Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (21)Книжкові видання та компакт-диски (207)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>U=Р121.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 219
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Goncharuk V.  
Water: Problems of Sustainable Development of Civilization in the XXI Centure / V. Goncharuk; Nat. Acad. of Sciences of Ukraine . - K. : ICWC, NAS of Ukraine. - 48 p. c. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1 + Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІР7339 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

"Цвітіння" ціанобактерій як фактор виникнення екологообумовлених захворювань : монографія / О. О. Дмитрієва, І. А. Тиха, Н. С. Цапко, С. В. Михайлова; Український науково-дослідний інститут екологічних проблем. - Харків : Вид-во Іванченка І. С., 2023. - 174 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Викладено результати досліджень небезпеки процесів евтрофування, у т. ч. етіології виникнення спалахів екологообумовленого захворювання на екзогенний алергійний альвеоліт (далі - ЕАА). Проведено аналіз глобального розвитку "шкідливих цвітінь ціанобактерій" або CyanoHABs у світі. Акцентовано увагу на дії небезпечних біоаерозолів евтрофованих водних джерел, які утворюються за наявності процесів турбулентності та містять у своєму складі ціанотоксини, запропоновано та апробовано еколого-соціальна концепцію паралельного проведення екологічних і медичних досліджень евтрофованих водних об'єктів. Запропоновано алгоритм еколого-медичних досліджень етіології можливих спалахів екологообумовлених захворювань людини за участю метаболитів ціанобактерій та певних каталізаторів, у ролі якіх можуть виступати ендотоксини та нетуберкульозні мікобактерії (далі - НТМ). Приведено акцент небезпеки з боку процесів евтрофування грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-13 + Р121.5 + Е0*820*803.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Управління радіоактивністю в питній воді : навч. посіб. / Пер.: А. Чумак. - Київ : Ун-т "Україна", 2023. - 151 c. - Бібліогр.: с. 142-146 - укp.

Настанову Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у вигляді запитань та відповідей призначено для організацій, які встановлюють або забезпечують дотримання стандартів, пов'язаних із радіоактивністю питної води, або керують ризиками, пов'язаними з радіоактивністю питної води, як на місцевому, так і на національному рівнях, а також постачальникам води, регуляторам питної води, фахівцям з радіаційного захисту та планувальникам надзвичайних ситуацій. Документ складено з чотирьох розділів. Розділ 1 про ненадзвичайні ситуації надає базову інформацію про GDWQ, пояснює підхід прийнятий ВООЗ для оцінки ризиків для здоров'я населення від радіонуклідів у питній воді та аспектів підтримки поводження з ними в цих ситуаціях. Інформацію про радон, включаючи оцінку та управління ризиками, надано в окремому розділі, оскільки оцінка та підходи до управління для радону відрізняються від інших радіонуклідів. Розділ 2 про надзвичайні ситуації надає подібну інформацію, включену в розділ ненадзвичайних ситуацій, але в контексті надзвичайних подій. Розділ 3 забезпечує допоміжною інформацією, яка в основному є спільною як для ненадзвичайних, так і для надзвичайних ситуацій, включаючи інформацію про обробку та аналітичні методи. Розділ 4 включає в себе тематичні дослідження ілюструючи, як деякі країни керували радіоактивністю в питній воді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.54 я73 + Н761.101.01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бабієнко В. В. 
Вода та інфекції. Патогени та їх інактивація : монографія / В. В. Бабієнко, А. В. Мокієнко. - Одеса : Прес-кур'єр, 2023. - 580, [1] c. - Бібліогр.: с. 575-[581] - укp.

Присвячено актуальній проблемі епідемічної безпечності питної води. Представлено конспективні дані щодо водно-обумовлених інфекцій, біологічних контамінантів питної води, різних засобів інактивації патогенів питної води: хлором та його сполуками, діоксидом хлору, озоном, ультрафіолетовим опроміненням та їх комбінуванням. Надано характеристику кількісної оцінки мікробного ризику, талассогенних та нозокоміапьних інфекцій. Розраховано на широке коло читачів: гігієністів, епідеміологів, мікробіологів, вірусологів, паразитологів, лікарів різних спеціальностей, технологів водоочищення, викладачів і здобувачів вищої освіти медичних ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР) + Р190.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Коршун М. М. 
Гігієнічна оцінка потенційного ризику для здоров'я населення через забруднення грунтових вод та поверхневих водойм пестицидами різних хімічних класів / М. М. Коршун, Ю. В. Мартіянова // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 3. - С. 149-156. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - порівняльна оцінка потенційної небезпеки для здоров'я людини через забруднення підземних та поверхневих вододжерел фунгіцидом підифлуметофеном та гербіцидами амікарбазоном та біциклопіроном у широкому діапазоні грунтово-кліматичних умов. Використані 3 методики: визначення інтегрального вектора небезпеки (R); прогнозування негативного впливу на здоров'я населення пестицидів за інтегральним показником небезпеки за умови потрапляння у воду (ІПНВ) та комплексної оцінки ризику шкідливого впливу на організм людини пестицидів при їх вимиванні у воду (Р). Установлено, що найвищий рівень небезпеки для здоров'я населення внаслідок можливого забруднення вододжерел має біциклопірон незалежно від грунтово-кліматичних умов та використаної методики оцінки (R = 144,6 - 173,2 - дуже висока потенційна небезпека; ІПНВ = 12 балів - надзвичайно небезпечний для людини, клас 1А). Підифлуметофен має високу потенційну небезпеку за інтегральним вектором (R = 115,8 - 137,5) й одночасно може бути оцінений від небезпечного (2 клас) до високонебезпечного (1Б клас) залежно від грунтово-кліматичних умов за значенням ІПНВ (7 - 9 балів). Амікарбазон з ІПНВ (11 балів) надзвичайно небезпечний (1А клас) і водночас за інтегральним вектором (R = 76,8 - 122,5) його потенційна небезпека коливається від середньої до високої залежно від грунтово-кліматичних умов. Комплексна оцінка небезпеки для організму людини досліджуваних пестицидів при їх вимиванні у воду на підставі зіставлення потенційної експозиції з допустимим добовим надходженням з водою показала, що потенційний ризик несприятливого впливу на здоров'я населення (Р) усіх досліджуваних речовин є допустимим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Lototska O. V. 
Sanitary and hygienic characteristics of potassium stearate as a source of anthropogenic pollution of water reservoirs = Санітарно-гігієнічна характеристика стеарату калію як джерела антропогенного забруднення води водойм / O. V. Lototska, H. A. Krytska, S. V. Kucher // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 2. - С. 159-167. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Д220.1 + Е0*827.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Гігієна санаторно-курортних, оздоровчих закладів та рекреаційних зон : учбовий посіб. для студентів мед. закл. вищ. освіти II – IV рівнів акредитації / В. В. Бабієнко, А. В. Мокієнко, Р. Г. Процюк, Є. В. Опря. - Одеса : Прес-кур'єр, 2022. - 347 c. - Бібліогр.: с. 337-341 - укp.

Розглянуто питання гігієни санаторно-курортних, оздоровчих закладів і рекреаційних зон з урахуванням останніх досягнень гігієнічної науки та практики, сучасної нормативно-методичної документації. Представлено медико-біологічну оцінку якості та цінності природних ресурсів, гігієнічні вимоги до виробництва й обігу природних мінеральних вод, санітарно-гігієнічні вимоги до підприємств з виробництва та розливу мінеральних і штучно-мінералізованих вод, гігієнічні вимоги щодо влаштування водопунктів мінеральних вод, гігієнічну оцінку природних лікувальних ресурсів і рекреаційних вод із матеріалами власних досліджень, характеристику природних територій курортів і рекреаційних ресурсів, гігієнічні вимоги до розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, гігієнічну оцінку різних санаторно-курортних закладів України, санітарно-гігієнічні вимоги до дитячих наметових містечок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.896 я73 + Р121.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кушнір І. М. 
Вплив солей полігексаметиленгуанідину на мікробіологічні показники води / І. М. Кушнір, Г. В. Колодій, В. І. Кушнір, С. Д. Мурська, І. С. Семен, У. З. Бербека // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 126-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Н761.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Крисінська Д. О. 
Оцінювання рівня екологічної безпеки питного водопостачання : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Д. О. Крисінська; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2021. - 24 c. - укp.

Оцінено рівень екологічної безпеки питного водопостачання. Запропоновано оцінювання рівня екологічної безпеки питного водопостачання проводити з використанням ризик-орієнтовного підходу. В основу запропонованого комплексного методу оцінювання рівня екологічної безпеки питного водопостачання закладено ідею визначення ризику канцерогенного та неканцерогенного походження. Розроблено алгоритм оцінювання рівня екологічної безпеки питного водопостачання. Встановлено діапазони рівня екологічної безпеки питного водопостачання, що визначаються межами ризику, який не загрожує здоров'ю людини. Проведено лабораторні польові дослідження якості питної води централізованого водопостачання та підземних джерел водопостачання. Одержані результати використано для підтвердження ефективності використання запропонованого методу оцінювання рівня екологічної безпеки питного водопостачання. У середовищі Curve Expert та MS Excel визначено існування екологічного ризику канцерогенного походження для здоров'я жителів міста Миколаєва, що може бути спричинений якістю питної води. Визначено ступінь кореляційного зв'язку між кількістю зафіксованих злоякісних новоутворень та концентрацією хлороформу у питній воді. Досліджено основні причини погіршення якості питної води. Обґрунтовано екологічну необхідність впровадження дуальної системи водопостачання в населеному пункті та досліджено її економічну ефективність. Запропоновано затвердити поняття "технічна вода" в головних державних документах, що регламентують галузь водопостачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1 + Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бабієнко В. В. 
Гігієна води та водопостачання населених місць : навч. посіб. для студентів вищ. навч. мед. закл. II - IV рівнів акредитації / В. В. Бабієнко, А. В. Мокієнко; Одеський національний медичний університет. - Одеса : Прес-кур'єр, 2021. - 368 c. - Бібліогр.: с. 350-352 - укp.

Представлено основні теоретичні та практичні аспекти гігієни води та водопостачання населених місць з точки зору сучасних уявлень про стан джерел водопостачання та якість питної води. Проаналізовано гігієнічне значення води; гігієнічні вимоги до якості води при централізованому і децентралізованому господарсько-питному водопостачанні; гігієнічне обґрунтування норм водоспоживання у населених пунктах; гігієнічна характеристика джерел водопостачання; гігієнічні вимоги до централізованого господарсько-питного водопостачання населених місць; гігієнічні вимоги до обладнання і експлуатації головних споруд водопроводу з підземних та поверхневих джерел водопостачання; методи поліпшення якості води; знезаражування питної води; гігієнічні вимоги до децентралізованого водопостачання населених місць; державний санітарний нагляд і лабораторний контроль у сфері водопостачання населених місць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1 я73-1 + Р121.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мокиенко А. В. 
Обеззараживание воды. Гигиенические и медико-экологические аспекты : [монография]. Т. 4. Ультрафиолетовое облучение и комбинированные методы / А. В. Мокиенко. - Одесса : Фенікс, 2020. - 377 c. - Бібліогр.: с. 359-376 - рус.

Висвітлено актуальну проблему знезараження питної води як основи забезпечення її епідемічної безпеки. Викладено основні гігієнічні та медико-екологічні аспекти застосування ультрафіолетового опромінення (УФО) і комбінованих засобів знезараження води. Наведено результати досліджень механізмів реакцій при комбінованому знезараженні води діоксидом хлору і хлором (гіпохлоритом натрію), натурних досліджень з комбінованого застосування діоксиду хлору і хлору для знезараження води на деяких водопровідних станціях України. В обговоренні представлено узагальнення даних літератури, результатів власних аналітичних та експериментальних досліджень щодо гігієнічних і медико-екологічних аспектів застосування хлору, діоксиду хлору, озону, УФО і комбінованих мегодів як засобів знезараження води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 + Р121.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353514/4 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зайцев В. В. 
Обґрунтування програми моніторингу питної водопровідної води на підставі гігієнічної оцінки впливу хлорорганічних сполук на здоров'я міського населення промислового регіону : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / В. В. Зайцев; Національна академія медичних наук України, Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Науково обґрунтовано підходи до розробки регіональної програми соціально-гігієнічного моніторингу питної водопровідної води на підставі гігієнічної оцінки впливу хлорорганічних сполук, які містяться у водопровідній хлорованій питній воді, на рівень загальної та екологічно-обумовленої онкологічної захворюваності серед міського населення промислового регіону та аналізу діючих у світі систем контролю за станом водопостачання. На підставі наукового аналізу визначено предмет та суб'єкти регіонального соціально-гігієнічного моніторингу питної водопровідної води, його кількісні та якісні складові, необхідна кратність досліджень, порядок оцінки отриманих результатів, алгоритм взаємодії суб'єктів моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Зоріна О. В. 
Гігієнічні проблеми питного водопостачання України та шляхи їх вирішення в умовах євроінтеграції : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.02.01 / О. В. Зоріна; Національна академія медичних наук України, Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва. - Київ, 2019. - 43 c. - укp.

На підставі узагальнення результатів наукового аналізу сучасного стану питного водопостачання, якості води р. Дніпро - основного джерела водопостачання в Україні, ефективності діючих і нових технологій та реагентів для очищення питних вод, гігієнічної оцінки всіх видів питної води, що споживається населенням, порівняльної оцінки нормативних документів у цій сфері України, ЄС та інших країн запропоновано заходи з поліпшення питного водопостачання в країні в умовах євроінтеграції з метою збереження життя та здоров'я людей. Науково обґрунтовано пріоритетні гігієнічні проблеми у галузі водопостачання та якості питної води і визначено шляхи їх вирішення, спрямовані на вдосконалення нормування, очищення, контролю та оцінки якості питних вод, моніторингу і прийняття управлінських рішень з питань водозабезпеченості та водоспоживання населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Григоренко Л. В. 
Еколого-гігієнічна оцінка впливу питної води з централізованих, децентралізованих джерел водопостачання та доочищеної питної води на здоров'я сільського населення Дніпропетровської області : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / Л. В. Григоренко; Національна академія медичних наук України, Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва. - Київ, 2019. - 39 c. - укp.

На основі комплексних еколого-гігієнічних, соціологічних та епідеміологічних досліджень досліджено взаємозв'язки між показниками якості питної води та захворюваністю сільського населення, розраховано внески факторів у показник захворюваності сільського населення, розраховано коефіцієнти відносного ризику (RR) розвитку хронічних неінфекційних захворювань серед дітей, які споживали питну воду з децентралізованих систем водопостачання. Розроблено прогнозні моделі вірогідної розповсюдженості неінфекційних захворювань серед дитячого населення, у зв'язку з впливом хімічного складу питної води з децентралізованих систем, доведено ефективність доочистки водопровідної питної води, визначено рівні неканцерогенних ризиків, рекомендовано комплексну систему профілактичних заходів на національному та регіональному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5(4УКР-4ДОН‎)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лотоцька О. В. 
Гігієнічні проблеми охорони поверхневих і підземних вод від антропотехногенного забруднення та їх використання в питному водопостачанні в Західному регіоні України : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / О. В. Лотоцька; Національна академія медичних наук України, Державна установа "Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва НАМН України". - Київ, 2019. - 40 c. - укp.

Узагальнено та науково обґрунтовано нове рішення актуальної наукової проблеми, яка полягає в аналізі й гігієнічній оцінці стану водних ресурсів басейну річки Дністер і підземних вод, їх охорони та раціонального використання, умов водоспоживання населення в Західному регіоні України. На підставі комплексних еколого-гігієнічних, соціологічних, експериментальних і санітарно-токсикологічних досліджень теоретично узагальнено та експериментально обґрунтовано особливості та основні закономірності безпечної дії на організм людини пріоритетних забруднювачів дністровської води - детергентів (стеаратів калію та натрію) і важких металів (міді, марганцю, кадмію, свинцю) за умов їхнього ізольованого та комбінованого впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.54 + Н761.101.06 + Д222,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Антомонов М. Ю. 
Інтегральна оцінка якості вод річки Дніпро з визначенням радіаційної активності у місцях питних водозаборів та питних водопровідних станцій = Integral estimation of quality of the Dnipro river water including radiation indexes at places of water intake and potable water supply stations / М. Ю. Антомонов, О. В. Зоріна // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 23. - С. 82-95. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Д225.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Гончарова І. 
Адсорбційне очищення бюветної води від йонів Феруму(III) / І. Гончарова, Д. Головко // Товари і ринки. Сер. Техн. науки. - 2018. - № 2. - С. 34-45. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано методи очищення води природних джерел. Фізико-хімічним аналізом встановлено склад зразків бюветної води Деснянського району м. Київ. Визначено загальну твердість, активну кислотність і вміст йонів Феруму(III) в бюветній воді. Обгрунтовано перспективність методу адсорбційного очищення бюветної води від надлишкових йонів Феруму(III) активованим вугіллям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Куліш Т. В. 
Порівняльна гігієнічна оцінка небезпеки летких та нелетких хлорорганічних сполук, що утворюються при хлоруванні питної води, та ризики для здоров'я населення : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Т. В. Куліш; Національна академія медичних наук України, Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва. - Київ, 2018. - 25 c. - укp.

Розв'язано актуальну проблему - наукового обґрунтування на підставі комплексних еколого-гігієнічних і медико-біологічних досліджень, рівнів вмісту та гігієнічної значущості забруднення хлорованої питної води небезпечними леткими (ТГМ) і нелеткими (ГОК) хлорорганічними сполуками. Вперше проведено моніторинг хлорованої питної води річкових водопроводів України на вміст нелетких ГОК і виконано порівняльну оцінку їх рівнів з рівнями летких ТГМ. Із 7-ми тригалогенметанів та 9-ти галогеноцтових кислот, що досліджувались у питній воді, визначено пріоритетні речовини обох класів. Установлено особливості та закономірності утворення хлорорганічних сполук (ХОС) на водопровідних станціях Дніпровського каскаду з урахуванням природних і технологічних чинників і досліджена поведінка цих речовин у водопровідних мережах. У модельних дослідженнях дана порівняльна гігієнічна оцінка реакційної спроможності різних хлорвмісних агентів щодо утворення летких і нелетких ХОС. Визначено умови й основні фактори, що впливають на процес їх утворення. Встановлено вплив ізольованої та комбінованої дії пріоритетних ТГМ (хлороформ) та ГОК (монохлороцтова кислота) з питною водою на теплокровний організм на підставі результатів хронічного санітарно-токсикологічного експерименту. Розраховано ймовірний канцерогенний ризик для здоров'я людини реальних рівнів хлороформу у питній воді. Обґрунтовано профілактичні заходи щодо попередження або мінімізації забруднення питної води ХОС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кондратюк В. А. 
Комбінований вплив наночастинок та ацетату свинцю при вживанні води з стеаратами натрію і калію на організм ссавців : монографія / В. А. Кондратюк, О. Є. Федорів; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Тернопіль : Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя, 2018. - 163 c. - Бібліогр.: с. 134-162 - укp.

Досліджено наночастинки свинцю, ацетату свинцю та стеарату натрію і калію як чинників антропогенного забруднення довкілля та вплив їх на організм ссавців. Розглянуто сучасні методи вивчення й оцінювання комбінованої дії різних форм хімічних сполук. Проаналізовано санітарно-токсикологічні властивості різних форм свинцю та стеаратів калію і натрію за умов гострого експерименту. Вивчено дії наночастинок свинцю на фоні споживання звичайної води та води із стеаратами натрію та калію на організм тварин за експериментальних умов. Досліджено вивчення дії ацетату свинцю на фоні споживання звичайної води та води із стеаратами натрію та калію на організм тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р121.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Коваль В. В. 
Гігієнічна оцінка доочищеної питної води, яка споживається населенням індустріального міста : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / В. В. Коваль; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2018. - 20, [1] c. - укp.

Науково обгрунтовано комплекс заходів щодо забезпечення якості та безпечності доочищеної питної води, яка реалізується з пунктів розливу та споживається населенням індустріального міста, на підставі її гігієнічної оцінки. Надано гігієнічну оцінку доочищеної питної води, яка споживається населенням сучасного промислового міста, за комплексом показників якості та безпечності. Визначено особливості якості та безпечності води питної водопровідної та доочищеної на підставі порівняльної гігієнічної оцінки. Здійснено порівняльну гігієнічну оцінку споживання питної води системи централізованого водопостачання та доочищеної питної води за розрахованими прогнозними канцерогенними ризиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433844 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського