Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (32)Книжкові видання та компакт-диски (316)Журнали та продовжувані видання (169)
Пошуковий запит: (<.>U=Л98$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 225
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Данилова Л. А. 
Природні інгібітори окислення ліпідів і вирішення проблеми підвищення якості харчових продуктів : Автореф. дис...д-ра техн. наук: 05.18.06 / Л. А. Данилова; Харк. держ. політехн. ун-т. - Х., 1998. - 33 c. - укp. - рус.

Розглядаються питання створення нової технології одержання природних інгібіторів окислення ліпідів для підвищення якості харчових продуктів. Розвинуто новий напрямок в технології одержання природних інгібіторів, що засновано на екстрагуванні з рослинної сировини комплексу речовин з антиокислювальною дією у сінергетично активному сполученні (антиоксидантів). Уперше визначені оптимальні технологічні параметри одержання природних інгібіторів для корекції процесів окислення ліпідів мембран клітин організму людини. Запропоновано метод пошуку композицій антиоксидантів високої активності. Виявлено стабілізуючу дію інгібіторів, що розроблені, при руйнуванні бета-каротину. Визначені найбільш ефективні антиоксиданти та їх оптимальна кількість для гальмування окислювальних процесів в маргарині, пиві, жировмісних борошняних та цукрових кондитерських виробах. Розроблена нормативна документація одержання і застосування природних інгібіторів. Основні результати праці знайшли промислове впровадження у виробництві нових харчових продуктів високої якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-97 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дьякова Т. С. 
Товарознавча оцінка та дослідження антиоксидантних властивостей фітодобавок з лікарської сировини та їх застосування в продуктах профілактичної дії : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / Т. С. Дьякова; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Вказана доцільність використання екстрактів з пряноароматичної та лікарської рослинної сировини для стабілізації штучного beta-каротину в порошкоподібних фітоконцентратах. Визначена залежність антиоксидантної активності екстрактів від вмісту флавонолових глікозидів. Розроблено науково обгрунтовану рецептуру та технологію виробництва порошкоподібних фітоконцентратів профілактичної дії. Досліджені товарознавчі та хімічні властивості готових продуктів, наведені дані про їх використання в продуктах масового споживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Упатова О. І. 
Удосконалення технології виробництва соусів емульсійного типу : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / О. І. Упатова; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню та удосконаленню технології одержання соусів емульсійного типу, стабілізованих неіоногенними поверхнево-активними речовинами (НПАР) на основі ліпідів морських гідробіонтів, до складу яких входять жирні кислоти omega-3, що мають лікувально-профілактичну дію. Теоретично та експериментально обгрунтовано технологію одержання НПАР на основі оксиетильованих жирних кислот, виділених з риб'ячого жиру, з різним ступенем оксиетилювання. На підставі проведених досліджень із визначення властивостей одержаних НПАР з'ясовано можливі галузі їх використання. Визначено поведінку НПАР на модельних системах; виявлені закономірності створення прямих емульсій використано у виробництві майонезу. Одержано комплекс даних про органолептичні та фізико-хімічні характеристики низькожирного майонезу з використанням НПАР на основі риб'ячого жиру. Досліджено особливості основних етапів технологічного процесу одержання низькожирного майонезу, збагаченого жирними кислотами omega-3, які входять до складу емульгатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л981

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сімахіна Г. О. 
Розроблення та вдосконалення технологій цукристих речовин та цукромістких харчових добавок : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.18.05 / Г. О. Сімахіна; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 1999. - 48 c. - укp. - рус.

Представлено результати досліджень підвищення ефективності цукробурякового виробництва шляхом вдосконалення наявної технології очищення дифузійного соку, розроблення апарата попередньої дефекації, позбавленого недоліків діючого обладнання, формування нового напряму у промисловості - отримання з цукрових буряків та іншої вуглеводомісткої сировини сублімованих харчових добавок оздоровчого і профілактичного призначення. Обгрунтовано доцільність використання на дефекосатурації механоактивованих природних карбонатів, в тому числі дрібнофракційних відходів вапняку; встановлено оптимальні значення параметрів механоактивації матеріалів, визначено спосіб їх використання. Для коригування структури харчування населення України і зменшення споживання рафінованої їжі створено нову низькотемпературну технологію перероблення цукрових буряків на цукромісткі продукти та харчові добавки підвищеної біологічної дії. Наведено результати промислових досліджень, обгрунтовано соціальне значення та економічну ефективність впровадження нових технологій у народне господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4 + Л987-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ільдірова С. К. 
Розробка технології виробництва майонезів із використанням амаранту багряного : Автореф. дис... канд. екон. наук: 05.18.16 / С. К. Ільдірова; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню технології виробництва майонезів з підвищеною харчовою цінністю та доцільності використання добавок амаранту багряного в їх складі. Встановлено можливість одержання емульсійних продуктів на основі рафінованої дезодорованої соняшникової олії з підвищеною харчовою цінністю та споживчими якостями за допомогою амаранту багряного. Експериментально знайдено багатий антиоксидантний склад різних частин рослини. Показано, що листя амаранту та його насіння мають високу поверхневу активність, що дає змогу зменшувати в рецептурах майонезів вміст традиційного емульгатору - яєчного порошку - та одержувати дієтичні продукти зі зниженим вмістом холестерину. Встановлено, що добавки амаранту багряного як до соняшникової олії, так і в рецептури в процесі виготовлення майонезів значно підвищують вміст вітамінів, антиоксидантів та мінеральних речовин у готових виробах, роблять кращими їх споживчі якості. На основі знайдених закономірностей розроблено нові рецептури та технології емульсійних виробів з добавками амаранту багряного, які рекомендовано для використання в громадському харчуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л981-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нікітіна Ж. В. 
Технологія високоволокнистих біологічно активних добавок з антиоксидантною та ліполітичною активностями : Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Ж. В. Нікітіна; Одес. держ. акад. харч. технологій. - О., 1999. - 17 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки біологічно активних домішок з антиоксидантною і ліполітичною активностями профілактичного та лікувально-профілактичного призначення на основі харчових волокон моркви і пшеничних висівок, комплексу рослинних фосфоліпідів та ліполітичного ферменту (солізиму). Розроблено способи одержання каротинвмісної водонерозчинної фракції клітинних стінок моркви (харчові волокна моркви) та виділення рослинних фосфоліпідів. Сукупність результатів теоретичних та експериментальних досліджень дозволила сформулювати наукові основи виробництва біологічно активних домішок з антиоксидантними, ферментативними, ліпотропними, ентеросорбційними та вітамінними активностями. Досліджено можливість і методи іммобілізації у комбінованих харчових волокнах (які сполучають овочеву та зернову компоненти) рослинних фосфоліпідів і ліполітичного ферменту. Розглянуто біохімічні, фізико-хімічні та сорбційні характеристики нових домішок. Отримані продукти мають ефективну лікувально-профілактичну цінність і можуть бути використані як адаптогени і додаткове джерело есенціальних фосфоліпідів, харчових волокон, каротиноїдів у раціонах харчування та як засіб замісної терапії у випадках порушення травлення (домішка з ліполітичною активністю).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тітомир Л. А. 
Технологія біологічно активних добавок на основі морських водоростей : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Л. А. Тітомир; Одес. держ. акад. харч. технологій. - О, 1999. - 17 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л919 + Л987-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Фандалюк А. В. 
Особливості вирощування та використання меліси лікарської / А. В. Фандалюк // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 3. - С. 26-27. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 + Л981

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Янчевский В. К. 
Производство и использование пищевых добавок в питании человека / В. К. Янчевский // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 7. - С. 61-66. - рус.

Викладено проблеми виробництва та використання харчових домішок у раціонах харчування. Наведено класифікацію харчових добавок із зазначенням основних технологічних функцій. Висвітлено наукові розробки УкрНДІспиртбіопроду в галузі виробництва та застосування нових біологічно-активних харчових домішок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.02 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Павлюк Р. Ю. 
Новые прогрессивные технологии биологически активных добавок из цветочной пыльцы и растительного сырья / Р. Ю. Павлюк, А. И. Черевко, Г. А. Симахина, И. С. Гулый, Л. А. Чуйко, В. В. Погарская, Л. М. Соколова; Харьк. гос. акад. технологии и орг. питания. - Х.; К., 2000. - 133 c. - рус.

Обобщены результаты многолетних фундаментальных исследований нового способа консервирования с применением жидкого азота нетрадиционного растительного сырья и разработке криогенных технологий получения биологически активных добавок, позволяющих не только сохранить все витамины и другие, биологически активные вещества, но и получить более обогащенный конечный продукт в легкоусвояемой форме. Представлены две принципиально новые технологии производства биологически активных добавок - криопорошков из цветочной пыльцы и амаранта, разработанные специалистами Харьковской государственной академии технологии и организации питания и Украинским государственным университетом пищевых технологий. Предложены новые технологии их использования в составе профилактических продуктов питания иммуностимулирующего и радиозащитного действия. Приведены сведения, являющиеся основой для изучения новых технологий консервирования пищевых продуктов и товароведения продовольственных товаров.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 я73 + П214.3 я73 + Л987 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Губаренко П. С. 
Розробка біотехнології отримання модифікованих рослинних фосфоліпідів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 03.00.20 / П. С. Губаренко; Одес. держ. акад. харч. технологій. - О., 2001. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.133 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Котинський А. В. 
Розробка технології одержання йодованої біомаси спіруліни в закритих умовах культивування : Автореф. дис ... канд.техн. наук : 03.00.20 / А. В. Котинський; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Розроблено установку площинного аерліфтного фотобіореактора закритого типу, яка дозволяє інтенсифікувати процеси біосинтезу спіруліни. Визначено основні технологічні параметри культивування в розробленому фотобіореакторі: освітленість, температуру, коефіцієнт періодичності, концентрацію компонентів поживного середовища. Проведено математичне моделювання та оптимізацію технологічного процесу культивування спіруліни в площинному фотобіореакторі. Встановлено оптимальні концентрації іонів йоду та кобальту, а також їх співвідношення, які дозволяють інтенсифікувати процес біосинтезу спіруліни, підвищити її йодакумулювальну здатність. Розроблено й апробовано апаратурно-технологічну схему одержання йодованої біомаси спіруліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.203*725.381.1 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гузьова І. О. 
Гідродинаміка фільтраційного сушіння кавової сировини для екстрагування жиру / І. О. Гузьова, В. М. Атаманюк, Я. М. Ханик // Хім. пром-сть України. - 2001. - № 5. - С. 44-46. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто проблему сушіння кавової сировини з метою подальшого вилучення з неї цінного жиру. Одним з найбільш інтенсивних методів сушіння є фільтраційний, першим етапом якого є дослідження гідродинаміки руху теплоносія крізь пористу структуру матеріалу. Наведено модифіковану залежність Ергана, за допомогою якої експериментально визначено коефіцієнти, які є сталими величинами для конкретного матеріалу, і дають змогу безпосередньо розраховувати гідравлічний опір досліджуваного шару кавової сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л984.094

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Притульська Н. В. 
Оптимізація споживчих властивостей комбінованих консервів та харчових концентратів із використанням білоквмісної сировини різного походження : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.18.15 / Н. В. Притульська; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2001. - 33 c. - укp.

Досліджено проблеми створення продуктів харчування із заданими властивостями. Вивчено якості білоквмісних домішок рослинного (люпин, соя, горох, соняшник, квасоля, нут, сочевиця, чина, пшениця), мікробного походження (з дріжджів-сахароміцетів після спиртового виробництва), які випускає вітчизняна промисловість, розроблено та реалізовано шляхи їх застосування для отримання нових сучасних сировинних компонентів (текстуратів, екструдатів, композицій, мікронізатів) і харчових продуктів, оптимізованих за значною кількістю споживчих характеристик. Встановлено закономірності зміни якості концентратів білка люпинового та дріжджового під впливом зміни різних факторів - коливань pH, концентрації кухонної солі, харчового фосфату, ферментного препарату, ІЧ-випромінювання. Науково аргументовано доцільність поєднання рослинних і дріжджових домішок у складі композицій з сухим молоком та іншими компонентами. Доведено здатність нових домішок позитивно впливати на динаміку накопичення радіонуклідів організмом дорослих тварин. Запропоновано комп'ютерну версію науково-методичної концепції оптимізації якості продуктів харчування, реалізовану під час розробки рецептур нових м'ясних консервів - фаршів, паштетів і харчових концентратів - супів, каш, оладків. Проведено їх комплексну товарознавчу оцінку, апробацію за умов промисловості, розроблено нормативну документацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-32 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лебедев Д. П. 
Методы интенсификации сублимационной сушки препаратов в вакууме и разработка новых установок непрерывного действия / Д. П. Лебедев, Б. Н. Быховский // Пром. теплотехника. - 2001. - 23, № 1-2. - С. 67-75. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Розглянуто методи інтенсифікації тепло масообміну в процесі сублімаційного сушіння у вакуумі. На базі обраних фізичних моделей і результатів експерименту з сублімаційного зневоднювання матеріалів у вакуумі подано деякі кількісні результати й оцінки, оримані під час реалізації методів інтенсифікації. Описано сублімаційні сушильні установки безупинної дії, які використовують розглянуті методи. Відзначено шляхи їх подальшого вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.603.2 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Афанасьєва В. А. 
Товарознавча оцінка антиоксидантних фітодобавок з натуральних прянощів та майонезів на їх основі : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / В. А. Афанасьєва; Харківська держ. акад. технології та організації харчування. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено антиоксидантні, антибактеріальні та фунгіцидні властивості фітодомішок з натуральних прянощів у формі екстрактів та порошків, висвітлено питання їх використання під час виготовлення майонезів з метою підвищення їх терміну зберігання та збільшення вмісту біологічно активних речовин (БАР). Досліджено якість натуральних прянощів та вплив різних чинників на водно-спиртову екстракцію БАР із натуральних прянощів. Розглянуто вплив фітодомішок з натуральних прянощів на якість майонезів у процесі зберігання. Установлено пряму залежність антиоксидантної, антибактеріальної та фунгіцидної активності від вмісту БАР. Досліджено вплив фітодомішок з прянощів на процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) - накопичення перекису, гідроперекису (первинних та вторинних продуктів розпаду) в майонезах під час зберігання. Розроблено нові рецептури майонезів з використанням фітодомішок та наведено їх товарознавчі характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л981.11-3

Шифр НБУВ: РА316538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пруднікова Т. І. 
Товарознавча оцінка гомогенних фітодобавок з хрону, виготовлених за допогомою кріогенного подрібнення : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / Т. І. Пруднікова; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Зроблено товарознавчу оцінку якості гомогенних харчових фітодомішок із коренів хрону, одержаних за допомогою кріогенного подрібнення, в процесі виготовлення, зберігання та використання в нових приправах. Встановлено пряму залежність фітонцидної активності хрону від вмісту ароматичних речовин. Висвітлено вплив різних видів подрібнення (кріогенного та традиційного) на споживчі властивості фітомішок. Виявлено перевагу кріогенного способу, що дозволило зберегти біологічно активні речовини. Досліджено закономірності впливу різних факторів (ступеня подрібнення, температури заморожування, pH середовища) на активність пероксидази хрону для її блокування у разі отримання фітодомішок із застосуванням кріогенного подрібнення. Розроблено низькотемпературний спосіб зниження кількості мікроорганізмів фітодомішок із застосуванням рідкого азоту, необхідного у разі використання високих швидкостей для заморожування в діапазоні 50 - 400 °C/хв до кінцевих температур -30 - 50 °С та нижче. Запропоновано рецептури нових кетчупів і приправ на основі фітодомішок. Вивчено їх товарознавчі характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Павлюк Р. Ю. 
Нові біологічно активні добавки із трутневих личинок - альтернатива бджолиному маточному молочку / Р. Ю. Павлюк, І. А. Прохода, А. І. Черкасова, В. В. Яницький // Вестн. науки и техники. - Х., 2002. - Вып. 6. - С. 16-21. - укp.

Висвітлено технологію нових біологічно активних домішок (БАД) з гомогенату трутневих личинок (ГТЛ) у формі пасти (гомогенату) та порошку. За допомогою нових БАД і ГТЛ розширено асортимент вітчизняних БАД та можливості їх використання в різних продуктах харчування, в тому числі лікувально-профілактичної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л667.8 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Невмиваний С. Л. 
Розробка біотехнології ферментованих соєпродуктів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 03.00.20 / С. Л. Невмиваний; Одес. держ. акад. харч. технологій. - О., 2002. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.43 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Аргатенко Т. В. 
Очистка стічних вод маргарино-майонезного виробництва від жирових забруднень : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.04 / Т. В. Аргатенко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Установлено основні закономірності напірної флотації та вивчено функціональні залежності максимальної ефективності та коефіцієнта інтенсивності процесу від технологічних параметрів. Обгрунтовано необхідність інтенсифікації напірно-флотаційного знежирення додаванням електролітично генерованого коагулянту. Для нової конструкції електрокоагулятора з торцевим анодом запропоновано математичну інтерпретацію залежності виходу металу анода від щільності струму. Розроблено методику інженерного розрахунку основних елементів технологічної схеми напірно-флотаційного знежирення стічних вод маргарино-майонезного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.420.94 + Л981.094

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319248 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського