Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (551)Книжкові видання та компакт-диски (615)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОБРИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2689
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Агробіологічні основи землеробства / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2000. - 310 с. - (Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту; Вип. 10). - укp. - рус.

Розглянуто актуальні питання землеробства і рослинництва, зокрема, наведено результати дослідження залежності продуктивності та врожайності сільськогосподарських культур (картоплі, озимої пшениці, сої, проса, гороху, яблуні, льону-довгунцю, кормових буряків, ярого ячменю) від строків внесення добрив і способів обробітку грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Агробіологічні основи землеробства / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2001. - 193 с. - (Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту; Вип. 15). - укp.

Охарактеризовано вплив мінеральних добрив і густоти посіву на урожайність та якість зерна ярого ячменю. Розглянуто векторні властивості західного квіткового трипса Frankliniella occidentalis (thysanoptera, thripidae) за умов закритого грунту України та індивідуальні особливості росту, розвитку та формування врожаю різностиглих гібридів кукурудзи. Наведено результати досліджень стійкості помідора до макроспоріозу та фітофторозу, запропоновано критерії діагностики та класифікацію функціонально-екологічних параметрів грунтоутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14я54(4Укр) + П2-4я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Славов В. П. 
Агроекологічна оцінка якості кормових буряків, вирощених на різних фонах добрив / В. П. Славов, Г. М. Мартенюк // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 173-177. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено дослідження щодо вивчення впливу органічного та органо-мінерального фону добрив на урожай, кормову цінність і екологічну чистоту кормових буряків за умов кормової сівозміни Полісся України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-434(4Укр1),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філон І. І. 
Агроекологічний стан чорнозему типового при окультуренні та продуктивність і якість урожаю рослин / І. І. Філон; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2000. - 88 c. - Бібліогр.: 92 назв. - укp.

Розглянуто агроекологічний стан чорнозему типового різного гранулометричного складу лівобережного Лісостепу України у процесі окультурення. Подано характеристику кількісного вмісту гумусу, його складу та якості, рухливості, закономірностей зміни азотного, фосфатного і калійного режимів, фізико-хімічних властивостей, мінералогічного складу великої та мулистої фракцій. Визначено продуктивність та якість сільськогосподарських культур за умов тривалого застосування добрив і зрошення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17(4УКР) + П032.6(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яромій Р. М. 
Агротехнічна і економічна ефективність способів обробітку грунту, добрив, заходів догляду за посівами кукурудзи / Р. М. Яромій // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 2. - С. 22-24. - укp.

Встановлено, що заміна оранки грунту на глибину 25-27 см обробітком культиватором КПЕ-3,8 на 12-14 см суттєво не вплинула на його агрофізичні властивості та біологічну активність, але призвела до більшої забур'яненості посівів. На полях з відносно високою родючістю грунту та низькою забур'яненістю є можливість заміни оранки мілким плоскорізним обробітком. Це веде до зменшення прямих затрат, витрат палива та енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325 + П212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Том'юк Б. П. 
Агрохімічний аналіз : Навч. посіб. / Б. П. Том'юк, В. А. Нікорич; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 92 c. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Викладено основні методи агрохімічного аналізу, подано стислу характеристику мінеральних та органічних добрив. Запропоновано методику розрахунку доз добрив на запланований урожай з урахуванням виносу та коефіцієнтів використання поживних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П04 я7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб.: Спец. вип. до V з'їзду УТГА (6-10 лип. 1998 р., м.Рівне). Ч. 2. Грунти - Екологія - Продовольство / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - Х., 1998. - 212 c. - укp.

Наведено результати досліджень з питань грунтознавства та агрохімії. Запропоновано використання геоінформаційних систем для ведення моніторингу земельних ресурсів, простежуються закономірності впливу гранулометричного складу на вміст гумусу в грунтах акумулятивного ряду, а також зміни молекулярної будови гумінових кислот в залежності від різних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Висвітлюються організаційні аспекти виробництва нових видів бактеріальних добрив. Досліджується вплив способів обробітку грунту, добрив і попередників на продуктивність культур та агрохімічні властивості грунту тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я431(4УКР)5 + П040 я431(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 59 / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - К. : Аграр. наука, 1998. - 174 с. - рус.

Викладено результати досліджень з охорони грунтів від ерозії та техногенного забруднення, запропоновано структуру автоматизованої інформаційної системи моніторингу земельних ресурсів, розглянуто технології ефективного і ресурсозберігаючого застосування добрив для підвищення продуктивності сільськогосподарських угідь. Досліджено принципи використання біологічних показників для оцінки токсичності забруднених грунтів, вплив різних систем обробітку грунту на продуктивність сівозміни і врожайність культур у південному Степу України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я5 + П04я5

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 60 / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - К., 2000. - 108 с. - рус.

Запропоновано нову систему районування території України за загальноєвропейськими принципами, окреслено перспективи розвитку земельної інформаційної системи на базі космічних технологій. Виявлено роль високодисперсних мінералів у екологічній стійкості грунту, закономірності поведінки високоосновних фосфатів кальцію в грунтах різного генезису та їх вплив на результати визначення рухомого фосфору. Досліджено особливості розвитку кореневих систем сільськогосподарських культур залежно від способу обробітку чорнозему, технології найбільш раціонального застосування добрив, меліорантів, систем обробітку грунту й адаптивних заходів щодо підвищення родючості грунтів і посилення ефективності землеробства. Розглянуто напрями та ефективність формування грунтозахисно-меліоративної просторової структури агроландшафтів, підходи до характеристики протиерозійної стійкості грунтів і заходи боротьби з ерозією. Проаналізовано вплив забруднення нафтою на деякі властивості грунту. Викладено нові методичні підходи до дистанційної дігностики властивостей грунтів і розрахунку їх стійкості проти забруднення важкими металами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я54 + П04я54

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ливке В. А. 
Биологическая очистка промышленных и городских сточных вод / В. А. Ливке, В. А. Губернаторова, Е. Ф. Рязанцева, О. Г. Заика // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 1-2. - С. 88-93. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Викладено результати, досвід створення й експлуатації технологій та комплексів біоспоруд для очищення господарсько-побутових і промислових стічних вод 17-ти хімічних підприємств органічного синтезу та мінеральних добрив за виконаними в ДНДПІ "Хімтехнологія" розробками. Ефективна робота створених споруд дала змогу підприємствам України та країн СНД запобігти забрудненню водойомищ органічними і зв'язаними азотом сполуками. Запропоновано комплексну схему очищення стічних вод, модульна структура якої дає змогу послідовно нарощувати глибину очистки та отримати очищену воду практично будь-якої якості.


Ключ. слова: биологическая очистка, органические соединения, аммиак, технологические схемы очистки
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Виноградарство і виноробство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 39 / ред.: А. Б. Гульчак; УААН. Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова. - К. : Аграр. наука, 1998. - 76 с. - рус.

Викладено результати багаторічних наукових досліджень з питань удобрення та зрошення виноградників. Значну увагу звернено на вплив різних видів і доз мінеральних добрив на ріст, розвиток, продуктивність та врожай. Висвітлено роль некореневих підживлень у виноградарстві, встановлено оптимальні строки і кратність обробок, надано оцінку цьому агроприйому. Наведено результати енерго-економічного аналізу способів підживлення та краплинного зрошення винограду мінеральними добривами. Зроблено опис багатофункціональної машини по догляду за грунтом та рослинами на виноградній шкілці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26я5

Шифр НБУВ: Ж29034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Корнієнко Я. М. 
Виробництво гранульованих азотно-фосфорних добрив з промислових відходів / Я. М. Корнієнко // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати випробувань промислової установки для отримання азотно-фосфорних добрив шляхом переробки сульфатних розчинів з домішками некондиційного діамонійфосфату. Визначено умови проведення стійкого безперервного безрециклового процесу зневоднення і грануляції з застосуванням техніки псевдозрідження з одержанням гранульованих азотно-фосфорних добрив у вигляді сферичних частинок розміром 1,5 - 4,8 мм і заданою механічною міцністю.


Ключ. слова: псевдозріджений шар, органомінеральні добрива, сульфат амонію
Індекс рубрикатора НБУВ: Л326.208-5

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Швартау В. В. 
Влияние азотных соединений на фитотоксичность гербицидов производных арилоксифеноксипропионовой кислоты / В. В. Швартау, В. В. Трач // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 6. - С. 479-483. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Досліджено вплив мінеральних сполук азоту на активність гербіцидів класу арилоксифеноксипропіонової кислоти. За умов вегетаційних дослідів показано, що додавання солей амонію до розчинів для обприскування підвищує активність пропіонатів, застосованих у знижених дозах. У разі внесення похідних арилоксифеноксипропіонової кислоти в підвищених дозах достовірного посилення активності не відзначено. Досходове внесення азотних добрив у дозах до 20 мг N/посудину призводить до деякого зниження активності цих похідних. Збільшення фону азотного живлення до 100 мг N/посудину і вище призводить до значного зростання активності гербіцидів.


Ключ. слова: гербициды, арилоксифеноксипропионаты, ингибиторы ацетил-КоА карбоксилазы, азотное питание
Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горбач М. М. 
Внесення добрив з поливною водою при мікрозрошенні садів / М. М. Горбач, А. І. Лєсогорова // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 135-138. - укp.

У результаті проведення стаціонарних дослідів встановлено перевагу три - шестиразового внесення азотних добрив з поливною водою під час підкронового дощування яблуні над одноразовим використанням твердих туків поверхневим способом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лохоня Р. М. 
Вплив агротехнічних заходів на розвиток кореневих гнилів ярого ячменю / Р. М. Лохоня // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 55-57. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Подано результати вивчення впливу агротехнічних заходів - сівозміни, мінеральних добрив, сорту на розвиток та розповсюдження кореневих гнилів ярого ячменю. Впровадження запропонованих заходів забезпечить значне зниження шкідливості кореневих гнилів та підвищення стійкості рослин до захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.127.050

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Городній М. М. 
Вплив добрив на вміст рухомих форм важких металів у грунті протягом вегетаційного періоду та надходження їх в зерно озимої пшениці / М. М. Городній, С. В. Кавецький, П. М. Киверига // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 4. - С. 314-319. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив мінеральних та органічних добрив на динаміку вмісту рухомих форм Hg, Zn, Cu, Co, Ni в лучно-черноземному карбонатному великопилувато легкосуглинковому на лесоподібному суглинку грунті під час вирощування озимої пшениці. Встановлено, що сезонні коливання вмісту рухомих форм цих елементів у грунті сягають: для ртуті 0,010 - 0,400; цинку - 0,65 - 2,93; міді - 0,36 - 2,20; кобальту - 0,20 - 2,53 та нікелю - 0,15 - 2,70 мг/кг залежно від варіанта та періоду відбору зразків. Використання різних форм добрив значно впливає на вміст важких металів у зерні озимої пшениці.


Ключ. слова: важкі метали, грунт, зерно озимої пшениці
Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 + П212.103-28,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Макаренко П. С. 
Вплив мінеральних добрив на продуктивність і якість корму козлятника східного / П. С. Макаренко, С. П. Романюк // Корми і кормовиробництво. - 1998. - № 41. - С. 61-68. - укp.

Викладено результати трирічних досліджень по вивченню дії мінеральних добрив на врожайність і якість корму козлятника східного.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Угаров В. М. 
Вплив органо-мінерального добрива на основі осаду стічних вод на родючість грунту лісового розсадника та його санітарно-бактеріологічний стан / В. М. Угаров, М. М. Ведмідь, Н. Г. Громова // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 59-63. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено випробування в лісових розсадниках органо-мінерального добрива, запропонованого авторами. Добриво складається з твердого осаду міських стічних вод та цільових добавок: деревної тирси у співвідношенні з осадом 1:1 та фосфогіпсу в кількості 10-15% від загальної маси суміші. Одноразове внесення добрива сприяло поліпшенню агрохімічних властивостей та гумусового стану орного шару грунту протягом 6 років. Добриво виявило позитивний вплив на ріст та якість сіянців дуба звичайного і не погіршило санітарно-бактеріологічного стану грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шашков І. Г. 
Вплив передплантажного і наступного внесення добрив на продуктивність високоштамбових виноградників / І. Г. Шашков // Виноградарство і виноробство. - 1998. - № 39. - С. 13-18. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Викладено результати багаторічних досліджень по впливу підвищених норм добрив, що внесені під плантаж та в плодоносних широкорядних штамбових виноградниках, на поживний режим грунту і продуктивність кущів винограду в екологічних умовах півдня України.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П26-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ассаф Ібрагім 
Вплив ризоторфіну та реглону на продуктивність сої на різних фонах добрив / Ассаф Ібрагім // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 99-102. - укp.

Показано, що обробка насіння сої ризоторфіном за умов вирощування її на різних фонах добрив зумовлює підвищення врожайності, вмісту білка в зерні та зниження вмісту жиру. Обприскування рослин розчином реглону у фазі зав'язування бобів на всіх фонах живлення забезпечує істотні прирости врожаю зерна та деяке (на 2 - 6 днів) скорочення вегетаційного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського