Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Автореферати дисертацій (71)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>K=БАКТЕРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 465
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пішак О. В. 
Колонізаційна резистентність слизової оболонки товстої кишки у хворих на ревматоїдний артрит у період загострення / О. В. Пішак // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 5. - С. 41-47. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено видовий та кількісний склад мукозної мікрофлори товстої кишки у 36 хворих на ревматоїдний артрит у період загострення. У практично здорових людей слизова оболонка товстої кишки колонізована тільки біфідобактеріями, лактобактеріями, бактероїдами, ешерихіями та ентерококами. Слизова оболонка у хворих колонізована переважно аеробними умовно патогенними ентеробактеріями (ентеропатогенними ешерихіями, цитробактером, ентеробактером, клебсієлами тощо), стафілококами, ентерококами, а також анаеробними бактеріями (бактероїдами, пептококами, пептострептококами тощо). За даних умов набуває розвитку ешерихіозна інфекція. Глибокі зміни колонізаційної резистентності слизової оболонки товстої кишки у разі загострення ревматоїдного артриту потребують проведення бактеріотерапії з використанням бактеріальних препаратів, що містять біфідобактерії і лактобактерії, концентрація яких значно знижується.


Ключ. слова: ревматоїдний артрит, кишкова мікрофлора, колонізаційна резистентність, слизова оболонка
Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Подгорский В. С. 
Систематическое положение, экологические аспекты и физиолого-биохимические особенности микроорганизмов, имеющих промышленное значение / В. С. Подгорский // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 27-47. - Библиогр.: 93 назв. - рус.

В роботі представлені основні фундаментальні результати досліджень, одержані у відділі фізіології промислових мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології НАН України за останні 15 -20 років, а також розробки відділу, спрямовані на створення біотехнологічних препаратів, продуктів і процесів, багато з яких впроваджені у практику народного господарства та охорони здоров'я. Наведено дані про дослідження систематики, біології і екології нокардіоподібних і коринеподібних бактерій та дріжджів. Значну увагу при вивченні фізіолого-біохімічних особливостей і біологічної дії досліджених мікроорганізмів приділено фізіології росту молочнокислих бактерій та дріжджів, лектиноутворюючим бактеріям, процесам формоутворення міцелію грибів в умовах глибинного культивування, а також мікроорганізмам, що беруть участь в очищенні стічних вод від важких металів і нафтопродуктів. В роботі також розглядаються питання створення та впровадження в народне господарство препаратів для лікування і профілактики шлунково-кишкових захворювань великої рогатої худоби, птиці та свиней, для силосування кормів, нових кисломолочних препаратів функціональної спрямованості, технологічні основи очищення стічних вод від нафтопродуктів і шестивалентного хрому.


Ключ. слова: нокардіо- і коринеподібні бактерії, молочнокислі бактерії, дріжджі, гриби, лектини, очистка стічних вод, систематика, фізіолого-біохімічні особливості, препарати, продукти
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40 + Б1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Самойленко А. В. 
Стан клітинного і гуморального імунітету у хворих на генералізований пародонтит, інфікованих кампілобактером / А. В. Самойленко // Вісн. стоматології. - 2001. - № 1. - С. 26-28. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Дослідження клітинних і гуморальних показників імунологічної резистентності проведено у 132 хворих на генералізований пародонтит, інфікований Campylobacter rectus. Виявлено, що розвиток вторинного імунодефіциту на системному рівні тісно пов'язаний з наявністю кампілобактеріальної інфекції пародонтальної кишені, котра сприяє збільшенню ступеня обсіменіння пародонта мікроаерофільними бактеріями (від 104 КОЕ/ мл до 106 КОЕ/ мл). Зменшення у них відносної та абсолютної кількості Т-субпопуляцій (Т-супресорів, Т-хелперів і Т-активних), зниження індексу активності лімфоцитів і дисбаланс Е і ЕАС розеткоутворювальних і О-клітин, IgG й SіgА сприяє розвитку аутоімунного процесу в тканинах пародонта, з якими пов'язаний несприятливий клінічний перебіг захворювання.


Ключ. слова: генералізований пародонтит, мікрофлора, клітинний та гуморальний імунітет
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Смирнов В. В. 
Бактерии рода IBacillus/i - перспективный источник биологически активных веществ / В. В. Смирнов, И. Б. Сорокулова, И. В. Пинчук // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 1. - С. 72-79. - Библиогр.: 79 назв. - рус.


Ключ. слова: бактерии рода Bacillus, биологически активные вещества
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*725.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Суденко В. И. 
Бактерии, инфицирующие культуры дрожжей / В. И. Суденко // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 4. - С. 73-79. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Ключ. слова: дрожжи, Rhodosporidium, Rhodotorula, Saccharomyces, Candida, бактерии, Brevibacterium, Acinetobacter, микрококки, инфицирование культур, лизис клеток
Індекс рубрикатора НБУВ: Е4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Осадчая А. И. 
Влияние источников питания на синтез экзополисахаридов и аминокислот штаммами iBacillus subtilis/i / А. И. Осадчая, В. А. Кудрявцев, Л. А. Сафронова, В. В. Смирнов // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 5. - С. 56-63. - Библиогр.: 27 назв. - рус.


Ключ. слова: аэробные спорообразующие бактерии, рост, условия культивирования, внеклеточные аминокислоты и полисахариды
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Высеканцев И. П. 
Влияние условий хранения на сахаролитические свойства криоконсервированных и лиофилизированных бактерий iEscherichia coli/i / И. П. Высеканцев, Л. В. Степанюк // Пробл. криобиологии. - 1999. - № 4. - С. 48-52. - Библиогр.: 9 назв. - рус. - англ.

Встановлено, що кріоконсервування і ліофілізація не змінюють спектр сахаролітичних властивостей бактерій. Водночас активність beta-галактозидази в процесі заморожування-відігрівання, ліофілізації та зберігання ліофілізованих бактерій за температур від 37 до -25 °C знижується. Наявність у середовищі консервування антиоксиданта тіомочевини сприяє більш тривалому збереженню активності beta-галактозидази в ліофілізованих бактеріях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Васильева Г. Г. 
Генерация супероксидных радикалов в проростках гороха при действии низкой положительной температуры и инокуляции азотфиксирующими бактериями / Г. Г. Васильева, Н. В. Миронова, А. К. Глянько, Л. Н. Шепотько // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 2. - С. 176-181. - Библиогр.: 19 назв. - рус.


Ключ. слова: Pisum sativum L., Rhizobium leguminosarum, цитохром с, цитохром с редуктазная активность, супероксидный радикал
Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-264.13-273.162.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Цуцаева А. А. 
Динамика репаративных процессов в бактериях iEscherichia coli/i после лиофилизации / А. А. Цуцаева, И. П. Высеканцев, А. Л. Дарченко // Пробл. криобиологии. - 1999. - № 3. - С. 39-42. - Библиогр.: 12 назв. - рус. - англ.

Експериментально доведено, що під час ліофілізації в бактеріях виникають нелетальні пошкодження, які після регідратації призводять до затримки проліферації клітин, зменшення протягом 25 - 30 хв активності синтезу РНК і білка. Потім активність синтезу РНК і білка зростає і значно перевищує вихідний рівень. Оборотне інгібування процесів транскрипції та трансляції викликає порушення репаративних процесів і загибель частини бактерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вісник Дніпропетровського університету / ред.: М. В. Поляков. - Д., 2006. - 219 с. - (Біологія. Екол.; Вип. 14, т. 2(3)). - укp. - рус.

Проаналізовано вплив аеротехногенного типу забруднення грунту на активність гідролітичних ферментів циклів азоту та фосфору, біорізноманіття рослинності та флори ландшафтного заповідника "Богуславський". Визначено вплив іонів свинцю та малих доз радіації на активність каталази у проростках кукурудзи, а також вплив біологічно активних речовин на активність каталази різних генотипів кукурудзи в процесі дії гербіцидів. Висвітлено закономірності трансформації полімерних сполук у метан термофільними анаеробними бактеріями. Наведено характеристику гематологічних показників крові рептилій. Розглянуто питання концентрації ТБК-активних продуктів у плазмі крові щурів під час розвитку та гальмування росту карциноми герена. Проаналізовано антиоксидантну дію мелатоніну у разі захисту центральної нервової системи щурів від інтоксикації толуеном, рівень глюкози та вільних амінокислот у плазмі крові та гемолізаті еритроцитів щурів у процесі розвитку карцином Герена, а також під час введення сполук ренію та цис-платину.

Проанализировано влияние аэротехногенного типа загрязнения почвы на активность гидролитических ферментов циклов азота и фосфора, биоразнообразие растительности и флоры ландшафтного заповедника "Богуславский". Определены влияние ионов свинца и малых доз радиации на активность каталазы в проростках кукурузы, а также влияние биологическо активных веществ на активность каталазы разных генотипов кукурузы в процессе действия гербицидов. Освещены закономерности трансформации полимерных соединений в метан термофильными анаэробными бактериями. Приведена характеристика гематологических показателей крови рептилий. Рассмотрены вопросы концентрации ТБК-активных продуктов плазмы крови крыс при развитии и торможении роста карциномы герена. Проанализированы антиоксидантное действие мелатонина при защите центральной нервной системы крыс от интоксикации толуэном, уровень глюкозы и свободных аминокислот в плазме крови и гемолизате эритроцитов крыс в процессе развития карцином Герена, а также при введении соединений рения и цис-платина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж68774/біол.ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Іваниця В. О. 
Словник термінів у мікробіології / В. О. Іваниця, В. С. Підгорський, Н. Г. Юргелайтіс, Т. В. Бурлака, Б. П. Мацелюх, І. Г. Скрипаль. - К. : Наук. думка, 2006. - 197 c. - (Слов. України). - Бібліогр.: с. 195-197. - укp. - рус.

Подано українською та російською мовами близько 3 000 термінів, понять і словосполучень у галузі мікробіології. На підставі використання перекладного та етимологічного принципів розглянуто такі поняття, як автотроф, адсорбція, ковзна бактерія, найвірогідніше число, геморагічна лихоманка, забарвлювання негативне.

Приведено на украинском и русском языках более 3 000 терминов, понятий и словосочетаний в области микробиологии. На основе использования переводного и етимологического принципов рассмотрены такие понятия, как автотроф, адсорбция, скользящая бактерия, наиболее вероятное число, геморрагическая лихорадка, окрашивание отрицательное.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4я21 + Ш141.4-434:Е4 + Ш141.2-434:4

Шифр НБУВ: ВА691665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Смолин С. К. 
Адсорбционно-фильтрационные характеристики активного угля в процессе биосорбции ПАВ / С. К. Смолин, Н. А. Клименко, Т. Л. Врубель, Л. С. Самойленко // Химия и технология воды. - 2004. - 26, № 2. - С. 179-191. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Досліджено зміну рівноважних, кінетичних і динамічних параметрів роботи адсорбційної системи умов контакту розчинів аніонних поверхнево-активних речовин (ПАР) з активним вугіллям, характеристик в адсорбційній системі під час фільтрування розчинів аніонного ПАР через активоване вугілля (АВ) двох типів: з імобілізованими бактеріями-деструкторами та без них. Формування біоплівки на поверхні АВ призводить до збільшення адсорбційної ємності системи, але зменшує інтенсивність масообміну, особливо в області низьких концентрацій ПАР. Можливості вилучення ПАР на АВ з імобілізованими мікроорганізмами обумовлені двома процесами протилежного напрямку: біоплівка набирає оптимальну потужність за наявності надлишку адсорбата, АВ втрачає адсорбційну здатність до деякого рівня, який відповідає можливості біорегенерації АВ. Стабілізації відповідає встановлення динамічної рівноваги між швидкостями адсорбції та біодеградації. Процес біосорбції доцільно здійснювати в біосорбері спеціальної конструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пида С. В. 
Бактеризація насіння люпину жовтого та її вплив на симбіотичні та алелопатичні властивості рослин / С. В. Пида, Н. В. Солодюк, Е. А. Головко // Физиология и биохимия культур. растений . - 2001. - 33, № 4. - С. 319-325. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Ключ. слова: Lupinus luteus L., інокуляція, азотфіксувальна активність, насіннєва продуктивність, алелопатична активність
Індекс рубрикатора НБУВ: П213.4-264.22-273.162.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Юрченко В. А. 
Влияние процессов иммобилизации микробиоценоза на хемосинтез в системах водоотведения / В. А. Юрченко // Химия и технология воды. - 2002. - 24, № 2. - С. 191-197. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Досліджено реакції хемосинтезу, що відіграють важливу роль в експлуатації споруд каналізації - нітрифікацію та окиснення сполук сірки тіоновими бактеріями. Виявлено, що іммобілізація мікробіоценозів підвищує концентрацію хемолітоавтотрофних бактерій в споруді та швидкість окиснення ними неорганічних сполук. Доведено, що імобілізовані хемолітоавтотрофні мікробіоценози є стійкішими, ніж вільно плаваючі, до дії чинників середовища та бактерицидів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*820*723.113 + Н761.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Надкерничная Е. В. 
Влияние свободноживущих азотфиксирующих бактерий на формирование и функционирование бобово-ризобиального симбиоза у некоторых сельскохозяйственных культур / Е. В. Надкерничная, Т. М. Ковалевская // Физиология и биохимия культур. растений . - 2001. - 33, № 4. - С. 355-362. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Ключ. слова: клубеньковые бактерии, диазотрофы, соя, люпин, клевер, азотфиксация
Індекс рубрикатора НБУВ: П058.13 + П213-273.162.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Пуріш Л. М. 
Вплив інгібітора корозії на адгезію до сталі сульфатвідновлювальних бактерій та продукування ними екзополімерного комплексу / Л. М. Пуріш, Л. Г. Асауленко, Ж. П. Коптєва, І. П. Козлова // Мікробіол. журн. - 2004. - 66, № 4. - С. 78-85. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Ключ. слова: сульфатвідновлювальні бактерії, біоплівка, адгезія, екзополімерний комплекс, екзополісахариди, інгібітор корозії
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Сальник В. П. 
Вплив інокуляції і регулятора росту триман 1 на активність азотфіксації, розвиток та формування симбіозу люцерни з бульбочковими бактеріями / В. П. Сальник, В. В. Волкогон, Н. М. Мальцева, О. Є. Мамчур // Физиология и биохимия культур. растений . - 2001. - 33, № 6. - С. 529-534. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Ключ. слова: люцерна (Medicago sativa L.), регулятор росту триман 1, інокуляція, засвоєння азоту, ультраструктура бульбочок
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50 + П223.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Толкачев Н. З. 
Выживаемость интродуцированного в почву штамма IBradyrhizobium japonicumD 646а в ризосфере сои, фасоли и кукурузы / Н. З. Толкачев // Мікробіол. журн. - 2003. - 65, № 4. - С. 3-10. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Ключ. слова: клубеньковые бактерии сои, интродукция, выживание, сельскохозяйственные растения, ризосфера
Індекс рубрикатора НБУВ: П058.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Асауленко Л. Г. 
Етапи формування біоплівки сульфатвідновлювальними бактеріями / Л. Г. Асауленко, Л. М. Пуріш, І. П. Козлова // Мікробіол. журн. - 2004. - 66, № 3. - С. 72-79. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Ключ. слова: таксис, адгезія, сульфатвідновлювальні бактерії, мікробна корозія, екзополімери, металеві матриці
Індекс рубрикатора НБУВ: К66-17 + Е422.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Климнюк С. І. 
Зміна мікробіоценозу шкіри нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет / С. І. Климнюк, О. В. Бойчак, І. М. Герасимів // Мікробіол. журн. - 2003. - 65, № 5. - С. 30-35. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Порівняльними дослідженнями мікробіоценозів шкіри у 50-ти здорових осіб і 29-ти хворих на цукровий діабет із синдромом "діабетичної стопи" встановлено, що різні топодеми нижніх кінцівок мають неоднаковий ступінь колонізації аеробними мікроорганізмами. Домінуючими таксонами на шкірі є різні види стафілококів. Градієнт щільності бактеріальних популяцій у здорових і хворих зростає в напрямку шкіра тильної поверхні стопи - підошва - міжпальцевий проміжок. За цукрового діабету відбувається перебудова мікробіоценозів шкіри, що проявляється, в першу чергу, у зменшенні інтенсивності колонізації різними бактеріями, а також у збільшенні частки бацил і зменшенні кількості коринебактерій.


Ключ. слова: цукровий діабет, нижні кінцівки, мікрофлора шкіри
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського