Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (145)Автореферати дисертацій (535)Книжкові видання та компакт-диски (867)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗБРОЙН$<.>+<.>K=ПРОТИСТОЯНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5079
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Губань Р.  
Si vis pacem, para bellum / Р. Губань // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 64-69. - Библиогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено проблему сучасного протистояння США та Росії, питання використання коштів на потреби армії та озброєння в кожній з цих країн. Показано, що інновації у виробництві військової техніки призвели до того, що зараз світ перебуває на початковій стадії нової військово-технічної революції. Висвітлено напрями цієї революції, приклади нової зброї та наслідки її використання.


Ключ. слова: військово-технічна революція, нові системи озброєнь, кавітація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Т3(4Рос)64-64(7США) + Т3(7США)63-64(4Рос)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми міжнародних відносин. Вип. 6, ч.3 / ред.: Л. В. Губерський; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар, відносин. - К., 1998. - 152 с. - рус.

Висвітлюються принципи міжнародних договорів і договірних зобов'язань у результаті виникнення збройного конфлікту. Простежуються тенденції розвитку методу міжнародно-правового регулювання, розглядаються міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування, проблеми правонаступництва держав щодо договорів у міжнародному праві. Розкриваються питання оподаткування експортно-імпортних операцій в Україні, кодифікації і прогресивного розвитку права міжнародних договорів, а також аналізуються сучасні універсальна та регіональна системи колективної безпеки та участь України в їх функціонуванні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(0)я431 + У58я431 + У9(4УКР)8я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Демчук П. О. 
Актуальні проблеми ідеологічної роботи в збройних силах України : Навч. посіб. для слухачів ін-ту / П. О. Демчук; Київ. військ. гуманіт. ін-т. - К., 1998. - 163 c. - Бібліогр.: с. 160-162. - укp.

Проаналізовано наявні в зарубіжній літературі підходи до визначення сутності ідеології та її соціальної ролі. Розглядаються проблеми сутності і змісту ідеологічного плюралізму, співвідношення і взаємодії часткових ідеологій різних соціальних груп та відповідних політичних сил і загальносуспільної ідеології як системи узгоджених ціннісних орієнтацій усіх суспільних сил. Розглядаються питання національного та інтернаціонального у вихованні особового складу, релігійного і філософського світосприйняття та світорозуміння, досвід організації і реалізації виховного процесу в збройних силах сучасних розвинутих країн (США, Франції, Великобританії).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,6(4УКР)301

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кокін С. А. 
Анотований покажчик документів з історії ОУН і УПА у фондах державного архіву СБУ. Вип. 1. Анотований покажчик документів з фонду друкованих видань (1944 - 1953) / С. А. Кокін; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 208 c. - укp.

Наведено анотовані документи з історії Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА), що містяться у фонді друкованих видань Державного архіву Служби безпеки України. Головну увагу приділено документам відомчого походження (радянських органів державної безпеки), які містять найбільш чіткі відомості узагальнюючого характеру стосовно організаційної побудови та діяльності підпілля ОУН і збройних загонів УПА 1943 - 1953 рр., або розкривають ступінь причетності та суб'єктивне ставлення до них різних осіб, зокрема, членів Центрального проводу ОУН М.Степаняка, П.Дужого, В.Галаси, керівників проводу ОУН Буковини М.Гайдука, А.Галицької, одного з вищих командирів УПА О.Луцького та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Требін М.  
Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 39-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено питання можливості переходу до організації української армії на професійних засадах: аргументи на користь цього, основні аспекти такого переходу (економічний, військовий, соціально-політичний), а також питання військового бюджету, формування резервів. Наведено таблиці, що ілюструють військові видатки деяких країн. Порівняно Збройні Сили України та її сусідів за окремими критеріями.


Ключ. слова: професійна армія, військові потреби, Збройні Сили України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Смолянюк В.  
Армія США як чинник геостратегічного лідерства Вашингтона ("фотографія" військово-політичних можливостей Сполучених Штатів на старті ХХІ століття) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано військово-політичний курс США та особливості військового будівництва цієї держави. Визначено мету США - створення найкращих в світі, повноцінних, збалансованих збройних сил, які відповідають вимогам ХХІ ст., спроможних забезпечити військову перемогу й одержання Вашингтоном політичних дивідендів у будь-якому регіоні світу. Досліджено напрями "життєво важливих інтересів" США, військово-політичні механізми впливу на різні країни, позитивні та негативні характеристики американської військової сфери.


Ключ. слова: збройні сили США, військове будівництво, військовий бюджет, військова стратегія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Силантьев В. И. 
Большевики и Православная церковь на Украине в 20-е годы / В. И. Силантьев. - Х. : ХГПУ, 1998. - 232 c. - Библиогр.: с. 202-228 - рус.

На основі архівних документів та інших джерел розкривається характер державно-церковних відносин в Україні в 20-ті рр., висвітлюються основні напрями діяльності КП(б)У по витісненню православної ідеології, а також економічне, політичне і правове становище духовенства та звичайних віруючих в період, коли протистояння більшовицької партії і Православної церкви в республиці набуло особливого загострення і супроводжувалося багатьма трагічними подіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э372.09(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Юрчишин В. В. 
Валютні кризи / В. В. Юрчишин; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2000. - 200 c. - Бібліогр.: 99 назв. - укp.

Висвітлено питання становлення та розвитку валютної політики у країнах світу в 1990 - 2000 рр. Проаналізовано режими валютних курсів, зокрема, у державах Європейського Союзу, Центральної та Східної Європи, Південно-Східної Азії, Латинської Америки та в Україні. Розглянуто макроекономічні моделі впливу валютної політики на економічний розвиток. Особливу увагу приділено проблематиці валютних криз, чинникам їх розвитку, а також інструментам протистояння.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Влада і церква в Україні (перша половина ХХ століття) : Зб. наук. пр. / ред.: В. О. Пащенко; Від-ня релігієзнавства Ін-у філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - Полтава, 2000. - 136 c. - укp.

Проаналізовано роль релігії у системі загальнолюдських цінностей, значення християнства у розвитку національної культури та відносин влади і християнських конфесій в Україні протягом першої половини ХХ ст. Значну увагу приділено правовій культурі православного духовенства на початку ХХ ст., розвитку релігійної освіти у період національно-визвольних змагань, проблемам становлення українського молодіжного християнського руху за умов радянської антирелігійної політики, а також ідеологічному протистоянню церкви і держави під час утвердження тоталітарної ідеології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-115 + Т3(4УКР)6-315 я4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гусаков В.  
Війна в Судані як приклад міжцивілізаційного конфлікту ХХІ століття / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 82-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто збройний конфлікт у Судані (поряд з Іраном та Пакистаном, сьогодні він є провідним центром ісламського відродження та його світової експансії), охарактеризований як міжцивілізаційний (зіткнення ісламської та західної цивілізацій, збройна боротьба ісламо-арабської півночі з чорношкірим християнським півднем). Особливу увагу приділено визначенню типології цього конфлікту та шляхам його фінансуванню.


Ключ. слова: конфлікт, "ісламський інтегризм", Судан
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Требін М.  
Війни століття, що наступає: якими вони можуть бути? / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 62-75. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто можливий варіант воєн нового століття, що базується на наслідках військово-технічної революції (ВТР) та сучасних тенденціях збройної боротьби. Визначено особливості ВТР, основні тенденції сучасної збройної боротьби. Зроблено прогноз щодо ймовірного характеру, географії, сфер боротьби, зброї можливих воєнних конфліктів. Наголошено на необхідності зважати на світові тенденції щодо використання зброї, особливості сучасного етапу ВТР через відставання України у сфері озброєння, що є загрозою для національної безпеки країни.


Ключ. слова: війни, збройний конфлікт, ВТР, бойові дії
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ягупов В. В. 
Військова дидактика : Навч. посіб. / В. В. Ягупов; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 399 c. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Викладено основи, тенденції та особливості військово-дидактичного процесу у Збройних силах України. Комплексно розглянуто основні компоненти навчання військових. Проаналізовано їх зміст і напрямки удосконалення в сучасних дидактичних концепціях. Висвітлено методи навчання воїнів та обгрунтовано їх методику. Наведено тести та завдання для самоконтролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)301 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Соколов С. В. 
Військова дисципліна як об'єкт соціально-філософського аналізу / С. В. Соколов. - К. : Наук. світ, 1999. - 48 c. - Бібліогр.: 138 назв. - укp.

Узагальнено вітчизняний та іноземний суспільно-історичний досвід про формування та еволюції соціального феномену "військова дисципліна". Висунуто ідею про взаємозв'язок світогляду та військової дисципліни за умов будівництва та реформування Збройних Сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)242 + Ю6*668

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Смолянюк В. Ф. 
Військова могутність України: Теоретико-методологічні засади формування і розвитку (політологічний аналіз досвіду 1990-х років) / В. Ф. Смолянюк. - К.; Ірпінь : ВТФ "Перун", 2000. - 466 c. - Бібліогр.: с. 408-445. - укp.

Розкрито механізм формування військової могутності України. Розроблено концепцію компенсаційного впливу політичного потенціалу військової могутності на її загальний стан за умов комплексних соціально-економічних і політичних перетворень у державі. Запропоновано методологічні здобутки теорії синергетики з метою висвітлення складності та суперечливості процесу збройного забезпечення державотворчих зусиль в Україні та за її межами. Визначено особливості впливу військової політики України на кількісні та якісні параметри її військової могутності. Враховано міжнародні аспекти формування оборонної сфери України у контексті зміщення акцентів військового будівництва у країнах НАТО та Російській Федерації. Показано вплив геополітичних чинників на вирішення оборонних проблем України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Смолянюк В.  
Військова реформа в Україні: необхідність? вимушеність? приреченість? / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 72-81. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Зазначено, що протягом 1991 - 1999 рр. українська держава довела життєздатність своєї військової сфери. Досліджено питання про здатність військової організації держави функціонувати так само ефективно за умов розгортання бойових дій із застосуванням високотехнологічної зброї. Розглянуто моделі сучасних військових сил (передових та основних сил оборони, стратегічних резервів), заходи, визнані військово-політичним керівництвом необхідними для здійснення військової реформи, яка є об'єктивною реальністю. Наголошено, що зволікання з її проведенням неприпустиме з геополітичних і внутрішньодержавних причин.


Ключ. слова: військова реформа, Збройні Сили України, військова могутність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Смолянюк В.  
Військова сила, цінності демократії та національні інтереси: варіанти взаємодії у сучасному світі. (Закінчення) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 35-41. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто можливості використання збройних сил сучасної демократичної правової держави, напрями небойової діяльності збройних сил більшості держав світу. Проаналізовано обставини, що сприяють створенню потенційної можливості Азії досягти панування над західним світом. Зауважено, що майбутні геополітичні перетворення визначають доцільність військового будівництва у демократичних правових державах як першочерговий захід їх державотворчого процесу.


Ключ. слова: демократія, збройні сили, небойова діяльність збройних сил, двополюсний світ
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Котляр Ю. В. 
Військова історія України : Навч. посіб. / Ю. В. Котляр; Миколаїв. навч.-наук. центр Одес. нац. ун-ту ім. І.І.Мечникова. - Миколаїв; О., 2000. - 101 c. - укp.

Зроблено спробу показати розвиток Збройних сил України від княжих часів до сьогодення і роль у даному процесі українського повстанства. Розглянуто структуру війська княжих часів (XI - XIV ст.), його стратегію, визначено діяльність полководців. Досліджено основи побудови Збройних сил українського козацтва (XVI - XVIII ст.), а також головне завдання українського козацького війська Б.Хмельницького. Відзначено видатних полководців даної доби. Наведено факти про знищення Запорізької Січі та запровадження в Україні московського адміністративного устрою. Розглянуто пластунський та січовий рухи в Україні (кінець XIX - початок XX ст.). Наведено історичні дані стосовно повстанського руху Півдня України, а також збройних сил України у періоди національно-визвольної революції та громадянської війни, тоталітарного режиму. Показано передісторію створення Збройних сил незалежної України, її законодавчу базу, роди військ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 я73 + Т3(4УКР)0-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Смолянюк В.  
Військове співробітництво України і Росії між полюсами реальності та ірреальності (геополітичний аналіз) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто позицію України стосовно військових аспектів співробітництва з країнами СНД, умови непідписання Україною ряду колективних документів військово-політичного характеру, намагання нашої держави перейти до співробітництва у військовій сфері на двосторонніх засадах. Наголошено, що основним вектором у схемі співробітництва України з ареалом СНД залишається вектор українсько-російського співробітництва. У цьому контексті визначено концептуальні моменти політики РФ щодо країн СНД, основні пункти її Воєнної доктрини. Вміщено таблиці, де порівняно геополітичні пріоритети Російської Федерації та України, динаміку довіри населення США та Росії до національних збройних сил тощо. Зроблено висновок, що відмінності у геополітичних орієнтирах України та РФ, розбіжність національних інтересів обох держав, принципова відмінність їх військових традицій та інше позначається на українсько-російських міждержавних відносинах.


Ключ. слова: збройні сили, військове співробітництво, військова могутність, Воєнна доктрина, геополітичні інтереси
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ільчук Л.  
Військовий бюрократизм як гальмо демократизації Збройних Сил (політико-правовий аспект) / Л. Ільчук // Право України. - 2001. - № 3. - С. 91-94. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)111-7 + Ц4,8(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Вісник Львівського університету. Вип. 21 / ред.: М. Присяжний. - Л., 2001. - 571 c. - (Журналістика). - укp.

Розглянуто основи масового спілкування як духовного єднання та порозуміння. Висвітлено правові засади діяльності українських мас-медіа. Охарактеризовано здобутки та недоліки дослідників української преси. Досліджено проблеми політичного маркетингу в Україні. Проаналізовано роль місцевого телебачення у створенні іміджу політичного лідера. Визначено шляхи оптимізації функціонування преси Збройних Сил України. Викладено концепції функціонування якісної преси в Україні. Розкрито деякі аспекти типолого-технологічних особливостей нових медіа в Україні. Описано принцип історичної ретроспекції як інноваційний змістовий аспект передач Національної радіокомпанії України. Відображено проблеми вивчення історії української журналістики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ж. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського