації, розробити програму соціально-виховної діяльності студентів університету, кардинально змінити, розширити і спрямувати змістовий аспект соціально-виховної роботи, враховуючи наступність розвитку соціально значущих якостей студента, передбачити засвоєння та поглиблення студентами основних компонентів регуляції соціального становлення (когнітивного, емоційного, поведінкового й особистісного). Визначено й обгрунтовано пріоритетні напрями соціально-педагогічної роботи зі студентською молоддю. Виявлено роль соціально-педагогічного мікросередовища у процесі соціального становлення студентів. Розкрито значення вищої освіти як компонента макросередовища і надзвичайно важливого інституту у соціальному становленні особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0 + Ч481.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Загородній Ю. І. 
Педагогічні умови політичної соціалізації студентської молоді в умовах великого промислового міста : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.05 / Ю. І. Загородній; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2004. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу наукової літератури з проблем загальної й політичної соціалізації особистості визначено суть процесу політичної соціалізації студентської молоді, його особливості та специфіку, характерну для системи вищої освіти України. Розкрито соціально-психологічні особливості сучасного студенства, його риси як самостійного суб'єкта політичної діяльності. Розроблено підхід, який передбачає формування в студентів інтегративного особистісного утворення - суспільно-політичної компетентності. Зазначено, що реалізація ідей даного підходу передбачає використання принципів педагогічної підтримки, що є педагогічною умовою політичної соціалізації студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Савченко С. В. 
Науково-теоретичні засади соціалізації студентської молоді в позанавчальній діяльності в умовах регіонального освітнього простору : Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.05 / С. В. Савченко; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2004. - 41 c. - укp.

У контексті застосування особистісно орієнтованого підходу щодо організації позанавчальної діяльності у ВНЗ розглянуто процес соціалізації студентської молоді за умов регіонального освітнього простору, сутність та особливості його реалізації. З'ясовано ознаки освітнього простору регіону, характерні риси сучасного українського студентства та рівні його соціалізованості. Наведено соціально-педагогічні моделі для відображення специфіки здійснення процесу соціалізації студентства за сучасних умов. Науково обгрунтовано необхідність його педагогічного забезпечення, оптимальною формою якого визнано педагогічну підтримку. Визначено основні соціально-педагогічні механізми соціалізації студентської молоді, такі як позанавчальна діяльність, діалогічне спілкування, особистісно орієнтована ситуація та самовиховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч481.350.0 + С5*148:Ч30 + С5*5*333.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дзундза А. І. 
Соціоекономічна культура майбутніх фахівців. Теоретичний аспект : Моногр. / А. І. Дзундза; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : Норд Комп'ютер, 2004. - 388 c. - (Освіт. обрії). - Бібліогр.: 430 назв. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади формування соціоекономічної культури (СЕК) майбутніх фахівців, висвітлено цілі, принципи організації розвитку системних та функціональних складових СЕК за умов сучасних ВНЗ України. Визначено сутність та структуру соціоекономічної культури, умови та показники її сформованості, проаналізовано компоненти СЕК. Описано технологію формування системних та функціональних складових соціоекономічної культури в різних видах діяльності студентів.

Раскрыты теоретико-методологические основы формирования социоэкономической культуры (СЭК) будущих специалистов, освещены цели, принципы организации развития системных и функциональных составных СЭК в условиях современных ВУЗ Украины. Определены сущность и структура социоэкономической культуры, условия и показатели её сформированности, проанализированы компоненты СЭК. Описана технология формирования системных и функциональных составных социоэкономической культуры в разных видах деятельности студентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0 + Ю935.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ва652707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сєваст'янова О. А. 
Соціалізація студентства у позанавчальній діяльності як педагогічна проблема / О. А. Сєваст'янова // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 18. - С. 324-331. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано особливості студентства як соціального прошарку. Розглянуто проблему соціалізації студентства у позанавчальній діяльності. Досліджено позанавчальну діяльність студентів ВНЗ.

Проанализированы особенности студенчества как социального слоя. Поставлена проблема социализации студенчества во внеучебной деятельности. Исследована внеучебная деятельность студентов ВУЗ.

The article includes the analysis of particulars of the studentship as a social layer. The problem of studentship socialization was put at the out-studying activity. The out-studying activity of the students of the high schools was analyzed.


Ключ. слова: студентство, соціалізація, позанавчальна діяльність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Загородний Ю. И. 
Исторические аспекты исследования политической активности студенческой молодежи / Ю. И. Загородний, С. В. Савченко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 18. - С. 263-270. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто проблему вивчення історичних аспектів політичної соціалізації студентської молоді. Визначено основні підходи дослідження проявів політичної активності студентської молоді в різни часи та в різних державах.

Рассмотрена проблема исследования исторических аспектов политической социализации студенческой молодежи. Определены основные подходы к изучению проявления политической активности студенческой молодежи в различные годы в разных странах.

This article deals with an actual problem of research historical aspects of socialization student young people. The basic approaches were defined for studying revel of activity political the young student in many country.


Ключ. слова: политическая социализация, политическая активность, студенческие бунты, волнения
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0 + С5*666

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Загородній Ю. І. 
Політична соціалізація студентської молоді в Україні: досвід, тенденції, проблеми / Ю. І. Загородній, В. С. Курило, С. В. Савченко; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Генеза, 2004. - 144 c. - Бібліогр.: 138 назв. - укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані з політичною соціалізацією студентської молоді в сучасній Україні. Висвітлено історичні аспекти участі студентської молоді в політичному житті різних країн, зроблено спробу аналізу сучасного стану студентського руху в Україні. Вперше розглянуто процес політичної соціалізації студентської молоді в системі вищої освіти через призму особистісно-орієнтованого та компетентнісного підходів.

Рассмотрены проблемы, связанные с политической социализацией студенческой молодежи в современной Украине. Освещены исторические аспекты участия студенческой молодежи в политической жизни разных стран, сделана попытка анализа современного состояния студенческого движения в Украине. Впервые рассмотрен процесс политической социализации студенческой молодежи в системе высшего образования через призму личностно-ориентированного и компетентностного подходов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + С5*148:Ч30 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657376 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського