Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (31)Автореферати дисертацій (121)Книжкові видання та компакт-диски (105)
Пошуковий запит: (<.>K=МОРАЛЬНІ$<.>+<.>K=УСТОЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 905
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України : Матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф.: Зб. наук. пр. / ред.: І. Пасічник; НАН України. Остроз. від-ня Ін-ту укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - Острог, 1998. - 444 c. - укp.

Розглянуто теолого-філософські аспекти виховання молоді на принципах християнської моралі, зокрема, проблему смислу життя у російській релігійній філософії як дидактичного принципу православної педагогіки, психічний стан віри як основу духовності людини, моральність відношення як духовну цінність. Визначено роль церкви у формуванні національної свідомості, психологічний зміст християнської моральної духовності, вплив соціоекологічної культури та християнської моралі на оптимізацію взаємовідносин суспільства та природи. Проаналізовано проблеми формування християнської моралі у контексті українського менталітету. Особливу увагу приділено християнським мотивам у творчості І.Огієнка, Т.-О.Сосновського, П.Куліша, Л.Українки, Б.Лепкого, Т.Г.Шевченка, С.Русової та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.2 я431 + Ч311.350.4 я43 + Ю717.42 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мінаков М. А. 
Вчення Канта про віру розуму / М. А. Мінаков. - К. : Центр практ. філос., 2001. - 139 c. - Бібліогр.: с. 121-132. - укp.

Висвітлено основні події та явища в історії взаємин релігії та філософії, відображених у вченні І.Канта про віру розуму. Досліджено основні етапи розвитку теології як першого компромісу між вірою та розумом у Європі, взаємовпливи теології та філософії, а також спроби позарелігійної інтерпретації людської спроможності вірити. Проаналізовано критичну філософію Канта та основні положення його вчення про віру. З'ясовано внесок вченого в осягнення цілісності людської свідомості, без ієрархічного поділу людських спроможностей на розумові, моральні та такі, що викорінені у вірі. Розглянуто філософсько-теологічні засади кантівських висновків щодо співвідношення віри та знання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.1

Шифр НБУВ: ВА609605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голод-геноцид 1933 року в Україні: історико-політологічний аналіз соціально-демографічних та морально-психологічних наслідків : Міжнар. наук.-теорет. конф., Київ, 28 листоп. 1998 р.: Матеріали / ред.: С. Кульчицький; Асоц. дослідників голодоморів в Україні. - К.; Нью-Йорк : Вид-во М.П.Коць, 2000. - 536 c. - укp.

Проаналізовано політичні, соціальні, моральні та психологічні наслідки голодомору-геноциду 1932 - 1933 рр. в Україні, скоєного й утаємничуваного тоталітарною комуністичною державою СРСР. Розкрито питання геноциду в різних регіонах України, історіографію проблеми, ряд спогадів-свідчень очевидців людомору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА602453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Екологічні проблеми: шляхи та перспективи їх вирішення в регіонах України (переробка промислових і побутових відходів, формування екологічної культури населення та розвиток змісту безперервної екологічної освіти) : Матеріали виступів учасн. міжнар. конф. та всеукр. екол. ярмарку / ред.: А. І. Кузьмінський; Черкас. держ. ун-т ім. Б.Хмельницького. - Черкаси, 2001. - 172 c. - укp.

Визначено основні шляхи утилізації відходів виробництва лимонної кислоти. Наведено технологію очистки стічних вод від іонів важких металів у машинобудівному виробництві. Доведено ефективність використання коксового горішку в доменній плавці. Досліджено характеристики молекул фреонів теплофізичними низько-температурними методами. Розкрито проблеми переробки та екологічні наслідки технологічних відходів. Висвітлено концептуальні засади і стан екологічної освіти в Україні. Вивчено деякі аспекти змісту еколого-педагогічної підготовки майбутніх вчителів. Розглянуто соціально-моральні завдання екологічного виховання учнів. Запропоновано міждисциплінарний підхід до екологічної освіти молодших школярів. Сформульовано поняття та вимоги щодо екологічного світогляду та безперервності екологічної освіти різновікових категорій населення. Проаналізовано роль інтегрованих уроків у формуванні екологічної свідомості учнів. Розглянуто питання екологічної культури, освіти та виховання особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чмут Т. К. 
Етика ділового спілкування : Курс лекцій / Т. К. Чмут, Г. Л. Чайка, М. П. Лукашевич, І. Б. Осечинська; ред.: І. В. Хронюк; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К. : МАУП, 1999. - 203 c. - укp.

Розглянуто моральні та психологічні засади культури ділового спілкування та його техніку. Розкрито поняття етики, моралі, моральної та психологічної культури ділового спілкування. Проаналізовано його етико-психологічні проблеми в сучасному суспільстві з урахуванням науково-практичних висновків вітчизняних та зарубіжних етиків і психологів, зокрема, представників гуманістичної етики та психології. Запропоновано шляхи підвищення моральної та психологічної культури спілкування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю715.4 я7 + Ю953.41 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гах Й. М. 
Етика ділового спілкування : Курс лекцій / Й. М. Гах; Ін-т менеджменту та економіки. - Івано-Франківськ : Полум'я, 2000. - 159 c. - укp.

Розглянуто вплив формування ділового спілкування освіти, літератури, мовної та загальної культури. Розкрито історичні витоки етикету, його моральні та психологічні аспекти, сутність невербальних засобів впливу на характер спілкування. Сучасне ділове спілкування подано як морально-етичну норму поведінки теперішніх молодих бізнесменів, підприємців, політиків. Висвітлено різні прояви неетичної бізнесової діяльності, зокрема, бюрократизму, пияцтва, наркобізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю787.11 + Ю751.4 + Ю953.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Збірник лекцій з історії української філософії : Навч. посіб. / ред.: О. Г. Хімченко; уклад.: В. Є. Боборикін; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. С.О.Макарова. - Миколаїв, 1999. - 58 c. - укp.

Розглянуто філософські та соціально-політичні погляди київських "книжників" у Х - ХІІІ ст., соціально-політичну думку України ХV - XVII ст. Визначено роль Києво-Могилянської академії у піднесенні української культури у цей період, зокрема, передумови виникнення закладу, систему освіти, моральні та соціально-філософські погляди вчителів Академії. Особливу увагу приділено розвитку філософських поглядів, соціально-політичних ідей в Україні ХІХ ст., а також релігійно-освітнім проблемам та філософським поглядам Т.Г.Шевченка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Харт Х. Л.А. 
Концепція права / Х. Л.А. Харт Н. Комарова. - К. : Сфера, 1998. - 231 c. - укp.

Автор забезпечує поступ теорії права за допомогою вдосконаленого аналізу характерної структури тієї чи іншої системи внутрішньодержавного права та кращого розуміння таких різних, але пов'язаних між собою соціальних явищ, як право, примус і мораль. Характеризуються закони, команди та накази, висвітлюється зміст законів, сфера їх застосування та види походження. Розглядається право як примусові накази, як об'єднання первинних і вторинних правил. Досліджуються основи правової системи, а також формалізм і скептичне ставлення до правил. Аналізуються принципи справедливості, моральні та юридичні зобов'язання, природне право та правовий позитивізм, юридична чинність та моральна цінність. Висвітлюються особливості міжнародного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Людина і гуманістична природа віри / ред.: Т. Біленко; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. - Дрогобич : Вимір, 1998. - 296 c. - (Матеріали людинознав. філос. читань; Вип. 7). - укp. - рус.

Розглядається феномен віри і знання у людському бутті, роль релігійного фактору у формуванні моральних цінностей, а також моральні засади феномену віри. Аналізуються деякі аспекти функціонування релігії в сучасних умовах, проблема віри в лютеранській доктрині. Досліджується феномен віри у медицині. Простежується вплив християнства на процес становлення української духовності, висвітлюється релігійна духовність українського народу в його історичній генезі. Визначена ідея божественної трансценденції в художній практиці українських символістів. Пропонується сакральний досвід як форма духовного самотворення людини тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я431 + Ч111.156 я431(4УКР) + А8 я431 + Ю216.22 я431 + Ю6*328.95 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342485/7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Матеріали студентської наукової конференції, присвяченої 2000-літтю християнства і 125-й річниці Чернівецького університету. 11 - 12 трав. 2000 р. Кн. 1, ч. 1. Гуманітарні науки / Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 176 c. - укp.

Розглянуто основні проблеми гармонізації природи і суспільства, використання релігійних традицій українського народу у практичній діяльності сучасної початкової школи. Висвітлено онтологічні та гносеологічні аспекти формування культу диявола, світоглядно-екзистенціальні засади релігійності людини, екологічні принципи християнської моралі. Проаналізовано вплив протестантизму на формування політичної культури США, роль церкви та релігії у становленні української лексикографії, екзистенційно-моральні засади свободи людини. Показано роль політичних партій у сучасному виборчому процесі України, охарактеризовано політичні та правові аспекти співробітництва країни з Європейським Союзом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37 я431 + С.я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Овсянкіна Л.  
Моральний вимір ринкової економіки / Л. Овсянкіна // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 62-66. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено категорію моральних цінностей суб'єктів ринку та досліджено феномен ринку не тільки з точки зору його доцільності, а й співвідношення в ньому критеріїв економічної ефективності та моральності. Наведено точки зору різних дослідників. Зазначено, що моральність є необхідною умовою ефективного функціонування ринку та виявляється у повазі до чужої власності, у встановленні моральних меж конкуренції, в економічній свободі.


Ключ. слова: мораль, ринок, конкуренція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.63 + Ю773

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дьюї Д.  
Моральні принципи в освіті / Д. Дьюї М. Олійник. - Л. : Освіта; Літопис: Центр гуманіт. дослідж. Львів. нац. ун-ту ім. І.Франка, 2001. - 32 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми морального виховання у школі та суспільстві, особливо за умов політичної та моральної кризи. Визначено моральну мету шкільного виховання. Охарактеризовано аспекти морального виховання у шкільній спільноті як методу навчання. Проаналізовано суспільну природу навчального процесу. Визначено психологічний аспект морального виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ю752.1:Ч30 + Ю91(7США)6-652

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мовчан В. С. 
Пафос морального самостояння особистості в філософії Миколи Бердяєва / В. С. Мовчан // Пробл. гуманіт. наук. - 1999. - Вип. 3. - С. 105-114. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглядаються моральні аспекти антроподицеї, розкривається органічний зв'язок ідей свободи та творчості на грунті моральності. Названий зв'язок простежується в двох планах: як ідея самотворення особи за образом досконалості та як метафізична сутність добра, уособлена в образі Боголюдини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю717.14 + Ю3(4РОС)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Голіченко О. В. 
Правові та моральні аспекти історії взаємин між католицькою церквою та радянською владою в Україні (1921-1939 рр.) / О. В. Голіченко // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 13-16. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На основі аналізу документів і матеріалів, вітчизняних та зарубіжних публікацій з історії Католицької Церкви в Україні проаналізовано правові і моральні аспекти взаємин між Католицькою Церквою і державою в 1921-1939 рр. Викрито порушення державою тогочасного законодавства про відокремлення церкви від держави, антизаконні, чужі християнській та загальнолюдській моралі дії державних органів, спрямовані на ліквідацію Католицької Церкви в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4Укр)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кривуля О. О. 
Промисловість України в період утвердження тоталітарного режиму / О. О. Кривуля // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 62-69. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано проведення прискореної індустріалізації в Радянському Союзі в 30-і роки. Розглянуто засоби, за допомогою яких у короткий термін (10 років) країна з аграрної перетворилася на індустріальну і посіла місце поряд з Німеччиною, Францією, Італією та Англією з виплавки чавуну, видобутку вугілля, виробництва металу та машин. У кінці 20-х - на початку 30-х років було введено директивне планування, яке відмовилося від непу та ринкової економіки, повернулося до тоталітарних форм господарювання. Висвітлено позаекономічні стимули інтенсифікації праці трудящих : матеріальні, моральні, ідеологічні та каральні заходи; наведено приклади зрушення у співвідношенні між важкою промисловістю та дрібною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мазур Л.  
Психологія сприймання людини людиною та педагогіка співробітництва / Л. Мазур // Людинозн. студії / Дрогобиц. держ. пед ун-т ім. І.Франка. - 2000. - Вип. 1(9). - С. 74-85. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто проблему органічного поєднання навчання і виховання в українській національній школі, яку можна вирішити лише у разі кардинальної зміни педагогічного середовища, а також умов, за яких формується особистість учня. Специфічна соціально-психологічна атмосфера, в якій вибудовуються будь-які інтеракції, в кінцевому підсумку, залежить від сприйняття людиною "іншого". Лише поставившись до нього як до "свого іншого", свого безпосереднього продовження у соціальному контексті, дитина може адекватно інтерпретувати навчальний матеріал і засвоювати відповідні моральні норми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.43 + Ю953.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Цвєтков В. В. 
Реформування державного управління в Україні: проблеми і перспективи / В. В. Цвєтков, О. Ф. Андрійко, С. Д. Дубенко, Є. Б. Кубко, П. Ф. Кулініч, В. П. Нагребельний, Н. Р. Нижник, В. М. Селіванов, В. І. Семчик. - К. : Оріяни, 1998. - 363 c. - укp.

Реформування державного управління досліджується не тільки як внутрішньоуправлінська, організаційно-технічна проблема, а й як багатоаспектна взаємодія суб'єкта і об'єкта управління в сучасному соціальному середовищі. Розглядаються теоретико-методологічні засади реформування, вказуються основні напрями та шляхи здійснення реформи діючої системи державного управління, підвищення її ефективності. Висвітлюється проблема зв'язку демократії й управління, а також концептуальне положення про моральність та відповідальність, констатуються важливі причини тривалої соціально-економічної кризи в країні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Овсянкіна Л.  
Своєрідність проявів моральних цінностей суб'єктів ринку / Л. Овсянкіна // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 49-53. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто моральні цінності ринку, який є інтегруючою моделлю, де усі дії за будь-яких умов регулюються мораллю. Суб'єкти ринку виконують не тільки свої власні обов'язки, але й обов'язки перед суспільством. Виділено декілька варіантів мотивації індивідів до економічної діяльності, способи участі людей у ринкових взаєминах. Моральні цінності ринку виникають шляхом особливого "прикладання" загальновизнаних норм до особливих ринкових умов. "Прикладання" в такому випадку - внутрішнє засвоєння вічних норм і цінностей загальнолюдської моралі. Перехід від "економіки харчування" до ринку призвів , зокрема, і до змін у моральній сфері. Саме економічна діяльність мотивує потреби, які вимагають від громадян вміння спілкуватися, погоджувати свої інтереси, дотримуватися своїх прав і свобод.


Ключ. слова: моральні цінності, ринок
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.63

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гугніна Т.  
Світові релігії і етика господарювання / Т. Гугніна; ред.: В. А. Рижко; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 1999. - 48 c. - укp. - рус.

Показано зв'язок і вплив найважливіших світових релігій - іудаїзму, християнства, буддизму та ісламу на виникнення і формування сучасної етики підприємницької діяльності. Проведений порівняльний аналіз показує, що моральні принципи в світових релігіях в значній мірі співпадають.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.2 + Ю715.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Овсянкіна Л.  
Соціально-психологічні фактори формування моральних цінностей в умовах ринкових відносин / Л. Овсянкіна // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 44-49. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Окреслено коло питань, які досліджує сучасна економічна психологія, серед них - особливості існування особистості за умов ринку, шляхи адаптації до нього, вивчення економічної діяльності людини. Розглянуто фактори формування моральних цінностей особистості за умов ринкових відносин. Висвітлено моральні цінності як складову частину спрямованості особистості. Наведено показники, за якими у соціальній психології визначають тип особистості. Вивчено поведінку людини за умов ринкових відносин.


Ключ. слова: моральні цінності, економічна психологія, ринкові відносини
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703.63 + Ю951.5

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського