Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (22)Автореферати дисертацій (490)Книжкові видання та компакт-диски (1438)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАНСФОРМАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2798
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми теорії і практики післядипломної освіти керівних і педагогічних кадрів : Матеріали звіт. наук. конф., 5-6 берез. 1998 р. Ч. 1 / ред.: М. Дробноход; Держ. акад. керів. кадрів освіти. - К., 1998. - 179 c. - у.

На конференції розглядались проблемні питання з позицій підвищення ефективності управління післядипломною освітою, педагогічної та управлінської майстерності працівників - формування змісту післядипломної освіти педагогічних кадрів; професійна діагностика в системі підвищення кваліфікації; становлення і розвиток системи освіти та педагогічної думки східноукраїнського регіону в ХХ ст.; наукові основи розвитку управління загальною середньою освітою в Україні; трансформація педагогічної науки та передового педагогічного досвіду в практику; проблеми підготовки і адаптації практичних психологів у закладах освіти та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78 я431 + Ч34(4УКР) пя431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стародубцева Л. В. 
Архітектура постмодернізму: Історія, теорія, практика : Посіб. для студ. архітектур. спец. вузів / Л. В. Стародубцева; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Спалах, 1998. - 207 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 179-187. - укp.

Визначено смислові контури і межі поняття "постмодернізм", поширеного в західній культурі, і виявлено його специфіку в архітектурі. У графічній формі розкриваються основні засади теоретичних праць та маніфестів. Досліджується історія постмодерністського руху в архітектурі. Розташовані в хронологічній послідовності, найбільш значущі факти архітектурної історії постмодернізму не творять єдиного вектора, а покликані дати уявлення про живий, неоднорідний архітектурний процес у всій мозаїчності його імен, дат, подій. Представлено коротку антологію. У ній подано вибрані фрагменти виступів, статей, монографій і декларацій провідних теоретиків і практиків західної архітектури. Це своєрідний, широкий за спектром ідей і проблем архітектури, парад фахових концепцій. Він відображає найхарактерніші погляди на постмодернізм - від апологетичних до полемічних докорів. Наведено словник основних термінів архітектури 1970-1980-х років. Понятійний апарат обіймає широке коло питань, від загальних концептуальних положень до різних аспектів архітектурної практики. Серед основних тем, відображених у словнику - напрями та школи західної архітектури останніх десятиріч, ставлення архітектора до споживача, соціальні аспекти роботи архітектора, система художньо-композиційних прийомів і засобів архітектури, містобудівні концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-239 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Штерн І. Б. 
Вибрані топіки та лексикон сучасної лінгвістики : Енцикл. слов. для фахівців з теорет. гуманіт. дисциплін та гуманіт. інформатики / І. Б. Штерн; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : АртЕк, 1998. - 335 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - укp.

Вперше у вітчизняній лексикографічній практиці подається тлумачення та енциклопедичний опис ключових реалій молодих лінгвістичних дисциплін та напрямів, більшість з яких сформувалася переважно у другій половині ХХ сторіччя на перетині лінгвістики з іншими галузями знань: computer science, теорією математичних моделей, філософією та логікою, когнітивністикою, штучним інтелектом. У словнику представлені генеративна лінгвістика, кібернетична та комп'ютерна лінгвістика, когнітивна лінгвістика, комунікативна лінгвістика, лінгвістична прагматика, лінгвістика тексту, герменевтична лінгвістика (моделі розуміння природної мови), логічний аналіз природної мови, теорія діалогу, теорія дискурсу та ін. Міститься близько 350 понять та, відповідно, 1400 термінів і термінологічних сполучень українською, російською, англійською та німецькою мовами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 в4 + Ш1 я2 + Ш12-434|Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бритун В. Ф. 
Влияние дисперсности и разупорядоченности графитоподобных структур на их мартенситные превращения при высоких давлениях / В. Ф. Бритун, А. В. Курдюмов // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 96-102. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Розглянуто утворення зародків при мартенситних трансформаціях графітоподібних структур в алмазні. Встановлено залежність розміру критичних зародків від тиску. Розглянуто також вплив характеристик дефектності вихідної структури на мартенситні перетворення за різних тисків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Харченко В.  
Володимир Антонович у 1864 - 1884 роках: трансформація ідейно-тактичних засад і початки політики / В. Харченко // Медієвістика. Історія Церкви, науки і культури: Просемінарій. - К., 2000. - Вип. 4. - С. 194-218. - Бібліогр.: 76 назв. - укp.

Розглянуто становлення національної та політичної ідеології професора Володимира Антоновича, генезу його національно-культурних засад, участь у діяльності Старої громади.


Ключ. слова: політика, громада, національна ідея
Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Туманова В. В. 
Вплив стресу та алкоголізації на емоційно-мотиваційну поведінку щурів і першого покоління їх нащадків / В. В. Туманова // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 1. - С. 39-41. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В експериментальних щурів і першого покоління їх нащадків вивчені нейрофізіологічні прояви формування залежності від етанолу в умовах стресу. В хронічних експериментах на 32 щурах-самцях реалізували модель емоційного стресу, створеного за допомогою больового електрошкірного подразнення, та формували у тварин підвищений потяг до етанолу. В цих особин та особин першого покоління нащадків, отриманих від даних самців та інтактних самиць, вивчали емоційно-мотиваційну поведінку, електричну активність різних ділянок мозку та виміряли артеріальний тиск. У щурів, які зазнали стресу та набули потягу до етанолу, відбувалася трансформація емоційних реакцій (негативних в позитивні) та розвивалися поведінкові та ЕЕГ-прояви судорожної активності. Перше покоління нащадків успадковувало особливості центральних мозкових перебудов емоційно-мотиваційної поведінки щурів-батьків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Соколенко С. І. 
Глобалізація і економіка України / С. І. Соколенко. - К. : Логос, 1999. - 566 c. - укp.

Монографію присвячено аналізу динаміки глобалізації і концепцій розвитку світової економіки. Розглядаються актуальні процеси регіоналізації, проблеми вибору України та її участі в інтеграційних трансформаціях на рубежі XXI століття. Детально розглянуто шляхи розвитку глобальних, мультинаціональних та транснаціональних компаній, які визначають сучасні напрями функціонування галузей економіки та ринків. На основі багатого та різноманітного фактичного матеріалу прогнозуються перспективи економічного розвитку України у XXI столітті, її гармонійного та ефективного входження у нові світові ринки та процеси. Проаналізовано основні фактори, що визначають динаміку та географічний розподіл світових торгових потоків наступного століття на основі створення виробництва світового рівня, розвитку ринків інформаційних технологій, впровадження безвідходних технологій, використання відновлювальних джерел енергії. Розкрито особливості інтернаціоналізації світових фінансових ринків, динаміку й структуру їх розвитку, а також причини й тенденції поглиблення глобальної кризи 1997-1999 рр. на світовому ринку капіталів. Значну увагу приділено проблемам неподільності розвитку економіки та охорони довкілля, шляхам розвитку природоохоронного підприємництва, стратегії виходу із комплексної економічної та екологічної кризи з метою досягнення стійкого розвитку на основі балансу інтересів економіки та стану природи. Досить важливе місце відведено розвиткові світових інтеграційних процесів, які відбуваються в Європі, на американському континенті, у тихоокеанському регіоні, в Африці, на Близькому Сході і, відповідно, перспективній участі України в цих процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У580 + У9(4УКР)0 + У9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гуманітарна освіта: досвід і проблеми : Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. "Трансформація гуманіт. освіти" (Ужгород, 25 - 27 трав. 1998 р.) / ред.: М. І. Блецкан; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород : МПП "Гражда", 1999. - 612 c. - укp.

На конференції було розглянуто філософсько-методологічні, психолого-педагогічні, соціо-культурологічні, історико-етнологічні, соціолого-політологічні та еколого-економічні основи трансформації гуманітарної освіти у навчальних закладах України. Розкрито гуманістичні аспекти реформування освіти та виховання в Україні, суть та основні напрямки трансформації гуманітарної освіти в сучасному суспільстві. Висвітлено нові підходи до екологічного виховання в навчальному процесі, проблеми викладання і вивчення економічної теорії та політології. Визначено роль державної мови у системі вузівської освіти, місце курсу історії культури в системі гуманітарної освіти, перспективи розвитку політичної культури молоді тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)01 я431 + С.р(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Логачевська С. П. 
Диференціація у звичайному класі : Посіб. для вчителя / С. П. Логачевська; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Заповіт, 1998. - 335 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 218. - укp.

Розкрито суть диференційованого навчання у звичайних класах, де перебувають діти з різними здібностями і рівнем підготовки. Розкрито зміст і методику роботи вчителя. Широко представлені фрагменти уроків і роздільні завдання до найскладніших тем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.223.7 + В1 р(4УКР)20-36 + Ш141.4-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Паламарчук М. М. 
Економічна і соціальна географія України з основами теорії : Посіб. для викл. екон. і геогр. ф-тів вузів, наук. працівників, асп. / М. М. Паламарчук, О. М. Паламарчук; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Знання, 1998. - 416 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: 163 назв. - укp.

Узагальнено результати суспільно-географічних досліджень в Україні за останню чверть ХХ ст. Висвітлюються трансформація географічного підходу в геокомплексологічний; взаємодія суспільства і природи та її закономірності; концепція суспільно-територіальних систем; теорія територіальних відношень і функціональних зв'язків у суспільно-територіальному комплексі (СТК). Україна розглядається як СТК, що охоплює населення, трудові ресурси, соціальну інфраструктуру, природно-ресурсний потенціал, структуру народного господарства та основні напрями її вдосконалення, міжгалузеві комплекси - агропромисловий, паливно-енергетичний, металургійний, машинобудівний та ін. Окремі питання присвячені соціально-економічному макрорайонуванню України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

М'ясоїд П. А. 
Загальна психологія : Навч. посіб. для студ. вищ. пед. закл. освіти / П. А. М'ясоїд; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Вища шк., 1998. - 479 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти"). - укp.

Проведено аналіз етапів становлення психології як науки (міфологічний етап, філософський етап, науковий етап). Розглядаються основні принципи психології і методи психологічного дослідження. Висвітлюється предмет загальної психології з позицій системно-діяльнісного аналізу, складниками якого є: матеріалістичний погляд на психіку (як ідеальне, похідне від матеріального, єдність суб'єктивного і об'єктивного); діяльнісний підхід до психіки як явища, що існує в процесах діяльності живої істоти; аналіз психіки як осередку життя, що функціонує на різних рівнях останнього. Визначено основні функції психології - пізнавальну, регулятивну та інструментальну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю93 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гусєв В. І. 
Західна філософія Нового часу XVII-XVIII ст. : Підруч. для студ. філос. фак. вузів / В. І. Гусєв; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Либідь, 1998. - 368 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти"). - Бібліогр.: с. 357-360. - укp.

Період ХVII-XVIII ст. розглядається як відносно самостійний етап в історії філософії, важливість якого визначається тим, що саме за цієї доби сформувалися класичні філософські системи й класичні форми філософування. У роботі простежується процес розвитку філософської думки від проголошення нової філософії (Бекон і Декарт) до критичної філософії І.Канта, досліджуються такі найпомітніші явища, як картезіанство, раціоналістичні системи Спінози й Лейбніца, британський емпіризм, Просвітництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Збірник праць і матеріалів на пошану Лариси Іванівни Крушельницької / ред.: М. М. Романюк; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. - Л., 1998. - 412 c. - укp.

Містяться статті і наукові розвідки відомих вчених - археологів, істориків, етнографів, літературознавців і мовознавців, бібліотекознавців, книгознавців і мистецтвознавців, а також матеріали людей, які близько знали родину Крушельницьких. Серед досліджуваних ними питань - господарська культура і економічні уявлення стародавнього населення українських земель; українсько-польські етнополітичні взаємини на західноукраїнських землях в першій третині ХХ ст.; українська література ХХ століття у світлі національної ідеї; незалежна преса й суспільно-економічна трансформація та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Крушельницька + Т4 г(4УКР)д Крушельницька + Т4(237УКР)я434 + Т52(23=УКР) я434 + Ч610.3(4УКР) я434 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кримський С.  
Концептуальний лад аналізу перехідного процесу / С. Кримський // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та право. - 1999. - Т. 8. - С. 4-10. - укp.

Аналізується концептуальна сітка понять "зміна", "трансформація", "становлення", "метаморфоза", "розвиток", "катастрофа", "реформа" та інших, що характеризують сутність перехідного процесу, який охоплює все предметне поле сучасної цивілізації і може бути виділений серед форм динамізму буття у самостійний предмет методологічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32 + А9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Концептуальні проблеми модернізації вищої освіти : Матеріали міжнар. наук. конф. 13-14 листоп. 1998 р. / ред.: А. П. Роскошний; Донец. держ. ун-т. - Донецьк, 1998. - 153 c. - укp.

Розглядаються питання розвитку вищої освіти в сучасній Україні: трансформація системи цінностей освіти та вищої школи, методологічна реформа. Наведено сучасні підходи до українознавчих предметів в контексті розвитку гуманітарної освіти, а також методи вивчення української мови в нефілологічних вищих навчальних закладах російськомовних регіонів України. Дано опис викладання релігієзнавства в контексті основного напрямку державної політики. Представлено політологічні аспекти модернізації та інформатизації вищої освіти, форми і методи виховної роботи в умовах кризового суспільства. Розглянуто соціально-адекватний менеджмент в контексті вищої освіти, роль ділових ігор у підготовці спеціалістів, а також рейтингову систему контролю знань студентів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч48 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Рожко І. С. 
Кількісна трансформація пектинових речовин під час достигання суниці / І. С. Рожко // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 175-179. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.123 + П258.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Крисаченко В. С. 
Людина і біосфера: основи екологічної антропології : Підруч. / В. С. Крисаченко; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Заповіт, 1998. - 687 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 670-687. - укp.

Дається систематичний виклад теорії біосфери та місця у ній людини. Розглянуто історію екології як науки, теорію і методологію пізнання еволюції живого, загальні уявлення походження та сутність біосфери, викладено основні теоретико-методологічні парадигми її пізнання. Аналізуються методолого-теоретичні засади вивчення природи біосфери, простежуються її сутнісні характеристики, розкривається сучасне бачення відмінних ознак життя людини як природної істоти. З'ясовуються механізми функціонування системи "людина-біосфера", розкриваються екологічні обставини та наслідки процесу антропогенезу, особливості диференціації людства на раси, адаптивні типи та культурні спільноти. У цьому зв'язку обгрунтована концепція та простежено механізм перетворення людиною біосфери у власну екологічну нішу. Доводиться, що життєвість людства залежить від його здатності осягнути закони розвитку і функціонування біосфери, жити згідно з ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в05 я7 + Ю216.21 я7 + А8 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Калита В. М. 
Магнітопружність і доменна структура в антиферомагнітних кристалах дигалідів групи заліза / В. М. Калита, А. Ф. Лозенко, С. М. Рябченко, П. О. Троценко // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1469-1486. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Проведено огляд та аналіз магнітопружних (МП) властивостей шаруватих дигалідів групи заліза - легкоплощинних антиферомагнетиків. Головну увагу приділено сполукам NiCl_2, CoCl_2 і CoBr2. Наведено експериментальні результати, зв'язані з магнітострикцією (МС) розглядуваних сполук, що включають вимушену МС квазірівноважного багатодоменного стану системи магнітопружних антиферомагнітних (АФМ) доменів і вимушену МС однодоменного стану, що виникає у магнітному полі. Останню проаналізовано з точки зору наявності різних внесків внутрішньо- і міжпідграткового походження. Наведено необхідні співвідношення для такого аналізу. Показано, що в NiCl2 переважний внесок у МС походить від залежності параметрів міжшарової взаємодії від міжатомних відстаней у шарі-сандвічі кристала. В CoCl2 і CoBr2 переважний внесок пов'язаний із внутрішньошаровою взаємодією. Щодо МП АФМ-доменів, то показано, що їхня сукупна макроскопічна МС-деформація у відсутності поля усереднюється у площині практично до нуля. В той самий час з досліджень АФМ-резонансу, випливає, що мікроскопічна (на рівні розмірів домену) деформація залишається не нульовою, а домени практично не напруженими. Трансформація доменної структури у магнітному полі переважно відбувається за рахунок безпорогового переміщення доменних стінок і переважно є оборотною. На основі цих фактів обгрунтовано, що МП-домени, в основному, структуруються так, що розподіляють площину. Їх розміри в площині набагато менші за розмір кристала.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Байбара Т. М. 
Методика навчання природознавства в початкових класах : Навч. посіб. / Т. М. Байбара; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Веселка, 1998. - 334 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 325-330. - укp.

Інтегрується психолого-педагогічний зміст, на основі якого побудовано методичну систему управління цілісним процесом навчання природознавства в початковій школі. Вона передбачає формування педагогічного мислення вчителя, його творчого підходу до оцінювання і розв'язання практичних педагогічних задач та індивідуального стилю педагогічної діяльності. Розглядаються засоби наочності, методи, а також форми організації процесу навчання природознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)20 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Макушинська Г. П. 
Морально-правові домінанти духовності українського народу: історична ретроспектива і сучасність / Г. П. Макушинська // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 16-18. - укp.

Відмічено, що трансформація українського суспільства відбувається на шляху переходу від моральних цінностей, багато в чому абстрактних та ідеологізованих політико-партійною ідеологією, до правових законів, диференційованих у відповідності до специфічних особливостей особи і народу в цілому. Підкреслено, що правова нормотворчість може бути швидкою і ефективною, життєдайною тоді, коли повною мірою використовує об'єктивний дух народу як історично суб'єктивний, а не такий, який лише знає, але не діє. Проголошено, що домінантні риси духовності українців - життєлюбність і життєрадісність, розвинена суб'єктивність і вольовий настрій душі дають впевненість у близьких перспективах цивілізаційно-правових зрушень в індивідуальній та суспільній свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.2 + Ю7г(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського