Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (74)Книжкові видання та компакт-диски (151)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕАЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 711
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Селіванов А. О. 
Адміністративний процес в Україні: реальність і перспективи розвитку правових доктрин = Verwaltungsprozess in der Ukraine: Realitat und Perspektiven fur die Entwicklung der Rechtsdokrinen / А. О. Селіванов. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 2000. - 68 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто питання адміністративного процесу в контексті адміністративної реформи, у т.ч. нову доктрину адміністративного процесу, а також місце вільного розсуду у процесуальній діяльності органів державної виконавчої влади. Проаналізовано внутрішні та зовнішні властивості адміністративного процесу з позицій доктрини дієздатності суб'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іванова Ю.  
Вокально-хорова творчість М.Кармінського / Ю. Іванова // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 140-148. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано хорові твори М.Кармінського - значний внесок у розвиток хорового мистецтва України. Жанри, пов'язані з літературним текстом, складають ядро спадщини композитора. Перші кроки роботи М.Кармінського в синтетичних жанрах починаються зі співробітництва з Харківським театром юного глядача, який став своєрідною лабораторією творчих пошуків, вплинув на його формування як театрального композитора. Домінантою творчості М.Кармінського є пісня. Жанр пісні приваблював композитора своїми виразними можливостями синтезу музики та слова. Логічним був перехід від музики драматичних спектаклів до музики у кінематографі, де реальність, зримість образів художніх фільмів відточувала індивідуальність композитора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-03(4Укр)6-81 Кармінський + Щ317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кесіора Н.  
Законодавче забезпечення прав жінок в Україні: декларація та реальність / Н. Кесіора // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 61-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему реального забезпечення прав жінок в Україні. Права жінки в Україні широко декларовані, але і сьогодні існує певна дискримінація жінок: вони майже не представлені на вищих керівних посадах, серед послів, дипломатів, їм важче пристосуватися до нових ринкових умов і знайти роботу. На думку автора, у сучасному суспільстві існує дві ідеології щодо статусу жінок. Одна - у законодавчих актах, інша - у реальному житті. Запропоновано створити дієву систему запобігання дискримінації жінок.


Ключ. слова: жінки, дискримінація, соціальний захист
Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)34 + Ф74(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Козел О. В. 
Исследование эффекта непрецессионного движения равноденствия по меридианным наблюдениям Солнца 1925-1982 гг. / О. В. Козел // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 1. - С. 70-78. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

За вашингтонськими та гринвіцькими меридіанними спостереженнями Сонця 1925-1982 рр. отримані оцінки кутів взаємної орієнтації осей систем координат, які реалізуються FK5 і DE200, DE403, а також оцінки поправок до елементів орбіти Землі. Відмічається узгодженість цих оцінок для теорій DE200 і DE403, що свідчить про незначну відмінність цих теорій руху. Зроблено висновок про реальність ефекту непрецесійного руху рівнодення та про прийняття завищеного значення ефекту при створенні FK5. Відмічено, що величина оцінок ефекту та точність їх визначення залежать від методики дослідження, неточності прийнятої сталої прецесії та нерівномірності "часової шкали Брауера". Визначені кути взаємної орієнтації осей системи координат IСRS і системи координат, яка реалізується DE403.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тимошенкова Т. М. 
"Малая" проза Бернарда Шоу / Т. М. Тимошенкова // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 415-423. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Розглянуто новелістику відомого англійського драматурга, публіциста та літературного критика Бернарда Шоу. "Малі" епічні твори Шоу, об'єднані у збірці "The Black Girl in Search of God and some Lesser Tales", створювалися письменником протягом всього його життя, вони є своєрідним втіленням пошуків нового жанру та еволюції його творчої особистості. "Казкам" Шоу, як і його драмам, притаманні змішування жанрів і специфічний засіб відображення реального крізь призму фантастичного. Вони різноманітні як за проблематикою і жанрами, так і за вибором і побудовою сюжетів. Поряд із самостійними (реальними та фантастичними) сюжетами спостерігаються біблейські та літературні алюзії. Конфлікти, що лежать в основі сюжетів, мають філософський, соціальний або суто літературний характер. Побудова сюжетів "малих" прозаїчних форм Б.Шоу бездоганна і включає практично всі основні класичні елементи: пролог, кульмінацію, розв'язку, епілог. Новели характеризуються чіткою, художньо-логічною, хоча часом і парадоксальною, композицією. Загальна ідейна спрямованість новел - викриття хиб сучасного авторові суспільства. "Малі" форми Б.Шоу представлено такими жанрами: літературна казка, притча, новела, оповідання, сатира, "інтелектуальна драма для читання", мініатюра-гумореска. Найбільш поширений художній засіб - парадокс. Безумовне значення "малих" полягає в їх художній своєрідності, яка дає можливість авторові висловити свої філософські, етичні та естетичні принципи в лаконічній формі.


Ключ. слова: новела, жанр, сюжет, фантастика, реальність, композиція, літературна казка, притча, оповідання, сатира, мініатюра-гумореска
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Вел)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Козьяков І.  
Прокурорський нагляд та судовий контроль за оперативно-розшуковою діяльністю при розслідуванні злочинів: проблеми та реальність / І. Козьяков // Право України. - 1999. - № 3. - С. 21-24, 33. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Носенко Н. А. 
Розроблення методичних рекомендацій щодо складання бізнес-планів інвестиційних проектів / Н. А. Носенко // Наук. пр. Укр. держ. ун-ту харч. технологій. - 1999. - № 5. - С. 64-66. - укp.

В умовах ринку бізнес-плани потрібні всім: банкірам та потенційним інвесторам, підприємцю, який повинен проаналізувати свої ідеї, перевірити їх реальність. Мета розроблення бізнес-плану - спланувати господарську діяльність підприємства відповідно до потреб фірми та можливостей отримання потрібних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-233

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Юзефчик О. Л. 
Смислово-пізнавальна сутність художньої традиції / О. Л. Юзефчик // Пробл. гуманіт. наук. - 1999. - Вип. 3. - С. 125-133. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Художня традиція має пізнавальне значення. Вона пронизує зміст художнього твору. Зміст має пізнавальну цінність тоді, коли він базується на символі. Символічна природа в художній творчості пов'язана не з запозиченнями і наслідуваннями форми, а з формуванням цілісного образу, який дає нову естетичну реальність. І лише усталена видова специфіка мистецтва, жанрова своєрідність - це ті архетипи культури, які художник використовує в процесі творення індивідуально оригінального, неповторного, естетично завершеного образу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Прокопець Л.  
Соціальна держава як політична реальність / Л. Прокопець // Право України. - 2000. - № 12. - С. 16-18, 32. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х803 + Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Мариніч І.  
Соціальна реальність у соціологічній традиції та сучасних теоріях: здобутки й проблеми / І. Мариніч // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2001. - № 1. - С. 74-89. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Куєвда В. Т. 
Традиційність як спосіб буття людини / В. Т. Куєвда. - К. : "Знання", 1998. - 23 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp. - рус.

Аналізуються поняття традиції й традиційності як соціально-психологічної закономірності суспільної спадкоємності, розглядаються особливості психологічних чинників реалізації традицій, співвідношення інноваційних впливів у психологічному просторі дії традиції. Звертається увага на традиційність як об'єктивну реальність, що існує поза свідомістю людини, істотно впливає на формування її світогляду і способу життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.5 + Ю6*326.3 + С5*122.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Велика Л. П. 
Українська школа музеєтворення: міф чи реальність? / Л. П. Велика // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 278-283. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто питання стосовно формування музеологічних шкіл у розвинутих країнах. Доведено наявність необхідності заснування в Україні профільної лабораторії експериментальної творчості, до функції якої входитимуть консолідація новаторських сил, зокрема, проведення ярмарок ідей і проектів фахової молоді, організація конкурсного музейного проектування, апробація новітніх форм і засобів музейної діяльності, залучення до музейної творчості діячів суміжних мистецтв, формування інституту кураторів для музейної мережі, улаштування виставок-салонів нової техніки та технологій для специфічних музейних потреб, розробка методик соціологічних і психологічних досліджень щодо суспільного попиту і потенціалу музейної комунікації. Система підготовки музейних кадрів в Україні вже розвинута і діє практично на європейському рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Голубчина О. А. 
Всплесковые взаимосвязи локальных источников см-радиоизлучения Солнца / О. А. Голубчина // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 1. - С. 59-69. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Артемчук Г. І. 
Вища школа України: реальність і тенденції розвитку : Моногр. / Г. І. Артемчук, В. В. Попович, Г. Г. Січкаренко. - К. : Ленвіт, 2004. - 176 c. - Бібліогр.: с. 173-176. - укp.

Висвітлено проблеми вищої освіти в Україні на підставі характерних для сьогодення світових тенденцій у транформації вищої освіти. Охарактеризовано основних учасників навчального процесу - студентів, викладачів. Проаналізовано особливості процесу демократизації навчання у педагогічних вищих навчальних закладах.

Освещены проблемы высшего образования в Украине с учетом характерных для настоящего времени мировых тенденций в трансформации высшего образования. Охарактеризованы основные участники учебного процесса - студенты, преподаватели. Проанализированы особенности процесса демократизации обучения в педагогических высших учебных заведениях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Еспозіто Д.  
Ісламська загроза. Міф чи реальність? = The islamic threat. Myth or reality? / Д. Еспозіто І. Саповський. - Л. : Кальварія, 2004. - 333 c. - Бібліогр.: с. 301-305. - укp.

Досліджено процес ісламського відродження у XX ст. Проведено критичний аналіз виникнення та становлення даного релігійного руху та діяльності ідеологічних лідерів відновлення Ісламу. Проаналізовано політичний розвиток Близького Сходу і взаємини між мусульманським світом і західною цивілізацією. Встановлено внутрішні суперечності ісламської релігії, неоднозначність і багатогранність теоретичного вчення. З'ясовано причини виникнення конфлікту та протистояння між Ісламом і Заходом, обгрунтовано можливі шляхи їх співпраці. Розглянуто сучасні моделі ісламських держав, особливості їх політичного, суспільного та економічного розвитку. Охарактеризовано діяльність ісламських організацій та їх вплив на формування зовнішньої політики Заходу.

Исследован процесс исламского возрождения в XX в. Проведен критический анализ возникновения и становления данного религиозного движений и деятельности идеологических лидеров Ислама. Проанлизированы особенности политического развития Ближнего Востока и взаимосвязи между мусульманским миром и западной цивилизацией. Установлены внутренние противоречия исламской религии, неоднозначность и многогранность теоретического учения. Обоснованы причины возникновения конфликта и противостояния между Исламом и Западом, а также возможные пути их сотрудничества. Рассмотрены современные модели исламского государства, особености их политического, общественного и экономического развития. Охарактеризована деятельность исламских организаций и их влияние на формирование внешней политики Запада.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38 + Ф4(53)6-(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бесага М.  
Краківська група / М. Бесага // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 1. - С. 21-30. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено діяльність об'єднання людей, котрі свідомо створили громадську групу та боролись за незалежне місце в багатьох вимірах мистецтва, суспільного та політичного життя, домагаючись, принаймні, сприятливих умов, та стали найбільш помітним явищем у мистецтві Галичини та Польщі. Краківська Група, зберігаючи і підтримуючи неспокій авангардних пошуків в роки реакції шовінізму, діяла на широкому фронті дискусій, маніфестів та вірила в універсальність мови мистецтва, щоб поєднати автономну художню форму з етичним заангажуванням в реальність. Яскравий приклад Краківської Групи висвітлює реальні світоглядні мистецькі та політичні традиції у Галичині та Польщі 1920 - 1930-х рр.

Освещена деятельность объединения людей, которые сознательно создали общественную группу и боролись за независимое место во многих измерениях искусства, общественной и политической жизни, добиваясь, по крайней мере благоприятных условий, стали наиболее заметным явлением в искусстве Галиции и Польши. Краковская Группа, сохраняя и поддерживая беспокойство авангардных поисков в нелегких годах реакции шовинизма действовала на широком фронте дискуссий, манифестов и верила в универсальность языка искусства, за цель взяв программу объединения автономной художественной формы с этическим за ангажированием в реальность. Яркий пример Краковской Группы освещает реальные мировоззренческие традиции художественные и политические в Галиции и Польше 30-х лет ХХ ст.

The association of the people, which consciously created the social group and wrestled for the independent place in many dimensions of art, social and political life, striving for the at least favorable conditions, became the most remarkable phenomenon in the art of Halychyna and Poland. The Krakow Group, while adhered to the continuing restlessness of the advance-guard quests during the difficult years of chauvinism reaction, acted on the wide frontier of discussions, manifests, believing in the universality of the language of art, aiming at the program of the unification of the autonomous art form with the ethical at the engagement into reality. The vivid example of the Krakow Group illuminates the real world-outlook traditions of art and policy in Halychyna and Poland of 20 - 30-th of the 20-th century.


Ключ. слова: мистецька позиція, політика, Краківська Група
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4ПОЛ)61-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пашняк Т.  
Поема Дж.Г.Байрона "Мазепа". Архетипні характеристики інтертекстуальності / Т. Пашняк // Київ. старовина. - 2004. - № 4. - С. 86-96. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Охарактеризовано просторові тексти поеми "Мазепа" Дж.Г.Байрона, а також тексти, присвячені дескрипції шляху та його різноманітним видам, які завдяки застосуванню архетипної стратегії дозволили виявити у кожному профанічному просторі його сакральну природу - реальність є лише відображенням міфологічної свідомості, яка повторюється у часі, просторі та людському досвіді. Таким чином, сакральна значимість архетипів перебуває у синхронному русі з авторською сюжетною лінією.

Охарактеризованы пространственные тексты поэмы "Мазепа" Дж.Г.Байрона, а также тексты, посвященные дескрипции пути и его разнообразным видам, которые благодаря применению архетипной стратегии разрешили выявить в каждом профаническом пространстве его сакральную природу - реальность является только отображением мифологического сознания, повторяющегося во времени, пространстве и человеческом опыте. Таким образом, сакральная значимость архетипов пребывает в синхронном движении с авторской сюжетной линией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мартинюк І.  
Символічна соціальна реальність: методологічні підходи та практичний досвід вивчення / І. Мартинюк, Н. Соболєва // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2004. - № 3. - С. 126-146. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*343*333.442 + С5*622.4 + С5*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Ватцлавік П.  
Адаптація до дійсності чи адаптована "реальність"? Конструктивізм і психотерапія / П. Ватцлавік // Філософ. думка. - 2001. - № 1. - С. 128-147. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

ГУУАМ як міжнародна організація: проект чи реальність : Матеріали Круглого столу (Київ, 27 лют. 2001 р.) / упоряд.: Б. О. Парахонський; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. - К., 2001. - 80 c. - укp.

Висвітлено перспективи розвитку ГУУАМ у контексті міжнародної співпраці в Чорноморсько-Каспійському регіоні. Детально проаналізовано процес перетворення ГУУАМ на впливову міжнародну організацію з відповідними координаційними органами та спільним інформаційним простором, що неодмінно сприятиме зниженню рівня конфліктності та напруги на Кавказі, забезпечить надійне функціонування траспортно-комунікаційних коридорів у даному регіоні, Центральній Азії та Європі. Розглянуто питання налагодження зв'язків країн ГУУАМ з ОБСЄ, ООН та іншими міжнародними організаціями і структурами з метою співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/5) + Ф015.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського