Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (29)Тематичний інтернет-навігатор (29)Наукова електронна бібліотека (273)Автореферати дисертацій (232)Книжкові видання та компакт-диски (3201)Журнали та продовжувані видання (105)
Пошуковий запит: (<.>K=КАЛЕНДАРНІ$<.>+<.>K=СВЯТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1740
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дегтярьов М. Г. 
Андріївська церква / М. Г. Дегтярьов, В. І. Корнєєва. - К. : Техніка, 1999. - 120 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто один з шедеврів архітектури вітчизняного та світового значення - перлину архітектурної спадщини Києва доби бароко, зведену в середині ХVІІІ ст. за проектом Ф.-Б.Растреллі - Андріївську церкву; історію її спорудження. Наведено імена багатьох майстрів і народних умільців, що створили цю пам'ятку архітектури, в якій знайшли відображення досягнення науки, техніки та мистецтва ХVІІІ ст. Велику увагу приділено реставрації пам'ятки. Висвітлен участь у долі Церкви представників духовенства і багатьох діячів української культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-655 + Т3(4УКР-2К)-9 + Щ113(4УКР-2К)927.166.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кілессо С. К. 
Архітектурні та мистецькі скарби Богданового краю / С. К. Кілессо. - К. : Техніка, 2000. - 142 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Роботу присвячено історії, архітектурі та мистецькій спадщині першої гетьманської столиці Чигирина, улюбленої резиденції Б.Хмельницького у с.Суботові та Мотронинському Свято-Троїцькому монастирю в Холодному Яру. На основі багаторічних археологічних досліджень та історичних джерел запропоновано проекти реставрації Іллінської церкви-фортеці у Суботові - усипальниці визначного гетьмана, архітектурного ансамблю Мотронинського монастиря, старовинного замку в Чигирині, комплексу історичних адміністративних споруд, а також збудовано ошатну каплицю Покрови Пресвятої Богородиці, у крипті якої перепоховано сподвижників Б.Хмельницького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-4ЧЕК) + Щ113(4УКР-4ЧЕК) + Т3(4УКР-4ЧЕК)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Болгари в Україні : Наук.-допом. бібліогр. покажч. (1917 - 1941) / ред.: М. І. Сенченко; уклад.: Н. А. Дехтярьова; Кн. палата України. - К., 2000. - 148 c. - (Етноси України). - укp.

Подано інформацію про закони, за якими жила болгарська громада в Україні, а також про законотворчість у давній Болгарії та її вплив на Устав Я.Мудрого й церковні суди. Розкрито спільність історичної долі українського та болгарського народів у етногенезі, релігії, мові, культурі. Визначено роль українців у Болгарії на прикладі творчості видатного громадського діяча, емігранта, професора історії Софійського університету - М.П.Драгоманова. Відображено звичаї, обряди, святкування весіль за народними традиціями тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9БОЛ) + Т52(23=УКР6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бриколаж: Теория и история культуры : Сб. статей студ. науч. о-ва ф-та культурологии / ред.: Л. Стародубцева; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 1998. - 365 c. - рус.

Представлены статьи студентов и аспирантов Харьковской государственной академии культуры, отражающие собственную интерпретацию истории культуры, ее стилей. Исследуется вопрос о развитии философии и культуры в концепции Карла Ясперса, архетипы и символы К.Г.Юнга. Рассматривается культура декаданса во Франции рубежа ХІХ-ХХ вв., в частности, проблема корреляции философии и искусства в этот период. Описывается наскальное искусство Африки, эволюция архитектурного облика Святогорской обители. Анализируются аллегории и метафоры в сонетах Шекспира, тема безумия в творчестве Ф.Достоевского и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я43 + Т3(0)0-7 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Буковина - мій рідний край : Матеріали III іст.-краєзн. конф. молодих дослідників, студ. та науковців, Чернівці, 17 трав. 1998 р. / ред.: О. Масан; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. Каф. етнології, антич. і середньовіч. історії. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 130 c. - укp.

Висвітлено соціальну структуру, дохристиянські святилища і божества населення Північної Буковини ХІІ - ХІІІ ст. Розглянуто становище єврейського населення регіону за умов першої та другої російських окупацій (1914 - 1915 рр.), товариський рух та українські учительські товариства на Буковині, діяльність відомих буковинських діячів і дослідників (В.С.Залозецького, О.Кандиби, М.Поповича, М.Куєка та ін.). Особливу увагу приділено етнографічним аспектам, у т.ч. особливостям традиційної культури німців Буковини, традиціям заготовлення ткацької сировини наприкінці ХІХ - першій половині ХХ ст., а також опису деяких обрядів різних поселень місцевості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337) я431 + Т3(4УКР-4ЧЕР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Луців А. Г. 
Велика Русь - вільній Україні: [історія монет: кат.] / А. Г. Луців. - Т. : Збруч, 1999. - 144 c. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Наведено ідентифікацію та систематизацію золотників і срібників, а також новий погляд на монетні ряди князів Святополка, Ярослава та Володимира. Аналіз історичних матеріалів показав, що карбування монет мало масовий характер. Доведено циліндричність княжих "знаків", що трансформувалися у головні убори, з яких короношолом має найбільш завершену форму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кілессо Т. С. 
Видубицький монастир / Т. С. Кілессо. - К. : Техніка, 1999. - 127 c. - (Нац. святині України). - Библиогр.: 50 назв. - укp.

Книгу присвячено історії, архітектурі та мистецькій спадщині однієї з перлин вітчизняної культури - Видубицькому Свято-Михайлівському монастирю, одному з найбільш відомих центрів Давньої Русі, осередку духовного життя народу. На основі аналізу літературних та архівних джерел, матеріалів археологічних досліджень висвітлено багату на події історію монастиря, етапи формування унікального архітектурного ансамблю ХІ-ХІХ ст., розповідається про твори монументального живопису, безцінні скарби монастирської ризниці та старовинний некрополь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К) + Щ117.166(4УКР) + Т3(4УКР-2К) + Э372.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2000. - 639 с. - (Наук. зап. Остроз. акад; Т. III). - укp. - рус.

Вміщено наукові статті з актуальних питань історії Біблії в Україні, релігієзнавства, християнської філософії, психології та педагогіки. Досліджено християнські мотиви у літературі, музиці та мистецтві. Значну увагу приділено ролі Острозької Біблії у церковному та культурно-національному житті українців і білорусів ранньомодерного періоду. Окремі розділи присвячено діяльності Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - визначного вченого, державного, громадського та церковного діяча, а також феномену віри у контексті екзистенційної філософії Кіркегора та святоотцівської екзегетики. Висвітлено роль українського греко-католицького духовенства у міжвоєнний період та його участь в українському національно-визвольному русі у Східній Галичині. Детально проаналізовано християнську толерантність у контексті суспільно-політичних, релігійних, а також морально-психологічних проблем сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37я54(4Укр)3 + Э370.9я54(4Укр)3 + Ч311.350.4я43 + Т3(4Укр)0-7я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вісник Львівської комерційної академії. Сер. Гуманіт. науки. Вип. 3 / ред.: С. Д. Гелей. - Л., 2000. - 257 с. - укp.

Розглянуто проблеми духовного прогресу людини в українській філософії з найдавніших часів до XVIII ст. Значну увагу приділено регіональній структурі влади та місцевого самоврядування, національній ідеї та формуванню громадянського суспільства. Охарактеризовано ідеологію націоналізму та шовінізму в українському, російському та польському слов'янофільстві. Детально проаналізовано діяльність Т.Бульби-Боровця, Д.Вітовського, М.Галущинського, В.Липинського та ін. Окремі розділи присвячено світоглядно-виховному потенціалу звичаїв, повір'їв, свят та обрядів українського народу, феномену релігії, системі бінарності як парадигмальній основі міфологічної свідомості, а також Конституції Пилипа Орлика.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Гум. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мацько В. П. 
Гомін віків: українська література давньої доби в наукових дослідженнях Івана Огієнка / В. П. Мацько. - Хмельниц., 2000. - 132 c. - Бібліогр.: с. 123-127. - укp.

Розглянуто проблеми, досліджені відомим українським ученим-філологом І.І.Огієнком (1882 - 1972 рр.). Проаналізовано роль науковця у розвитку вітчизняної медієвістики. Наведено принципи поєднання в працях дослідника Святого Письма, давнього українського письменства та історії церкви як культурної цілісності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(7КАН=Ук)д Огієнко І. + Ш5(4УКР)3-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мацько В. П. 
Гомін віків: українська література давньої доби в наукових дослідженнях Івана Огієнка / В. П. Мацько; Асоц. вищ. закл. освіти України недерж. форм власності. - Хмельницький, 1999. - 131 c. - Бібліогр.: с. 121-131. - укp.

Викладено проблеми, що розв'язував у своїх наукових дослідженнях відомий український вчений-філолог І.І.Огієнко - автор підручника "Українська культура" (1918). Розглядаються особливості і характер методики І.Огієнка як дослідника пам'яток давнього українського письменства, принципи поєднання у його працях Святого Письма, давньоукраїнського письменства та історії церкви як культурної цілісності. Пропонується концепція художнього зображення І.Огієнком відомих історичних постатей, по-науковому трактується вченим вітчизняна полемічна література.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-319 + Ш4 г(7КАН=Ук)д Огієнко І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Толочко Л.  
До історії спорудження пам'ятника Володимиру Святому у Києві / Л. Толочко // Київ. старовина. - 2001. - № 1. - С. 170-178. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4К)47-7 + Щ133(4Укр-2К)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Красильников К. И. 
Древнее камнерезное искусство Луганщины / К. И. Красильников. - Луганск : Шлях, 1999. - 135 c. - Библиогр.: 75 назв. - рус.

Освещены материалы ранее неизвестных науке антропоморфных стел ранней бронзы и каменных изваяний половецкого искусства ХІ-ХІІІ вв., собранных в Луганской области. Автор, основываясь на суждениях об искусстве тюркских кочевников, предлагает свой вариант типологии, семантики, технологии изготовления статуй. Значительное внимание уделяется статуям и захоронениям, курганам и святилищам, карьерам и мастерским. Представлен каталог антропоморфных стел и половецких каменных изваяний Луганской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т493.4 + Т4(237УКР)26 + Щ135.7 г(4УКР-4ЛУГ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Духовна спадщина Патріярха Йосифа Сліпого і сучасні проблеми розвитку української науки та культури : Зб. наук. пр. / ред.: А. Рудницький. - Л. : Вид-во держ. ун-ту "Львів. політехніка", 2000. - 264 c. - (Вид. Реліг. Т-ва Українців Католиків США "Свята Софія". Представництво в Україні.Наук. сер.; 1). - Бібліогр.: 109 назв. - укp.

Висвітлено роль Патріарха Йосифа Сліпого в розвитку української культури і значення його діяльності для сьогодення, а також деякі проблеми сучасного розвитку української науки, культури, архітектури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028.2 Йосиф (Сліпий) + Э370.9(4УКР)-117 + Ч11 я43(4УКР) + Ч21 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Діячі науки і мистецтва рідного краю у розвитку української національної культури : Зб. матеріалів і тез наук. конф. 29-30 верес. 1998 р. / ред.: Г. С. Дем'янчук; Рівнен. держ. ін-т культури. - Рівне, 1998. - 237 c. - укp.

Висвітлюються питання національної культури й освіти в Галичині в 20-30 рр. XX ст. Описано вклад волиняків - жителів Канади - у розвиток науки і мистецтва Рівненщини. Розповідається про видатних громадських та культурних діячів М.Смотрицького, І.Вишенського, І.Огієнка, Ю.Тиховського, М.Черкавського, С.Вишнівського, О.Кисілевську, М.Шугаєвського, І.Свєшнікова та інших. Приводяться деякі народознавчі та українознавчі проблеми 40-60-х рр. XIX ст. у діяльності рівненської гімназії, обговорюється диференціація та індивідуалізація освіти в сучасних умовах. Простежується історія становлення музичного професіоналізму в Західній Україні у першій половині XX ст., описуються народні календарні свята в Києві тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11я431(4УКР) + Ч21я431(4УКР) + Щ03(4УКР)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Руденко М. Д. 
Енергія прогресу : Нариси з фіз. економії / М. Д. Руденко. - К. : Молодь, 1998. - 527 c. - укp.

До збірника популярних економічних праць відомого українського письменника і правозахисника увійшли роботи "Енергія прогресу", "Економічні монологи", есе "Не заглядаючи в святці", "Шлях до хаосу", а також окремі статті "Формула енергії прогресу як світова константа", "Рівновага багатства абсолютного й багатства відносного", "Сила і слабкість Адама Сміта", в яких розглядаються категорії фізичної економії, економічні теорії та їх історичні долі (економічні теорії Ф.Кене, А.Сміта), і які об'єднані темою критичного осмислення марксистської теорії диктатури пролетаріату.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Новиков А. А. 
Загадки огненного яйца пророка Илии: обоснование плазменной природы шаровой молнии / А. А. Новиков. - Винница : Континент-Прим, 1999. - 231 c. - Библиогр.: 108 назв. - рус.

Работа посвящена проблеме шаровой молнии - редкому и во многом не изученному явлению природы. Приводится краткая история изучения проблемы шаровой молнии, ее характерные особенности и состояние. Показывается противоречивость собранных фактов, не укладывающихся в рамки законов современной физики, формулируются основные нерешенные задачи. Дана общая характеристика атмосферы и электрофизических процессов, протекающих в ней и непосредственно связанных с шаровой молнией. Приводятся данные о процессах в линейной молнии, коронном разряде, огнях Святого Эльма. Изложены примеры описаний наблюдений шаровой молнии и ее обобщенные параметры. Обосновываются условия наиболее вероятного образования шаровой молнии в природе, кратко анализируются аналогичные физические процессы. Описываются успешные эксперименты по ее воспроизведению в лаборатории. Обобщаются достоинства электроплазмохимической модели шаровой молнии, обсуждаются и объясняются "уникальные" свойства шаровой молнии, показываются возможные области ее использования, направления развития теории шаровой молнии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д236.471.2я9 + В333.23я9

Шифр НБУВ: ВА588884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Записки Наукового товариства ім. Шевченка. Т. 236. Праці Комісії образотворчого та ужиткового мистецтва / ред.: О. Купчинський. - Л., 1998. - 675 с. - укp. - рус.

Розглянуто українське бароко та літургійне шитво XVII - XVIII ст., українську скульптуру періоду рококо. Охарактеризовано скульптуру другої половини XVI - XVII ст. у збірках Національного музею у Львові та художнє каменярство у місті, антропоморфні скульптури палеометалу з теренів Верхньої Наддністрянщини. Описано фрески каплиці святої Трійці Люблінського замку, графічні взірці в українському іконописі зазначеного періоду, давньоукраїнську рельєфну ікону ХІ - початку XIV ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)я43 + Щ123(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Висоцький С. О. 
Золоті ворота в Києві : Пер. з рос. / С. О. Висоцький. - К. : Техніка, 2000. - 160 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Роботу присвячено вивченню видатної архітектурно-історичної пам'ятки оборонного будівництва Київської Русі - Золотим воротам у Києві, які слугували понад 700 років головним в'їздом у місто. Основну увагу приділено легендам про Михайлика та хана Батия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)4 + Щ113(4УКР-2К)4 + Щ110.83 + Щ117.16(4УКР-2К)

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шейко В. Н. 
История художественной культуры. Средние века. Возрождение : Учебник для студ. вузов искусства и культуры / В. Н. Шейко, А. А. Гаврюшенко, А. В. Кравченко; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 1999. - 228 c. - рус.

Рассматрена художественная культура западноевропейского Средневековья и эпохи Возрождения на протяжении V - ХVІ вв. Проанализированы теологические основы средневекового искусства, описаны основные художественные течения и направления средневековой культуры - Каролингское Возрождение, романская и рыцарская культуры. Особое внимание уделено готическому направлению и выдающимся архитектурным шедеврам, созданным в этом стиле - Реймскому и Шартрскому соборам, Собору Парижской Богоматери, Святой капелле в Париже. Исследованы основные этапы развития художественной культуры Возрождения, подчеркнут огромный вклад, внесенный выдающимися художниками (Рафаэлем, Тицианом, Леонардо да Винчи и др.) в мировую культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)42 я73 + Т3(0)4-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського