Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (8)Наукова електронна бібліотека (867)Автореферати дисертацій (7745)Книжкові видання та компакт-диски (4623)Журнали та продовжувані видання (278)
Пошуковий запит: (<.>K=МАТЕМАТИЧН$<.>+<.>K=ФУНКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43594
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

4-й міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків у Львові : Тези доп. / ред.: В. Палаш; Держ. ун-т "Львів. політехніка", Міжнародний симпозіум українських інженерів- механіків (4; 1999; Львів). - Л., 1999. - 150 c. - укp.

Висвітлюються проблеми статики та динаміки пружних та пружно-пластичних систем, міцності та надійності машин і приладів. Викладено математичні та фізичні основи теорії тріщин у механіці, особливу увагу приділено машинознавству, моделюванню механічних систем, технології та автоматизації виробництва, функціональним та конструкційним матеріалам. Розглядаються питання поверхневої обробки та захисту деталей машин і конструкцій, трибології, зварювального виробництва і діагностики металевих конструкцій, а також автомобілебудування та автомобільного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Baryakhtar I. V. 
A motion equation for magnetization: dynamics and relaxation = Рівняння руху для намагнічування: динаміка та релаксація / I. V. Baryakhtar, V. G. Baryakhtar // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1433-1448. - Библиогр.: 25 назв. - англ.

Запропоновано загальний метод побудови динамічного та дисипативного членів у рівнянні руху магнетизації на основі кінетичних рівнянь Онзагера. Особливу увагу приділено явищам дисипації. Розвинено теорію дисипативної функції феромагнетиків, антиферомагнетиків та парамагнетиків. Показано, що ефективні магнітні поля, що відповідають магнетизації та магнітному моменту (або їхній лінійній комбінації) підрешітки, можуть бути визначальними змінними дисипативної функції. Метод побудови дисипативної функції складається з трьох етапів. По-перше, проводиться класифікація взаємодій в магнетиках, а саме розділення їх на обмінні та релятивістичні; по-друге, побудовано інваріанти ефективного магнітного поля відповідно до симетрії кристалів; по-третє, розглянуто мікроаспекти коефіцієнтів дисипації в магнетиках. При цьому враховуються найнижчі степені ефективного магнітного поля в розкладі дисипативної функції. Дисипативна функція кристала дозволяє знайти релаксаційні доданки в рівняннях магнітних моментів мігнітної підрешітки. З метою ілюстрації методу розглянуто затухання спінових хвиль, рухливість доменної стінки та ширини ліній магнітного та феромагнітного резонансів. Розглянуто також релаксаційні процеси динамічних солітонів у феромагнетиках.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Portenko N. I. 
A probabilistic representation for the solution to one problem of mathematical physics = Ймовірнісне зображення розв'язку однієї задачі математичної фізики / N. I. Portenko // Укр. мат. журн. - 2000. - 52, № 9. - С. 1272-1282. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Розглянуто багатовимірний вінерів процес із напівпрозорою мембраною, розташованою на заданій гіперплощині. Траєкторії цього процесу є розв'язками стохастичного диференціального рівняння, яке є деяким узагальненням відомого рівняння Скорохода для дифузійного процесу в обмеженій області з граничними умовами на межі. За допомогою адитивного функціонала від процесу, що має характер локального часу, зроблено випадкову заміну часу в цьому процесі, отримано ймовірнісне зображення розв'язків однієї задачі математичної фізики.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505 + В311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Korogod S. M. 
Electrical bistability in a neuron model with monostable dendritic and axosomatic membranes = Електрична бістабільність у моделі нейрона з моностабільними дендритною та аксосоматичною мембранами / S. M. Korogod, I. B. Kulagina // Нейрофизиология. - 2000. - 32, № 2. - С. 98-101. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

На двокомпартментній математичній моделі вивчено причини та умови виникнення електричної бістабільності в нейроні, що складається з моностабільних частин. Один компартмент імітував дендрити з моностабільною (за умов високої деполяризації) мембраною, що мала N-подібну вольт-амперну характеристику завдяки вхідному синаптичному струмові крізь потенціалзалежні канали, чутливі до Н-метил-Д-аспартату (НМДА). Другий компартмент являв собою аксосоматичну область з позитивно нахиленою лінеаризованою вольт-амперною характеристикою мембрани; така область була моностабільною за потенціалом спокою. Бістабільність всієї клітини в цілому спостерігалася за умов докритичного рівня інтенсивності НМДА-активації. Причиною цього явища був струм, котрий мав напрямок від більш деполяризованої дендритної області до соматичної області, а необхідною умовою було те, що згаданий соматопетальний осьовий струм повинен був перевищувати "чистий" вхідний трансмембранний струм (останній є сумою вхідного синаптичного та вихідного пасивного екстрасинаптичного струмів) дендритного компартмента. Таке співвідношення суттєво залежало від розмірів дендритів.


Ключ. слова: neuron models, electrical bistability, NMDA conductance, electrical properties of dendrites
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*715.3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

III Конференція Соросівських Учителів, 13-14 груд. 1997 р. : Зб. доп. Ч. 1 / Міжнар. фонд "Відродження", Конференція Соросівських Учителів (3; 1997; Київ). - К., 1998. - 554 c. - укp.

Розглядаються питання охорони довкілля в контексті біологічної освіти на порозі XXI століття, екологічні ризики і моніторинг біорізноманітності, реалізація принципу розвиваючого навчання при вивченні біології, а також інноваційні прийоми креативного розвитку учнів на уроках біології. Висвітлюються особливості управління розумовою діяльністю учнів на уроках математики, використання навчальних психотренінгів для розвитку математичних здібностей школярів, алгоритмічний підхід до викладання геометрії на підготовчих курсах навчального закладу. Повідомляється про інтеграцію природничих наук і деякі недоліки традиційного викладання фізики, аналізуються проблемні задачі з хімії та їх роль у вихованні творчого мислення учнів, елементи модульно-розвиваючого навчання і рейтингової оцінки знань при вивченні хімії в середній школі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)21 я431 + В.р(4Укр)21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

III Конференція Соросівських Учителів, 13-14 груд. 1997 р. : Зб. доп. Ч. 2 / Міжнар. фонд "Відродження", Конференція Соросівських Учителів (3; 1997; Київ). - К., 1998. - 359 c. - укp.

Розглядаються загальні проблеми шкільної освіти, гуманітарні та екологічні аспекти викладання природничо-математичних дисциплін в середній школі, нові форми і методи навчання. Висвітлюються особливості диференціації та індивідуалізації навчання, специфіка роботи з обдарованими дітьми, досвід роботи шкіл з поглибленим вивченням природничо-математичних дисциплін. Аналізуються проблеми активізації пізнавальної діяльності школярів, експериментальні роботи як засіб розумового розвитку учнів, проблеми підготовки школярів до міжнародних олімпіад по хімії. Повідомляється про створення інтегровано-узгоджених програм з фізики, математики, астрономії та інформатики, про форми активізації самостійної роботи учнів на уроках математики та фізики. Характеризується рейтингова система оцінювання знань, колективні форми роботи на уроках хімії та біології тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)21 я431 + В.р(4Укр)21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

III міжнародна молодіжна науково-практична конференція "Людина і космос", присвячена 40-річчю першого польоту людини в космос, 18-20 квіт. 2001 р. : Зб. тез / ред.: Є. О. Джур; Нац. косм. агентство України. Нац. центр аерокосм. освіти молоді України. НАН України, "Людина і космос", міжнародна молодіжна науково-практична конференція, присвячена 40-річчю першого польоту людини в космос (3; 2001). - Д., 2001. - 390 c. - укp.

Підбито підсумки Всеукраїнського зльоту астрономів "Сузір'я" на Закарпатті. Запропоновано результати вивчення внутрішньої будови планет методом гравітаційного зондування. Зроблено аналітичні оцінки параметрів орбіти відділеного зонду. Висвітлено наближену методику розрахунку відривного нестаціонарного обтікання гладких профілів скінченної товщини. Проаналізовано забезпечення працездатності автоматичних клапанів за кріогенних температур робочих середовищ. Проведено розрахунок напружено-деформованого стану багатошарових циліндричних оболонок за умов нестаціонарних навантажень. Запропоновано системний підхід до проектування автономного робототехнічного комплексу захвату та буксирування вільнолітаючих об'єктів у космічному просторі. Описано експеримент з моделлю ракетного двигуна, що працює на газоподібному поліетиленовому пальному. Представлено математичну модель холодного зварювання в роз'ємних з'єднаннях. Розглянуто питання побудови масової осі носія космічного апарата з використанням технологічних засобів, а також поліпшені властивості дюралюмінів. Проаналізовано вплив частоти електромагнітного поля на процес отвердіння зв'язуючого полімерних матеріалів. Визначено напрямки розвитку технології одержання антифрикційних матеріалів з порошків алюмінієвих сплавів. Реалізовано алгоритм класифікації із застосуванням системи Statistica. Висвітлено досягнення напівпровідникової негатроніки та перспективи їх використання в системах супутникових телекомунікацій, результати відновлення функціонального стану хворих на активний хронічний гепатит за дії змінних магнітних полів.

Вивчено можливі механізми структурних змін перехоплення Ранв'є під дією гравітації. Визначено шляхи підвищення ефективності космічного радіомовного зв'язку.


Індекс рубрикатора НБУВ: О6я431(0) + В6я431(0) + Ю941.4я431(0)

Шифр НБУВ: ВА606566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Plume I.  
Mass and heat transfer within composting process in container = Тепломассообмен в процессе компостирования в контейнере / I. Plume, R. Selegovskis // Пром. теплотехника. - 2001. - 23, № 4-5. - С. 33-38. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Обгрунтовано можливість моделювання тепломасообміну компостування біомаси рослин за допомогою рівнянь хімічних реакцій розпаду глюкози. Моделюванням аеробних умов процесу компостування глюкози проведено теоретичний розрахунок тепломасообміну між контейнером та довкіллям. Досліджено тепломасообмін компостування тростини, сіна та трави за допомогою лабораторного контейнера. Розроблено математичну модель розрахунку аераційних і теплоізоляційних параметрів для контейнера, що використовується за холодних кліматичних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23-3в641.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Schunemann K.  
Mathematical model of spatial-harmonic magnetron with cold secondary-emission cathode = Математична модель магнетрона на просторовій гармоніці з вторинно-емісійним катодом / K. Schunemann, S. V. Sosnytskiy, D. M. Vavriv // Радиофизика и радиоастрономия. - 2000. - 5, № 2. - С. 171-181. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

Запропоновано самоузгоджену математичну модель магнетрона з вторинно-емісійним катодом, що працює на просторовій гармоніці. Модель призначено для дослідження перехідних і стаціонарних процесів. Описано характерні особливості моделювання ефектів просторового заряду, вторинної емісії, нелінійної взаємодії електронів з хвилею. Наведено зразки результатів моделювання, які ілюструють особливості роботи магнетронів на просторовій гармоніці у порівнянні зі звичайними. Описано мультистабільні стани магнетрона та запропоновано механізм їх утворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З848.43 с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Petrina D. Ya. 
Methods of derivation of the stochastic Boltzmann hierarchy = Методи виведення стохастичної ієрархії Больцмана / D. Ya. Petrina // Укр. мат. журн. - 2000. - 52, № 4. - С. 474-491. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

Розглянуто різні методи виведення стохастичної ієрархії, що відповідає стохастичній динаміці, яка є границею Больцмана - Греда від гамільтонової динаміки пружних куль. Розв'язки стохастичної ієрархії є границею Больцмана - Греда розв'язків ієрархії ББГКІ для пружних куль у всьому фазовому просторі. Запропоновано нову концепцію редукованих функцій розподілу, що відповідають стохастичній динаміці. Нові функції розподілу враховують вклади від гіперплощин менших розмірностей, де взаємодіють стохастичні точкові частинки. Розв'язки рівняння Больцмана збігаються з одночастинковими функціями розподілу стохастичної ієрархії Больцмана та зображуються інтегралами на гіперповерхнях, де стохастичні точкові частки взаємодіють.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171:52 + В172.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Svir' I. B. 
Modeling оf рrocesses in electrochemiluminescence emitting devices a their application = Моделювання процесів в електрохемілюмінесцентних випромінювальних приладах та їх використання / I. B. Svir', A. I. Bykh // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1999. - Вып. 110. - С. 164-169. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Явище електрохемілюмінесценції (ЕХЛ) успішно використовується в електрохемілюмінесцентних випромінювальних приладах для фізико-хімічного аналізу в задачах екології, хімії, біології, медицини та імунного аналізу. Кванти ЕХЛ є продуктами утворення електронно-збуджених часток у процесі гомогенних хімічних реакцій переносу електрона. Кінетика та механізми цих реакцій залежать від складу ЕХЛ-композиції, електроліту та розчинників, конфігурації ЕХЛ-комірки (об'ємна або тонкошарова), а також від прикладеного потенціалу (імпульсний або струм/напруга) тощо. Наведено математичне та числове моделювання для розв'язання задачі масоперенесення в тонкошарових безелектролітних комірках.

Явление электрохемилюминесценции (ЭХЛ) представляет собой излучение света, которое возникает в процессе электролиза сложных органических соединений и успешно применяется в ЭХЛ-излучательных устройствах. ЭХЛ применяется при физико-химическом анализе в задачах экологии, химии, биологии, медицины, в иммунном анализе. Кванты ЭХЛ являются продуктами образования электронно-возбужденных частиц в результате гомогенных химических реакций переноса электрона. Кинетика и механизм этих реакций зависят не только от состава ЭХЛ-композиции, элекролита и растворителей, но и в значительной степени от конфигурации ЭХЛ-ячейки (объемная или тонкослойная), а также от приложенного потенциала (импульсный или ток/напряжение) и т.п. Представлено математическое и численное моделирование для решения задачи переноса заряда в тонкослойных безэлектролитных ячейках.

The electrogenerated chemiluminescence (ECL) is a light-emitting phenomenon that arises during electrolysis of many organic compounds solutions and it has successful utilisation in the ECL emitting devices. On the other hand the ECL has applications in the physical and chemical analysis in ecology, chemistry, biology, medicine, immunoassays. ECL quanta are emitted by electronically excited molecules of pointed compounds products of homogeneous solution chemical electron-transfer reactions. Those reactions kinetic and mechanism depend strongly not only over ECL composition nature, electrolyte and solvents, but in great extent over ECL cell (volumetric or thin-layer) configuration, electrolysis mode (pulsed or direct current/voltage) etc. The mathematical modeling and digital simulation to solve a mass-transfer problems in thin-layer electrolyte-free cells are presented.


Індекс рубрикатора НБУВ: З851.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Платонов Е. К. 
Mатематическое моделирование процесса сушки гранулированного полимера в аппаратах непрерывного действия / Е. К. Платонов, В. Т. Михайлов, В. И. Ступа, М. В. Ступа // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4 (Дод.). - С. 83-85. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розроблено математичну модель процесу сушіння грануляту полікапроаміду в шахтних апаратах безперервної дії. Математична модель дає змогу: для заданих значень технологічних параметрів розрахувати геометричні розміри апарата; при відомих геометричних розмірах апарата підібрати відповідні значення технологічних параметрів процесу, які забезпечують досягнення заданого залишкового вологовмісту.


Ключ. слова: гранулят полікапроаміду, сушіння, математична модель
Індекс рубрикатора НБУВ: Л732.310.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ramm A. G. 
Numerical implementation of cross-section method for irregular waveguides = Числова реалізація методу поперечних перерізів для нерегулярних хвилеводів / A. G. Ramm, N. N. Voitovich, O. F. Zamorska // Радиофизика и радиоастрономия. - 2000. - 5, № 3. - С. 274-283. - Библиогр.: 22 назв. - англ.

Досліджено розсіювання хвиль в нерегулярних хвилеводах. Розглянуто метод поперечних перерізів для обчислення поля у хвилеводній системі, що складається з двох регулярних хвилеводів, з'єднаних нерегулярною областю. Наведено математично строге виведення основних рівнянь методу та запропоновано ітераційну процедуру для їх розв'язування. Алгоритм застосовується для задач з гладкими та негладкими нерегулярностями. На прикладі модельної задачі, що має аналітичний розв'язок, встановлено межі застосовності методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Kadets V. M. 
On "integration" of non-integrable vector-valued functions = Про "інтегрування" неінтегровних векторнозначних функцій / V. M. Kadets, L. M. Tseytlin // Мат. физика, анализ, геометрия. - 2000. - 7, № 1. - С. 49-65. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

Представлено нове визначення інтеграла для функцій зі значеннями в банаховому просторі. Нова властивість інтегровності є слабкішою за інтегровність за Бохнером, але сильнішою, ніж інтегровність за Петтісом. Це визначення інтеграла природним чином веде до поняття множини границь інтегральних сум, яке можна розглядати як "узагальнений інтеграл" для неінтегровних функцій. Показано, що ця множина завжди є опуклою, а також непорожньою, якщо функція має інтегровну мажоранту, а простір є сепарабельним або рефлексивним.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Student O. Z. 
Peculiarities of the fatigue crack growth in 14MoV63 pipe steel after its service = Особливості росту втомних тріщин у трубній сталі 14MoV63 після її експлуатації / O. Z. Student, V. Sijacki-Zeravcic, I. D. Skrypnyk, H. M. Nykyforchyn, B. P. Loniuk // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1999. - 35, № 3. - С. 74-80. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Розглянуто вплив технологічних параметрів експлуатації згинів паропроводу зі сталі 14MoV63 на кінетичні особливості росту втомних тріщин. Показано, що в міру зростання тиску пари в паропроводі, який визначає напружено-деформований стан у стінці труби, показники порогової тріщиностійкості виявляють тенденцію до зниження. Випробування за постійного розмаху коефіцієнта інтенсивності напружень виявили пришвидшення росту тріщини у внутрішніх шарах стінки труби в металі, експлуатованому за нижчого робочого тиску пари, та поблизу зовнішньої поверхні - у металі, експлуатованому за вищого тиску. Запропоновано математичну модель росту зернограничних тріщин за умови впливу високої температури. Вважали, що тріщина росте внаслідок злиття пор попереду її вершини, зародження та ріст яких відбувається за вакансійним механізмом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Kozlovskii M. P. 
Self-Consistent Description of the Critical Behaviour of Three-Dimensional Ising-Like Systems: the Phase Transition Temperature as a Function of Microscopic Parameters = Самоузгоджений опис критичної поведінки тривимірних ізінгоподібних систем, температура фазового переходу як функція мікроскопічних параметрів / M. P. Kozlovskii, V. V. Dukhovii, I. V. Pylyuk // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 4-5. - С. 512-514. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

У рамках самоузгодженого опису критичних властивостей тривимірної ізінгівської системи одержано рівняння для температури фазового переходу та знайдено його розв'язок. Досліджено залежність критичної температури від співвідношення мікроскопічних параметрів системи (радіуса дії експонентно спадного потенціалу взаємодії частинок і сталої простої кубічної гратки).


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Martynyuk A. A. 
Stability and Liapunov's Matrix Functions Method in Dynamical Systems = Устойчивость и метод матричных функций Ляпунова в динамических системах / A. A. Martynyuk // Приклад. механика. - 1998. - 34, № 10. - С. 144-152. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Викладено нове узагальнення матрично-значних допоміжних функцій. Матрично-значна функція є структурою, з елементів якої будуються як скалярна, так і векторна функції Ляпунова, що застосовуються при аналізі стійкості нелінійних систем. Концентрація матрично-значних функцій, що викладена у статті додає гнучкості прямому методу Ляпунова в нелінійній динаміці систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Symmetry in Nonlinear Mathematical Physics : Proc. of the Third Inetrn. Conf. Symmetry in Nonlinear Mathematical Physics. Pt. 1 / ed.: A. G. Nikitin. - K., 2000. - 264 p. c. - (Proc. of Inst. of Math. of NAS of Ukraine; V. 30). - англ.

Опубліковано матеріали III міжнародної конференції, яка відбулася 12 - 18 липня 1999 р. у Києві. Розглянуто питання подальшого розвитку та застосування теоретико-групових методів у сучасній математичній фізиці та теорії диференціальних рівнянь. Поряд з аналізом симетрії та побудовою точних розв'язків складних багатовимірних нелінійних рівнянь, дані методи дозволяють будувати адекватні математичні моделі у фізиці, механіці, математичній біології та інших природничих науках.


Індекс рубрикатора НБУВ: В311я431(0) + В161.621я431(0)

Шифр НБУВ: Ж68890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Symmetry in Nonlinear Mathematical Physics : Proc. of the Third Inetrn. Conf. Symmetry in Nonlinear Mathematical Physics. Pt. 2 / ed.: A. G. Nikitin. - K, 2000. - 264 p. c. - (Proc. of Inst. of Math. of NAS of Ukraine; V. 30). - англ.

Розглянуто процес застосування теоретико-групових методів у сучасній математичній та теоретичній фізиці, а також інших природничих науках. Значну увагу приділено квантовим групам, зображенню груп і алгебр Лі та деяким прикладним задачам, що досліджуються з використанням симетрійного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В311я431(0) + В152.3я431(0) + В152.82я431(0)

Шифр НБУВ: Ж68890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Dolinsky A.  
The improvement of spray dryers design technique = Совершенствование методов расчета распылительных сушилок / A. Dolinsky, Yu. Volovik // Пром. теплотехника. - 2000. - 22, № 2. - С. 36-41. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Розроблено математичну модель процесів, що мають місце в розпилювальних сушарках з відцентровим розпилюванням матеріалу. Показано, що рух газової фази в сушильній камері визначається роботою розпилюючого механізму. Наведено порівняння результатів розрахунку з даними роботи промислових розпилювальних сушарок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського