Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (950)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>M=Ужгородський національний університет<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сучасні наукові погляди на економічний розвиток країни: теорії та пропозиції : матеріали доп. міжнар. наук.-практ. конф., 11 - 12 груд. 2015 р., Ужгород. Ч. 2 / ред.: М. М. Палінчак, В. П. Приходько, A. Krynski; Ужгородський національний університет, Ін-т державного управління та регіонального розвитку, Academia Polonijna. Polonia university. - Ужгород, 2015. - 159 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено питання оцінювання екологічних аспектів як важливий елемент системи муніципального екологічного менеджменту. Розглянуто сучасний стан та актуальні питання зайнятості в сільській місцевості. Розроблено механізм формування виробничої собівартості на рибопереробних підприємствах. Розглянуто проблеми та основні концепції розвитку підприємств торгівлі споживчої кооперації України. Висвітлено вплив державної політики на пропорції розподілу прибутку вітчизняних підприємств. Розглянуто причини податкової заборгованості в Україні та шляхи її скорочення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356075/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Інновації у вищій освіті : за матеріалами наук. проекту "Інновац. ун-т – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір" : у 2 ч. Ч. 1. Аналітичний огляд / [І. В. Артьомов та ін. ; упоряд. і заг. ред. І. В. Артьомов] ; Visegrad Fund, Ужгород. нац. ун-т, ННІ євроінтеграц. дослідж. - Ужгород, 2016. - 382 c. - укp. - англ.

Розглянуто особливості інноваційної політики країн Вишеградської групи, окремих країн Європи, Азії та Америки. Висвітлено досвід впровадження освітніх інновацій у ВНЗ країн світу й України, проблеми інфраструктурного забезпечення інноваційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11588/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Інновації у вищій освіті : за матеріалами наук. проекту "Інновац. ун-т – інструмент інтеграції в європ. освіт. і наук. простір" : у 2 ч. Ч. 2. Наукові розробки / [І. В. Артьомов та ін. ; упоряд. і заг. ред. І. В. Артьомов] ; Visegrad Fund, Ужгород. нац. ун-т, ННІ євроінтеграц. дослідж. - Ужгород, 2016. - 323 c. - укp. - англ.

Розглянуто концепцію розвитку Ужгородського національного університету (УжНУ) як інноваційного університету європейського рівня, зокрема через створення регіональної інноваційної структури - Наукового парку "Ужгородський національний університет" і перетворення ВНЗ на важливий чинник регіонального зростання. Наведено каталог інноваційних проектів УжНУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11588/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дешко Л. М. 
Конституційне право на звернення до міжнародних судових установ та міжнародних організацій : монографія / Л. М. Дешко; Ужгородський національний університет. - Ужгород : Гельветика, 2016. - 387 c. - Бібліогр.: с. 346-385 - укp.

Досліджено еволюцію поглядів на конституційне право звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи органів міжнародних організацій у вітчизняному правознавстві. Проаналізовано процес становлення та розвитку ідеї захисту прав людини та громадянина, її трансформації в принцип захисту прав людини та громадянина в історичній ретроспективі та його еволюцію в Європейських співтовариствах, ЄС і Україні. Сформульовано методологію дослідження конституційно-правового забезпечення цього права, надано авторське визначення поняття конституційного права звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи органів міжнародних організацій, виявлено його сутність, зміст і місце в системі конституційних прав людини та громадянина. Розкрито й охарактеризовано наявний конституційно-правовий механізм його забезпечення. Визначено систему нормативно-правових і організаційно-правових гарантій конституційного права кожного звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи органів міжнародних організацій і шляхи їх розвитку в Україні. Розроблено концепцію цього конституційного права та вироблено пропозиції щодо вдосконалення його конституційно-правового регулювання та практики реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)312:Х91

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жукова Ю. П. 
Спектрофотометричні, протолітичні, сольватохромні властивості 4-гідроксистирилових барвників та їх аналітичне застосування : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Ю. П. Жукова; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2018. - 22 c. - укp.

Проведено дослідження спектрофотометричних, протолітичних та сольватохромних властивостей 4-гідроксистирилових барвників (ГСБ) та проаналізовано їх застосування в аналітичній хімії. Представлено результати дослідження 12 представників 4-гідроксистирилових барвників - похідних 1,3,3-триметил-3Н-індолію, бензтіазолію, 4-піридинію, 2- і 4-хінолінію. Спектрофотометричним методом досліджено протолітичні перетворення барвників, встановлені константи кислотності барвників та запропоновано схему їх протолітичних перетворень. З використанням 4-гідроксистирилових барвників як індикаторів розроблено прості та доступні титриметричні методики аналізу, а саме: визначення кислотних чисел харчових продуктів - рослинних олій і тваринних жирів, а також палив на основі біодизелю. Досліджено сольватохромні властивості ГСБ, і на основі аналичного сигналу - сольватохромних зміщень мероціанінових форм ГСБ запропоновано спектрофотометричні та кольорометричні методики визначення складу водно-органічних систем на базі апротонних розчинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Стаднік В. Є. 
Синтез, структура і властивості плівок меркурій сульфіду та меркурій селеніду і твердих розчинів на їхній основі : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / В. Є. Стаднік; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2018. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.335 + Г582.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438576 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Машура В. В. 
Непряма реваскуляризація нижніх кінцівок в комплексному лікуванні хронічної артеріальної ішемії у хворих на цукровий діабет : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. В. Машура; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2017. - 20 c. - укp.

Вивчено та проаналізовано результати комплексного обстеження та хірургічного лікування 124 хворих з хронічною артеріальною ішемією на фоні дистальних оклюзійно-стенотичних уражень судин нижніх кінцівок при облітеруючому атеросклерозі та цукровому діабеті (ЦД). Зазначено, що у дослідження не включали хворих з IV стадією хронічної артеріальної ішемії нижніх кінцівок та декомпенсованим ЦД. У залежності від наявності ЦД усіх хворих поділено на дві групи: І група - 69 хворих з хронічною артеріальною недостатністю на фоні ЦД, II група - 55 хворих з хронічною артеріальною недостатністю на фоні атеросклерозу. У 22 хворих І групи з ЦД II типу та у 24 хворих II групи проведено поглиблене вивчення гемодинамічних і мікроциркуляторних порушень у залежності від стадії хронічної ішемії нижніх кінцівок, що включало: реовазографію з визначенням реографічного індексу та проведенням нітрогліцеринової проби; ультразвукову доплерографію та дуплексне сканування з визначенням об'ємної швидкості кровоплину, постоклюзійного венозного тиску, реґіонарного систолічного тиску з розрахунком кісточково-плечового індексу у горизонтальному положенні та ортостазі; радіонуклідну ангіографію з визначенням часу надходження радіофармпрепарату в дистальну та проксимальну частину гомілки ураженої кінцівки при внутрішньовенному введенні, часу напіввиведення радіофармпрепарату з ураженої та контрлатеральної кінцівки при внутрішньом'язовому його введенні в литкові м'язи; вимірювання внутрішньокісткового тиску великогомілкової кістки. Ґрунтуючись на отриманих результатах комплексного обстеження хворим було проведено непряму реваскуляризацію нижніх кінцівок. Реваскуляризаційну остеотрепанацію (РОТ) виконано ізольовано 27 хворим І групи та 17 хворим 11 групи; РОТ у поєднанні з профундопластикою виконано 35 хворим I групи та 29 хворим II групи; РОТ у поєднанні з поперековою симпатектомією виконано 7 та 9 хворим відповідно у І та II групах. Зазначено, що серед непрямих способів реваскуляризації при хронічній ішемії на фоні атеросклерозу та ЦД стабільно кращий результат по збереженню кінцівки на рівні 63 % і більше протягом трьох років дає профундопластика, доповнена РОТ. Показано, що РОТ при хронічній ішемії як самостійне втручання, ліквідуючи больовий синдром, зберігає кінцівку протягом трьох років у 33,3 % хворих при ЦД, при атеросклерозі - у 29,4 %; у поєднанні із поперековою симпатектомією тільки у 28,6 % при ЦД та у 33,3 % хворих при атеросклерозі відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865-5 + Р415.160.23 + Р457.862-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Майструк П. О. 
Удосконалення методів стабілізації зубів після резекції верхівки кореня у осіб молодого віку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / П. О. Майструк; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2017. - 22 c. - укp.

Представлено вирішення актуальної проблеми сучасної стоматології, а саме підвищення ефективності стабілізації зубів після резекції верхівки кореня у осіб молодого віку шляхом створення та використання ендодонто-ендооссального імплантату нового типу (на підставі вивчення фізико-математичних параметрів співвідношення кореня зуба й альвеолярного відростка щелепи). Здійснено поглиблене вивчення поширеності різних форм ускладненого карієсу серед мешканців Закарпатської області у віковому діапазоні від 10 до 24 років. Встановлено, що хронічний гранулематозний періодонтит зустрічається у 19,8 % від загальної кількості ускладненого карієсу. Проведено порівняльне математичне моделювання функціонального навантаження на оклюзійну поверхню зуба з резектованою верхівкою кореня, армованого ендодонто-ендооссальним імплантатом та девіталізований зуб зі збереженою верхівкою кореня аналогічної довжини. Вперше для стабілізації зубів після резекції верхівки кореня використано удосконалені ендодонто-ендооссальні імплантати авторської розробки, що підтверджено патентом України на корисну модель (Патент України № 85933 від 10.12.2013 р., Бюл. № 23). Спосіб застосування якого засвідчено патентом України на корисну модель (Патент України № 108903 від 25.06.2015 р., Бюл. № 12). Доведено ефективність застосування цієї методики в клініці з моніторингом отриманих результатів через три, шість та дванадцять місяців. Розроблено та клінічно доведено високу функціональну ефективність індивідуалізованого підходу до вибору методу реабілітації пацієнтів з різними формами ускладненого карієсу фронтальної групи зубів та при операціях резекції верхівки кореня. Зазначено, що запропонована методика проведення ендодонто-ендооссальної імплантації з або без додаткового використання остеопластичного матеріалу є альтернативою вже існуючим і загальноприйнятим методикам консервативного терапевтичного (ендодонтичного) та хірургічного (резекція верхівки кореня) лікування та методом ефективної стабілізації зубів фронтальної групи у осіб молодого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4-83 + Р661.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сіцінська І. О. 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування пептичної виразки шлунка і дванадцятипалої кишки у поєднанні з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2 типу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. О. Сіцінська; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2017. - 23 c. - укp.

Присвячено оптимізації лікування хворих на пептичну виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційовану з токсигенними штамами Helicobacter pylori, за її поєднання з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом типу 2, на підставі нових наукових даних про клініко-патогенетичні особливості зазначеної коморбідної патології шляхом застосування комбінованого пробіотика одночасно з антигелікобактерною терапією. Проаналізована частота генотипів cagA і vacA Helicobacter pylori, вивчені клінічні особливості та якість життя у хворих на пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки, поєднану з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом типу 2. Вивчені патоморфологічні та гістохімічні особливості слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, досліджено вміст деяких цитокінів (IЛ-6, ІЛ-12, ІЛ-18) у сироватці крові, з’ясовані зміни оксидантно-протиоксидантного гомеостазу, функціонального стану ендотелію, гемокоагуляції, фібринолізу, протеолітичної активності плазми крові, морфо-функціональних властивостей у разі зазначеної коморбідній патології за інфікування токсигенними (cagA+,vacA+) штамами Helicobacter pylori. Доведено, що застосування комбінованого пробіотику на фоні різних схем протигелікобактерної терапії (стандартної потрійної терапї, квадротерапії, послідовної терапії, терапії "порятунку") у разі HP-асоційованій пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки за її поєднання з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом типу 2 супроводжується позитивною динамікою параметрів цитокінового профілю, функціонального стану ендотелію, гемокоагуляції та фібринолізу, підвищенням ефективності ерадикації HP, поліпшенням морфологічної картини слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ферфецька К. В. 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування хронічного панкреатиту, поєднаного з ожирінням та цукровим діабетом 2 типу з урахуванням поліморфізму генів : автореф. дис. ... канд. мед. наук (д-ра філософії) : 14.01.02 / К. В. Ферфецька; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2017. - 25 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р415.202.1 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432416 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Білак-Лук'янчук В. Й. 
Медико-соціальне обгрунтування функціонально-організаційної моделі подолання стигми та дискримінації до людей, які живуть з ВІЛ (на прикладі Закарпатської області) : автореф. дис. ... д-ра філософії (канд. мед. наук) : 14.02.03 / В. Й. Білак-Лук'янчук; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2018. - 25 c. - укp.

Розроблено функціонально-організаційну модель подолання стигми та дискримінації людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ). Стратегічним напрямком моделі є формування у населення безпечної поведінки щодо інфікування ВІЛ, толерантного ставлення до людей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу, а також забезпечення їх прав. Тактичним напрямком моделі є надання всьому населенню та окремим групам професійного і комунікаційного впливу повної та достовірної інформації щодо сутності хвороби, шляхів профілактики та формування безпечної поведінки щодо інфікування ВІЛ. Пріоритетним є виділення медичних працівників як цільової групи, із розробкою комплексних заходів з підвищення кваліфікації спеціалістів, створення безпечних умов праці та посилення контролю за дотриманням чинного законодавства і нормативних актів щодо надання медичної допомоги людям, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу. Позитивно оцінена експертами розроблена функціонально-організаційна модель подолання стигми та дискримінації ЛЖВ, яка відповідає міжнародним підходам, рекомендується для впровадження в практику охорони здоров’я України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)285.140

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чорнолуцький Р. В. 
Феноменологія нормопроектної діяльності в конституційному праві України: питання теорії і практики : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / Р. В. Чорнолуцький; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2018. - 35 c. - укp.

Досліджено феноменологію нормопроектної діяльності в конституційному праві України як основної та профілюючої галузі національного права. Розглянуто філософсько-теоретичні і методологічні підходи до визначення феноменології нормопроектної діяльності в конституційному праві України в контексті онтологічного, термінологічного та структурно-процесуального підходів. Досліджено проблематику такої діяльності в аспектах її планування, експертної діяльності, вивчення, визначення ролі і запозичення зарубіжного досвіду НП. Проаналізовано якісні характеристики законотворення як стадії законопроектної роботи в контексті історико-правового, онтологічного, гносеологічного підходів, проблематику використання юридичної техніки, її принципів, а також забезпечення якості законів. Охарактеризовано актуальні аспекти нормопроектної діяльності органів публічної влади України через визначення їх конституційно-правового статусу, а також засадничих і методологічних настанов такої діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Снігур Д. В. 
Застосування кольорометричних функцій в дослідженні кислотно-основних рівноваг у розчинах органічних сполук : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Д. В. Снігур; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2017. - 24 c. - укp.

Роботу присвячено дослідженню можливостей застосування кольорометричного методу та обґрунтуванню теоретичних основ і експериментальних підходів з використання величин кольорометричних функцій як аналітичного сигналу під час вивчення кислотно-основних рівноваг у розчинах поліфункціональних органічних сполук. Запропоновано концептуальну модель, в основі якої лежить аналіз зміни величин кольорометричних функцій під час кислотно-основних перетворень поліфункціональних сполук і описані дефініції відповідних термінів. Установлено, що використання як аналітичний сигнал величин кольорометричних функцій дає змогу диференціювати функціональні групи з близькими кислотно-основними характеристиками, визначити відповідні величини констант іонізації і отримати інформацію про існуючі кислотно-основні рівноваги в широкому інтервалі pH. На прикладі низки поліфункціональних сполук (близько 50), а саме різних класів барвників (азо-, трифенілметанових, ксантенових, похідних антрахінону і пірилію) проаналізовані величини кольорометричних функцій питомої і повної колірної відмінності, показника жовтизни, а також принципи їх розрахунку в рамках різних колірних просторів. Установлено, що для визначення рКа придатні всі зазначені функції, а використання функцій повної колірної відмінності дає змогу спростити обробку експериментальних даних. Показано переваги кольорометрії над класичними інструментальними методами вивчення протолітичних рівноваг у розчинах поліфункціональних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Каліненко О. С. 
Прискорення пробопідготовки харчових продуктів та товарів повсякденного використання дією ультразвуку : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / О. С. Каліненко; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2018. - 20 c. - укp.

Присвячено використанню одночасної дії УЗ високих і низьких частот та інфрачервоного випромінювання для розробки нових експресних методик визначення Pb, Си, Сd, Сг в харчових продуктах та поліграфічній продукції, а також під час отримання натрій хлориду фармакопейної чистоти. Проведено комплекс систематичних досліджень щодо використання двочастотного УЗ для інтенсифікації кислотної екстракції Pb та Сd з жирів та олій, використання одночасної дії УЗ високих та низьких частот в пробопідготовці цукру та продуктів на його основі для атомно-абсорбційного визначення вмісту токсичних мікроелементів, запропоновано принципово новий підхід в інтенсифікації сухої мінералізації харчових продуктів на основі поєднання комплексної дії 14 випромінювання, окисників у пароподібному стані та дії УЗ високої частоти. Експериментально встановлена можливість отримання натрій хлориду фармакопейної чистоти шляхом відбору частини продукту на стадії одержання вакуум-виварної кухонної солі з використанням впливу УЗ в момент кристалізації. Даний метод дає змогу отримувати натрій хлорид фармакопейної чистоти, що задовольняє вимогам ФС 42-2572-88. Розроблено методики аналізу визначення Pb та Сd у жирах та оліях; Pb, Си та Сd в цукрі та продуктів на його основі; Pbта Сd в харчових продуктах тваринного походження з використанням інтенсифікації сухої мінералізації; Сг у друкарських фарб та газетах з використанням УЗ для отримання суспензії карбонізату поліграфічних фарб та газет; натрій хлориду в розсолах сонолюмінісцентним методом з використанням УЗ для ініціювання солюмінісценції. Метрологічні характеристики розроблених методик не поступаються стандартним методикам, а експресність збільшено в 2 -1 5 разів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-1с + М8-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кириченко Ю. В. 
Конституційно-правове регулювання прав людини в Україні в контексті гармонізації з законодавством європейських держав : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / Ю. В. Кириченко; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2018. - 36 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблемні питання конституційно-правового регулювання прав людини в Україні та здійснено порівняльно-правовий аналіз змісту положень норм міжнародно-правових актів, конституцій України та 42 держав континентальної Європи. На основі збереження демократичного змісту та пріоритетності принципу людиноцентризму розроблено цілісну внутрішньо і зовнішньо узгоджену науково-практичну концептуальну модель конституційно-правого регулювання прав, свобод та обов’язків людини і громадянина розділу 11 “Права, свободи та обов'язки людини і громадянина” Конституції України. З метою подальшого вдосконалення вітчизняного конституційного законодавства обґрунтовано доцільність викладення в Конституції України положень норм, у яких закріплені громадянські (ст. ст. 23, 27, 28, 29, ЗО, 31, 32, 33, 34, 35, 55, 56, 57, 59, 63), політичні (ст. ст. 36, 37, 38, 39, 40), економічні (ст. ст. 41, 42), соціальні (ст. ст. 43, 44, 45. 46, 47, 48, 49), культурні (ст. ст. 53, 54) права і свободи та положень ст. ст. 13 (ч. 3), 23, 51, 53, 57, 65, 66, 67, 68, у яких закріплено обов’язки людини і громадянина, в оновленій редакції, а також доповнення її новими нормами (ст. 23-1 та ст. 53-1).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Матеріали доповідей міжнародної науково-практичної конференції "Сучасні наукові підходи до модернізації економіки та фінансової системи країни", 17 жовтня 2020 року / ред.: М. М. Палінчак, В. П. Приходько, В. В. Химинець, A. Krynski, M. Grešš, K. Brocková; Ужгородський національний університет, Національний інститут стратегічних досліджень України, Економічний університет в Братиславі, державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет", Akademia Polonijna w Częstochowie. - Ужгород : Гельветика, 2020. - 175 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Зазначено індикатори вимірювання економічної безпеки на засадах маркетингу та їх вплив на промислово-технологічний розвиток. Розглянуто інформаційні технології як інструмент функціонування банківської сфери, методи стратегічного аналізу діяльності підприємств. Звернено увагу на сучасну практику ціноутворення на послуги з використанням вантажних вагонів залізничних перевезень. Визначено екологічну стабільність земельних угідь як елемент системи сталого землекористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У5 я431 + У9(4УКР)0-15 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чемерис Н. М. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізованої моделі профілактики вживання психоактивних речовин студентською молоддю : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / Н. М. Чемерис; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2019. - 24 c. - укp.

Увагу приділено науковому обґрунтуванню, розробці та впровадженню оптимізованої моделі профілактики вживання психоактивних речовин студентською молоддю на регіональному рівні. Зауважено, що модель базується на розробленому алгоритмі надання медико-соціальної підтримки та консультування студентської молоді, в якому зазначено такі складові побудови превентивної діяльності узалежнень від психоактивних речовин, як види профілактики, протективні підходи, концептуальні форми залежності від психоактивних речовин, методи при проведенні консультативної роботи, векторні напрями у мотиваційних тренінгах. Суб'єктами управління в оптимізованій моделі на засадах міжсекторального підходу виступають заклади охорони здоров’я та освіти, соціальної політики, правоохоронних органів та юстиції. Основними інноваціями моделі є запровадження додаткових компетенцій медичних працівників з питань профілактики залежностей з акцентом на первинний рівень надання медичної допомоги, впровадження функції медичного координатора, який забезпечує організаційний і методичний супровід індивіда при зверненні за допомогою та при проведенні превентивних заходів, запровадження диференціації студентської молоді у вищих навчальних закладах за цільовими групами залежно від розуміння проблеми шкідливості вживання психоактивних речовин, коли студент виступає як об'єкт, що не усвідомлює проблему, так і суб'єкт, який виступає у протидії їх вживанню. Профілактична складова моделі реалізується через технологію медико-соціального супроводу кожного індивідуального випадку звернення "vasa cantici". Можливість оптимізації та функціонування моделі забезпечують блоки наукового та юридичного супроводу, наявність персоналу та його безперервний професійний розвиток, в т. ч. набуття компетенцій з питань узалежнень, проведення моніторингу якості життя молодих осіб, використання досвіду та пропозицій з організації профілактики узалежнень міжнародних та громадських організацій. Зазначено,що основним елементом державного рівня реалізації моделі є визнання населенням особистої відповідальності за власне здоров’я, що повинно бути відображено в Цільовій довготерміновій програмі Профілактики узалежнень та стратегічного планування превентивних заходів. Реалізатором якої будуть виступати Центри громадського здоров’я й обласні наркологічні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021-1 + Р281.70-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Становлення та розвиток податкової системи України : монографія / М. Г. Волощук, І. І. Матьола, Т. О. Карабін, О. В. Білаш; Ужгородський національний університет, Державна податкова служба України, Громадська організація "Всеукраїнська асоціація ветеранів ДПС України". - Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2021. - 169 c. - Бібліогр.: с. 164-169 - укp.

Розглянуто правові засади становлення та розвитку податкової системи України. Окреслено особливості виникнення податків і зборів у історичній ретроспективі, починаючи із найдавніших часів і до сьогодення. Проведено систематизацію формування податкової системи, виділено й охарактеризовано окремі етапи розвитку. Детально висвітлено елементи сучасної податкової системи України. Розкрито питання сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Розглянуто судову практику з питань оподаткування, а також шляхи реформування Державної податкової служби.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бойко В. Я. 
Медико-соціальне обґрунтування потреби населення сільськогосподарської області у первинній та спеціалізованій (вторинній) медичній допомозі : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / В. Я. Бойко; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2019. - 24 c. - укp.

За результатами дослідження обгрунтовано потребу населення сільськогосподарської області у первинній та спеціалізованій амбулаторно-поліклінічній медичній допомозі, яка полягає в розширенні мережі ЗОЗ первинного рівня та збільшення на 5,3 посад ЛЗП-СЛ з рівнем 10,7 при усуненні посад лікарів дільничної служби. Для надання спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної служби створюється мережа консультативних поліклінік та консультативно-діагностичних центрів. Обрахована потреба в формуванні на вторинному рівні надання медичної допомоги трьох госпітальних округів зi створенням лікарень інтенсивного лікування, як формуючої госпітальний округ лікарні з часом доїзду в межах терапевтичного вікна. Потреба в ліжках інтенсивної терапії зростає в 3,9 разів і складає 760 госпітальних ліжок при забезпеченості ними населення з розрахунку 6,7 на 10 тис. населення. Огрунтована потреба у відкритті 380 ліжок відновного лікування при показнику забезпеченості ними населення – 3,4. Загальна потреба в госпітальних ліжках скорочується на 10,1 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)792

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кручаниця В. В. 
Медико-соціальне обґрунтування оптимізованої моделі наркологічної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров'я : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / В. В. Кручаниця; Ужгородський національний університет. - Ужгород, 2019. - 26 c. - укp.

Системно представлено проблеми організації наркологічної допомоги населенню на сучасному етапі соціального розвитку і реформування системи охорони здоров’я країни та шляхи їх вирішення у відповідності до кращого світового досвіду з експертним визначенням їх прийнятності. За результатами комплексного дослідження обґрунтовано оптимізовану модель наркологічної допомоги населенню в умовах реформування системи охорони здоров’я. Модель є суспільно орієнтованою та носить міжсекторальний характер. Профілактична складова моделі реалізується через максимальну корисну занятість підлітків та молоді і підвищення ролі сім’ї шляхом формування родинних традицій та цінностей. Реабілітаційна складова моделі реалізується шляхом створення медико-соціальних амбулаторно-поліклінічних реабілітаційних центрів/кабінетів за місцем проживання населення з їх відвідуванням залежними особами з партнером, які забезпечують їм психологічну підтримку в повсякденному житті. Розроблено комплексний алгоритм інтеграції наркологічної допомоги населенню на первинний рівень медичної допомоги. Принциповою відмінністю від існуючих підходів є те, що послуги наркологічного профілю визначаються функцією сімейних лікарів та медичних сестер з чітким розмежуванням їх функцій та впровадженням стимуляційних механізмів матеріального та морального характеру. Обгрунтовано необхідність набуття додаткових компетенцій з питань дитячої наркології/психіатрії для лікарів загальної практики-сімейних лікарів з питань сучасних підходів до профілактики вживання алкоголю чи інших психоактивних речовин, раннього виявлення підлітків з ризиком формування залежності та їх психологічної підтримки. Важливими складовими моделі є подолання (мінімізація) стигми та дискримінації по відношенню до осіб, які вживають психоактивні речовини та зловживають чи залежні від алкоголю, а також створення системи електронно-інформаційного забезпечення діяльності наркологічної служби на рівні регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438991 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського