Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.16-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Попович О. О. 
Генетичні маркери крові у хворих на хронічний гепатит С : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. О. Попович; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексне визначення еритроцитарних антигенів крові системи АВО, Rh, P, MN і фенотипів гаптоглобіну у хворих на хронічний гепатит C. У таких хворих досліджено розподіл генетичних маркерів крові, що асоціюються з певним генотипом вірусу та вірусним навантаженням. Вперше для хронічного гепатиту C визначено особливості розподілу генетичних маркерів крові у групах пацієнтів з різною біохімічною, морфологічною активністю захворювання. Досліджено розподіл антигенів крові у хворих з різним за METAVIR ступенем фіброзу. Вперше проведено інтегральну оцінку достовірності модифікації ризику формування хронічного гепатиту C усіма досліжуваними факторами, зроблено оцінку значимості окремих фенотипів антигенних систем крові та унікальності їх впливу на ступінь активності гепатиту. Досліджено взаємозв'язок тривалості захворювання з активністю гепатиту та фібротичними змінами тканини печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р413.510.11-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Севальнєв А. І. 
Епідеміологічні особливості парентеральних вірусних гепатитів в умовах крупного промислового регіону : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / А. І. Севальнєв; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено епідеміологічні особливості розповсюдження гепатитів B і C у великому промисловому регіоні й обгрунтовано напрямки удосконалення профілактичних і протиепідемічних заходів. Одержано нові дані про дійсну інтенсивність, прояви, тенденції розвитку та чинники активізації епідемічного процесу гепатитів B і C. Показано, що епідемічний процес гепатитів B і C носить інтенсивний, але переважно прихований характер і формується за рахунок субклінічних і безжовтяничних форм інфекційного процесу та вірусоносійства. Встановлено основні причини високого рівня захворюваності та поширеності гепатитів B і C. Визначено групи підвищеного ризику інфікування, домінуючі шляхи та фактори передачі збудників серед населення. Доведено можливість внутрішньолікарняного поширення даних інфекцій, зокрема серед пацієнтів та персоналу центру трансплантації органів. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності профілактичних і протиепідемічних заходів у разі парентеральних гепатитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Солонина О. М. 
Епідеміологічні особливості розповсюдження гепатиту "А" в західному регіоні України : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / О. М. Солонина; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Наведено нові дані про особливості розповсюдження гепатиту А у західному регіоні України з урахуванням інтенсивності прихованого перебігу епідемічного процесу, а також матеріали стосовно шляхів і чинників передачі збудника. Використано сучасні методи специфічної лабораторної діагностики для доведення прямої кореляційної залежності між кількістю випадків цієї інфекції на окремій території, отримано позитивні результати індикації вірусу (антигену) в об'єктах довкілля. Визначено групи високого ризику інфікування вірусом: це працівники дитячих дошкільних установ і дошкільнята, які відвідують організовані колективи; працівники громадського харчування та торгівлі, водоканалізаційного господарства. Встановлено закономірності утворення природного імунітету населення до гепатиту А. Показано можливість передачі вірусу гепатиту А під час трансфузій крові та її препаратів. Доведено перевагу індуктора інтерфероногенезу - мефенамінової кислоти перед імуноглобулінопрофілактикою у випадку екстреного застосування. Запропоновано вдосконалену систему епідеміологічного нагляду, яка базується на інформаційно-аналітичному забезпеченні обласних санітарно-епідеміологічних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р194.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коліуш О. І. 
Функціональний взаємозв'язок ліпополісахарид-зв'язуючого білка та імунних зрушень у патогенезі хронічного вірусного гепатиту С : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.13 / О. І. Коліуш; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2005. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дугельний А. Г. 
Моделювання за допомогою дискримінантного аналізу можливості виникнення хронічних вірусних гепатитів "C" або "B" залежно від особливостей будови тіла чоловіків та жінок Поділля / А. Г. Дугельний // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2010. - 9, № 2. - С. 84-88. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Установлено, що до дискримінантних моделей, які за допомогою антропо-соматометричних показників дозволяють розділити чоловіків і жінок першого зрілого віку на здорових і хворих на хронічні вірусні гепатити C або B, у більшості випадків входять: у жінок - обхватні (42,9 %) і поздовжні розміри (28,6 %), у чоловіків - обхватні розміри (50,0 %). У жінок рівень дискримінації в моделях є значно вищим, ніж у відповідних моделях чоловіків. У процесі аналізу антропо-соматометричних показників, що входять до моделей, у більшості випадків встановлено виражені статеві розбіжності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р413.510.11-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нагервадзе М.  
Особенности распространения эритроцитарных групповых антигенов среди инфицированных гепатитом "B" и "C" и здоровых доноров / М. Нагервадзе, Л. Ахвледиани // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2010. - 13, № 1. - С. 148-153. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Вивчено зв'язок між еритроцитарними антигенами системи АВО та вірусними (B і C) гепатитами. Встановлено, що до інфікування гепатитом В схильні носії A(II) фенотипної групи, RhD фактору, антигену С як у гетерозиготному (Cc), так і особливо у гомозиготному (CC) варіантах, а також CDe гаплотипу. Носії антигену C як у гетерозиготному, так і у гомозиготному варіантах схильні до інфікування вірусом гепатиту C. Відносну стійкість до інфікування вірусами гепатитів В и С виявляють носії фенотипів ccddee, ccDee, Cde и cDE. Носії фенотипу cDe не часто зустрічаються серед інфікованих гепатитом В.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*74*726 + Е70*732.241*72 + Р514.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дмитрієв Д. В. 
Тривале введення пропофолу як предиктор виникнення токсичного гепатиту / Д. В. Дмитрієв // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2010. - 9, № 2. - С. 22-25. - Библиогр.: 9 назв. - укp.

Установлено, що 18-годинне введення пропофолу щурам призводить до виникнення істотних змін у структурі печінки, переважно в центролобулярних зонах часточок. Вираженість патоморфологічних змін посилюється за умов комбінування пропофолу з трамадолом та буторфанолом. Поєднання пропофолу з кеторолаком, навпаки, зменшує морфологічні прояви токсичності пропофолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-1 + Р514.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Герасун Б. А. 
Зараження вірусним гепатитом B під час медичних втручань у сучасних умовах / Б. А. Герасун, О. М. Зінчук, Р. Ю. Грицко, О. Б. Герасун, А. М. Задорожний, І. І. Мартинюк, Н. М. Прикуда, Ю. О. Гев // Гепатологія. - 2014. - № 1. - С. 48-54. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Представлены результаты изучения частоты артифициальных заражений вирусом гепатита B (ГB), обусловленных медицинскими вмешательствами. Результаты исследования сопоставимы с аналогичными показателями, полученными в 1983 - 1984 годах в г. Львове. Результаты исследования свидетельствуют о том, что несмотря на значительные достижения в диагностике и профилактике инфекционных заболеваний, частота артифициальных заражений остается высокой. Для профилактики артифициальных заражений инфекционными болезнями, в первую очередь, необходимо улучшить внешний контроль за качеством стерилизации медицинского инструментария и усилить ответственность медицинского персонала за случаи инфицирования пациентов. Установленная частота заражений ГВ в современных условиях, когда разработаны надежные методы стерилизации медицинского инструментария, является недопустимо высокой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Солтик С. М. 
Особливості фосфоліпідного складу біомембран гепатоцитів, процесів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи при токсичному гепатиті та їх корекція : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. М. Солтик; МОЗ України, Одес. нац. мед. ун-т. - О., 2012. - 19 c. - укp.

Вперше розроблено модель гострого токсичного гепатиту, спричиненого протимікозним азолом - флуконазолом. Доведено, що морфологічні порушення в тканині печінки за гострого флуконазолового гепатиті є наближеними до таких за гострих гепатитах вірусної етіології. Вперше показано, що під впливом флуконазолу відбувається інтенсифікація процесів перекисного окиснення ліпідів, зниження активності глутатіонової протиперекисної системи, що призводить до зменшення кількості загальних фосфоліпідів, збільшення рівня важкоокислювальних фракцій, що спричиняє підвищення мікрощільності, жорсткості та проникності біомембран. Вперше встановлено взаємозв'язок між інтенсивністю перебігу процесів перекисного окислення ліпідів, функціональною активністю антиоксидантної системи і фосфоліпідним складом еритроцитарних мембран у хворих з середньотяжким перебігом гострого гепатиту В. Відзначено особливості фосфоліпідного складу мембран еритроцитів у хворих залежно від періоду гепатиту. Доведено подібність механізмів порушення вмісту продуктів пероксидації, показників системи глутатіону, загальних фосфоліпідів та їх фракцій з аналогічними у щурів з гострим флуконазоловим гепатитом. Це підтверджено застосуванням гепатопротектора глутаргіну за токсичного та вірусного гепатитах, яке приводило до усунення дисбалансу та деградації фосфоліпідного пулу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р413.51-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Михайлюк І. О. 
Клітини Ito: роль у фіброгенезі печінки при хронічних гепатитах / І. О. Михайлюк, З. Я. Гурик // Архів клініч. медицини. - 2010. - № 1. - С. 58-61. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11 + Р514.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Ягмур В. Б. 
Роль гендерного диморфизма в развитии и исходах хронических вирусных гепатитов / В. Б. Ягмур // Гастроентерологія. - 2017. - 51, № 1. - С. 79-83. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

Хронические заболевания печени вирусного происхождения до сих пор занимают ведущее место в структуре смертности от гепатобилиарной патологии и причин трансплантации печени. Поиск факторов, влияющих на прогрессирование фиброза и прогноз заболевания, является актуальной задачей здравоохранения. Приведен обзор исследований влияния половых гормонов на прогрессирование фиброза печени, вероятность развития гепатоцеллюлярной карциномы у мужчин и женщин репродуктивного возраста и в периоде менопаузы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-1 + Р514.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зайцев И. А. 
Значение генотипов вируса гепатита В в клинической практике / И. А. Зайцев, И. Н. Новак, О. Е. Зайцева, В. Т. Кириенко // Актуал. инфектология. - 2019. - 7, № 2. - С. 63-70. - Библиогр.: 72 назв. - рус.

Инфекция, вызванная вирусом гепатита В (HBV), по-прежнему остается глобальной проблемой здравоохранения и характеризуется высоким уровнем заболеваемости и смертности. В процессе репликации вируса накапливаются многочисленные мутации, которые в ходе филогенеза приводят к появлению генотипов и субгенотипов HBV. На сегодняшний день насчитывается 10 различных генотипов HBV (A-J). Они имеют различное географическое распространение с достаточно выраженным преобладанием тех или иных генотипов в зависимости от региона. В Украине, как и в других европейских странах, отмечается преобладание генотипов A и D. Большое число исследований указывает на то, что генотип HBV влияет на естественное течение заболевания, склонность к хронизации, вероятность сероконверсии HBeAg и ответ на терапию пегилированным интерфероном альфа. В данном литературном обзоре обобщены результаты научных исследований, посвященных изучению влияния генотипов HBV на естественное течение заболевания. Приведены данные о географическом распространении генотипов HBV в Украине и мире, аргументируется значимость определения генотипов HBC с точки зрения их влияния на течение и исходы HBV-инфекции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р264.919

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Близнюк Р. В. 
Патогенетичні особливості перебігу раннього періоду травматичної хвороби в умовах хронічного гепатиту : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Р. В. Близнюк; ДВНЗ України "Буков. держ. мед. ун-т". - Чернівці, 2016. - 21 c. - укp.

На основі вивчення функціональних, біохімічних і морфологічних показників вперше встановлено особливості перебігу рвннього періоду політравми на тлі супутнього хронічного гепатиту. Показано, що політравма на тлі хронічного гепатиту супроводжується інтенсифікацією ліпідної пероксидації, порушенням показників антиоксидантного захисту, які досягають максимуму через 3 доби, залишаються на такому ж рівні до 7 доби й суттєво вищі, ніж у травмованих тварин без хронічного гепатиту. В цих умовах більшими є рівень ендогенної інтоксикації, інтенсивність процесів цитолізу та холестазу. Виникнення політравми на тлі супутнього хронічного гепатиту в усі терміни посттравматичного періоду викликає більші порушення жовчотвірної і жовчовидільної функцій печінки порівно із травмованими тваринами без гепатиту. Політравма в умовах супутнього хронічного гепатиту в період ранніх проявів травматичної хвороби поглиблює морфологічні порушення тканини печінки та нирки, які досягають максимуму через 7 діб посттравматичного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 + Р514.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дорогавцева Г. А. 
Лімфопроліферативні захворювання крові як причина патології печінки : (огляд) / Г. А. Дорогавцева // Укр. терапевт. журн. - 2020. - № 3. - С. 81-86. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Наведено огляд літератури, присвячений патології печінки при лімфопроліферативних захворюваннях (ЛПЗ) крові. Порушення функції печінки та/або гепатомегалія можуть бути зумовлені гематологічною патологією або виникнути внаслідок специфічної хіміотерапії. Іноді ізольоване ураження печінки може бути основним виявом гематологічного захворювання. Залучення печінки погіршує перебіг і прогноз ЛПЗ, є причиною зменшення дози базисної терапії, може призвести до фульмінантної печінкової недостатності. Ураження печінки може бути спричинене інфільтрацією пухлинною масою, паранеопластичним процесом, біліарною обструкцією, гемофагоцитарним синдромом, активацією хронічного вірусного гепатиту. Виділяють такі гістологічні типи ураження печінки: дифузна інфільтрація портальних трактів, нодулярна інфільтрація з формуванням вузлів регенерації, синусоїдальна інфільтрація. Для кожного виду ЛПЗ характерний певний гістологічний тип ураження печінки. Паранеопластичні феномени при ЛПЗ зумовлені активним вивільнення цитокінів з пухлинної маси. До них належать синдром зникнення жовчних протоків, пеліозний гепатит та синусоїдальна ектазія. Причиною біліарної обструкції найчастіше є лімфаденопатія з компресією позапечінкових жовчних протоків, рідше - первинне або вторинне ураження підшлункової залози. Гемофагоцитарний синдром - потенційно летальний стан, який виникає при рецидиві або пізній стадії лімфоми. На тлі лікування ЛПЗ існує ризик активації хронічного вірусного гепатиту В. Для його профілактики або лікування рекомендовано аналоги нуклеозидів. ЛПЗ крові часто асоційовані з інфекцією вірусного гепатиту С. Одночасне лікування ЛПЗ та вірусного гепатиту С із застосуванням безінтерферонових схем безпечне та ефективне. Проведення хіміотерапії з приводу основного захворювання зазвичай відновлює структуру і функцію печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р411-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського