Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1006)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>M=Ужгородський національний університет, державний вищий навчальний заклад<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Погодін А. І. 
Системи Cu2S-CuBr(I)-"P2S5": фазові рівноваги, одержання та властивості проміжних фаз : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / А. І. Погодін; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2016. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.525

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427301 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Ренкевич А. Ю. 
Розширення аналітичних можливостей методу міцелярної тонкошарової хроматографії при визначенні біологічно активних речовин : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / А. Ю. Ренкевич; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2018. - 24 c. - укp.

Досліджено вплив складу гібридних елюентів на їх фізико-хімічні властивості (динамічну в’язкість, поверхневий натяг, густину). Вперше одержано залежності в’язкості та поверхневого натягу від складу міцилярних рухомих фаз (МРФ) - водних та водно-органічних розчинів неіонної поверхнево-активної речовини (ПАР) Tween 80 та катіонної ПАР цетилпіридиній хлориду (ЦПХ). Встановлено, що на фізико-хімічні параметри рухомої фази суттєво впливає тип і кількість органічного модифікатора на відміну від типу та вмісту ПАР. Доведено, що модель Гідінгса, яка описує вплив фізико-хімічних властивостей рухомих фаз на час хроматографування, може бути використана для характеристики процесу висхідного елюювання у тонкошаровій хроматографії (ТШХ) з використанням модифікованих органічними розчинниками рухомих фаз на основі ЦПХ та Tween 80, які охоплюють доміцелярну та міцелярну ділянки. Показано, що на відміну від варіанта ТШХ з використанням органічних розчинників як РФ, стала потоку у варіанті міцилярної тонкошаровій хроматографії (МТШХ) залежить у значній мірі не від динамічної в’язкості РФ, а від відношення поверхневого натягу до динамічної в’язкості (коефіцієнт проникнення), яка й є характеристикою міцелярних рухомих фаз. На підставі розрахунку сталої потоку для міцелярних РФ різного складу науково обгрунтовано, що час насичення хроматографічної камери не чинить значного впливу на хроматографічну систему під час виконання міцелярної ТШХ. Стадія насичення хроматографічної камери може бути виключена під час проведення процедури розробки та валідації методик ТШХ з використанням МРФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471.1-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Прохоренко І. 
Замки Закарпаття: від Боржави до Тиси (оборонні споруди на Соляному Шляху) : [монографія] / І. Прохоренко, М. Жиленко, В. Мойжес; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад, Археологічний музей імені професора Е. Балагурі, "Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine", Programme. - Ужгород : Ліра, 2020. - 106, [53] c. - Бібліогр.: с. 96-106 - укp.

У книзі на основі комплексного використання археологічних матеріалів і даних письмових джерел висвітлюється історія споруд замкової архітектури долин р. Боржави (Бронька, Сільце, Квасово) та р. Тиси (Вишково, Хуст, Королево, Виноградів]. Пам’ятки поділяються на декілька хронологічних груп. Найбільш ранні з них (Бронька, Сільце, Вишково) виникли в другій половині XIII ст. переважно в якості дозорних пунктів і функціонували вони незначний проміжок часу (до початку XIV ст.). їх замінили укріплення першої половини XIV ст. (Хуст, Королево, Виноградів). Наприкінці XV - на початку XVI ст. відбулася суттєва реконструкція даних пам'яток і була зведена фортеця в Квасові. Припинення функціонування цих замків відбувалося в різні періоди (від XVI до XVIII ст.) і ці події не були пов’язані між собою. Видання розраховане на науковців, студентів, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією Закарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)4 + Щ117.161.2(4УКР-9ЗАК)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Актуальні проблеми зовнішньої політики України : термінол. слов.-довід. / уклад.: І. В. Артьомов, Т. І. Хохол; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : Говерла , 2020. - 135 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР) я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847972 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Гримайло В. М. 
Клініко-патогенетичні особливості розвитку кардіоваскулярних порушень у хворих на епілепсію : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / В. М. Гримайло; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2020. - 20 c. - укp.

На основі комплексних досліджень визначено патогенетичний зв’язок між епілепсією та формуванням серцево-судинної патології. Показано клініко-нейрофізіологічні особливості, біохімічні маркери, параметри функціонування вегетативної та серцево-судинної систем у пацієнтів з епілепсією. Виявлено зв’язок між біоелектричною активністю головного мозку за даними ЕЕГ, функціональною активністю автономної нервової системи за даними дослідження варіабельності серцевого ритму (ВСР) та появою серцево-судинних порушень у хворих з епілепсією. Уточнено вплив перебігу епілепсії на вегетативну регуляцію серцевої діяльності. Показано взаємозв'язок порушень функціонування серцево-судинної системи та впливу змін вегетативної регуляції на серцеву діяльність пацієнтів з епілепсією та КП, що дозволило уточнити патогенетичні механізми розвитку КП у хворих на епілепсію, зокрема вплив автономної кардіальної дисфункції та частоти епілептичних нападів на розвиток аритмій. Визначені особливості обміну ліпідів і розвитку атеросклеротичних змін у цієї когорти пацієнтів. Показано зв’язок клінічних особливостей перебігу епілепсії, показників ВСР та ЕЕГ з частотою розвитку КП. Виявлені ЕКГ маркери розвитку аритмій у пацієнтів з епілепсією, та ВСР маркери наближення чергового ЕН. Доведено, що наявність серцево-судинної патології впливає на перебіг епілепсії та погіршує якість життя пацієнтів з епілепсією (QOLIE-31). Показано, що декотрі антиепілептичні препарати можуть викликати порушення функціонування серцево-судинної системи і впливати на фактори серцево-судинного ризику, визначені особливості їх впливу на функціонування серцево-судинної системи у пацієнтів з епілепсією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Калініченко А. О. 
Інтелектуальна мультисенсорна система для ідентифікації та оцінки якості харчових продуктів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / А. О. Калініченко; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2021. - 28 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню інтелектуальної мультисенсорної системи з методологією електронний ніс, що включає дослідження закономірностей одержання оптимальних за дискримінаційною здатністю масивів п’єзокварцових сенсорів з перехресною чутливістю та аналізу багатовимірного відгуку системи з використанням методів машинного навчання. Запропоновані сенсори на основі універсальних та селективних полімерних сорбентів (поліетиленгліколю себацинату, поліетиленгліколю адипінагу, дициклогексано-18-краун-6, тритону Х-100, поліетиленгліколю 2000, поліетиленгліколю сукцинату, полідиетиленгліколю сукцинату, полівінілпіролідону, Tween 80, триоктилфосфін оксиду, бджолиного воску) характеризуються рівномірними, мезопоруватими та шорсткими поверхнями плівок, що не визначаються шорсткістю срібного електрода п’єзокварцового резонатора, та відтворюваністю сорбційних властивостей. Висока сорбційна ємність певних сенсорів та варіація селективностей в масивах щодо основних летких маркерів та класів сполук харчових продуктів (альдегідів, кетонів, спиртів, вуглеводнів, карбонових кислот, амінів тощо) дали змогу вилучити їх ідентифікаційні ознаки в багатокомпонентній пробі під час ідентифікації, оцінки якості та безпечності об’єктів. Досліджено процес формування багатовимірного сигналу системи, що відтворює перебіг адсорбційних процесів на покриттях п’єзокварцових сенсорів, що дало змогу розробити математичні моделі відгуків, підходи та алгоритми вилучення інформативних ознак для оцінювання сукупності характеристик об’єкта, новий алгоритм формування та розпізнавання типових хімічних образів за геометричними параметрами для експрес-оцінки їх автентичності. Розроблено інтелектуальну систему хімічного розпізнавання для одночасного розв’язання задач якісного та кількісного аналізу об’єктів, що включає рекомендації щодо побудови простору ознак, синтезу нейронних мереж різної архітектури (PNN, LVQ та FFNN) та оптимізації процедур навчання для побудови класифікаційних та регресійних моделей на основі багатовимірних даних п’єзоелектронного носа. Результативність підходів підтверджено розробленими методиками експресної оцінки автентичності харчових продуктів, визначення масового вмісту соєвого замінника в ковбасних виробах, мікробного забруднення (показника КМАФАнМ) м’ясних та ковбасних виробів, пероксидного числа олій, створенням інтелектуального портативного електронного носа з різними системами пробовідбору, що може застосовуватися для експресного аналізу газів в харчовій та хімічних промисловостях, медицині та під час екологічного моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-1с67

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Плотиця С. І. 
Вольтамперометричне визначення місцевих анестетиків групи амідів з попередньою дериватизацією : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / С. І. Плотиця; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2020. - 25 c. - укp.

Визначено особливості вольтамперометричного визначення шести місцевих анестетиків лідокаїну, тримекаїну, мепівакаїну, бупівакаїну, новокаїну і бензокаїну з використанням різних робочих електродів. Розглянуто різні підходи до дериватизації анестетиків. Встановлено, що спільною і придатною для дериватизації є амідна група анестетиків, яка легко окиснюється пероксикислотами до відповідного N-оксиду, а також первинна аміногрупа новокаїну та бензокаїну, придатна до окиснення (хімічного й електрохімічного) та до діазотування. Одержано діазосолі новокаїну та бензокаїну, які вступають у реакції азосполучення, відповідні продукти окиснення анестетиків, а також діазо- й азопохідні бензокаїну та новокаїну легко електрохімічно відновлюються на ртутному краплинному електроді. Вперше для вольтамперометричного визначення бензокаїну використали мініатюрний товстоплівковий алмазний електрод, допований бором. Бензокаїн необоротно окиснюється на цьому електроді з утворенням одного піка на вольтамперограмі в межах потенціалів від +1,0 до +0,8 В, струм лінійно залежить від концентрації бензокаїну та інше, межа визначення бензокаїну за окисненням на алмазному електроді методом диференційної імпульсної вольтамперометрії суттєво менша, ніж для багатьох відомих методик його визначення. Розроблено нові методики визначення анестетиків в однокомпонентних розчинах для ін'єкцій, комбінованих лікарських засобах (таблетки, пастилки, льодяники від болю у горлі, розчин на основі екстрактів лікарських трав, мазь) і модельних зразках слини і сечі людини. Зазначено, що новим методикам визначення місцевих анестетиків характерні широкі межі лінійності (1,5-2 порядки), низька межа визначення (на рівні 10-7 – 10-6 моль/л), достатня точність і селективність. Встановлено, що метрологічні характеристики нових методик не поступають стандартним методикам, межі визначення та селективність переважають ці параметри для існуючих титриметричних методик визначення, також нові методики є експреснішими й економічно вигіднішими, ніж хроматографічні. Методики полярографічного визначення лідокаїну і мепівакаїну у розчинах для ін'єкцій з дериватизацією з використанням Оксону валідували згідно з ДФУ (Державної фармакопеї України).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дьордяк О. В. 
Міжнародно-правове регулювання діяльності з надання туристичних послуг : монографія / О. В. Дьордяк; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Одеса : Фенікс, 2021. - 179 c. - Бібліогр.: с. 164-179 - укp.

Присвячено системному аналізу міжнародно-правового регулювання діяльності з надання туристичних послуг, регулювання діяльності з надання туристичних послуг у Європейському Союзі. Досліджено основні види міжнародно-правового регулювання діяльності з надання туристичних послуг, які є необхідними під час створення уніфікованого законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.028.119.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Костюк Т. М. 
Комплексна діагностика, клініка, ортопедичне лікування та профілактика м'язово-суглобової дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / Т. М. Костюк; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2021. - 35 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню стану скронево- нижньощелепних суглобів (СНЩС), комплексній діагностиці, клініці, ортопедичному лікуванню та профілактиці м’язово-суглобової дисфункції скронево-нижньощелепних суглобів, на підставі чого розроблено, клінічно впроваджено та оцінено ефективність розробленого нами алгоритму комплексної діагностики, лікування та профілактики м’язово-суглобової дисфункції СНЩС. На базі Стоматологічного медичного центру та кафедри ортопедичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця нами було проведено дослідження 1073 пацієнтів, з яких до дослідження було залучено 274 пацієнта, яким було проведено діагностичні та лікувальні заходи відповідно до запропонованого нами алгоритму. За допомогою ретроспективного аналізу архівного матеріалу за 2009-2019 роки вивчена динаміка перебігу м’язово- суглобових дисфункцій СНЩС, проаналізований спектр ускладнень та рецидивів патології. Отримані дані були підставою для пошуку та розробки нових методик для створення алгоритмів діагностики та лікування патології. Дисертація містить теоретичне узагальнення та нове науково-практичне вирішення актуальної проблеми медицини у галузі ортопедичної стоматології — підвищення ефективності діагностики, ортопедичного лікування та заходів профілактики для пацієнтів із м’язово-суглобовою дисфункцією скронево- нижньощелепного суглоба (СНЩС); з використанням мультидисциплінарного підходу та сучасних комп’ютерних технологій створена комплексна модель патогенезу захворювання. В дисертації автором науково обґрунтована оригінальна концепція патогенезу м’язово-суглобової дисфункції СНЩС, котра об’єднує всі існуючі теорії розвитку цього захворювання: артикуляційно-оклюзійну, нейро- м’язеву, психофізіологічну, психосоматичну, ішемічну. На цій концепції і базувалася ідея створення прикладної програми-додатку. Такий підхід дозволив порівнювати та виділяти домінантну ланку пошкодження в біосистемі СНЩС. На підставі всіх проведених нами досліджень, з метою синхронізації даних, спрощення роботи та поглиблення діагностичного аналізу була розроблена комплексна прикладна комп’ютерна програма-додаток для діагностики дисфункції СНЩС «РЯ». Розроблено новий комплексний підхід, що за допомогою застосування мультимодальної комп’ютерної прикладної програми- додатку «РЯ». Результати діагностичних досліджень були підставою для переходу до впровадження клінічних алгоритмів діагностики та лікування. Проведено порівняльний аналіз результатів та оцінка ефективності лікування пацієнтів із м’язово-суглобовою дисфункцією СНЩС із застосуванням запропонованого нами методу, обґрунтовано застосування мультимодального комплексу діагностики та лікування даної патології, доведена ефективність їх використання. Такий грунтовний підхід щодо представленої в роботі впровадженої моделі діагностики та лікування пацієнтів з дисфункцією СНЩС та відповідно до нього розроблений синхронізований комплекс досліджень даної патології, надав можливість оцінити якісні та кількісні зміни в ефекторній ланці жувального апарату та центральній ланці відповідної функціональної біосистеми, котрі забезпечують формування та реалізацію основних функцій СНЩС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.634 + Р668.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Заяць О. І. 
Інституціоналізація конвергентних процесів у регіональних торговельно-економічних об'єднаннях : монографія / О. І. Заяць; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : Ліра, 2019. - 246, [1] c. - Бібліогр.: с. 212-229 - укp.

Досліджено концептуальні підходи домінантних особливостей розвитку регіональних торговельно-економічних об'єднань як інституційної основи міжнародних конвергентних процесів. Розкрито сутність інституційної конвергенції у регіональних торговельно- економічних об’єднаннях, охарактеризовано механізм їх діалектичної взаємодії та конвергентних інституцій в умовах глобалізації і гетерогенних ознак моделей регіональної економічної конвергенції й інтеграції. Висвітлено особливості конвергенції державних і ринкових регулюючих інституцій у регіональних торговельно-економічних об’єднаннях. Систематизовано та ідентифіковано інституційно-функціональні чинники асиметричного розвитку регіональних торговельно-економічних об’єднань. Визначено напрями й окреслено проблеми інституційної диверсифікації зовнішньоторговельних зв’язків України та імплементації інструментів торгової політики ЄС у вітчизняну практику. Розроблено модель кількісного оцінювання ефетивності і перспектив участі України в регіональних торговельних об’єднаннях, а також з'ясовано особливості переговорних процесів щодо ефективності і перспектив участі України в регіональних торговельно-економічних об’єднаннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-65

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гербут В. С. 
Право на сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність : монографія / В. С. Гербут; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : Ліра, 2019. - 265 c. - Бібліогр.: с. 236-263 - укp.

Досліджено зміст права на сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, передумови його формування. Проаналізовано співвідношення останнього з гідністю людини, правом на особисте та сімейне життя, принципом рівності та недискримінації. Визнано, що гендерна ідентичність суперечить християнському баченню сім'ї. Вивчено прецедентне право европейского суду з прав людини (ЄСПЛ) у даній сфері, до якого прирівняна існуюча українська судова практика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Людський потенціал підприємницької діяльності = Human Potential of Entrepreneurial Activity : навч. посіб. / В. П. Мікловда, Н. Ю. Кубіній, Л. Юрковічова, Н. П. Белей, О. В. Данайканич, О. В. Пулянович, Є Хвіздова, В. Мокришова, В. В. Кубіній, Т. О. Соболєва, Н. Г. Гурбанов, З. Б. Наджафова, Ф. Ф. Шандор, Г. В. Кіш, С. М. Мошак, О. Г. Чубарь, Р. І. Завадяк, В. В. Маргітич; ред.: Н. Ю. Кубіній; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : Говерла, 2021. - 170 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp. - англ.

Вміщено матеріал, що підготовлено міжнародним колективом науковців, сформованим на базі Ужгородського національного університету. Охоплено теоретичні та практичні аспекти підприємницької діяльності: сучасні підходи до її сутності, людський потенціал підприємництва, управління людськими ресурсами, інтелектуальна власність та персонал, фінансове забезпечення формування та підвищення якості людського потенціалу підприємництва та ін. Розкрито інтелектуальний капітал підприємницької діяльності, розвиток людського потенціалу як умову успішної підприємницької діяльності. Оцінено мотивацію в умовах підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 я73 + У9(4УКР)240 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Основи економіки та підприємництва : навч. посіб. / уклад.: С. А. Жуков; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : Говерла, 2021. - 398 c. - Бібліогр.: с. 391-398 - укp.

Представлено навчальний посібник для студентів і викладачів вищих навчальних закладів, в якому розкрито економічні, організаційні, правові та соціальні основи створення та діяльності підприємств в умовах ринкової економіки, заснованих на різних формах власності. Надано практичні рекомендації з найрізноманітніших питань економіки й організації підприємницької діяльності, узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід функціонування підприємств. Зазначено, що майбутній фахівець підприємницької діяльності повинен мати розвинені професійні та аналітичні здібності, знати та вміти використовувати найновіші підходи до оптимізації господарських рішень, організації планування, управління і здійснення взаєморозрахунків з постачальниками та покупцями, вміло застосовувати набуті знання у практичній діяльності, спрямованість якої пов'язана зі здійсненням широкого кола господарських операцій. Наголошено, що структура посібника дає змогу людині, яка започаткувала або бажає започаткувати власну справу, отримати необхідну інформацію щодо порядку створення певного виду підприємницької діяльності, механізму його ефективного функціонування. Узагальнено перші кроки створення та діяльності підприємств, відображено основні правові документи, що регулюють організацію створення і діяльність підприємств, міститься інформація щодо порядку оформлення документації та процедури державної реєстрації основних форм підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лазур Я. В. 
Захист прав людини у публічному управлінні: євроінтеграційний контекст : монографія / Я. В. Лазур; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Одеса : Гельветика, 2021. - 163 c. - Бібліогр.: с. 154-163 - укp.

Проведено правове дослідження питання захисту прав людини у публічному управлінні у євроінтеграційному контексті. Визначено правозахисний напрямок реформування системи публічного управління в Україні у контексті євроінтеграції, визначено сутність та поняття прав людини, що реалізуються у публічному управлінні, розроблено класифікацію. Під час дослідження особливу увагу приділено гарантіям захисту прав людини, проаналізовано загальні, а також юридичні гарантії прав і свобод громадян у публічному управлінні. Охарактеризовано європейський досвід забезпечення прав людини у публічному управлінні, визначено нормативну та інституційну складові захисту прав людини у публічному управлінні, окремо виділено питання місця адміністративної юстиції у захисті прав людини у публічному управлінні. Розкрито проблеми реформування системи публічного управління в Україні та захисту прав людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лікарська токсикологія : [підручник] / С. М. Дроговоз, А. Л. Штробля, В. Д. Лук'янчук, М. М. Бабенко, В. М. Хоменко, Ю. В. Столєтов; ред.: С. М. Дроговоз; Державний експертний центр МОЗ України, Національний фармацевтичний університет, "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад, Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика, Донецький національний медичний університет. - Харків : Титул, 2022. - 159 c. - Бібліогр.: с. 157-158 - укp.

Систематизовано сучасні знання з експериментальної та клінічної токсикології ліків, які представлені в логічній послідовності та в зручній формі для сприйняття фахівцями. Інформація по кожній фармакологічній групі ліків включає наступні розділи: номенклатура і класифікація широко застосовуваних препаратів, діапазон доз (терапевтичних і токсичних), патогенез механізму лікарської інтоксикації, токсикодинаміка ліків та комплекс профілактичних і лікувальних заходів при отруєнні ліками. Розглянуто теми загальної та спеціальної токсикології. Описано багато лікарських препаратів, серцеві глікозиди (СГ), діуретичні препарати, тетрацикліни і макроліди, аміноглікозиди (АГ), антибіотики різних груп, фторхінолони (ФХ), сульфаніламідні препарати, противірусні препарати, антисептики і дезінфікуючі препарати, антибластомні засоби, снодійні засоби, антидепресанти тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284 я73-1 + Р811.27 я73-1 + Р281 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Правове забезпечення оперативно-розшукової діяльності : хрестоматія / М. В. Сийплокі, Я. В. Ступник, А. А. Мацола, С. М. Сийплокі; ред.: В. В. Кузнецов; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад, Національна академія правових наук України. - Ужгород : Рік-У, 2022. - 659 c. - укp.

У хрестоматії відповідно до навчальної програми з курсу «Оперативно-роз- шукова діяльність» представлені основні нормативно-правові акти (станом на 15 липня 2022 р.), що застосовуються у регулюванні оперативно-розшукової ді¬яльності (ОРД) та прокурорського нагляду за виконанням законів під час її здійс¬нення, а також відповідна судова практика та практика ЄСПЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)29 я73-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Перший проект Кримінального кодексу незалежної України (1992-1998 рр.) : хрестоматія / ред.: В. В. Кузнецов; уклад.: М. В. Сийплокі, Я. В. Ступник, І. А. Нестерова; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : Рік-У, 2022. - 425, [2] c. - Бібліогр. в знесках - укp. - англ.

У хрестоматії вперше в історії української кримінально-правової на¬уки через нормативно-правові акти та інші документи висвітлено дея¬кі особливості підготовки та створення у 1992-1998 рр. першого проекту Кримінального кодексу незалежної України, яка проводилась за дору¬ченням Комісії Верховної Ради України з питань правопорядку та бороть¬би із злочинністю під керівництвом професора В.М. Смітієнка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-324 я7-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бендак А. В. 
Одержання, структура та фізичні властивості тонких плівок на основі аргіродитів Cu6PS5X(X=1, Br), Cu6PSe5I та Cu7GeS5I : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / А. В. Бендак; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2019. - 20 c. - укp.

одержанню тонких плівок на основі суперіонних сполук зі структурою аргіродиту Cu6PS5X (X= I, Br), Cu6PSe5I та Cu7GeS5I, дослідженню взаємозв’язку їх структурних, електричних, механічних та оптичних властивостей, впливу на них зовнішніх чинників. Одержано тонкі плівки на основі сполук зі структурою аргіродиту за допомогою магнетронного розпилення мішені та технології HiTUS. Виявлено, що зі збільшенням вмісту міді в тонких плівках на основі Cu6PS5I електрична провідність нелінійно зростає, твердість, ширина псевдозабороненої зони та урбахівська енергія нелінійно зменшуються, а показник заломлення нелінійно збільшується. Зменшення урбахівської енергії свідчить про процеси упорядкування структури, які відбуваються при збільшенні вмісту міді в плівках на основі Cu6PS5I. У порівнянні з кристалічними аргіродитами в тонких плівках на їх основі виявлено зменшення електричної провідності, зменшення ширини псевдозабороненої зони, посилення електрон-фононної взаємодії, збільшення показника заломлення та урбахівської енергії, а відповідно – і зростання структурного розупорядкування. Встановлено значне збільшення ширин смуг у спектрах раманівського розсіювання тонких плівок на основі Cu6PS5I у порівнянні з монокристалом Cu6PS5I, що свідчить про аморфну структуру отриманих плівок, у яких за рахунок ближнього порядку зберігаються структурні групи PS4, структура яких, однак, помітно спотворюється. Виявлено, що зі збільшенням часу рентгенівського та електронного опромінення в тонких плівках на основі аргіродитів відбувається зменшення ширини псевдозабороненої зони, збільшення урбахівської енергії та показника заломлення. Збільшення урбахівської енергії внаслідок розмиття краю поглинання свідчить про зростання структурного розупорядкування внаслідок рентгенівського та електронного опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вплив зовнішніх факторів на власне обертання штучних супутників Землі : [монографія] / В. П. Єпішев, В. І. Кудак, В. М. Періг, І. І. Мотрунич, І. Ф. Найбауер; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : РІК-У, 2023. - 122 c. - Бібліогр.: с. 114-122 - укp.

Монографія присвячена дослідженню впливів зовнішніх збурюючих факторів навколоземного космічного простору на власне обертання штучних супутників Землі на прикладі су¬путників серії “MIDAS”, “Ajisai”, “Topex/Poseidon”. Аналіз власного обертання дестабілізованих супутників може допомогти розкриттю фізичних процесів, що слабо про¬являються, в навколоземному космічному просторі. У бага¬тьох випадках вони проявляють себе тільки на досить трива¬лих проміжках часу, пройшовши цілий ряд перетворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: О643.1-015

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кубіній В. В. 
Статегічне управління інноваційним потенціалом : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. В. Кубіній; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2013. - 20 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню теоретичних засад стратегічного управління інноваційним потенціалом національної економіки та обгрунтуванню пропозицій прикладного характеру, спрямованих на його активізацію. Досліджено категоріальне наповнення поняття інновації, обгрунтовано її вдосконалення з позицій системного підходу. Інноваційний потенціал визначено як систему з синергетичними' закономірностями функціонування; розроблена його структурна композиція, складові якої у взаємодії формують інноваційні можливості економіки, знаходять прояв у таких формах, як національна інноваційна система, кластери, приватно-публічні партнерства, і активізуються під впливом ринкових, адміністративних, техніко-технологічних, культурних та інших факторів. Монографічний аналіз дозволив визначити основні імперативи, які забезпечують успішність стратегічного управління інноваційним потенціалом: системної взаємодії, цільового позиціювання, системного розвитку, цілісності, конвергенції конкурентних переваг, економічності та синергізму. Проведений аналіз тенденцій інноваційного потенціалу свідчить про динаміку, що не відповідає викликам світового середовища. Оцінка рівня стратегічного управління інноваційним потенціалом проведена на основі запропонованого в роботі показника девіантності, розрахунок рівня якого доводить недостатню увагу держави до розвитку інноваційного потенціалу країни. У дисертаційній роботі запропонована поліваріантна модель формування національної інноваційної системи на основі детермінант, які визначаються в залежності від стратегії розвитку потенціалу. Обгрунтовано алгоритм формування інноваційних кластерів та коло принципів, які забезпечують ефективне функціонування кластерних об’єднань. Розроблена експлікативна модель стратегічного управління інноваційним потенціалом національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського