Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (50)Тематичний інтернет-навігатор (103)Наукова електронна бібліотека (112)Автореферати дисертацій (224)Книжкові видання та компакт-диски (878)Журнали та продовжувані видання (46)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЖНАРОДНЕ$<.>+<.>K=БІБЛІОТЕЧНЕ$<.>+<.>K=СПІВРОБІТНИЦТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1915
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми міжнародних відносин : Зб. наук. пр. Вип. 21, ч. 2 / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2000. - 239 с. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми правового регулювання діяльності банків на фондовому ринку України. Детально проаналізовано співробітництво країн-членів Європейського Союзу у боротьбі з організованою злочинністю. Окремі статті присвячено податковому стимулюванню інноваційної діяльності. Визначено сучасні тенденції реалізації міжнародної правосуб'єктності палестинських арабів, особливості міжнародно-правового регулювання космічних комерційних запусків у двосторонніх угодах, розглянуто правові засади створення та регулювання вільних економічних зон країн Східної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-6я54 + Т3(0)0-6я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми міжнародних відносин : Зб. наук. пр. Вип. 21, ч. I / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2000. - 207 с. - укp.

Проаналізовано політичне співробітництво України та Південно-Африканської Республіки. Основну увагу приділено іспанським повстанням та національному руху корінного населення у Латинській Америці у XVI - XX ст. Визначено роль ООН у врегулюванні конфліктів на терені колишньої Югославії, перспективи політичної інтеграції країн Латинської Америки та Карибського басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-6я54 + Т3(0)0-6я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бібліотечне краєзнавство як складова частина регіональної культурної політики : Матеріали міжвід. наук.-практ. конф., 26 верес. 2000 р. / ред.: С. М. Миценко; уклад.: В. О. Ярошик; Упр. культури Харк. облдержадмін. - Х., 2001. - 80 c. - укp.

Висвітлено стан бібліотечного краєзнавства Харківщини на сучасному етапі, розвиток краєзнавчої бібліографії у регіоні, історію та перспективи. Проаналізовано участь Харківської державної наукової бібліотеки у створенні репертуару національної книги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73в2:Д891я431(4УКР) + Ч755.27я431(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА609832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лютий І. О. 
Валютна політика та перспективи входження України в міжнародне економічне співтовариство / І. О. Лютий. - К. : Курс, 2000. - 58 c. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Розглянуто ключові аспекти валютної політики Національного банку України та механізм курсоутворення у державі. Досліджено процеси співпраці України з міжнародними фінансово-кредитними організаціями, а також проблеми залучення іноземних інвестицій у вітчизняну економіку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Георгієвський В. П. 
Внесок Державного наукового центру лікарських засобів у розвиток фундаментальних та прикладних досліджень по створенню вітчизняних препаратів / В. П. Георгієвський, О. І. Гризодуб, М. Г. Левін, М. В. Штейнгарт, С. І. Діхтярьов, Н. Ф. Маслова, І. П. Ковальов, С. В. Гладченко // Укр. хим. журн. - 1999. - 65, № 1. - С. 67-72. - укp.

Описано досягнення наукового центру в галузі хімії, технології і фармакології. Відображено співробітництво ДНЦЛЗ з інститутами НАН України щодо створення ряду нових лікарських препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Смолянюк В.  
Військове співробітництво України і Росії між полюсами реальності та ірреальності (геополітичний аналіз) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто позицію України стосовно військових аспектів співробітництва з країнами СНД, умови непідписання Україною ряду колективних документів військово-політичного характеру, намагання нашої держави перейти до співробітництва у військовій сфері на двосторонніх засадах. Наголошено, що основним вектором у схемі співробітництва України з ареалом СНД залишається вектор українсько-російського співробітництва. У цьому контексті визначено концептуальні моменти політики РФ щодо країн СНД, основні пункти її Воєнної доктрини. Вміщено таблиці, де порівняно геополітичні пріоритети Російської Федерації та України, динаміку довіри населення США та Росії до національних збройних сил тощо. Зроблено висновок, що відмінності у геополітичних орієнтирах України та РФ, розбіжність національних інтересів обох держав, принципова відмінність їх військових традицій та інше позначається на українсько-російських міждержавних відносинах.


Ключ. слова: збройні сили, військове співробітництво, військова могутність, Воєнна доктрина, геополітичні інтереси
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Доповідь про стан навколишнього природного середовища в Сумській області за 1998 рік / уклад.: М. І. Босенко; Держ. упр. екол. безпеки в Сум. обл. - Суми, 1999. - 139 c. - укp.

Висвітлюється екологічна ситуація в Сумській області, повідомляється про вплив забруднення навколишнього середовища на здоров'я населення. Розкриваються особливості природно-техногенної (екологічної), ядерної та радіаційної безпеки, а також екологічної безпеки оборонної діяльності та конверсії військово-промислового комплексу. Характеризується державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, особливості управління в галузі охорони довкілля, міжнародне співробітництво у сфері екології та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дослідження світової політики: Проблеми і судження : Зб. пр. вчених / ред.: Є. Є. Камінський; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. - К. : Знання, 1998. - 55 c. - укp.

Висвітлюється політична культура і суспільні зміни на латиноамериканському континенті, особливості європейського курсу Великої Британії. Повідомляється про єврорегіональне співробітництво етносів, характеризується бразильська криза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Луцишин Н.  
Економічні аспекти бар'єрного ефекту кордону: теоретичний підхід / Н. Луцишин // Регіон. економіка. - 2001. - № 1. - С. 195-204. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розкрито дуалістичну суть кордону, його функції та роль у діяльності фірм і ринку прикордонних територій. Розроблено функціонально-просторову стратегію подолання кордонних бар'єрів через співробітництво фірм і перехід від концепції прикордонного співробітництва до концепції транскордонного співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)80 + У9(4)298

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Законодавство України та міжнародне право (проблеми гармонізації) : Зб. наук. пр. Вип. 4 / ред.: В. Ф. Опришко; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. - К., 1998. - 298 с. - рус.

З позицій міжнародно-правової та вітчизняної юридичної науки розглядаються актуальні проблеми гармонізації національного законодавства України з міжнародною правовою системою, розв'язання яких сприятиме становленню України як демократичної, соціальної, правової держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(4УКР) + Х91-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж 69234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Звіт про діяльність Національної Академії наук України у 1998 році : Проект: У 2 ч. Ч. 1 / НАН України. - К. : Наук. думка, 1999. - 216 c. - укp.

Розкриваються основні напрями діяльності Національної академії наук України 1998 р., найвагоміші досягнення в галузі природничих, технічних, суспільних і гуманітарних наук. Значну увагу приділено науково-організаційній роботі, діяльності Загальних зборів, Президії і Бюро Президії НАН України, секцій, відділень наук, регіональних наукових центрів НАН України і Міністерства України у справах науки і технологій. Міститься інформація про діяльність наукових рад, комітетів, комісій, товариств, роботу з кадрами, міжнародні наукові і зовнішньоекономічні зв'язки, співробітництво НАН України з Міжнародною асоціацією академії наук, видавничу діяльність, внесок підприємницьких структур, стан конструкторсько-технологічної та дослідно-виробничої бази. Вміщено відомості про фінансування та матеріально-технічне забезпечення наукового пошуку, капітальне будівництво, соціально-побутове та господарське обслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)712

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Матеріали міжнародної наукової конференції "Ялта-2000. Роль Європи в ХХІ столітті", 7 - 9 трав. 2000 р. / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, "Ялта- 2000. Роль Європи в ХХІ столітті", міжнародна наукова конференція. - Ялта, 2000. - 286 c. - укp.

Розглянуто міжнародне становище в Європі від Ялтинської угоди до падіння Берлинського муру у 1945 - 1989 рр., євроатлантичні відносини на сучасному етапі. Розкрито роль НАТО та ЗЄС у майбутній архітектурі європейської безпеки, проаналізовано питання моделювання та прогнозування міжнародних політичних конфліктів у Європі у ХХІ ст., а також роль України у формуванні нової панєвропейської архітектури безпеки. Висвітлено деякі теоретичні аспекти сучасних європейських інтеграційних процесів, актуальні проблеми зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї. Визначено роль регіоналізму в політиці інтеграції Європи, політичні, економічні та стратегічні чинники європейського вибору України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0) я431 + Т3(0)64-6 я431 + С5*666,4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Михайло Грушевський і сучасність : Матеріали міжнар. наук. конф., присвяч. 130-річчю від дня народж. М.С.Грушевського / ред.: А. Г. Слюсаренко; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Редакц.-видавн. центр "Київ. ун-т", 1998. - 85 c. - укp.

Розкрито значення творчої спадщини М.С.Грушевського для української історичної науки. Висвітлено погляди історика на проблеми української державності, територіальний устрій України, розселення і походження українського народу, міжнародне співіснування, релігійне життя України в XIX ст. Обгрунтовано значення досліджень науковця з історії Київщини періоду пізнього середньовіччя, проведено порівняльний аналіз моделей соціально-економічної політики М.Грушевського та П.Скоропадського тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я431 + Т3(4УКР)61-8 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Молодий будівничий України. Вип. 5. Матеріали третьої студент. наук. конф. "Державотворення в Україні", 17-18 трав. 1998 р. / ред.: Х. В. Хачатурян; Міжнар. ін-т лінгвістики і права. - К., 1998. - 217 с. - укp. - рус.

Розглядаються особливості концепції державного суверенітету та її втілення у Декларації незалежності США, принципи кримінального права, правове урегулювання працевлаштування іноземців в Україні, міжнародне співробітництво у сфері боротьби зі злочинністю, проведено порівняльний аналіз конституційного ладу виконавчої влади України та Грузії. Висвітлюються напрямки розвитку банківських послуг в Україні, шляхи становлення національної економіки України, операції з цінними паперами на українській біржі, позитивні та негативні наслідки грошової реформи, деякі актуальні питання подолання економічної кризи в Україні. Характеризується діяльність Міжнародного валютного фонду на Україні, сучасний стан та перспективи розвитку торгівельно-економічного співробітництва України з Угорщиною, Польщею, Японією, Словацькою Республікою та іншими країнами. Аналізується сучасна українська журналістика, правовий статус іноземців в Україні, гарантії забезпечення прав та свобод громадянина в Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)я

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Міжнародна науково-практична конференція "Процес соціалізації у контексті традиційної народної культури", 14 - 17 груд. 2000 р. : Тези доп. / Харк. держ. акад. культури, "Процес соціалізації у контексті традиційної народної культури", Міжнародна науково- практична конференція (2000). - Х. : Регіон-інформ, 2000. - 80 c. - укp.

Вміщено тези доповідей провідних науковців та практиків України, Росії, у яких розглянуто питання сучасного стану традиційної народної культури, культурологічні аспекти його вивчення: фактор протидії негативним проявам глобалізації, культурна спадщина в системі цінностей титульного та малих народів в Україні, аспекти методології дослідження сучасного стану традиційної культури, вплив традиційної народної культури на формування особистості, міжнародне адміністративне районування та проблеми вивчення традиційного пісенного фольклору, форми побутування фольклору в сучасному культурному середовищі, історичні тенденції розвитку декоративно-прикладних промислів на Слобожанщині, ритмо-структурні коди музичного фольклору.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671 я431 + Т597 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Климчук Ю. В. 
Міжнародне гуманітарне право і зброя масового знищення / Ю. В. Климчук // Пробл. законності: Респ. міжвідом. наук. зб. - 2001. - Вип. 48. - С. 205-210. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х919.141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69059 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Дмитрієв А. І. 
Міжнародне гуманітарне право: основи концепції / А. І. Дмитрієв; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : Логос: Фахівець, 1999. - 119 c. - укp.

Представлено теоретичне дослідження актуальної для міжнародного права проблеми, пов'язаної із визначенням природи та змісту міжнародного гуманітарного права, визначено його джерела та принципи. На підставі системного підходу аналізується міжнародний захист прав людини як перманентний процес, що дає можливість увесь нормативний масив міжнародного гуманітарного права об'єднати у двох підсистемах, виділивши інститут, по-перше, що відноситься до міжнародного захисту прав людини у мирний час і, по-друге, той, що стосується міжнародного захисту прав людини у період збройних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дяченко В. І. 
Міжнародне гуманітарне право: філософсько-правова доктрина регулювання збройних конфліктів / В. І. Дяченко, М. В. Цюрупа, П. В. Шумський. - К. : КВГІ, 1998. - 103 c. - Бібліогр.: 107 назв. - укp.

Розглядається становлення й розвиток міжнародного гуманітарного права (МГП), яке регулює засоби й способи ведення збройної боротьби, полегшує долю хворих, поранених, військовополонених, встановлює права й відповідальність держав та громадян за порушення норм міжнародної поведінки. МГП представлено комплексною філософсько-правовою дисципліною, яка реалізує тенденцію сучасного міжнародного права - об'єднувати як юридичні норми, так і традиції й звичаї гуманної поведінки, синтезувати право Женеви й Гааги з новітніми юридичними й моральними здобутками світового співтовариства в рамках ООН (право Нью-Йорка). Підкреслюється необхідність і можливості формування міжнародно-правового поля регуляції сучасних збройних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.1 + Х002.012 + Ц35(0) + Ю6*668

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дяченко В. І. 
Міжнародне гуманітарне право: філософсько-правова доктрина регулювання збройних конфліктів : Навч. посіб. Ч. 1. Історія становлення / В. І. Дяченко, М. В. Цюрупа, П. В. Шумський; ред.: В. П. Андрущенко; Пер.: В. П Андрущенко; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Сфера, 1999. - 127 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення і розвитку права збройних конфліктів. Розглянуто війни і збройні конфлікти як об'єкти дії міжнародного гуманітарного права (права війни), природу міжнародного гуманітарного права в контексті класичної правової філософії. Доведено необхідність і можливості формування міжнародно-правового поля регуляції збройних конфліктів сучасності. Міжнародне гуманітарне право представлено комплексною філософсько-правовою дисципліною, яка реалізує тенденцію сучасного міжнародного права - об'єднувати як юридичні норми, так і традиції гуманної поведінки, синтезувати право Женеви і Гааги з новітніми здобутками світового співтовариства в рамках ООН (право Нью-Йорка). Смисл його у послідовному втіленні концепції гуманізації людської діяльності в екстремальних станах сучасних війн і збройних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ц35(0) + Х919.1 + Х002.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дмитрієв А. І. 
Міжнародне гуманітарне право: філософсько-правова доктрина регулювання збройних конфліктів : Навч. посіб. Ч. 2. Словник-довідник основних термінів і понять / А. І. Дмитрієв, В. І. Дяченко, М. В. Цюрупа; ред.: Ю. С. Шемшученко; Пер.: Ю. С Шемшученко; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Сфера, 1999. - 137 c. - укp.

Словник-довідник основних термінів і понять міжнародного гуманітарного права (права збройних конфліктів) нараховує 182 статті, розташованих у алфавітному порядку. Представлено не тільки короткі визначення основних принципів, норм та правил, які базуються на джерелах права Женеви, Гааги, Нью-Йорка, але і пояснення про основні поняття у контексті регуляції війн і конфліктів на гуманістичних правових засадах. Надано тлумачення нових термінів, які віддзеркалюють сучасні реалії складних міжнародних відносин під час збройних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.1 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342922 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського