Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (78)Автореферати дисертацій (637)Книжкові видання та компакт-диски (1122)Журнали та продовжувані видання (102)
Пошуковий запит: (<.>K=ФАХОВ$<.>+<.>K=КОНСУЛЬТАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4386
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Стародубцева Л. В. 
Архітектура постмодернізму: Історія, теорія, практика : Посіб. для студ. архітектур. спец. вузів / Л. В. Стародубцева; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Спалах, 1998. - 207 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 179-187. - укp.

Визначено смислові контури і межі поняття "постмодернізм", поширеного в західній культурі, і виявлено його специфіку в архітектурі. У графічній формі розкриваються основні засади теоретичних праць та маніфестів. Досліджується історія постмодерністського руху в архітектурі. Розташовані в хронологічній послідовності, найбільш значущі факти архітектурної історії постмодернізму не творять єдиного вектора, а покликані дати уявлення про живий, неоднорідний архітектурний процес у всій мозаїчності його імен, дат, подій. Представлено коротку антологію. У ній подано вибрані фрагменти виступів, статей, монографій і декларацій провідних теоретиків і практиків західної архітектури. Це своєрідний, широкий за спектром ідей і проблем архітектури, парад фахових концепцій. Він відображає найхарактерніші погляди на постмодернізм - від апологетичних до полемічних докорів. Наведено словник основних термінів архітектури 1970-1980-х років. Понятійний апарат обіймає широке коло питань, від загальних концептуальних положень до різних аспектів архітектурної практики. Серед основних тем, відображених у словнику - напрями та школи західної архітектури останніх десятиріч, ставлення архітектора до споживача, соціальні аспекти роботи архітектора, система художньо-композиційних прийомів і засобів архітектури, містобудівні концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-239 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Безперервна педагогічна практика студентів як первинна форма їх професійної практичної підготовки : Зб. доп. Всеукр. наук.-метод. конф., м.Вінниця, 14 - 16 груд. 1999 р. / ред.: Н. М. Шунда; Наук.-метод. центр вищої освіти. - Вінниця : "УНІВЕРСУМ-Вінниця", 1999. - 290 c. - укp.

Розглянуто сучасні теоретико-методологічні, практичні та психолого-педагогічні проблеми формування змісту та удосконалення форм проведення безперервної педагогічної практики студентів вищих педагогічних закладів освіти як первинної форми їх професійної практичної підготовки. Висвітлено проблеми педагогічної практики з фахових дисциплін за умов ступеневої освіти, досліджено роль педагогічної практики в процесі становлення вчителя початкових класів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.266.26 я431

Шифр НБУВ: ВА594857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шейко В. М. 
Відродження фахової збірки на новій інформаційній основі / В. М. Шейко, Н. М. Кушнаренко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 1999. - Вип. 1. - С. 5-9. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку республіканського міжвідомчого науково-методичного збірника "Бібліотекознавство і бібліографія", принципові засади наукової збірки "Бібліотекознавство. Документознавство. Інформатика".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Географічна наука та освіта в Україні : Зб. наук. пр. / ред.: Я. Б. Олійник; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Укр. фітосоціоцентр, 2000. - 99 c. - укp.

Висвітлено загальні проблеми географії та географічної освіти в Україні. Викладено концепції змісту географічної освіти та стандарту вищої базової географічної освіти. Порівняно структури суспільної географії в Україні та англомовному світі. Проаналізовано основні екологічні наслідки на території України від глобального потепління. Наведено нові напрямки географічних досліджень. Розглянуто питання вивчення естетичних можливостей ландшафтів для потреб рекреації. Запропоновано сучасні підходи до географічного вивчення процесу іноземного інвестування. Розкрито головні напрямки розвитку сучасного озерознавства. Досліджено ландшафтне різноманіття в контексті концепції стійкого розвитку. Розроблено стандарт освіти зі спеціальності "картографія". Удосконалено фахову підготовку спеціалістів з країнознавства та міжнародних відносин. Накреслено перспективи розвитку географічної картографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0 р(4УКР)3 + Д8,0 р(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Григорій Кочур : Бібліогр. покажч. / ред.: Б. Якимович; уклад.: Г. Домбровська, З. Домбровська; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1999. - 258 c. - (Укр. біобібліографія. Нова сер.; Ч.2). - укp.

Наведено матеріали про життєвий та творчий шлях видатного українського перекладача, перекладознавця і поета Г.П.Кочура у контексті українського літературного процесу. Це, зокрема, видання української державної бібліографії, галузеві ретроспективні українські та закордонні бібліографічні покажчики, а також журнальна і газетна періодика, фахові (з питань літературознавства і перекладознавства) збірники, монографії від 1936 р. до грудня 1999 р. Особливу увагу приділено публікаціям останнього часу, що вносять корективи в бібліографування творчого доробку Г.Кочура.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407.3(4УКР)6д Кочур Г.П. я1 + Ш5(4УКР)6-4 Кочур Г.П. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гуманізація навчально-виховного процесу : Наук.-метод. зб. Вип. 11 / ред.: Г. І. Льогенький; Слов'ян. держ. пед. ін-т. - Слов'янськ, 2001. - 328 с. - укp. - рус.

Висвітлено педагогічну практику студентів у системі фахової підготовки майбутнього вчителя. Проаналізовано вплив психологічної практики на формування мотиваційної орієнтації майбутніх фахівців. Досліджено проблеми фізичного виховання в педагогічних поглядах Г.Ващенка. Розглянуто питання практичної підготовки вчителя у педагогічній журналістиці другої половини ХІХ ст., проблеми використання відео- та аудіоматеріалів для навчання іншомовному спілкуванню студентів мовних факультетів. Розкрито умови формування в сільських школярів потреби в оволодінні готовністю до фермерської праці. Визначено особливості формування розумових здібностей у дітей старшого дошкільного віку за допомогою нетрадиційних форм навчання. Наведено складові підготовки старшокласників до сімейного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Економіка ринків праці : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. та слухачів ін-тів післядиплом. освіти / уклад.: А. Г. Горілий; Ін-т змісту і методів навчання, Терноп. акад. нар. госп-ва. - Т. : Вид-во Карп'юка, 1998. - 156 c. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено теоретичну базу економіки та механізм ринків праці. Проаналізовано роль та значення освіти та фахової підготовки на ринку праці. Розглянуто питання оплати праці та її продуктивності. Досліджено економічну природу нерівності у заробітках. Наведено види та визначено причини безробіття. Розкрито зв'язок між інфляцією заробітної плати, інфляцією цін та продуктивністю праці. Охарактеризовано вплив нелегальної імміграції на стан ринків праці країни-реципієнта. Відображено вплив діяльності профспілок на продуктивність праці та обсяг виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кузнецова О. Д. 
Журналістська етика та етикет: основи теорії, методики, дослідження трансформації незалежних видань України, регулювання моральних порушень / О. Д. Кузнецова; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Світ, 1998. - 412 c. - Бібліогр.: 376 назв. - укp.

У книзі зроблена спроба вперше в Україні системно викласти оригінальну концепцію професійної етики журналістів, її особливості та закономірності, міжнародні й національні фахові етичні норми, документи щодо діяльності, стосунків, поведінки журналістів, відхилення матеріалів ЗМІ від етичних норм, осмислити трансформацію преси й інтерферентність, девіантність журналістської моралі, а також на науково-методичному рівні розглянути різновиди журналістської етики та етикету (офіційного та неформального спілкування, вербального та невербального етикету, етикету полеміки і критики та ін.). Велика увага приділена свободі ЗМІ та її правовій гарантії, а також правовій регламентації порушень свободи. В Додатках наведений Кодекс журналістської етики (проект) та статистика незалежних видань України, зареєстрованих в обласних комітетах інформації станом на 1.08.97.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч61/63.1 + Ч61/63(4УКР) + Ю715.492

Шифр НБУВ: ВА586421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пашук В.  
Заробітчани Правобережної України (друга половина ХІХ ст.) / В. Пашук; ред.: С. Макарчук; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2001. - 188 c. - Бібліогр.: с. 178-186. - укp.

Досліджено явище заробітчанства та його спільноту як самостійну верству, нову складову частину соціальної структури українського суспільства, сформовану після реформи 1861 р. Розкрито передумови виникнення заробітчанства, його основні фахові групи, соціально-правове становище, умови найму, праці, побуту. Простежено вплив сезонництва на державний, етнополітичний розвиток тогочасного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)5-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гавриш Р. Л. 
Земська школа на Полтавщині / Р. Л. Гавриш; ред.: В. Є. Лобурець; Полтав. держ. пед. ін-т ім. В.Г.Короленка. - Полтава : Археологія, 1998. - 100 c. - Бібліогр.: 96 назв. - укp.

Всебічно досліджується питання становлення земської системи навчання і виховання на тлі складної та суперечливої суспільно-політичної ситуації другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Відображаються як специфічні особливості культурного розвитку колишньої Полтавської губернії, так і спільні риси, характерні для всієї України. На підставі аналізу архівних документів, опублікованих земських джерел, матеріалів дореволюційної періодики висвітлюється позитивний досвід діяльності земського самоврядування щодо проблем матеріального забезпечення навчальних закладів, фахової підготовки вчительських кадрів, здійснення українізації шкільної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР4)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Арчакова С. О. 
Значення індивідуально-особистісних рис студента у формуванні бібліотекаря-професіонала / С. О. Арчакова // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 107-119. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Надано рекомендації для визначення характерологічних показників фахової придатності студентів факультету бібліотекознавства та інформатики на основі психологічної моделі типів характеру студентів Харківської державної академії культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р3 + Ч734(4Укр)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бісіркін П. М. 
Комп'ютерно-орієнтовані засади навчання у викладанні фахових дисциплін / П. М. Бісіркін // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 2. - С. 99-102. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто особливості використання комп'ютерно орієнтованих засобів навчання у фаховій підготовці як засобу ефективного вирішення навчальних завдань для студента та професійних завдань для викладачів. Визначено основні дидактичні можливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч426-253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Корніяка О. М. 
Комунікативна культура як умова фахового й особистісного зростання працівників сфери туризму / О. М. Корніяка // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 2. - С. 170-173. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Комунікативну культуру розглянуто як умову фахового й особистісного зростання працівників сфери туризму. Розкрито суть поняття комунікативної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4Укр)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Москаленко А. М. 
Критеріально-ціннісний підхід до діагностики умінь професійного спілкування / А. М. Москаленко // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 2. - С. 141-144. - укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено критеріально-ціннісну систему оцінювання узагальнених умінь професійного спілкування, що визначає комунікативну компетентність особистості. Визначено шляхи підвищення означених умінь у системі фахового удосконалення спеціалістів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1р + Ю6*31-723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ващенко В. В. 
Лекції з історії української історичної науки другої половини ХІХ - початку ХХ століття (М.І.Костомаров, В.Б.Антонович, М.С.Грушевський) : Навч. посіб. / В. В. Ващенко; ред.: В. В. Підгаєцький; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д. : ДДУ, 1998. - 140 c. - укp.

Досліджуються проблеми мотивації наукової творчості видатних українських істориків другої половини XIX - початку XX ст. - представників так званої народницької концепції - М.Костомарова, В.Антоновича та М.Грушевського, питання творчої продуктивності зазначених істориків та їх фахового вибору. Розглядається інститут науки як фактор існування української народницької концепції, роль духовності і християнської моралі в житті і науковій діяльності М.Костомарова, етико-релігійна і "наукова" мотивація творчості М.Грушевського, парадокси дослідження школи В.Антоновича, проблеми зміни його конфесійної приналежності та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)52 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Савенко Т.  
Лінгво-методичні передумови розвитку соціокультурної компетенції студентів I курсу мовного факультету / Т. Савенко // Наук. зап. Кіровогр. держ. пед. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 1999. - Вип. 16. - С. 187-193. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано існуючі точки зору про передумови та шляхи формування та розвитку соціокультурної компетенції студентів I курсу мовного факультету та викладено власне бачення дидактичної моделі розвитку системи вмінь, навичок та знань студентів щодо специфіки мовленнєвої та немовленнєвої поведінки носіїв мови. Розвиток соціокультурної компетенції студентів - одна з найбільш актуальних проблем фахової підготовки сучасного вчителя іноземних мов, яка обумовлюється вимогами державної освітньої політики у галузі іноземних мов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68990/філ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Маркетинг: теорія і практика : Матеріали III Міжнар. наук.-практ. конф. 19-22 трав. 1999 р. / ред.: А. Ф. Павленко; Київ. нац. екон. ун-т. Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К.; Ялта, 1999. - 264 c. - укp.

В матеріалах конференції знайшли відображення такі питання: маркетинг як основа комерційної діяльності підприємств; формування та реалізація товарної і цінової політики, мотивація дій споживача; маркетингові дослідження; маркетингова логістика та політика розподілу; маркетингова комунікаційна політика; стратегічні рішення у маркетингу; маркетинг у невиробничій сфері; міжнародний маркетинг; забезпечення фахової підготовки маркетологів та використання їх знань у практичній діяльності тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295 я431 + У010.32 я431 + У9(4УКР)290-211.1 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ляшенко Л.  
Матеріали на допомогу підвищенню фахового рівня бібліотекарів через Інтернет / Л. Ляшенко; Нац. парлам. б-ка України. Інформ. центр з питань культури та мистец. - К., 2000. - 38 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто можливості використання Інтернету з метою задоволення інформаційних потреб, підвищення фахового рівня бібліотекарів та поліпшення їх орієнтації у світовому мережевому просторі інформаційних ресурсів з бібліотечної справи. Висвітлено спеціалізовані інформаційні бази для бібліотечних працівників, можливості довідкових служб. Наведено колекції електронних ресурсів з бібліотечної та інформаційної науки на сайтах професійних об'єднань. Досліджено інформаційні ресурси вищих навчальних бібліотечних закладів, он-лайнові навчальні ресурси для бібліотекарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р7 + Ч730.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чернявський М. В. 
Методологічні основи курсу "Природозаповідна справа" / М. В. Чернявський // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 217-224. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні засади і обгрунтовано необхідність впровадження в системі лісівничої освіти фахового курсу "Природозаповідна справа". Викладено основи такого курсу для підготовки фахівців з вищою освітою за кваліфікаційним рівнем "спеціаліст" спеціальності "Природозаповідна справа".


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1е(4УКР)л64

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Методологічні проблеми перекладу на сучасному етапі : Зб. наук. пр. / ред.: С. О. Швачко; Сум. держ. ун-т. - Суми : Вид-во СумДУ, 1999. - 194 c. - укp.

Проаналізовано основні лінгво-соціальні аспекти перекладознавства, розглянуто питання історії та теорії перекладу як складової масової свідомості, критерії істинності перекладацьких можливостей та наукові основи профілактики буквалізму. Висвітлено деякі труднощі граматичного характеру німецькомовних текстів з фахової наукової літератури, концептуальні аспекти перекладу рекламних текстів. Викладено філософію відображення авторської концепції художнього твору в перекладі, типологічні та перекладацькі аспекти складних слів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.77 я43 + Ш407 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24059 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського