Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (88)Автореферати дисертацій (48)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛІГІЙНА$<.>+<.>K=ВОРОЖНЕЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 338
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вегеш М. М. 
Громадсько-політична, церковна і культурно-освітня діяльність митрополита Андрея Шептицького / М. М. Вегеш, Ю. О. Остапець, О. В. Хоменко; Ужгород. держ. ун-т. Каф. політології. Каф. філос. - Ужгород, 1998. - 149 c. - Бібліогр.: 85 назв. - укp.

Простежується життєвий шлях митрополита А.Шептицького на фоні загальної характеристики епохи, в якій він творив. Висвітлюються головні віхи церковної діяльності Шептицького, звертається увага на його екуменічні погляди. Зроблений грунтовний аналіз основних теологічних праць ("Культ Христової любові", "Про милосердя", "До вірних", "Не убій" та інших), простежується еволюція його релігійних поглядів. Дана оцінка діяльності А.Шептицького в галузі освіти і культури, а також зроблена спроба об'єктивно і без упереджень проаналізувати політичну орієнтацію митрополита, з'ясувавши мотиви його відношення до різноманітних режимів (польського, німецького, радянського). Характеризується релігійна ситуація в Закарпатті в 20-30-х рр. ХХ ст. і позиція щодо неї А.Шептицького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028 Андрей (Шептицький)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ващенко В. В. 
Лекції з історії української історичної науки другої половини ХІХ - початку ХХ століття (М.І.Костомаров, В.Б.Антонович, М.С.Грушевський) : Навч. посіб. / В. В. Ващенко; ред.: В. В. Підгаєцький; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д. : ДДУ, 1998. - 140 c. - укp.

Досліджуються проблеми мотивації наукової творчості видатних українських істориків другої половини XIX - початку XX ст. - представників так званої народницької концепції - М.Костомарова, В.Антоновича та М.Грушевського, питання творчої продуктивності зазначених істориків та їх фахового вибору. Розглядається інститут науки як фактор існування української народницької концепції, роль духовності і християнської моралі в житті і науковій діяльності М.Костомарова, етико-релігійна і "наукова" мотивація творчості М.Грушевського, парадокси дослідження школи В.Антоновича, проблеми зміни його конфесійної приналежності та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)52 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Людина і гуманістична природа віри / ред.: Т. Біленко; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. - Дрогобич : Вимір, 1998. - 296 c. - (Матеріали людинознав. філос. читань; Вип. 7). - укp. - рус.

Розглядається феномен віри і знання у людському бутті, роль релігійного фактору у формуванні моральних цінностей, а також моральні засади феномену віри. Аналізуються деякі аспекти функціонування релігії в сучасних умовах, проблема віри в лютеранській доктрині. Досліджується феномен віри у медицині. Простежується вплив християнства на процес становлення української духовності, висвітлюється релігійна духовність українського народу в його історичній генезі. Визначена ідея божественної трансценденції в художній практиці українських символістів. Пропонується сакральний досвід як форма духовного самотворення людини тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я431 + Ч111.156 я431(4УКР) + А8 я431 + Ю216.22 я431 + Ю6*328.95 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342485/7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кобута С.  
Політичні аспекти легалізації української греко-католицької церкви (1987 - 1991 рр.) / С. Кобута // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 23-28. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Церковний собор у Львові легалізував Українську греко-католицьку церкву в Україні 23 січня 1990 р., але офіційне визнання і можливість зосередитися на суто релігійних формах діяльності УГПЦ змогла лише після прийняття 26 квітня 1991 р. Верховною Радою УРСР Закону "Про свободу совісті та релігійні переконання".


Ключ. слова: Українська греко-католицька церква, релігійна політика КПУ
Індекс рубрикатора НБУВ: Э371.109(4Укр)-36

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сьомін С.  
Релігійна безпека України: неокульти як складова релігійного життя / С. Сьомін // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 22-30. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зроблено висновок, що за умов релігійного відродження в Україні Церкви намагаються не лише знайти якомога більше духовних прибічників серед людей, а й посісти чільне місце на політичному Олімпі. Зазначено, що можливість міжконфесійних і міжцерковних конфліктів становить загрозу національній безпеці України. Розкрито поняття релігійної складової національної безпеки України, проаналізовано основні об'єкти та принципи захисту національних інтересів нашої держави у духовно-релігійній сфері, висвітлено нетрадиційні для нашої країни релігійні вірування.


Ключ. слова: релігійна безпека, духовно-релігійний простір, багатоконфесійність, неокульти
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э29(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бодак В. А. 
Релігійна обрядовість в її соціальних реаліях / В. А. Бодак. - К., 2000. - 197 c. - Бібліогр.: 376 назв. - укp.

Досліджено складний механізм функціонування релігійного комплексу, зокрема, його обрядово-культової сфери у соціальному житті людства. Визначено природу релігійного обряду, його історичні форми та тенденції сучасного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э25 + Э372.27-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іванова О.  
Релігійна організація як суб'єкт трудового права: захист прав її працівників / О. Іванова // Право України. - 2000. - № 6. - С. 46-49. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)8 + Э29(4Укр)-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Релігійна свобода і права людини : Богосл. аспекти. Т. 1 / ред.: М. Маринович; Р. Скакун; Львів. богосл. акад. - Л. : Свічадо, 2000. - 426 c. - (Людина. Церква.Держава). - укp.

Проаналізовано проблеми прав людини та релігійної свободи у богословському контексті з позицій різних Церков: Православної, Римо-Католицької, Протестантської. Розглянуто питання біблійних коренів прав людини, а також сучасні проблеми християнства та демократії у світовому аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.07 + Э37-110.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Релігійна свобода: історичне підгрунтя, правові основи і реалії сьогодення : Наук. зб. / ред.: А. Колодний; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 1998. - 155 c. - укp.

Розглядаються теоретичні засади свободи совісті, розкривається місце релігії в суспільних і духовних процесах сучасної України. З'ясовуються особливості української моделі державно-церковних відносин, висловлюються відношення до поширення на території України нових релігій, релігійного місіонерства. Вміщено витяги із міжнародних правових документів з проблем свободи совісті, релігії, переконань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 я43 + Э29(4УКР) я43 + Х809(7США)322 + Х809(4УКР)322 + Х911.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рябоконь О.  
Релігійність філософії Л.Шестова / О. Рябоконь // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 52-54. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто релігійну філософію Л. Шестова. Проаналізовано основні ідеї та думки філософа, наведено критичні оцінки інших дослідників його поглядів та ідей. Зроблено висновок, що основні ідеї творчості Л. Шестова, на думку автора, цілком характерні для духовно-філософських шукань російської культури.


Ключ. слова: релігійна філософія, Лев Шестов
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Рос)6-695 + Э372.24-352-021.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Докаш В. І. 
Релігієзнавство : Метод. посіб. Ч. 1 / В. І. Докаш, В. Ю. Лешан, О. Г. Шнурова; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1999. - 79 c. - укp.

Подаються програма, методичні рекомендації та матеріали до вивчення курсу "Релігієзнавство". Висвітлюється поступальний розвиток освоєння людиною світу, становлення її як особистості. Пропонуються сучасні підходи до розуміння причин виникнення релігії та вільнодумства, їх типологія, структура та сучасні форми функціонування. Розглядається релігійна ситуація в Україні та регіоні, дається широке розуміння проблем виникнення конфесійних конфліктів і шляхів інституювання нових релігійних напрямків, а також пропонуються різноманітні моделі консолідації зусиль релігійних конфесій у відродженні національно-духовних цінностей українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Феуєрман В. В. 
Моральність і естетична культура підлітків у суспільстві третього тисячоліття: філософсько-релігійна основа стосунків на прикладі спортивної діяльності / В. В. Феуєрман // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 13. - С. 19-26. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему сьогодення - моральність і естетичну культуру останніх років, та якими ці категорії повинні бути у третьому тисячолітті.

Рассмотрена актуальная проблема сегодняшнего дня - нравственность и эстэтическая культура последних лет в обществе, и какими данные категории должны быть в третьем тысячилетии.

In the article of the day of today is examined is morality and aesthetic culture of the last years in society, also an author specifies on what these categories must be in the third millennium.


Ключ. слова: духовні і загальнолюдські цінності, естетичні відносини, естетична культура спортсмена, "істино людська моральність", "Камінь на Сіоні"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Фучеджі В. Д. 
Правові засади моделювання поняття "релігійна організація" / В. Д. Фучеджі // Право і безпека. - 2005. - 4, № 2. - С. 162-164. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено засади та організаційно-правові форми дотримання колективно-релігійних культів і ритуальних обрядів, ведення релігійної діяльності в певних формалізованих організаційно-правових формах.

Исследованы основы и организационно-правовые формы отправления коллективно-религиозных культов и ритуальных обрядов, ведения религиозной деятельности в определенных формализованных организационно-правовых формах.

Bases and organizational-legal forms of departure of collective-religious cults and ritual ceremonies, conducting religious activity in the certain formalized organizational-legal forms are investigated.


Ключ. слова: правові засади, моделювання поняття, релігійна організація
Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.58 + Х809(4УКР)332 + Х839(4УКР)012

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Арістова А.  
Релігійна самоідентифікація в сучасному суспільстві (соціологічний аспект) / А. Арістова // Укр. релігієзнавство. - 2005. - № 1. - С. 79-86. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Гудима Д.  
Релігійна свобода у державах Східної Європи: традиції та новації (з міжнародного симпозіуму) / Д. Гудима // Право України. - 2004. - № 11. - С. 146-147. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(45)332я431 + Э211.500

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Релігійна свобода. Міжнародні відносини в умовах суспільно-політичних трансформацій в Україні : Наук. щорічник. N 9 / ред.: А. М. Колодний; Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України, Центр. реліг. інформації і свободи Укр. асоц. релігієзнавців. - К., 2005. - 168 с. - укp.

Проаналізовано міжконфесійні відносини в теоретичному та практичному аспектах виміру. Розглянуто питання неохристиянської релігійності за умов конфлікту ідентичностей. Висвітлено проблеми нормалізації та оптимізації міжконфесійних, міжцерковних та етноконфесійних відносин в Україні, взаємовідносини Української православної церкви Київського Патріархату з різними християнськими церквами.

Проанализированы межконфессионные отношения в теоретическом и практическом аспектах измерения. Рассмотрены вопросы неохристианской религиозности в условиях конфликта идентичностей. Освещены проблемы нормализации и оптимизации межконфессионных, межцерковных и этноконфессионных отношений в Украине, взаимоотношений Украинской православной церкви Киевского Патриархата с разными христианскими церквями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр)я53

Шифр НБУВ: Ж70374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Релігійна свобода: функціонування релігії в умовах свободи її буття : Наук. щорічник. N 8 / ред.: А. М. Колодний; Міжнар. акад. свободи релігій та переконань, Міжнар. асоц. реліг. свободи, Міжнар. центр права і релігієзнавства Брігам-Янг. ун-ту, Держ. ком. України у справах релігій, Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України, Центр реліг. інформації і свободи Укр. асоц. релігієзнавців. - К., 2004. - 163 с. - укp.

Проаналізовано українські суспільно-релігійні відносини за умов трансформації та глобалізації, місце церкви у системі суспільних інституцій України як результат забезпечення релігійної свободи. Висвітлено проблеми релігійної свободи та її реалізації у контексті глобалізаційних трансформацій сучасного суспільства. Визначено пріоритети розвитку моделі державно-церковних відносин за умов європейської інтеграції України. Описано новітні трансформації процесу релігійних комунікацій в українському суспільстві. Розглянуто питання свободи совісті в Збройних Силах України, подальшого забезпечення релігійної свободи мусульман в Україні, американізації релігійного життя в країні як прояв трансформаційних процесів глобалізованого світу.

Проанализированы украинские общественно-религиозные отношения в условиях трансформации и глобализации, место церкви в системе общественных институций Украины как результат обеспечения религиозной свободы. Освещены проблемы религиозной свободы и её реализации в контексте глобализационных трансформаций современного общества. Определены приоритеты развития модели государственно-церковных отношений в условиях европейской интеграции Украины. Изучены новейшие трансформации процесса религиозных коммуникаций в украинском обществе. Рассмотрены вопросы свободы совести в Вооруженных Силах Украины, дальнейшего обеспечения религиозной свободы мусульман в Украине, американизации религиозной жизни в стране как проявление трансформационных процессов глобализированного мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр)-115.00я54

Шифр НБУВ: Ж70374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Єленський В. Є. 
Саєнтологія в Україні. Віровчення і практика релігійної організації "Церква Саєнтології" та відповідність форм і методів її діяльності чинному в Україні законодавству / В. Є. Єленський, О. Н. Саган. - К. : Швид. Рух, 2004. - 78 c. - Бібліогр.: с. 67-68. - укp.

Розглянуто основні теоретичні положення саєнтологічного релігійного віровчення. Проаналізовано особливості становлення, розвитку та діяльності Церви Саєнтології в Україні. Наведено відомості про саєнтологічну етику, релігійні обряди та свята, зокрема шлюб, визнання немовляти, посвячення в духовний сан. Розглянуто ієрархічну структуру Церкви Саєнтології та особливості підготовки священників-саєнтологів. Зроблено висновок, що релігійна діяльність саєнтологів не є порушенням законодавства України та прав інших громадян.

Рассмотрены основные теоретические положения саентологического религиозного вероучения. Проанализированы особенности становления, развития и деятельности Церкви Саентологов в Украине. Приведены сведения о саентологической этике, религиозных обрядах и праздниках, в частности о признании младенца, посвящении в духовный сан и брачных церемониях. Рассмотрена иерархическая структура Церкви Саентологии и особенности подготовки священников-саентологов. Сделан вывод, что религиозная деятельность саентологов не нарушает законодательство Украины и права других граждан.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Релігійна свобода і права людини : Правничі аспекти: У 2. т. Т. 2 / ред.: М. Маринович; Львів. Богосл. Акад. Ін-т релігії та сусп-ва. - Л. : Монастир Монахів Студит. Уставу. Вид. від. , 2001. - 376 c. - (Сер. Людина. Церква. Держава.). - укp.

Узагальнено світовий досвід вирішення складних правових колізій, пов'язаних зі свободою совісті. Проаналізовано існуючі моделі державно-церковних стосунків, способи гарантування релігійних прав людини та методи запобігання дискримінації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.5 + Х803.22 + Х911.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тихолаз А.  
Російська релігійна філософія і платонізм: Anathema, Maran atha / А. Тихолаз // Філософ. думка. - 2001. - № 6. - С. 35-71. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Рос)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського